mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:00:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: likvidacija lovskega psa
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: likvidacija lovskega psa  (Prebrano 35561 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #30 : četrtek, 10.12.2009 : 10:34:57 »

No žal Helena ugotavljam, da si tudi ti NEODGOVORNA, da pač objavljaš tako GROZNE slike. Žal se zavedaj, da tu sodelujejo tudi mladi ljudje in je po mojem prepričanju že tako dosti nasilja videti vsepovsod. Žal, žal neprimerne slike za ta forum.
Za mladoletne naj starši poskrbijo, ne nekdo, ki sodeluje na forumu in predvsem: a je bolje mladim zakriti pogled in potem pričakovati, da se razvijejo v neko kritično maso? Jim prepovedate gledati tudi posnetke iz Afganistana, pa jim pravite da so ga v Bosni pet let prav fajn žurali?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 10.12.2009 : 10:42:37 »

korzig! Lahko bi prebral kakšno stran ali dve ali pa vsaj tole:

Vse tiste, ki se tu in tam pritozite nad preveliko nazornostjo fotografij, obvescam, da je to realnost, ki se bo tukaj javno objavljala zdaj in v prihodnje. Ni realnost samo svet s psi z masnicami in svet s fotkami otrockov in psov skupaj ter podobno, temvec se nam vsak dan dogajajo taki prizori. Nekdo je to storil. Tega zagotovo ne bi smel storiti. Otroke ucimo z ustrezno razumno razlago in ne z zapiranjem pred neugodnimi slikami in informacijami. Mi vsi se moramo zavedati in vedeti, kaj se dogaja v nasi neposredni blizini, da bomo lahko zavzeli svoje stalisce do tega in podobnih dogodkov ter ustrezno reagirali, ko bo potrebno.

Ce vam problematike ne bomo prikazali taksne, kot je, potem boste rekli v trenutku, ko bomo prosili za vaso podporo pri nasih prizadevanjih, da problemov sploh ni. Tako pa vam jih sproti pokazemo in vam povemo zanje.
Nekdo je to storil in nekdo drug mora za njim pospraviti. Lahko ste ta nekdo, ki bo pospravljal, ze naslednjic vi. Samo upam, da se ne boste zaradi grozljivosti prizora obrnili stran in pozabili na videno.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #32 : četrtek, 10.12.2009 : 10:42:54 »

No žal Helena ugotavljam, da si tudi ti NEODGOVORNA, da pač objavljaš tako GROZNE slike. Žal se zavedaj, da tu sodelujejo tudi mladi ljudje in je po mojem prepričanju že tako dosti nasilja videti vsepovsod. Žal, žal neprimerne slike za ta forum.

Sem neodgovorna, če ti tako praviš. Mi pa vseeno lahko malo oprostiš, ker ima objava slik širši namen in to tak, da je v korist vsem naslednjim psom, ki bodo trepetali pred svojo največjo ljubeznijo- lastnikom, on pa mu bo poslal šus v glavo ali še huje jim vrgel sendvič v jamo, in mu glavo razbil z macolo. (kot kaže v tem primeru)Ter ga pustil tam ko drek.
Jaz raje naučim svoje otroke sočutja z živimi bitji in jim pokažem realen svet, kot pa jim berem le pravljice s srečnim koncem do 20.leta njihove starosti. Ti pa lahko svoje učiš, kar se tebi zdi prav in jim prepoveš gledati slike iz realnosti oni pa ti bodo za tvojim hrbtom igrali nasilne računalniške igrice.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 10.12.2009 : 11:04:32 »

Slike so seveda grozne, saj je tudi novica grozna in kruta. Zakaj so slike objavljene je bilo napisano še preden ste jih komentirali. Na forumu je objavljeno tudi precej drugih GROZNIH slik z enakim namenom.  Ljudje se morajo zavedati posledic in to velja tudi za mlade oz. še posebej zanje. Tisti, ki pa so premladi, pa bi morali biti pod nadzorom staršev.

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #34 : četrtek, 10.12.2009 : 11:07:03 »

Poslala na ODPMŽ s prošnjo za objavo in pomoč. Drugih besed nimam, ne v tem trenutku.
Zaenkrat nimam odgovora, čakam pa na povratni klic.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #35 : četrtek, 10.12.2009 : 11:13:15 »

Ja korzig, kakšne pa ti streljaš? Huh
Neodgovorno? Grozne slike? Z velikimi tiskanimi črkami? A ni mogoče NEODGOVORNO to, da si ljudje zakrivajo oči pred resnico in stanjem, kakršno je dejansko pri nas in povsod drugje po svetu? A ni GROZNO to, ker nekateri nimajo jajc priznat sami sebi in drugim, da se je to mogoče dogajalo nekomu "pred očmi", pa ni nič ukrepal glede tega? Kakšnemu sosedu, prijatelju, familiji celo?

To, kar se dogaja, se z velikimi tiskanimi črkami MORA objavljati, MORA biti na televiziji in MORA biti na čimveč vidnih mestih, ker to MORA videti širša javnost. Ker je nekaterim zadosti tišine, na račun katere je trpela, v tem trenutku trpi in bo po vsej verjetnosti še kdaj trpela marsikatera žival.
In to od človeške roke. Roke, ki bi morala ljubiti, hraniti, spoštovati in ceniti.
Ne pa z macolami razbijat glav svojim živalim.
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #36 : četrtek, 10.12.2009 : 12:23:47 »

Ja korzig, kakšne pa ti streljaš? Huh
Neodgovorno? Grozne slike? Z velikimi tiskanimi črkami? A ni mogoče NEODGOVORNO to, da si ljudje zakrivajo oči pred resnico in stanjem, kakršno je dejansko pri nas in povsod drugje po svetu? A ni GROZNO to, ker nekateri nimajo jajc priznat sami sebi in drugim, da se je to mogoče dogajalo nekomu "pred očmi", pa ni nič ukrepal glede tega? Kakšnemu sosedu, prijatelju, familiji celo?


Pod tole se pa tudi jaz podpisem. In to z velikimi crkami.

To, kar se dogaja, se z velikimi tiskanimi črkami MORA objavljati, MORA biti na televiziji in MORA biti na čimveč vidnih mestih, ker to MORA videti širša javnost. Ker je nekaterim zadosti tišine, na račun katere je trpela, v tem trenutku trpi in bo po vsej verjetnosti še kdaj trpela marsikatera žival.
In to od človeške roke. Roke, ki bi morala ljubiti, hraniti, spoštovati in ceniti.
Ne pa z macolami razbijat glav svojim živalim.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #37 : četrtek, 10.12.2009 : 12:37:19 »

žal, žal je tale forum namenjen tudi takšni problematiki in takšne slike so del tega.
vseeno pa kdor pravi, da so slike s te teme grozne z velikimi črkami, potem v resnici še ni videl sploh kaj groznega...

meni je šel skoraj pisker z glave ko je bila ženska zgrožena nad mojim nazornim filmčkom (na temo preprečevanja takšnih in drugačnih zlorab živali), pa še na internet sem ga dala, kjer ga lahko otroci vidijo Shocked res šokantno Roll Eyes

močno močn o upam da bo za tole nekdo odgovarjal Angry
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 10.12.2009 : 12:44:49 »

Korzig, Heleni očitati da je neodgovorna osebe in to še z vpitjem, je pokazatelj da ne poznaš Heleno in tudi ne želiš razbrati pravega namena njenega dejanja .

Slike razkrivajo krutost ljudi do nedolžnih in nemočnih, in če jih bo le možno vsaj  denarno kaznovati ,je to edini način da se dopove kaj je nesprejemljivo v civilizirani družbi.
Čeprav bi takemu primitivcu bila najhujša kazen izključitev iz Lovske zveze,verjetno.Če je lovec.

Zatiskanje oči je nesprejemljivo, obveščanje najširše javnosti o grozodejstvu je moralen čin.
Nasilje ne bomo zaustavili če ga bomo skrivali pred javnostjo, ravno obratno.



 

Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 10.12.2009 : 14:25:17 »

Zanimivo. Mladoletni otroci so torej prenežne dušice in takšnih slik ne smejo gledati. Ampak ravno mladoletni (šoloobvezni) otroci so pred nekaj dnevi v Kočevju zbrcali 6-tedensko mucko, da je naslednji dan poginila. Ne trdim, da je treba metati vse v isti koš, ampak vsaj pred resnico si pa ni treba zatiskati oči. Tudi če ni vedno v rožnatih barvah, ampak je precej nazorna.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #40 : četrtek, 10.12.2009 : 15:48:41 »

Zakaj bi pa skrivali resnico in zavijali otroke v vato? Naj vedo, kako krut in grd zna biti ta svet in da ne diši vse po rožicah.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #41 : četrtek, 10.12.2009 : 16:24:24 »

So pa po večini vsi rahlo naduvani in je zelo težko karkoli konstruktivnega se pogovarjati z njimi.
Penny...čisto nič nismo naduvani tamle čez na lovskem forumu. Mislim, da debata poteka povsem civilizirano in spodobno.

Če se nekdo pač ne more sprijazniti s tem, da strel v glavo ni boleč, je to njegov problem. Lahko se komu zdi neetičen ali karkoli drugega a je še vedno neboleč. Tudi če ni v skladu z zakonom.

Ste se kdaj vprašali kaj počno z vašim kužkom po tem, ko njegov uspavani kadaver pustite pri veterinarju? Morda ga zmrcvarijo, ko se mladi veterinarji učijo secirati. Dolbejo mu oči, izrezujejo notranje organe, vlačijo ga gor in dol po ambulanti preden ga odpeljejo na sežig. Si je to zaslužil vaš dolgoletni prijatelj?

Sam verjetno ne bom nikoli ustreli svojega psa, ker ne bi prenesel pogleda na njegovo iznakaženo glavo, kakor tudi več dni nisem prebolel, ko je veterinar zadnjemu psu, ki sem ga moral žal uspavati trikrat zabodel iglo z uspavalom. Bil je majhen in imel dolgo dlako zato je imel težave, ko je hotel zapičiti iglo. Nikoli ne bom pozabil sprašujočega, otožnega in prestrašenega pogleda mojega psa, ki je govoril: "ej prijatelj, kaj mi delajo?"

Neodgovorno in nedopustno je kako so poskrbeli za pasje truplo. Tu se kaže neustrezen odnos do živali in ne v tem da je bil ustreljen v tilnik.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #42 : četrtek, 10.12.2009 : 16:34:22 »

Se delno strinjam s tabo, ampak največji problem v vsem skupaj je ta, da nekdo ne more sam odločit, da je pes za v nebesa in ga fentat, ter skrit pod kup smeti. Torej, če imate lovci bolanega lovskega psa, ga ne peljete k vetu, ampak šusnete v tilnik??
To je po zakonu nedopustno, četudi bi si lovci mogoče radi pisali zakone v gozdu sami. Po zakonu RS to ni zakonito.
In tale pes vsaj na pogled ni dobil šusa v glavo, ampak macolo po buči.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #43 : četrtek, 10.12.2009 : 16:37:24 »


Ste se kdaj vprašali kaj počno z vašim kužkom po tem, ko njegov uspavani kadaver pustite pri veterinarju? Morda ga zmrcvarijo, ko se mladi veterinarji učijo secirati. Dolbejo mu oči, izrezujejo notranje organe, vlačijo ga gor in dol po ambulanti preden ga odpeljejo na sežig. Si je to zaslužil vaš dolgoletni prijatelj?


Kam pa lovci z ustreljenimi psi? Jih vse zakopljete tako, da ustreza higienskim standardom? So torej kraške jame in smetišča prazne?
Moja dolgoletna prijateljica ni bil le skupek mesa, kosti, mišic in dlak, ki jihprevažajo gor in dol po ambulanti, kot praviš - je dosti dosti, neprimerno dosti več za tem, kot kadaver, ki ga opisuješ ti in v trenutku, ko jo je življenje zapustilo, NJE ni bilo več. Samo osebna izkušnja, vsak ima pač svoj način dojemanja.
To, kar sem prebrala na forumu, gre preko mojih mej, začenši s tumorjem, ki ga je lastnik "spregledal" in mu tako dal možnost, da se je lepo razvijal naprej.
Nismo niti tu zeleni in od včeraj, brez skrbi.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 10.12.2009 : 17:04:57 »

Uspavan pes pri veterinarju gre na sežig, tako kot vse ostale uspavane živali. Da kadaver pristane v rokah "mladih veterinarjev, ki ga vlačijo gor in dol po ambulanti, ga mrcvarijo in mu dolbejo oči" je potrebno strinjanje lastnika (vsaj kolikor sem jaz seznanjena s tem) in ne vzamejo kar vsakega psa iz ambulante na faks, tako kot ne konča vsako človeško truplo v rokah mladih zdravnikov.

Ne vem kaj se lovci zdaj tako branite, namesto da bi obsojali takšno dejanje? Dejstvo je, da je imel pes tumor (če sem prav razumela nezdravljen?), da je bil ubit nezakonito (sej je streljanje domačih živali nezakonito ne?) in da kadaver ni bil primerno odstranjen (oz. sploh ni bil odstranjen). Kaj je sploh tu za debatirat? Lastnik tega psa mora odgovarjati za dejanje, ker je kršil zakon.


Mene bolj zanima to, kako lahko rejec zavrne sodelovanje. Ni to njegova dolžnost? Če je vpletena policija (upam, da je) pa z nesodelovanjem še ovira preiskavo (ali je to samo v filmih?  Huh).

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: likvidacija lovskega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines