mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 14:00:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Dol
Natisni
Avtor Tema: uhajanje urina  (Prebrano 64862 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #255 : sreda, 08.10.2014 : 18:54:24 »

Kaj pa vam povzroča slab občutek?
Po antibiotikih se spremeni/uniči tudi naravna flora v telesu psa in traja nekaj časa, da se ponovno vzpostavi ravnotežje. Ste med zdravljenjem dodajali psici tudi probiotike, kar je priporočljivo?
Če ne gre drugače in vas skrbi, bi bilo smiselno peljati psico še k kakemu drugemu veterinarju, žal pa sama Incurin tablet ne poznam.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #256 : četrtek, 09.10.2014 : 06:08:10 »

Meni je bilo razloženo, da nekaterim psičkam Propalin enostavno ne prime in v tem primeru veterinar predpiše Incurin.
Imate vso pravico povprašati veterinarja zakaj zdravljenje z Incurinom zavrača. Lahko, da obstaja kakšen razlog zaradi preteklih diagnoz.
Če kljub temu nimate dobrega občutka, psičko peljite po drugo mnenje.

Slišala sem, da si nekateri skrbniki pomagajo tudi s homeopatijo, vendar natančnih informacij nimam (katera zdravila, ali v kombinaciji s Propalinom, ipd.).

Meni je že veterinarka predpisala uporabo znatno nižje doze od predpisane. V začetku so zadoščale 14 dnevne kure, pa je bilo potem 2 meseca ok. S časom je bilo potrebno preiti na stalno doziranje. Trenutno smo na 1/3 predpisane doze na 2 dni. Je pa odmerek popolnoma odvisen od posamezne psičke. Da "uloviš" najmanjšo možno dozo, pa je stvar poskusov.
Logiran
lial
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #257 : četrtek, 09.10.2014 : 07:03:08 »

Bistvenega povečanja pitja vode ne opazim.
Res pa je, da prej nikoli nisem bil pozoren na količino spite vode, to gledam šele zadnje čase tudi zaradi vprašanj veterinarja v to smer.
Prej smo vedno pazili le, da je imela ves čas dovolj sveže vode v skodeli.
Vendar niti ne vem, koliko bi bila normalna količina...

LP
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #258 : četrtek, 09.10.2014 : 09:25:26 »

Če je za 15-kg psa še normalna, vendar že zelo visoka doza popite vode 1,5l/dan, je za 30kg zelo veliko, kar je nad 3 litre, predvidevam.
Dajte malo opazovati, predvsem če morate vodo večkrat dolivati.
Logiran
lial
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #259 : četrtek, 09.10.2014 : 17:55:47 »

Hvala za podatek o količini!
Seveda bom zelo pozoren.

LP
Logiran
Krota
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #260 : sobota, 22.11.2014 : 18:03:47 »

Kako je s kužkom?

Moji psički je urin rahlo (na vsake toliko) začel uhajat zaradi odpovedi ledvic. Dajte pregledati kri, če je še niste.
Logiran
lial
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #261 : sobota, 22.11.2014 : 18:51:59 »

Z našo psičko težave še niso končane. Še vedno se pojavi nekakšna tekočina, redkokdaj jo lahko prepoznam za urin, največkrat pa kakor prozorno nekoliko mastno tekočino.
Bila je na vseh možnih pregledih, testirali so kri, urin, celo pred kratkim so ji pod narkozo vzeli vzorce sluznice na materničnem vratu in jih poslali na testiranje, rezultat pa je vsakič negativen, nobenih sledov infekcije ali kakšne druge bolezni.

Ker sem že nekoliko obupan, prosim za nasvet, kam naj se še obrnem, recimo za "drugo mnenje", najraje v Ljubljani ali bližnji okolici.
Saj ne, da bi ne zaupal trenutnemu veterinarju, vendar morda bi kljub temu kdo lahko svetoval še kaj drugega.

LP
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines