mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 28.05.2024 : 20:32:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: uhajanje urina  (Prebrano 65442 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #150 : torek, 22.12.2009 : 22:50:06 »

ima kdo izkušnje, da bi se psu namestilo plenico?? sem že razmišljala o hlačkah (gonitvene) in kak neplastificiran vložek not Huh
gre za mojo 11 letno zlato pasjo punco Sad
Propalin se bojim ponovno dajat Undecided
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #151 : torek, 22.12.2009 : 23:58:53 »

Moja mama je zašila za našega (zdaj že pokojnega) mešanca z NO plenico iz blaga, v katere je bilo moč vlagati plenične vložke za odrasle ljudi. Ker je zadnji del psu sprva delno, pozneje pa povsem odpovedal, je blago še okrepila s trakovi, da smo psu lahko pomagali pri vstajanju.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #152 : četrtek, 31.12.2009 : 16:07:54 »

Propalin se bojim ponovno dajat Undecided
Teja ... zakaj pa ... kakšne neg. izkušnje pa mate s propalinom ? Undecided
Logiran
JoyNuskaUla
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #153 : četrtek, 31.12.2009 : 18:33:05 »

Mi smo plenico zapeli kot pri dojenčku. Naredili smo luknjo za rep. Če je otroška plenica premajhna se v trgovinah s terapevtskimi pripomočki dobjo plenice za odrasle (ljudi) različnih velikosti.

Mi smo pred kratkim imeli res veliko težavo z uhajanjem urina pri moji 3-letni greyhoundici. Kljub vsem testom, preiskavam in menjavanju antibiotikov se uhajanje urnina ni nehalo. Na koncu so veterinarji prišli do zaključka, da je to posledica sterilizacije pred 2. letoma. Meni pa ni dalo miru. Hrtica je imela glivično okužbo sečil, ki jo je ugotovil in zdravil homeopat dr. Krušič. Po 14. dneh homeopatskega zdravljenja so bile vse naše težave rešene. Vesela sem, da sem vztrajala. In zgorzila sem se, ko mi je dr. Krušič na mikroskopu pokazal kako lepo smo z antibiotiki hranili glivice.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #154 : četrtek, 31.12.2009 : 19:15:00 »

gina,
mene skrbi vpliv na srce. raje imam polulan pasji kavč kot infarkt psa Tongue
pri propalinu je psica dihala kot lokomotiva (sredi zime)...

JNU Wink
plenice sem probala za odrasle pa so takoj padle dol Huh
razmišljam da če bo res kriza ji namestim vpojni vložek (za inkontinenco pri Ž) v hlačke. na kavč pa nalimam plenične podloge pa je Smiley
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #155 : petek, 01.01.2010 : 00:00:35 »

Teja, kaj pa tavelike pamperske, ji ne bi bile prav? Se kar fajn prpopajo.
Za na kavč kupi pa tiste rjuhe, ki so na eni strani gumirane. Se čisto normalno perejo...
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #156 : petek, 01.01.2010 : 21:00:24 »

Teja, jaz bi dala hlačke, pa od Tene (za inkontinenco) ta velik vložek not. Uporabne so tudi navadne ženske gate, tiste visoke, bombažne, za ome. Za posteljo se dobijo fajn pregrinjala z elastičnim robom, zgoraj frotir, spodaj plastika, tako da je čisto udobno za ležat. Pa niti grozno drago ni. Po mojem bi se dalo na kavč tudi namestit. (ne vem, če je po pravilih, da imenujem trgovino) Edina težava je v tem, da je frotir bel in pri nas po par urah, obložen z raznobarvno dlako, izgleda hujše kot krpa za tla.  Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #157 : ponedeljek, 24.05.2010 : 11:08:19 »

Jaz se bi priključila na tole temo, pa upam za kakšne koristne nasvete. Problem sicer ni moj, ampak od lastnice ene izmed mojih mladičev, in ker mi za stvar ni vseeno, in smo že vsi skupaj malo brez idej, mogoče tukaj lahko kdo pomaga.

Gre za psičko iz moje vzreje, staro leto in pol, višavko torej. Psička je bila sterilizirana pri starosti 6 mesecev. Letos pozimi, se pravi dobre pol leta po sterilizaciji, je lastnica opazila nekontrolirano uhajanje urina, predvsem med spanjem, tudi v lastni posteljici, na kavću, v kotu kuhinje, pač neodvisno od lokacije. Posumili smo na inkontinenco in šli so k veterinarju, kjer so dobili kapljice, ki jih jemljejo torej od februarja leto, zsaj torej cca. 3 mesece. Kapljice so "prijele" in uhajanja ni bilo več. Sedaj pa kakšne 3 tedne nazaj pa opažajo, da je občasno polulana postelja (ponoči), pri čemer so jo enkrat ujeli in je dejansko spustila med spanjem. To se pojavi vsake par dni, mogoče 1x tedensko in samo ponoči, ne pa tudi čez dan med spanjem/počivanjem, kot se je včasih. Sicer tukaj ni problem je pač vrečt dol s postelje, samo vseeno bi radi prišli do vzroka. A predlagate da naj gredo na ponovno kontrolo k veterinarju? Mogoče povečajo dozo kapljic? Poskusijo s kakšno alternativno metodo? Iščejo vzroke za "puščanje" kje drugje, v psihi kaj podobnega? Ne vem, bom vesela kakršnegakoli nasveta.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #158 : ponedeljek, 24.05.2010 : 12:15:31 »

Vsekakor naj izkljucijo kakrsno koli infekcijo oz. drugo tezavo (torej ja, veterinar), v kolikor je vzrok se vedno mehanski/hormonski lahko poskusijo s povisanjem doze, lahko kot altrenativo uporabijo hormonski deslorelin implant (ce bo veterinar vedel o cem je govora - pri nas se jih ne dobi), sicer pa je vsekakor moznost tudi alternativa, pri nas se je obnesla homeopatija.

V primeru, da psica dobiva se kaksna zdravila, npr. medrol, je lahko vzrok tudi v tem.
m.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #159 : ponedeljek, 24.05.2010 : 12:43:36 »

maja01 a priporočaš kakšega veterinarja posebej v Lj, ki bi se na te stvari bolj spoznal v Lj?
Psica sicer ne dobiva nobenih drugih zdravil.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #160 : ponedeljek, 24.05.2010 : 23:03:41 »

Ne vem, Natasa Tozon mogoce, ampak je trenutno odsotna. Pa meni je Ursa Ravnik fajn, ampak ni vsakomur.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #161 : ponedeljek, 06.09.2010 : 12:46:44 »

Zdravo!

Pred časom sem že pisala da je naša psica pasme samojed po sterilizaciji postala inkontinentna. Pred dvemi tedni smo jo peljali k homeopatu (dr. Krušič), ki nam je dal zdravila Okubaka D2, Basica vital in methansulphonat. Takoj smo prenehali zdraviti oz. bolje rečeno blažiti bolezen z Propalinom in začeli z homeopatskimi zdravili. Prvih par dni po tem je bilo stanje grozno, urin ji je uhajal vsakih 10min. Po dveh tednih je stanje malce boljše, uhaja ji le parkrat na dan. Zanima pa me, če ima kdo podobne izkušnje, ali se bo stanje še izboljšalo, bo ostalo pri tem ali se bo po prenehanju zdravljenja zopet vrnilo v prejšnje stanje?

Hvala in lep pozdrav!
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #162 : petek, 31.12.2010 : 15:50:19 »

Pozdravljeni! Upam da še kdo bere to temo ... Smiley najprej naj povem, da homeoptaska zdravila niso pomagala in verjetno smo se že sprijaznili, da bo inkontinentnost prisotna do konca skupnih dni... Undecided ker pa moramo psičko ravno zaradi tega večkrat umivati in predvsem v teh mrzlih dneh dobro posušiti me zanima, ali je sploh vredu, da jo sušimo z sušilcem za lase tam okrog, ali zaradi tega lahko pride do kakšnih okužb oziroma vnetij? Hvala za vaša mnenja in izkušnje! Lep pozdrav in veselo novo leto vsem Smiley
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #163 : petek, 31.12.2010 : 16:30:52 »

Moja psica je tudi po sterilizaciji zacela spuscati urin. Kapljice so pomagale za nekaj casa, potem pa se mi je zdelo da jih ze predolgo jemlje in sem ji zacela dajati homeopatska zdravila. Priporocam!  Smiley
Kar se sterelizacije tice pa nisem nikoli vedela kako veliko psic v bistvu trpi zaradi inkontinence, nihce mi nikoli ni omenil.Sem se odlocila, da nikoli vec ne tvegam..... raje se bolj pazim (samce bi vedno imela kastrirane), pa je.

lp
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #164 : nedelja, 03.07.2011 : 11:48:08 »

Lep pozdrav!

Opisal bi še naš problem in prosil za kak nasvet:

Naš pudelj je star 3 leta. Ni kastriran. Z njim vse v redu, živahen kot je potrebno, je in pije kolikor je treba intd...

Vendar pa imamo manjši problem / upamo d ane bo nastal iz tega večji Sad /. Pred cca, enim mesecem in pol smo opazili, da tam kjer leži za njim ostane moker madež. V dveh primerih mu je iz lulčka kapnila kapljica urina, v drugem primeru pa dve do tri. Prav tako ima večkrat kar fajn mokro na vrhu lulčka. Odplejali smo ga vetu, ki mu je odvzel kri / hitri in temeljiti test/ in ugoovljeno da ima vnetje sečil. Dobil je antibiotike in nekaj dni je bilo OK, potem pa se je ponovilo. Ponovno smo šli k vetu in postopek se je ponovil, samo da sedaj dobiva neke druge antibiotike. Pojedel jih je že 12 , ampak občutek imamo da ni kaj bolje. Sedaj čakamo da poje še tri tablete, potem nekaj dni pavze in pregled urina pri vetu.

Vendar pa se jaz kar malo bojim, da ni kaj drugega in se samo vnetje. A je možno da bi imel psiček star 3 leta že probleme z inkontinenco. Nikjer tega nisem zasledil.

Drugače naš kuža normalno urinira, gre ven na sprehod od 4 x pa naprej. Manj ko 4x pa nikoli. Nikoli do sedaj ni polulal v stanovanju, razen ko je bil čisto mali / mu je ratalo 2x heheh/

Prosil vas bi za mnenja in kaki koristen nasvet.

Hvala in lp
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines