mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:22:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: uhajanje urina  (Prebrano 65047 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #45 : četrtek, 01.09.2005 : 08:51:09 »

Andi, ti imas pa res smolo. Cry Jaz trkam na les, da ne Don ne Kaja kljub operaciji, tezav s inkontinenco nimata. lp
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #46 : četrtek, 01.09.2005 : 08:55:12 »

Pa ti je gospod dr. Golob povedal kaksne krasne stranske ucinke ima lahko Rimadyl?
m.
Maja, jaz sem razumela, da je šel k enemu lokalnemu vetu, ker je dr. Golob na dopustu Wink

A res še ni bolje? Pa daj pojdi h kakšnemu boljšemu vetu!! Pri nas je bila sprememba (izboljšanje) takoj opazna!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #47 : četrtek, 01.09.2005 : 09:11:00 »

Aja, pa verjetno bo res ... No, potem se pa opravicujem ... sram
kakorkoli, jaz bi menjala veterinarja.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #48 : četrtek, 01.09.2005 : 11:59:41 »

Če je psičko našla v gozdu, je vnetje lahko že dolgotrajno in takšno bo tudi zdravljenje. Zaenkrat ji dajaj zdravila po navodilu (rymadil se mi zdi res čudna izbira, lahko vprašaš veterinarja zakaj ga je predpisal, morda ima dober vzrok) Brez problema ji lahko daš ursi čaj v manjših količinah. Ko bo prišel Golob nazaj jo pa pelji tja in ne pozabi povedati kaj že dobiva.
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #49 : četrtek, 01.09.2005 : 16:42:16 »

saj se mi je že skozi čudno zdelo, že ko sem navodila prebrala,.... nikjer ne piše da naj bi se uporabljal za zdravljenje uroloških težav,.....

z našim vetom se zelo težko pogovoriš, pa tudi njegov odnos do živali je "na psu",....ko smo nesli shayo tja je rekel da smrdi ko dihur (HALO!!!!!!!!! revici voda uhaja in ji verjetno zaradi bolezni tudi malo bolj smrdi,....)

gremo jutri k dr.golobu,.....
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #50 : četrtek, 01.09.2005 : 17:57:59 »

Andi, kaj misliš da je za to kriva kastracija? Po kolikšnem času pa se mu je to pojavilo? Bošček... Sad Sad

LP,
Diana
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #51 : četrtek, 01.09.2005 : 22:13:53 »

Primavera - dobili smo rimadyl - jemlje jih že od ponedeljka popoldan, pa ni nekega ekstra izboljšanja,....morda pa še bo,....

zdaj revica pleničke nosi, da ni nonstop mokra,...Smiley


Rymadil za urološke težave?Huh?!!!!! Shocked Shocked Shocked Angry Nikar ji ga ne dajaj-to je zdravilo proti bolečinam, odpravlja tudi vnetja, in zbija vročino. NIKAKOR NI za vnetje mehurja. Menjaj veterinarja in to takoj! Priskrbi si tudi škatlo Primotrena.

Đizus!
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #52 : četrtek, 01.09.2005 : 22:35:55 »

andi-
od kolegice bokserju je uhajal urin en čas, ampak samo zjutraj. Je bilo pa tako, da mu je uhajalo po kapljicah, ampak, ko je revček hotel lulat, pa ni in ni mogel. So ji rekli, da ima kao eno vnetje, pa da naj bi ponoči predolgo zadrževal, da naj ga še vmes ( ponoči ) ven pelje.
Je tudi dobila Primotren, pa na par ur so hodili ven, pa se je nekako izboljšalo.
Če pa je od kastracije pa žal še nisem slišala, čeprav imamo pa kar veliko izkušenj z inkontinenco po sterilizaciji, žal. Cry Če je pa kastracija vzrok, bi pa mogoče tudi sirup Propalin kaj pomagal, vsaj pri nas se je stanje veliko izboljšalo, ga bomo pa verjetno dajali vseskozi.
Držimo pesti, da je samo kakšen blag prehlad. Poskusi mu dajati več piti, pa mogoče res ursi čaj. Undecided
Pa se Brin zaveda, da mu uide, al ne ? Ker pri samicah ( po mojih izkušnjah ) je tako, da sploh ne vejo kdaj jim uhaja urin.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 01.09.2005 : 22:55:45 »

Pri psih ponavadi ne gre za uhajanje urina tako kot pri psicah (ponavadi je hormonalno pogojeno)
Lahko je vzrok prostata (vnetje) ali pa motnje v oživčenju in s tem delovanju mišice, ki zapira sečnico.
Lp K
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #54 : četrtek, 01.09.2005 : 23:11:14 »

Ja, a ni pri psicah tudi tako, da mišica zapiralka po sterilizaciji postane preveč ohlapna in ne opravlja več svoje funkcije tako kot naj bi jo ?
Čeprav sem pa tud že slišala, da je v povezavi s hormoni, in naj bi bil prav ta sirup tisti, ki bi spet vzpostavil ravnovesje ? Undecided
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #55 : četrtek, 01.09.2005 : 23:22:11 »

Ja res je pri psicah postane ohlapna.
Pri psih pa je bolj ponavadi bolj kompleksen problem. Saj ne delujeta dve mišici - tista, ki zapira mehur (zmanjšana odsotna možnost zapiranja) in tista na sečnici. Zato je tudi zdravljenje drugačno.
Mogoče en link:
http://courses.vetmed.wsu.edu/vm552/urogenital/micturit.htm
Lp K
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #56 : petek, 02.09.2005 : 07:40:45 »

garfield, ta "tvoj" vet je pa res en bogpomagej ... ko ga naslednjic vidis, mu lahko se razlozis, da dihurji ne smrdijo ... Roll Eyes
m.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #57 : petek, 02.09.2005 : 08:33:40 »

Uide mu zjutraj v spanju in potem se na veliko začne umivati pipco. Ampak to mu ne uide malo ampak cela luža. Drugače nima temperature (pri vnetju bi morala biti ne?), je normalno živahen, v urinu ni nič krvi. Potem ga zjutraj hitro spustim in lula takooo dolgoooo revček. Enkrat smo že imeli podobne težave, vendar se je prehladil v Bohinju, ko je cel dan čofotal v vodi. Zadnje tedne pa ni nič plavala zaradi kastracije (šivov) tako da mi ni jasno kje bi se prehladil, ker na mrzlih tleh gospoda niti slučajno ne bodo ležala.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #58 : petek, 02.09.2005 : 08:41:30 »

sicer ne vem kako je s psi,ampak pri psicah se to ne pojavi kar takoj po sterilizaciji. Je pa podobno reagiral kot Fabija, ko ji je ušlo (le, da si ni pipice lizala Cheesy). Trenutno mi nimamo problemov. Jaz ti svetujem, da ga daš zvečer ful pozno ven lulat, potem pa zgodaj zjutraj, da bo imel prazen mehur.

Kako pa, da si ga dala kastrirat?
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #59 : petek, 02.09.2005 : 09:53:43 »

Andi, kaj pa če gre za posledico operativnega posega, ker je bilo telo pod stresom? kako se je zbujal iz narkoze? So ga imeli na primerno ogretem prostoru (grelna blazina)? Ko sem pred leti dala sterilizirat dobermanko, se mi je zgodilo podobno, urin je začel uhajat, saj so mi na "eminentni"ljubljanski kliniki žival podhladili in je dobila zadebeljeno steno mehurja in posledično hudo vnetje.
lahko pa bi Brin imel tudi kak kamen v sečilih (v steni mehurja, v sečevodih), ki zapira pot in preprečuje normalno mokrenje. Pred leti se je podobno godilo tudi buldoginji od mojega prijatelja, na koncu so ji izrezali velik ledvični kamen, ki je bil skrit v steni mehurja. Ta je povzročal konstantno draženje. Poskusi Brinu z brizgo vsak dan aplicirati 2 dcl čaja Zlate rozge, ta krasno čisti uro trakt, mogoče se bo izboljšalo stanje.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines