mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 03:31:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: elektronska ovratnica
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: elektronska ovratnica  (Prebrano 48474 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #90 : petek, 02.12.2005 : 17:19:08 »

Psa na strik pa mirna Bosna.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #91 : petek, 02.12.2005 : 18:22:02 »

  Nuki:
Štrik že  štrik....  da  je Bosna  mirna. Grin Wink  samo je pa treba  "  bosni  "dopovedat , da je  mirna tud brez štrika Wink Grin

W.A.  Dokler ti samo k sosed  uide  Fabija  še ni panike.
Glede  uhajanja  k sodedu za mačkom ali drugim psom :
Jaz sem ta problem, rešila čisto preprosto.  Nasrala  sem  soseda,  da, ko je prišel moj pes k njim na vrt, da ga je  z  šlavfom  fajn  usekal čez  rit.  Si je  tako zapomnil...  nikoli in nikdar več ni šel tja...  tudi če je  mačka dirkala pred njim . Ali pa če ga je  kakšen bolhav  ščene vabil
Ti pa  kakor  psico poznaš....  moj Damč je šleva... in si ne bi  drznil  bit  kaj popadljiv  do  ljudi.  Pa  še  zamerljiv je.  Zato sem pa  to  foro uporabila.  Tega  človeka - soseda, da  ga vidi  zunaj  (  če gre  mimo  naše hiše)  ,      takrat  se me  tako drži kot klop....  hehe

Večji problem je bil na začetku  pri meni  z Dino in mački...  ona   ga je pa  ujela  in to še na  našem teritoriju...  pa aportirala  ga je tudi.    Njo sedaj  ustavim  na  stoj Cool(  potem pa  pointira   za njim Cheesy Grin-   in če drži  stojo - dokler ne pridem k njej  dobi  shoko dropsa...     pa  ok, dobro  ona ni problem. ..  problematik je bil  Damč , un si je pa res vse dovolil)
  Je pa res  , da odkar imam Dino, se pa  mačja gospoda ne  šetka več  čez naše ozemlje.
Onadava  pa ne hodita več k sosed( čeprav nimamo ograje) ...  Je bil pa zanimiv način , da sem jih tega naučila  .... 

p.s.  ostala vaška  ščeneta , ki  so   hodili  čez dvorišče  in iskali  druščino sem pa tudi  spedenala.... nekaj  z  sprejem ,  nekaj pa z  fračo... sedaj  , ko me vidijo  zunaj, se na daleč  izogibajo.

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : petek, 02.12.2005 : 18:25:41 »

Dokler Bosna ne dojame, kaj pomeni biti miren, naj bo na striku.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #93 : petek, 02.12.2005 : 18:51:58 »

Sej  ravno v tem je fora , da dokler je " bosna " na štriku je  kot bubica...  problem nastane  ko   ga nimaš več v dosegu.
Sedaj so pa   spet drugačni problemi.  Ena stvar je imet ptičarja ali  takega psa v dosegu , ki se že po  naravi ne oddaljuje  od lastnika....  drug problem je pa  imet  pod nadzorom , psa  ki je  že  izkusil kaj pomeni  gonja divjadi/ mačkov/ ptičev/  itd.   (ali pa kakšnega  bodisi  goniča-  ovčarja- retriverja...   ipd.) in ki je še starejši in je  v  vseh teh letih pomanjkljivega nadzora že razvil eno svojo  filozofijo.  Tukaj  pa je problem....  ali  bo pes  večno  na štriku    ... ali...  ga pa prevzgojit, da  prvo kot prvo brez pardona  pride na odpoklic... in da  ignorira moteče  dejavnike.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #94 : petek, 02.12.2005 : 18:53:45 »

Ga imas pac vedno v dosegu, ne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #95 : petek, 02.12.2005 : 19:08:38 »

Lanabela- moj pes ve, da me mora ubogati in me sicer tudi uboga. Razen takrat, ko pa začuti,da ga ne morem doseči,takrat pa takoj izkoristi priložnost. Midva lahko doma vadiva do onemoglosti, pa to ne bo ničesar spremenilo. Ko bova prišla ven, kjer je polno motečih dejavnikov in če bo začutil, da je svoboden (ne glede na to ali ga spustim ali se mi iztrga iz rok) bo situacija drugačna- takrat postane gluh. V takih trenutkih ga moram nekako doseči- in besede v taki situaciji preverjeno ne zaležejo.
Tista kazen takrat, ko je prišel iz vode je delovala- zelo uspešno je opravil izpit. Tepen ni bil takrat, ko je prišel iz vode, ampak potem kasneje, ko zopet ni ubogal.
Da lahko el. ovratnica prepreči spopad med dvema psoma, sem izvedela iz prve roke (sicer pa nameravam z pomočjo ovratnice doseči tudi to,da se sploh ne bo mogel približati drugemu psu).
Sicer pa ne vem kje je problem- če mi bo el. ovratnica pomagala, bo to super. Če mi pa ne bo, jo pa pač ne bom več uporabljala (večina tistih, ki so jo že uporabili, pravijo da jo itak ni potrebno uporabljati dolgo- če je kuža pameten, bo kmalu ugotovil, da je bolje da uboga).
lp

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #96 : petek, 02.12.2005 : 19:23:24 »

Ga imas pac vedno v dosegu, ne.
To je res Wink... je pa odvisno    kdo ima psa  in  za kakšen namen ima  psa.
Jaz  mojih psov  nimam  vedno v dosegu Wink  ... če delata...  sta onadva  nasredi ločja ali vode  jaz pa na bregu  isto je z  poljskim  delom.
Tukaj pa  sedaj pridemo  do  dejstva-  odpoklic.    In  tako naprej  ... nekatere je lažje  naučit  odpoklica nekatere težje....    pa  še  nagon naredi  tasvoje...  in če  tega  ne  spedenaš  imaš  hitro lahko težko  pi***rijo.  Ali ti ga  kaj  povozi,  ali  ga   pa  kdo namenoma  stisne... Undecided  da ne govorim , kako  lahko  mastno colaš.. če  pes naredi  "  štalo"
Jaz sem  svojega    zrihtala....  res  ni bil najlepši način... ampak  danes  grem lahko mirno  skozi gozd,  pa če mi takoj  pred menoj prečka  pot  zajec ali srna    je ne bo zajagal ne eden ne drug. (  čeprav sta na povodcu  večinoma , se pa naredi  tudi  da mi morata  prosto poleg hodit- neglede   na možne moteče dejavnike)  Je  bil pa kar pester proces , da sem  Damča  tako daleč  spravila.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #97 : petek, 02.12.2005 : 19:26:32 »

Saj o tem govorim-imeti v dosegu zame osebno pomeni tudi, da lahko psa odpoklices neglede na okoliscine (ce govorimo o spuscenem psu). A ti si lovka?

Ja, saj moj je tudi deloma zrihtan, pa se delava na tem. Ne z elektro ovratnico, s klikerjem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #98 : petek, 02.12.2005 : 19:40:36 »

Ne  jaz nisem lovka(  še ne še Tongue) , psa  sta Smiley Wink Grin

  Ja  kliker pride  upoštev   lahko pri tebi  ali  pri  športnih pasmah .  Jaz pa delam na piščalko,  ker   je pes  oddaljen,  samo dokler   mu ni prebilo , da mora  upoštevat piščalko je bil pa problem.  Zato sem ga tud dala na teletakt.    In, ko jih je staknil na daljavo  ker ni  ubogal,  mu je prebilo....  sedaj  na  dva  piska  pride  nazaj  k meni.
 Ne tako  kot  Dina-  ki pride  direkt..... Damster naredi še en velik  krog  ampak  pride pa.
Zdej je to res  tako kot mora  bit.   Če gremo čez polje,  in  pred nami švigne  zajec  in ,da ga  zajaga....  ko mu piskam  , se ustavi in pride nazaj.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #99 : petek, 02.12.2005 : 19:53:29 »

Ma pol je njuno delo v bistvu "delo" in nic drugega kot tvoj hobi?

Kliker (oz. princip) pride v postev pri katerikoli pasmi, samo vedet moras kako in kaj. Klik pa ni piscalka, ce to dvoje slucajno enacis; razen v primeru, da pac namesto klikerja uporabljas piscalko. Vendar klik, razen ce psa ne naucis, ampak to potem ni vec klikanje, ni ukaz.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #100 : petek, 02.12.2005 : 20:18:33 »

Tudi če bi bila  in ko bom lovka  bo  to moj hobi.
Vem kako zgleda delo z klikerjem. 
 Jaz imam  ptičarje(  ptičarje se šola na piščalko)...  Damč je gordon seter,  tamala Dina je pa   nemška ostrodlaka  ptičarka( žimavka).  Sedaj   za gordona bi bila opcija  športnega treninga  ampak pes  ima  res zelo velik lovski nagon.  Zato sva  tudi  hodila  v njemu prilagojeno pasjo šolo( lovsko) in še naprej potem     Učnje aporta( divjadi) iz vode in na kopnem, vlečka( po sledi)  preizkava terena  za divjad, stoja na divjad.  Isto je   s tamalo
In ker je   take pasme  mora naredit  tudi kakšen izpit, če hoče dobiti vzrejno dovoljenje.  Da  pa  naredi tak izpit mora pa pes nekaj znati.  In, če pes ne obvlada  apriorij odpoklica tudi  drugo delo z njim ni mogoče.
Potem je tukaj še en dejavnik. Jaz živim na vasi... dobesedno v lovišču  .  In  pes z lovskim nagonom,  ki je  razpuščen prosto po prešernu  tukaj ne more   biti.
Moje mnenje je pač  tako( sedaj bom izpostavila  lovske pse):  Če  že imaš lovskega psa,    se moraš zavedati , da ima pes  nagon, ker   je pač take pasme in je bila  pasma  ustvarjena z enim namenom.   
Če  pač  želiš   s psom  shajati, da ni moteč dejavnik za okolico , ga je treba šolati njegovemu karakterju primerno(  lovski pes-  lovski nagon  pod kontrolo).  To je   neka odgovornost lastnika... pa če je lovec ali pa ne... se mora zavedat  , da  pes pa je še vedno  lovske pasme.
Je pa  potem , ko ga nečesa naučiš prav užitek  se udeležit kakšnega  lova  , da lahko uporabiš zraven še psa.  Vsaj jaz  takrat najbolj uživam... moja  dva  ščeneta pa tudi Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #101 : petek, 02.12.2005 : 20:26:10 »

No, smo le nekam prisli. To je pac tvoj hobi, ne delo, temvec hobi-tako kot je moj pes zame hobi. Malce drugace, pa vendar se vedno hobi, ne delo.
Ce ves kako zgleda delo s klikerjem, zakaj potem kar naprej tlacis zraven piscalko?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #102 : petek, 02.12.2005 : 20:28:44 »

Ce ves kako zgleda delo s klikerjem, zakaj potem kar naprej tlacis zraven piscalko?
Ptičar mora delati na piščalko....  tudi na izpitu.Kjer ga z moraš usmerjati z piščalko.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #103 : petek, 02.12.2005 : 20:29:42 »

Ne stekam zakaj tocno ti uporabljas piscalko?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #104 : petek, 02.12.2005 : 20:36:48 »

ti napišem na ZS , da ne bova smetile  po temi z "elektroniko" Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: elektronska ovratnica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines