mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:48:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: uhajanje urina  (Prebrano 65053 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #75 : sreda, 19.10.2005 : 10:32:59 »

Nisem uspela prebrati celotne teme, ker se mi ravno mudi, ampak vprašati pa moram vseeno.

Astor ima zadnje čase izcedek iz oči. Ob zadnjem cepljenju proti kužnim boleznim (1 mesec nazaj; je rekla veterinarka, da ima rahlo vnete oči in da če bo izcedek postal večji in zelenkast naj pridem nazaj). Nekaj časa je bilo v redu, potem pa je 2 dni pred cepljenjem proti steklini dobil večji izcedek, ki je bil tudi rahlo (zelo svetlo) zelenkast. Ko sem ga peljala cepit proti steklini (to ni bilo na "moji" kliniki), mi je veterinar rekel, da ni nič (da pa če bo hujše naj ga pripeljem nazaj). Izcedek se je nato iz enega učka preselil na drugega in pojavil se je še izcedek iz smrčka - le-ta je izginil po 3dnevnem jemanju medu in limone. Pa tudi izcedek (moram reči, da ta izcedek nikoli ni bil grozen - ampak malce več kot običajen zaspanček) iz oči se izboljšuje.

Sedaj pa sem opazila, da se Astor ponoči polula v pesjaku. Moram omeniti, da zadnji mesec (in mogoče kakšen dan več) ne lula več v pesjaku in zdrži celo noč. Tako pa me zadnje 2 dni vedno zjutraj pričaka lužica. Najprej me ni skrbelo, ker gre Astor trenutno "spat" 1 uro prej kot običajno (in sem lužico pripisovala temu). Toda danes sem bila pa kar precej presenečena. Nazadnje je lulal ob 7.00. Ko sem prišla domov ob 10.30 je bila v pesjaku lužica. Torej ni zdržal niti 3 ure (do sedaj je zdržal največ 7 ur).

Bi bil to lahko znak vnetja mehurja ali je mogoče samo del "prehlada", ki ga ima. Saj najbrž bova šla ob prvi priliki h veterinarju, samo vseeno me zanima, če je to mogoče kakšna stvar zaradi katere bi me moralo zelo skrbeti.
Aja, Astor ni kastriran.


Lp
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #76 : sreda, 19.10.2005 : 11:00:18 »

Raznorazna vnetja so lahko znak okužbe z erlihijo.

Maša
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #77 : sreda, 19.10.2005 : 12:09:06 »

Raznorazna vnetja so lahko znak okužbe z erlihijo.

Ojej.  Shocked Sploh nisem pomislila!!  Undecided Astor je namreč letos res imel enega klopa (sicer samo enega, pa vseeno). Najbolje, da grem kar h veterinarju...  Cry
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #78 : sreda, 19.10.2005 : 13:00:21 »

Jaz res nočem delati panike, ampak mešanico vnetij nikoli več ne bi jemala zlahka kot neko vnetje pač. Zato se mi zdi je bolje opozoriti na možnost, čeprav sem kar premišljevala, če bi sploh oglasila, da me ne bi označili za erlihiomanko... ampak sem tvegala  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #79 : sreda, 19.10.2005 : 18:45:51 »

heh he, kogar piči kača se boji zvite vrvi.... ampak kadar imaš neke čudne, na prvi pogled nepovezane znake, ki jim ne najdeš nekega pravega vzroka se res splača narediti še test za erlihijo.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #80 : četrtek, 20.10.2005 : 06:15:44 »

Naredi test za erlihijo, da boš lažje spala ponoči, sicer pa ne delati takoj prevelike panike, saj gre lahko samo za prehlad sedaj, ko se je zunaj ful ohladilo....
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #81 : četrtek, 20.10.2005 : 06:57:48 »

heh he, kogar piči kača se boji zvite vrvi....

ja, tako nekako  Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #82 : četrtek, 20.10.2005 : 12:18:32 »

Tudi jaz imam svojo "zvito vrv" Kadarkoli se začnejo pojavljati "nepovezane" težave z gibanjem, dlako, termoregulacijo...takoj pomislim na ščitnico.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #83 : četrtek, 20.10.2005 : 18:37:02 »

Drugih težav (razen omenjenega "prehlada") Astor nima. Je živahen, dlaka normalna, nič ne šepa..etc.

Ta vikend ga bom še opazovala, v ponedeljek pa greva h veterinarju. Upam, da je samo prehlad....  Undecided
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 09.01.2006 : 19:53:07 »

Zdravo! jaz sem tudi opazila( pri moji psički) da ji uhaja urin( včasih je na njenem ležišču prov velika luža) sem mislila, da je prehlajena, ampak to opažam od kar sem koro pripeljala domov( prej imela druge lastnike) to je pa 14 dni. edino če ni navajena povedati kdaj jo tišči na vc in se samo polula.je pa sterilizirana.kako naj to ugotovim?lp
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #85 : ponedeljek, 09.01.2006 : 21:50:25 »

zdravo! jutri jo peljem k veterinarju in bo on najbolj vedel kaj je z njo! hvala vseno!
Logiran
girly
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #86 : torek, 10.01.2006 : 09:11:10 »

mogoče je vzrok v psihi.glede na to, da je zamenjala lastnike.lahko je pa kakšno vnetje mehurja al pa ledvic.sporoči, kako boš opravila pri veterinarju!
Logiran
Bety
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #87 : torek, 10.01.2006 : 22:24:27 »

Lep pozdrav!

Doma imam 14-letno psičko Dino (mešanka), ki pa je bila do lani novembra povsem zdrava. Ker spi v spalnici pri mojih starših, sta opazila, da je odejica skoraj vsak dan mokra. Kmalu smo ugotovili v čem je problem. Uhajanje urina! Peljali smo jo k veterinarju, kjer so ji dali injekcijo, ki naj bi skoraj zagotovo pomagala. Zalegla je za približno dva tedna, potem pa se je zadeva ponovila. Ponovno smo jo peljali k veterinarju, ki jo je temeljito pregledal (urin, kri) in ni ugotovil nič, oz. je celo pohvalil njeno zdravje in kondicijo. Predpisal nam je PROPALIN, ki ga sedaj psički redno dajemo ža dva meseca. Tudi to zdravilo je nekaj časa pomagalo, še vedno pa se včasih zgodi, da Dina naredi kar precej veliko lužico na svojem ležišču kljub temu, da gre na sprehod najmanj 3x na dan. To je precej moteče, ker jo imamo v stanovanju. Poleg tega bi bila kar naenkrat rada stalno zunaj in ko gre enkrat ven, jo stežka spraviš nazaj v stanovaje. Včasih se zgodi, da kar cel dan sedi pred vhodnimi vrati in čaka, da se jo kdo usmili in jo spusti na prosto. Zanima me, če kdo ve ali morda obstaja še kako zdravilo proti inkontinenci ali se moramo v naši družini pač sprijazniti s tem, da nam bo Dina na vsake toliko časa polulala stanovanje. In še to: psička je zadnje čase neverjetno žejna in popije tudi do dva litra vode na dan!!! Zanimivo pa je to, da je inkontinenca edina bolezen v vseh teh letih, ki je doletela mojo Dino.

Hvala za nasvete!
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #88 : torek, 10.01.2006 : 22:26:14 »

kaj pa oboljenja ledvic? mogoče težave s sladkorjem?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #89 : sreda, 11.01.2006 : 10:29:19 »

koliko je psica tezka? Kolicina popite vode je namrec zares velika.
Jaz bi jo se enkrat peljala k veterinarju in se se malo pogovorila o tej inkontinenci. Naredila bi temeljit pregled - kri (krvno sliko in biokemijo), urin, ce je potrebno pa se UZ oz. rentgenske preiskave. 
Koliksno dozo Propalina dobiva - se drzite priporocene ali ste jo vmes zmanjsevali?
m.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines