mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:36:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: zobni kamen
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: zobni kamen  (Prebrano 37528 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #30 : torek, 25.05.2004 : 19:54:20 »

Toraj bi jaz dala za našo 22 kg "žabo" približno pol manj

hvala
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 08.07.2004 : 07:53:53 »

Sicer to vprašanje ne sodi ravno v to temo je pa vsekakor povezano s slabom zadahom moje Bejbke. Zadnji mesec opažamo, da ji smrdi iz gobčka. Zobnega kamna normalno še nima, zobke umivamo dvakrat na teden, je brikete, dvakrat na teden dobi tudi kostke da si spuca zobke. N vem če je kakšna povezava s hrano, ker je že od malega jedla ene in iste brikete. Ideje?
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #32 : ponedeljek, 25.04.2005 : 12:55:49 »

zdravo!
mojemu psu redno ščetkam zobe.. je pa res da bolj površno, zobe čisto zadaj sem bolj zanemarila oz. slabše oprala kot sprednje.. sedaj pa ima sprednje bleščeče bele, na obeh čisto zadnjih zgornjih pa se mu je pojavil zobni kamen. Angry. pes bo v kratkem star 8 mesecev.. kaj mislite, da bi mu ga uspela odstranit, če bi vsak dan ali pa večkrat na dan z ščetko temeljito umila zobni kamen?? Huh ali pa če pozna kdo kaj kar bi zanesljivo pomagalo?..veterinarju bi se rada izognila, če je le mogoče da ga sama odpravim?? razne pedigreejeve in ostale priboljške za žvečenje tudi redno dobiva..
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #33 : četrtek, 28.04.2005 : 11:12:02 »

Moj ima zobni kamen in to ze kar fino oblogo na zadnjih zobih - mu jih ne scetkam - vsaj do sedaj mu jih nisem - ce sedaj zacnem, a bo slo to kaj stran ali sem ze zamudila?

LP, Barbara
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 28.04.2005 : 11:15:02 »

Z nohtom zahakljaj tisti del zobnega kamna, ki je cisto pri dlesni, in ga poskusaj "spraskati" dol. Mojemu gre na tak nacin kar fajn dol. Pa obvezno scetkanje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #35 : četrtek, 28.04.2005 : 11:17:50 »

se bom potrudla ja.čimveč ščetkat, pa probat kaj z nohtom dol dobit...samo se bojim, da se potem sploh več ne bo pustil ščetkat (zaenkrat nimam problemov), če bi mu preveč okrog zadnjih zobov "skakala".. Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 28.04.2005 : 11:19:39 »

Kar vztrajaj. Moj se je na zacetku tudi nekaj silil in poskakoval, zdaj pa mirno pusti, da mu praskam po zobeh.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #37 : četrtek, 28.04.2005 : 11:21:48 »

Katero zobno krtacko naj pa uporabi? V paketu sta bili dve - ena s tdimi plasticnimi scetinami, druga pa s klasicnimi scetinami.

LP, Barbara
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 28.04.2005 : 11:23:37 »

Jaz uporabljam tamehko, sploh ko cistim ob robovih (pri dlesni). Gel nanesem pa s prstom.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lastnica20
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #39 : petek, 10.06.2005 : 18:22:41 »

ali je ze kdo to pocel? kako zgleda?  kako dolgo to traja?
baje dajo psa pod narkozo, in pol pac odstranjujejo zobni kamen, stane pa od 18-23.ooo je men rekel veterinar.

kaj pa potem, po posotpku ko gres domov, malo ga more bolet?
kaksne izkusnje na forumu??

hvala
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #40 : petek, 10.06.2005 : 18:32:23 »

Nekaj o zobnem kamnu imaš napisanega tu. Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #41 : petek, 10.06.2005 : 18:52:56 »

Jessy ... link, ki si ga dala ne dela (Tema na tem forumu, ki jo iščeš, je morda izbrisana ali pa ti je onemogočen dostop. )!


Moja prejsna psicka je imela gronolom - stara je bila nekje 12 let ... in ker je imela ze dosti zobnega kamna smo ji ga dali se zraven ocistiti! Wink

Psicke po posegu ni nic bolelo (edino prej zaradi gronoloma - in to zelo) ... dokler nismo prisli ponjo se je na kliniki drla (ceprav je redko kdaj lajala ... hehehe) - zgleda se je pocutila odlicno ... edino narkoza jo je malo zdelala, to je pa vse!

Pozanimaj se se na kliniki Loka (Skofja Loka) koliko bi te stal poseg - samo da gres malo ven iz Ljubljane, ceneje je ... lahko pa vprasas tudi k Matku v Topolsici!

Lp, Ursa
Logiran
Bobi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #42 : sobota, 11.06.2005 : 11:04:26 »

tudi mi smo morali Bobija odpeljati k veterinarju, da so mu pod narkozo očistili zobe.  Sad in tudi on je lajal vse dokler nismo prišli ponj. ko smo prišli domov, pa je samo spal....
no, potem je še teden dni okoli strašil s tisto zaščitno ovratnico, pa tablete smo mu dajali proti bolečinam. mel je še eno posebno prehrano (same konzerve - kar mu je zlo pasalo, saj drugače je samo domačo hrano) in potem je bil spet stari, razigrani Bobi.  Cool
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #43 : sobota, 11.06.2005 : 12:10:35 »

A ve mogoče kdo, če bi se dalo dobit (kot so človeška) "strglaca" za zobni kamen pač v pasji obliki?

Mi namreč redno čistimo zobe ampak na P1 in P2 se nam vseeno malo nabira (spodaj).
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #44 : sobota, 11.06.2005 : 12:46:14 »

Mi se bomo pa zobnega kamna lotili z homeopatskimi pripravki,tocno fragario 6c saj topi kamen in se ga tako lazje tudi cisti s krtacko in pasto.Mojo mucko sem namrec ze parkrat peljala na ciscenje zob in zdaj se ji kamen se hitrje nabira.Po vsakem posegu pa je se dva di fuc,tako da bom raje probala z manj agresivnimi metodami.
LP
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: zobni kamen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines