mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:24:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: uhajanje urina  (Prebrano 64730 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« : ponedeljek, 09.08.2004 : 15:12:02 »

Pred kratkim sva s fantom pri najini 11,5 letni NO opazila, da ji včasih uhaja urin. Ko spi, je včasih na njeni odejici majhen "flek" od urina. Kot bi se polulala, ampak ji uide, da še sama ne ve. Zanima me, če obstaja za to težavo kakšno zdravilo? Dobi psička kakšne hormone, ipd.??  Jutri nameravam tako na "obisk" k naši veterinarki... LP
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 09.08.2004 : 15:18:19 »

Je sterilizirana?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #2 : ponedeljek, 09.08.2004 : 15:24:16 »

Psička je bila operirana zaradi tumorja na seskih in so jo zraven tudi sterilizirali. Ali bi bilo možno, da ji zato uhaja urin?? Od operacije je že kar več kot pol leta... LP
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 09.08.2004 : 15:27:13 »

Ja seveda je možno. Več o tem ti bodo povedali drugi, sama ne vem kaj dosti.
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #4 : ponedeljek, 09.08.2004 : 17:09:23 »

Živjo!

Pelji jo k veterinarju, kjer boš dobila zdravilo ( Propalin).

LP
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #5 : torek, 10.08.2004 : 12:47:42 »

Danes sva klicala našo veterinarko in je rekla, da bomo dobili nek sirup (kot hormonske tablete) in baje zelo pomaga - ga pohvalijo! Upam, da res, ker se mi dama kar malce smili. LP
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #6 : torek, 10.08.2004 : 14:38:01 »

Tosa!

Baje ima Royal Canin brikete, ki pri tem pomagajo - prijateljeva bokserka je bila tudi sterilizirana (vnetje maternice) in od takrat naprej je puscala urin! Mislim, da so dobili se neke tablete (obcasno)! Ampak ... briketi jim pomagajo! Tako pravijo! Lahko poskusite!  Wink

Lp, Ursa

PS: Lahko pa da se je samo prehladila! So ji pregledali urin?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #7 : sreda, 11.08.2004 : 06:23:18 »

linchaich, urina ji ni pregledala... V bistvu je sklepala le na moj opis težav, na psičkino stanje prej, na sterilizacijo, itd. Včeraj sva dobila sirup Propalin in sva ji ga tudi pričela že takoj dajati! Upam, da bo pomagalo! Če se je prehladila skoraj ne verjamem, ker tole traja že kar nekaj časa... LP
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #8 : sreda, 11.08.2004 : 06:50:08 »

Mi imamo tudi obcasno tezave s tem, tako da Tosa, bi se priporocala za porocilo, ce je delovalo Wink

Hvala Smiley
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #9 : sreda, 11.08.2004 : 07:47:03 »

Moja psica ima že dalj časa to težavo. Pravzaprav imam težavo bolj jaz kot ona - ker pomeni veliko dodatnega čiščenja, pa tudi psica mora biti dosti bolj pogosto skopana. Drugače pa se ne obremenjujem preveč s tem, vsaj dokler ne gre za večje luže. Pri veterinarju sva dobile neke kapljice, ki pa jih mora dobiti zelo veliko, da delujejo. Moram reči, da imam sama precej strah pred vso kemijo, tako da mi misel, da bi psici celo življenje dajala neka zdravila, nič ne diši. Stvar pa pomaga samo dokler to je sicer pa ne.

Trenutno ji kapljic ne dajem več, jo pa precej pogosto vozimo na potrebo, pa zvečer ji dam piti ssamo omejeno količino, tako da se ne more nažlampat do onemoglosti. Če pa se vseeno zgodi imamo pa pač  brisanje.

Vendar tak pristop ni možen v vseh primerih saj menda iz nekaterih psic kar teče - pri naši so samo občasno luže in sedaj lahko že kar dobro predvidim, kdaj se lahko zgodijo in potem pravočasno reagiramo - da jo peljemo ven na potrebo (čeprav sama zelo redko nakaže da bi že morala it).

Poročajte še ostali, kako rešujete te težave - tista hrana me prav zanima. Na nakšen način pa deluje?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #10 : sobota, 14.08.2004 : 14:25:19 »

Pri najini NO Propalin že učinkuje! Meni se je psička smilila, ker se je non-stop lizala... In če bi jo hotela še večkrat ven vodit, kot smo jo že, da ne bi delala lužic, bi lahko bila kar cele dneve zunaj Undecided. Jaz sem kar zadovoljna s tem sirupom. Je pa res, da mora dobiti 2krat dnevno po 24 kapljic-glede na njeno težo (kar v hrano, če sigurno vse poje). Kljub temu, da je 24 kapljic kar veliko, pa so le-te tako majhne, da konce koncev niti ne porabiš toliko. Sirup stane okrog 5000sit, bo pa sigurno za 1 mesec! LP
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #11 : petek, 20.08.2004 : 14:32:50 »

Danes smo iz telefonskega posveta z veterinarko izvedeli, da sicer dajejo neko zdravilo proti inkontinenci, ampak je to kao clovesko zdravilo, se v eksperimentalni fazi in ga rajsi ne bi dala Shocked Huh
Kaj Propalin je samo na recept ali se ga dobi tudi tako?

Psica je sicer ves cas na dvoriscu, tako da ni problem notranjost stanovanja, ampak ni par kapljic, ki se jim izognes z rednim lulanjem, ker kljub redni voznji na lulanje vcasih kar tece iz nje... tako na oko par deci sigurno Lips Sealed

To se ji (zaenkrat sram) ne dogaja redno, ceprav je sterilizirana, ampak kot posledica jemanja kortizonov zaradi alergije -  in ker se, vsaj zaenkrat, kortizonom ne moremo izognit, velja "kjer Vona lezi, tam luzo pusti" Cry

(Sej ni problem brisat ploscice na verandi, zal mi je, ker je ne morem nikamor vzet s sabo, ker nikoli ne vem, kdaj se bo zgodila nesreca.)
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #12 : petek, 20.08.2004 : 15:39:39 »

Živjo!

Propalin dobiš pri veterinarju.

lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #13 : petek, 20.08.2004 : 16:00:34 »

Hvala Smiley
Ampak, ti ga mora predpisat veterinar ali ga lahko kupis tudi brez tega?
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #14 : petek, 20.08.2004 : 16:12:53 »

Nekaj podatkov o propalinu (Phenylpropanolamine):

http://www.fda.gov/cder/drug/infopage/ppa/default.htm

Lp, Mojca
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines