mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:53:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: uhajanje urina  (Prebrano 65078 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #30 : četrtek, 05.05.2005 : 10:34:41 »

Hm tudi mi zaj že kar precej resno razmišljamo o sterilizaciji. Pa me vedno zadrži to uhajanje urina. Včeraj sem bila pri veterinarju in mi je zatrdil da ima zelo malo psic s tem probleme. Ampak kolikor sem jaz dobila občutek je to precej več. No baje da tiste kapljice zelo pomagajo in da ni problema. Jaz sem še vedno skeptična. Kaj pa vi pravite?
Ker baje da ni to samo na hormonski bazi ampak tudi naj bi na to vplivalo tudi to ko se mehur povesi, ker več ni maternice v trebuhu. In ima potem mehur drugačno lego. V glavnem ta veterinar mi je rekel da ima od vseh tistih psic ko so jih oni sterilizirali samo kake 3-4 probleme. Jaz pa ne vem kaj naj naredim.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #31 : petek, 06.05.2005 : 09:10:30 »

ja na klinikah trdijo, da skoraj ni inkontinence! ce greš na kliniko v mestnem logu (vet. fakulteta) ti bodo pa povedali dejansko stanje, ki je precej večje od 2/100 ih! Shocked

odvisno je od tega katero pasmo imaš (ali je visokorasla, kupiran rep...)...

jaz imam dobermanko in so mi povedali, da imam ogromno možnosti za inkontinenco (75%) in j tudi je inkontinentna.

jaz sem jo dala sterilizirat zaradi hormonskih motenj, navidezne brejosti, depresij... če bi bilo sicer vse kul je ne bi dala, razen če bi iemla kakšno pasmo, kjer inkontinenca res ni pogosta.

sicer pa tudi, če pride do nje, propalin pomaga, čeprav je to ene 7000 sit na mesec (za našo), pa še oslabi srce in ožilje Sad

katero psico imaš? ali imaš kake probleme?koliko je stara?

res je pa tudi, da s sterilizacijo preprečiš tumor na maternici in jajčnikih. na seskih ga že vedno lahko dobi, razen če je bila sterilizirana pred prvo gonitvijo.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #32 : petek, 06.05.2005 : 09:18:13 »

Tudi naša psica je bila sterilizirana in spušča urin. Uporabljamo Propalin, ki sicer pomaga,vendar ga dajemo samo ko se problem pojavi...... večinoma se to zgodi 1X do 2X na mesec. Pred sterilizacijo nas ni nihče opozoril na možnost pojave inkontinence po sterilizaciji  Angry, kar se mi ne zdi fer.
Zanima me WildAngel, katere pa so tiste pasme, pri katerih se mankrat pojavlja omenjeni problem?

lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #33 : petek, 06.05.2005 : 09:24:13 »

pri katerih se manjkrat ne vem...najbrž pri nizkoraslih...

vem, da so dobermanke, bokserke, doge precej podvržene temu..

jaz nisem en ekspert, vem samo kolikor so mi povcedali, ko sem se kar precej zanimala o tem preden sem dala našo Fabijo sterilizirat. Mnenj privat klinik, ki trdijo, da je to zelo redko oziroma, da sploh ni odvisno od pasme, velikosti, kupiranih repov, tudi slučajno ne bi upoštevala.  Precej sem se zanimala in je situacija takšna, da jih je več inkontinentnih kot pa ne(vsaj pasemskih visokoraslih).

Kakšne majhne kepice in mešanke pa mislim, da niso prav pogosto...

100% zaupam določenim veterinarjem na vet. fakulteti...
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #34 : ponedeljek, 29.08.2005 : 14:53:12 »

upam da to vprašanje spada sem in da mi bo lahko kdo pomagal.

imamo psičko mešanko staro 3 mesece. rešili smo jo iz gozda in drugi dan ugotovili da ji kar naprej uhaja voda,.... veterinar pravi da ima vnet mehur in svetuje  prekuhano vodo, čez vikend pa je dal tabletke enroxil, vendar imamo občutek da se stanje ni izboljšalo,.....
zanima me če je že imel kdo podobno težavo in ali mi lahko svetuje,....
ali bi lahko skuhala čaj za ledvice in mehur ki ga lahko pijemo mi in ji ga potem vsake toliko časa vbrizgala v gobček (piti ga verjetno ne bo hotela, saj ga še jaz nebi  Smiley )?
prosim za kakršnokoli pomoč.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #35 : ponedeljek, 29.08.2005 : 15:03:20 »

Kje sta pa bili pri vetu?? Ker ko je moja psica imela vnetje mehurja (pri isti starosti!) je dobila antibiotike in v dveh dneh je bilo bolje (vnetje je bilo še čisto na začetku). Jaz bi si izbrala nobega veterinarja. Preberi si še tole: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3450.0.html (o težavah pri vnetju mehurja, ker so imeli napačnega veta!!!)

Lp Jana
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #36 : ponedeljek, 29.08.2005 : 15:54:09 »

najlepša hvala za odgovor!
očitno je nekaj res narobe z tem našim veterinarjem,....že vseskozi imam občutek da se ne zanima ravno za žival, ampak mu je samo zato da bi čimveč zdravil prodal in pokasiral,....
kakšne antibiotike sta pa dobili?
naša je dobila enroxil, pojesti mora 3 na dan-na enkrat,....
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #37 : ponedeljek, 29.08.2005 : 15:56:09 »

kakšne antibiotike sta pa dobili?
Joj, tega se pa res ne spomnem več  sram Je od tega že 2 leti, pa je od takrat dobila še kar nekaj zdravil in šamponov (zaradi različnih drobnih težavic), tako da nimam več v spominu, kakšna zdravila je dobila za vnetje mehurja. Če poveš od kod ste, ti lahko svetujemo dobre veterinarje Wink
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #38 : ponedeljek, 29.08.2005 : 16:10:34 »

za prvo silo smo šli k veterinarju v našem kraju, vendar bomo obiskovali dr. goloba na muti, samo trenutno je še na dopustu,.....
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #39 : ponedeljek, 29.08.2005 : 18:01:50 »

danes smo le dobili antibiotike in upam da se bo stanje izboljšalo,....

bina najlepša hvala za nasvet!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 31.08.2005 : 16:39:23 »

A pri samich je možna inkotinenca?
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #41 : sreda, 31.08.2005 : 22:43:28 »

Žal je. Samec moje kolegice je imel v že zelo zrelih letih težave s hrbtenico, neko vretence mu je pritiskalo na hrbtenjačo, vse skupaj je vlivalo na nadzorovanje urina in mu je pogosto "ušlo". Ne vem točno, kaj je še bilo, saj je pes že dolgo pokojni. Tudi NO , ki sem ga poznala je imel take težave, ampak v starosti 16 let. Tako, da možno žal je.


Garfield, upam , da ste dobili prave antibiotike, vedno se v tvoji situaciji predpiše Primotren, ki je za urološke težave odličen.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 01.09.2005 : 07:48:14 »

No saj sem pričakovala tak odgovor, najraje bi tolkla z glavo v zid, res. Pri vseh težavah, ki jih ima Brin, sedaj še to. Pred kastracijo ni imel nikakršnih problemov, razen ko si je prehladil mehur.
Mah, tako sem žalostna.
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #43 : četrtek, 01.09.2005 : 08:20:38 »

Primavera - dobili smo rimadyl - jemlje jih že od ponedeljka popoldan, pa ni nekega ekstra izboljšanja,....morda pa še bo,....

zdaj revica pleničke nosi, da ni nonstop  mokra,...Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #44 : četrtek, 01.09.2005 : 08:44:20 »

ja no, krasno... Rimadyl - magic drug ali kako Roll Eyes ... Od artritisa smo zdaj prisli ze do zdravljenja urogenitalnih infekcij. Rimadyl je namrec analgetik in ne antibiotik ... Pa ti je gospod dr. Golob povedal kaksne krasne stranske ucinke ima lahko Rimadyl? http://www.rimadyl.com/display.asp?country=US&lang=EN&drug=RC&species=CN&sec=000
m.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines