mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:22:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: elektronska ovratnica
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: elektronska ovratnica  (Prebrano 48225 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« : torek, 07.06.2005 : 12:11:39 »

A je mogoče kdo že slišal za to ovratnico? Baje je to posebna ovratnica. ki jo ima pes za vratom, lastnik pa lahko s pomočjo daljinca spusti vanj blag električni tok, če pes ne uboga. Sama imam namreč probleme s svojim šarplanincem in odpoklicem, pa mi je oče omenil to ovratnico, zdaj me pa zanima, kje bi jo lahko dobila in kakšna bi bila približno cena?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1 : torek, 07.06.2005 : 13:01:24 »

Manca.. govora o tej in podobnim ovratnicam (izšpricne citrus) je že bilo v eni drugi temi.. verjetno v temo ovratnica. Mislim, da je bil odziv na elektronsko ovratnico zelo negativen. So pa te ovratnice kar drage. Preberi si teme ovratnica in pod vzgojo poišči odpoklic...

Lp, Mojca
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #2 : torek, 07.06.2005 : 14:12:12 »

Geri, mislim, da Maca govori o teletaktu in ne o citronki.
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #3 : torek, 07.06.2005 : 14:15:19 »

Ja o teletaktu govorim. Kar pa se tiče vzgoje in odpoklica, je pa moj pes star že tri leta in mislim, da, glede na njegov karakter, začetno navajanje ne pride v poštev, ker ne pali niti na igrače niti na priboljške.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #4 : torek, 07.06.2005 : 18:00:08 »

Mislim da taka ovratnica psu ne bo nič pomagala... Undecided Huh Roll Eyes
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : torek, 07.06.2005 : 18:28:15 »

Mislim da taka ovratnica psu ne bo nič pomagala... Undecided Huh Roll Eyes
Zakaj pa ne Shocked Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Jaz pa mislim, da bi pomagala. Ampak pogoj je, da se s psom ukvarjamo, da pes ve, zakaj je bil kaznovan, da po kazni sledi nagrada.... Je pa el. ovratnica samo pripomoček. Ker psa moramo toliko naučit, da bo ubogal tudi potem, ko ne bo imel več ovratnice. Se pa jaz ovratnice ne bi upala sama uporabljat. Samo s pomočjo izkušenega instruktorja.

Sicer pa tudi na forumu obstaja tema o el. ovratnici. Mislim, da je naslov: ovratnica proti lajanju.

LP Jana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #6 : torek, 07.06.2005 : 18:39:02 »

Zakaj pa ne Shocked Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Jaz pa mislim, da bi pomagala. Ampak pogoj je, da se s psom ukvarjamo, da pes ve, zakaj je bil kaznovan, da po kazni sledi nagrada.... Je pa el. ovratnica samo pripomoček. Ker psa moramo toliko naučit, da bo ubogal tudi potem, ko ne bo imel več ovratnice. Se pa jaz ovratnice ne bi upala sama uporabljat. Samo s pomočjo izkušenega instruktorja.

Sicer pa tudi na forumu obstaja tema o el. ovratnici. Mislim, da je naslov: ovratnica proti lajanju.

LP Jana

Prvo se mora pes dobro naučiti odpoklic, če hočejo da ga obvlada. Sploh pa-kaznovanje pri odpoklicu? Mislim ,da dosežemo ravno nasprotni učinek. Roll Eyes Tongue

Manca, glede odpoklica se posvetujte pri inštruktorju(če hodite v pasjo šolo), in se ne lotevajte sami takih zahtevnih metod. Wink

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #7 : torek, 07.06.2005 : 18:51:35 »

Prvo se mora pes dobro naučiti odpoklic, če hočejo da ga obvlada. Sploh pa-kaznovanje pri odpoklicu? Mislim ,da dosežemo ravno nasprotni učinek. Roll Eyes Tongue
Jaz sem imela probleme z Bino, ker mi je uhajala za srnami. In ja, to je problem odpoklica. In nekaj časa sem resno razmišljala o tem, da bi ji dala to ovratnico. Ker, ko je ona laufala za srnami, je postala gluha. Čeprav me je drugače ubogala (ko se je igrala s psom in sem jo poklicala, je prišla do mene). Moja ideja je bila, da ko bi ona zalaufala za srno, bi jo jaz poklicala. In če me ne bi ubogala, bi jo streslo. Ker pač vem, kako nanjo vpliva elektrika (ker jo je 3x stresel el. pastir, se sedaj boji krav in konjev), smatram, da bi se začela bat srn. In moj namen bi bil dosežen-psica ne bi uhaja več za srnami.

In pri odpoklicu je ravno to. Mi moramo psa poklicat takrat, ko nas pogleda za delček sekunde. Če ga bomo klicali med igro s psom (sploh ko se ga uči odpoklic), je brez veze. Ker ga bomo klicali in klicali, pes pa ne bo prišel. In kaj smo dosegli? Da se bo pes navadil, da če ga 10x pokličemo, mu še ni potrebno priti. Z el. ovratnico mu pa zbudimo pozornost (ok, sicer na zelo grob način) in ko nas pes pogleda, ga pokličemo.

Citat
Sploh pa-kaznovanje pri odpoklicu? Mislim ,da dosežemo ravno nasprotni učinek.
Zakaj nasprotni učinek? Saj psa ne kaznujemo, ko pride do nas. Ker ko bi ga streslo, bi bil pes daleč od nas. In on ne sme povezat, da smo mi tisti, zaradi katerih za trese. Ko pes pride do nas, ga je potrebno pohvalit. Zelo pohvalit. In kmalu bo spoznal, da mu je lepše, če je zraven nas.

No, to je moja filozofija uporabe te ovratnice...

Lp Jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #8 : torek, 07.06.2005 : 19:01:48 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1228.0.html

Tule imaš že prej omenjeno temo Wink Preberi si!

Lp Jana
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #9 : sreda, 08.06.2005 : 08:08:07 »

Zdej sem pa kar malo v dilemi. V temi sem prebrala, da naj bi taka ovratnica stala vsaj 70 000 SIT. Sem šla včeraj malo vprašat po trgovinah s pripomočki za male živala, pa nisem našla nič, še več, povedali so mi, da so jih včasih imeli, pa so jih ukinili zaradi slabega odziva in reklamacij. Odločila sem  se, da bom jutri šla z mojo kolegico v pasjo šolo malo na ogled in po kakšen nasvet, za začetek. se pa raje odpravim v pasjo šolo, ki bo cenejša, če mi bodo inštruktorji rekli, da obstaja še kakšna druga varianta za mojo mrcino Wink
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #10 : sreda, 08.06.2005 : 09:01:57 »

Odločila sem se, da bom jutri šla z mojo kolegico v pasjo šolo malo na ogled in po kakšen nasvet, za začetek. se pa raje odpravim v pasjo šolo, ki bo cenejša, če mi bodo inštruktorji rekli, da obstaja še kakšna druga varianta za mojo mrcino Wink
Vsekakor je cenejši 10m povdec.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #11 : sreda, 08.06.2005 : 09:03:59 »

Jaz sem imela probleme z Bino, ker mi je uhajala za srnami. In ja, to je problem odpoklica. In nekaj časa sem resno razmišljala o tem, da bi ji dala to ovratnico. Ker, ko je ona laufala za srnami, je postala gluha. Čeprav me je drugače ubogala (ko se je igrala s psom in sem jo poklicala, je prišla do mene). Moja ideja je bila, da ko bi ona zalaufala za srno, bi jo jaz poklicala. In če me ne bi ubogala, bi jo streslo. Ker pač vem, kako nanjo vpliva elektrika (ker jo je 3x stresel el. pastir, se sedaj boji krav in konjev), smatram, da bi se začela bat srn. In moj namen bi bil dosežen-psica ne bi uhaja več za srnami.

In pri odpoklicu je ravno to. Mi moramo psa poklicat takrat, ko nas pogleda za delček sekunde. Če ga bomo klicali med igro s psom (sploh ko se ga uči odpoklic), je brez veze. Ker ga bomo klicali in klicali, pes pa ne bo prišel. In kaj smo dosegli? Da se bo pes navadil, da če ga 10x pokličemo, mu še ni potrebno priti. Z el. ovratnico mu pa zbudimo pozornost (ok, sicer na zelo grob način) in ko nas pes pogleda, ga pokličemo.
Zakaj nasprotni učinek? Saj psa ne kaznujemo, ko pride do nas. Ker ko bi ga streslo, bi bil pes daleč od nas. In on ne sme povezat, da smo mi tisti, zaradi katerih za trese. Ko pes pride do nas, ga je potrebno pohvalit. Zelo pohvalit. In kmalu bo spoznal, da mu je lepše, če je zraven nas.

No, to je moja filozofija uporabe te ovratnice...

Lp Jana

Tvoja filozofija je pravilna.
Edina uporabnost  je v tem,d aprekine pozornost na nekaj drugaega, in tako naredi "prostor " za sprejemanje povelja.
Ima pa dve glavni napaki. Uspešno jo lahko uporabljao le tisti, ki znajo psa izšolati tudi brez vsake ovratnice. Kupujejo pa jo večinoma tisti,ki ne znajo šolati in tako jim nič ne koristi , lahko pa celo škodi.
Druga napaka je, da so te zadeve narejene zelo slabo , prav sramotno za današnjo tehnologijo. Vse se namreč dokaj hitro kvarijo, baterije so veredne en K... in zmotijo jih lahko mobini telefoni in cel kup drugih sevanj. V glavnem, vsak otroški avtoček na daljinca je boljše narejen kot te astronomsko drage ovratnice.
Glede teh ovratnica na splošno pa kratek povzetek:
Napačno je mnenje, da psa lahko s tem pripomočkom kaj naučimo. Ne moremo ga nič naučti, lahko le prkinemo neko neželjeno akcijo in zahtevamo drugo, ki jo pes že obvlada in je bila naučena na pozitiven način.
Ni treba , da je ta prekinitev groba. Dobre ovratnice imajo veliko stopenj. Izbrati moramo najmanjšo ,ki jo pes še zazna. Glavni učinek je učinek presenečenja, bolečina je lahko celo moteča, saj se pes pes potem težje usmeri v željeno vedenje. Je pa res ,da je za prekinitev nekaterih vedenj potebna kar močna doza,da jo pes sploh zazna.
Vodnik mora torej poleg dobrega poznavanja šolanja psov tudi dobro poznati občutljivost svojega psa v različnih situacijah in naravnati ovratnico glede na svojega psa in pričakovano vedenje ,ki ga bo prekinjal. Če naravna premalo ni učinka in pes se celo ojačuje. Če naravna preveč , tvega, da se bo pes zmedel in ne bo našel pravega izhoda -spet več škode kot koristi.
Pred nabavo se je zato ptrebno odkrito pogledati v ogledalo in se vprašati:
- "ali bom pripomoček res znal uporabljati pravilno?" in :
- "ali pes res 100% obvlada povelje,ki bo sledilo prekinitvi neželjenega vedenja in ga rad izvaja?"
Če je odgovor na eno od vprašanja "ne","ne vem", ali "nisem prepričan" to ni pravi pripomoček za vas.
.
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #12 : sreda, 08.06.2005 : 10:22:44 »

Hvala še za ta dejstva. Kakor pravim, bom šla najprej po nasvet k poznavalcem, potem se bom pa dokončno odločila.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #13 : sreda, 08.06.2005 : 21:45:18 »

Naj vam še jaz "zaupam" svojo izkušnjo.Moja španjelka je že od malega v gobcu zmeraj nekaj nosila na sprehodu, še najraje kamen.Ko je prišla ven ga je vzela v gobec in ga imela v gobcu tudi cel dan (včasih je še spala z nim).Ker to ni predstavljalo večjega problema (npr. z zobmi), bilo pa je neverjetno učinkovito "nagrajevalno" sredstvo (za kamen bi naredila prav vse), je niti nisem odvadila te razvade.Dokler ga ni pogoltnila in se ji je zataknil v črevo.Mater smo bili pametni!Ni kaj!

Po dokaj zahtevni operaciji pa je nikakor nisem mogla odvaditi pobiranja kamnov, dokler...
Veterinar mi je priporočil ovratnico Exel pet, ki iztisne zrak psu pod vratom,ko stisneš na sprožilec.Neverjetno učinkovito!

Pes se tako prestraši in misli, da kamen (v našem primeru), povzroči ta neugoden zvok.Bolj učinkovitega sredstva si ne bi mogla zamisliti.Par ponovitev in je bilo konec s pobiranjem kamnov.Tudi odpoklic bi se dalo odlično naučiti.Psička je namreč vsa prestrašena zmeraj pritekla k meni po podtuho.

Je pa ovratnica res precej draga, pozanimajte pa se, če je nimajo kje naizposojo (kakšni veterinarji).
DEluje pa 100%, pa to z zrakom pod brado se mi zdi manj stresno, kot pa elektrošoki ter neprijeten vonj.
Verjetno se bo našel kdo, ki se bo spotikal tudi ob tem, ampak deluje pa neverjetno.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #14 : četrtek, 09.06.2005 : 21:02:34 »

Kako pa izgleda to čudo?
Nekaj takega bi pa tudi mi rabili...
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: elektronska ovratnica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines