mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:25:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: zobni kamen
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: zobni kamen  (Prebrano 37362 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #60 : sobota, 22.10.2005 : 18:53:20 »

Dajaj mu Hill's oral care. Preiskušeno zmanjša zobni kamen Wink

hvala, ampak tega v radiju 80 km sigurno ne bom dobila ... bom se pa poskusila nekako dokopat do tega.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #61 : sobota, 22.10.2005 : 18:56:42 »

Poskusi tam, kjer prodajajo Hill's. Naj ti oni naročijo Wink Jaz sem se z veterinarjem zmenila (ker veti imajo ponavadi Hill's). A prides kdaj na kaksno razstavo (ti lahko kdo prinese tja)?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #62 : sobota, 22.10.2005 : 19:08:33 »

žal ne ... najbližja (časovno) razstava, na katero bom verjetno šla bo komaj naslednje leto jeseni ... z razstavami se ne ukvarjam. bom vprašala v tukanu, na veterinarski pa imajo samo eukanubo, royal canin, techni-cal in pro plan.
a bi ščetkanje recimo vsak drug, tretji dan kaj pomagalo (opazno)? žal nimam časa, da bi mu vsak dan ščetkala zobe ... Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #63 : sobota, 22.10.2005 : 19:13:13 »

Jaz mu jih scetkam potem ko jih se sebi (z drugo scetko!).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #64 : sobota, 22.10.2005 : 19:20:58 »

jaz pa žal živim s kaninbali, ki menijo da je pes za zunaj. a naj se stuširam in grem v to "mrzlino" še njemu ščetkat? zjutraj pa itak nimam časa, ker ga še komaj "sfolgam" spustit iz pesjaka (se zbujam ob 5.13).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #65 : sobota, 22.10.2005 : 19:22:43 »

Ja ne vem jaz kako je pri vas, sem pac povedala, kaj jaz pocnem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #66 : sobota, 22.10.2005 : 19:24:57 »

jaz nisem tako razumela.

eh ... brez veze ... bodo že prišli boljši časi ...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #67 : ponedeljek, 24.10.2005 : 12:20:41 »

jaz pa žal živim s kaninbali, ki menijo da je pes za zunaj. a naj se stuširam in grem v to "mrzlino" še njemu ščetkat? zjutraj pa itak nimam časa, ker ga še komaj "sfolgam" spustit iz pesjaka (se zbujam ob 5.13).

ja kaj češ,men tud žal ne znese psom redno zobe prat..mam že z otroškimi dost cirkusa ..
pa razen enemu se jim nič kaj kamen ne nabira z izvajanjem kmečkih metod čiščenja- žvake,občasno kost pa nič kuhane hrane (če že pol kurji hrbti in kravji repi, ostalo barf in kefir poleg kvalitetnih  briketov ) in sladkarij.
Eden je pa res nagnjen k nabiranju kamna- ta mora pač občasno k vetu. na čiščenje.
Naj povem,da sta starejša stara 14 in 11 let, pa imata čisto v redu zobe- nič kamna in krasne dlesni.
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #68 : četrtek, 27.10.2005 : 22:31:09 »

Nočem biti zoprna, ampak res prosim, da si preberete, kaj sem napisala malo nižje in kaj je bistvo pri vsem tem famoznem razpravljanju o zobnem kamnu. Bistvo so BAKTERIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bom poskusila bolj slikovito opisati: bakterije živijo v hišicah, ki se jim pravi zobni plak ali mehke zobne obloge, v njem se super počutijo in se hitro razmnožujejo in postajajo vse bolj nesramne za obzobna tkiva in jih napadajo.
Mi pa lahko vsak dan te njihove prijetne hišice razbijemo in poškodujemo z zobno ščetko, tako bakterije porabijo ogramno časa in energije, da popravijo hišice, pri tem pa se nimajo časa razmnoževati in postajati agresivne.

Bakterije v zobnem kamnu ne živijo!!!!!!
Logiran
Ernest
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #69 : petek, 10.02.2006 : 09:24:26 »

Pozdravljeni!
Mene predvsem zanima ali naj se odločim za odstranjevanje zobnega kamna pri 13 let starem kokeršpanjelu. Ali je prestar predvsem se bojim da se nebi zbudil iz narkoze?
Hvala za posredovane odgovore ter lep pozdrav!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #70 : petek, 10.02.2006 : 09:31:27 »

pogovori se o tem z veterinarjem, ki pozna tvojega psa. Sama starost naceloma ni ovira, je pa vecje tveganje zaradi narkoze (to je posploseno in ni nujno, da velja za tvojega psa). Dober vet bo ravno tako lahko ocenil, ali je ciscenje potrebno.
m.
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #71 : četrtek, 16.02.2006 : 22:42:22 »

Zobni kamen nima kakšnega večjega stranskega učinka in če ima pes res SAMO zobni kamen, bo dovolj, če mu zobe sam redno čistiš s ščetko in tako odstranjuješ zobni plak, ki je sestavljen predvsem iz bakterij.
Glede na pasmo in starost je zelo verjetno, da ima tvoj pes napredovalo parodontalno bolezen, znaki so vneta dlesen, krvavitev iz dlesni, majavi zobje, manjkajoči zobje, smrad, pes zavrača trdo hrano, drgne z gobčkom.....izcedek iz nosu, kihanje.....
V tem primeru pes potrebuje veterinarsko oskrbo, ne glede na starost, vendar naj se veterinar spozna tako na anestezijo, kot tudi na stomatološke posege. Tukaj je odločitev na tebi, da izbereš primerno kliniko, za tako staro žival, ki ima mogoče še kakšne druge zdravstvene težave, ti svetujem, da bo to klinika, kjer je med posegom poleg stomatologa zraven še dober anestezist, ki bo ves čas spremljal stanje živali med posegom. Je pa res, da bo tak poseg dražji, a brez dvoma mnogo varnejši za tvojega psa.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #72 : petek, 17.02.2006 : 00:04:32 »

Fairy:
- smisel omenjenega homeopatskega pripravka ni magija-se pravi ne dam ga psu,izrecem ciracara in zobni kamen izgine! Je dobra stvar ob souporabi bolj tipicne metode scetke in zobne paste.Zakaj? Ker preprecuje ali onemogoca mineraliziranje mehke zobne obloge.
- na samo mineralizacijo mehke obloge vplivajo tudi snovi v slini-npr. pri konju se stvar hitro mineralizira zaradi dolocenih soli v sami slini
-ko je zobna obloga enkrat mineralizirana jo tezko sami odstranimo- periodontalna bolezen v vseh njenih stopnjah pa ne nastane skozi noc in so potrebne kar velike kolicine min. oblog,da premeknejo dlesen,unicijo obzobno kostno tkivo in tako stabilnost samega zoba....itd
Lp
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #73 : petek, 17.02.2006 : 23:00:39 »

Balu,
ne najdem, kje si ti pisala o vplivu homeopatskih zdravil na parodontalno bolezen (NI PERIODONTALNA!!!, ta izraz je nepravilen, vem, da to ni bistvenega pomena na forumu, pa vseeno je prav, da se poskuša uporabljati prave izraze). Jaz osebno v to ne verjamem, še prav posebno ne, ker očitno sploh ne razumeš nastanka parodontalne bolezni in njenega vpliva. Ne bom še enkrat na dolgo pisala o tem, lahko si poiščeš sama, ker sem o tem že kar nekaj napisala, mogoče še enkrat le to, da se zelo motiš,  ker ponovno pripisuješ zobnemu kamnu pomen, ki ga sploh nima. Povzročitelj parodontalne bolezni so BAKTERIJE in še enkrat BAKTERIJE. Te v mineraliziranih zobnih oblogah ne preživijo, ampak so v zobnem plaku, to je v mehkih zobnih oblogah.
Če je v mojem pisanju kaj nejasnega ali kakšen dvom, mi prosim napiši, si bom vzela čas in bolj natančno razložila. Nikakor ni namen mojega pisanja povzročanje jeze, je pa prav, da postanejo stvari vsaj malo bolj jasne.

Lp, Fairy
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #74 : sreda, 06.09.2006 : 23:20:36 »

Enzymatic toothpaste, proizvajalec Virbac, kupis pa jo pri veterinarju


Jaz imam pa vprašanje glede te Virbacove zobne paste, ki je bila omenjena kar nekaj postov nazaj ampak vseeno upam da kdo še ve koliko ta paste približno stane? Saj me ne zanima točna cena ampak nekako bolj okvirna cena Wink


Lp, Nina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: zobni kamen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines