mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:40:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: likvidacija lovskega psa
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: likvidacija lovskega psa  (Prebrano 35553 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #60 : petek, 11.12.2009 : 14:04:42 »

alexx, saj NI za razumet, pa če stvar obrneš z vseh možnih zornih kotov in če poskusiš dobiti milijon izgovorov in razlogov - še vedno ne. Jaz bi takega gospoda lovca in njemu podobne samo vprašala, kako mu je uspelo obdržati mirno roko, medtem ko je streljal na svojega psa, nič drugega kot to.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #61 : petek, 11.12.2009 : 14:11:27 »

Tudi jaz ne razumem. Mi lahko vsi pupmajo glavo, da so imeli radi svoje pse in ne vem kaj, temu ne bom verjela. Normalnemu človeku ga je težko že na evt. peljat, pa čeprav ve, da psu ni več pomoči. Pa čeprav ve, da ga ne bo bolelo. Pa čeprav ve, da gre na lepše.
In vi mi boste govorili, da je normalen človek tudi ta, ki, kot pravi alexx, vzame puško in ustreli, pazi, UBIJE (!) svojega psa?! NE. Ne, ne in NE. To za mene NI normalno in nikoli ne bo.
Lastnoročno ubiti svojega psa, ko ta ni več uporaben za lov oz. je že precej obnemogel oz. je pač običajni starček, ne. Kaj pa obisk veterinarja, ki bi mu omogočil dostojno starost in kasneje, ko se res ne bi več dalo pomagati in ko je res potrebna - dostojno smrt? Ne pa, da mora pes umreti takrat, ko se njegov lastnik sprdne.
Se popolnoma strinjam z alexx. Mimogrede, alexx, če lahko vprašam, kaj pa je bilo s tvojim psom? Kako so ga ustrelili? Zakaj? (Žal mi je...)
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #62 : petek, 11.12.2009 : 14:17:02 »

Jaz bi takega gospoda lovca in njemu podobne samo vprašala, kako mu je uspelo obdržati mirno roko, medtem ko je streljal na svojega psa, nič drugega kot to.

To je to. To jih je treba vprašat, ja. Me zanima, kako bi tale, ki ga je na zadnji sprehod peljal, odgovoril.
Ma, kot sem že rekla --> ga ni človeka, da me prepriča, da je imel svojo žival rad. Ne.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #63 : petek, 11.12.2009 : 14:21:20 »

jst pa sploh ne morem nič napisat, v meni pa kar vre...
 Cry
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #64 : petek, 11.12.2009 : 14:27:32 »

Točno to mi ne gre v glavo...
Je pa res, da je tukaj moja toleranca na NULI zaradi osebne prekleto boleče izkušnje.

Kastelecu, januarja 2008 je iz zaprtega pesjaka "izginil" naš (z)mešanec NO Ken.
Po 14 dneh poblaznelega iskanja sva ga našla ustreljenega. En šus, direktno med oči. Pes je medtem sedel, verjetno čakal na priboljšek. In nikakor ni bil nevaren, napadalen...
Čez glavo so mu zavezali črno vreče in ga odvrgli v graben.
To, da sva ga sploh našla je bil čisti čudež. Žal tak - zelo grozen in boleč.

Ne morem pozabiti... in nikoli ne bom! Cry
In res si samo to želim, da NIKOLI ne izvem kdo je to storil... ker bi ga šla lastnoročno *****!

Sori, samo tale tema me res spravlja ob živce, v jok... preprosto ne razumem.

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #65 : petek, 11.12.2009 : 14:38:44 »


Policija bila na mestu najdbe, pes je tetoviran, ni čipiran, po tetovirni številki najden vzreditelj iz okolice Portoroža , ki pa ne želi sodelovati.


Helena, je prijava vzreditelja šla naprej? Če še ni bila podana, sem na razpolago glede na to da sem iz Obale (če sploh kaj pomeni ali pomaga), bi pa rabila pomoč pri sestavitvi prijave. Prosim javi.
Logiran
tincica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #66 : petek, 11.12.2009 : 14:40:59 »

Naj povem, da niso samo lovci tisti, ki streljajo svoje pse. Ko sem pred leti imela psa, ki je zbolel za rakom na bezgavkah in mi je veterinar svetoval evtanazijo, mi je soseda (ki je bila prejšnja lstnica psa in se nekaj let ni brigala za njega in niti ni opazla, da je bolan, čeprav je že bil skoraj slep) predlagala, da naj grem raje k sosedu-policaju, ki ima pištolo in bo da on opravil ''likvidacijo'', zato da jaz ne bi rabla plačevat veterinarskih storitev. Lahko povem, da sem ob tem ostala brez besed (seveda sem psa peljala k veterinarju).

Tako, da....

Poleg lovcev so tudi drugi, ki doma sami poskrbijo za ''odstranitev'' bolnega psa.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #67 : petek, 11.12.2009 : 14:54:30 »

Jaz pa ne razumem, nočem razumeti in nikoli ne bom razumela!
Kako lahko nekdo ustreli SVOJEGA psa, ki mu je leta "služil"?!?!

Halo - vzameš puško, nameriš, streljaš.... v svojega psa!
Zato da mu kao skrajšaš muke, kakšne muke?!?  Lips Sealed
Da mu ne omogočiš lepe starosti, ki si jo je sigurno zaslužil?

Gledaš čez "muho", meriš v psa in ga ustreliš?!? UBIJEŠ!!!
Ne razumem! Nočem razumeti!

In eden od teh k***** s puško je ustrelil tudi našega psa.

Ne, nočem razumeti!
In nikoli NE bom!

Ja, jaz sem čist istih misli kot alexx! Da ubiješ svojega psa in potem rečeš kako rad si ga imel.. Shocked
Kdor ima res rad svojega psa, nikoli ne bo vzel v roko puško in ga hladnokrvno ustrelil!
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #68 : petek, 11.12.2009 : 15:04:34 »

Lastnoročno ubiti svojega psa, ko ta ni več uporaben za lov oz. je že precej obnemogel oz. je pač običajni starček, ne. Kaj pa obisk veterinarja, ki bi mu omogočil dostojno starost in kasneje, ko se res ne bi več dalo pomagati in ko je res potrebna - dostojno smrt? Ne pa, da mora pes umreti takrat, ko se njegov lastnik sprdne.


Kako pa ti veš,da je bil pes običajen starček, ki je imel pred sabo še leta življenja.  Shocked


Jaz mojega psa ne bi dala nikdar ustreliti, to kar pa imenuješ dostojna smrt za psa zame pomeni inekcija pri veterinarju (še raje bi na domu, da ga ne stresiram) obvezno v moji prisotnosti.
Za marsikaterega lovca-kinologa (ne psihiča) pa dostojna in častna smrt za njegovega psa pomeni čisto nekaj drugega (niti slučajno to ne pomeni zavezat psa okrog drevesa, dva šusa v glavo in ga tam pustit).




Da ubiješ svojega psa in potem rečeš kako rad si ga imel.. Shocked
Kdor ima res rad svojega psa, nikoli ne bo vzel v roko puško in ga hladnokrvno ustrelil!

To so LOVCI!!! Ki tedensko/mesečno streljajo.
Meni je enako nerazumljivo kako za vraga lahko ustreliš srno ali zajčka, ki gre, nič hudega sluteč, mimo tebe.

Kaj pa tisti, ki "humano" pripeljejo psa na evtanazijo k vetu, plačajo, psa predajo oz. namestijo v kletko, kjer bo počakal na vrsto in oddidejo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #69 : petek, 11.12.2009 : 15:36:20 »

Jaz bi takega gospoda lovca in njemu podobne samo vprašala, kako mu je uspelo obdržati mirno roko, medtem ko je streljal na svojega psa, nič drugega kot to.

Popolnoma enako, kot obdržiš mirno roko, ko streljaš na katerokoli drugo živo bitje. Kje je pa razlika? V bistvu je ni oz. se lahko spet gremo, zakaj bomo jutri brez slabe vesti jedli golaž ali sočen zrezek, hkrati pa JAZ NIKOLI NE BOM!!! zaklal prašička, ker je tako luštkan.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #70 : petek, 11.12.2009 : 15:45:05 »

Yo, vprašanje je zgolj retorične narave oziroma je pes v njem zgolj retorično. Sem lovce, tiste ki so pripravljeni na kakršenkoli razgovor na to temo (bolj malo, pravzaprav samo eden, čisto naključno srečan) še marsikaj drugega vprašala, bodi brez skrbi. In sem arogantno prepričana, da odgovor o mirni roki (pri psu ali vepru ali taščici) poznam, samo dvomim, da ima kdo od njih jajca ga izreči na glas in sploh nekomu, ki ne spada v njihovo druščino.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #71 : petek, 11.12.2009 : 15:57:48 »

Yo, vprašanje je zgolj retorične narave oziroma je pes v njem zgolj retorično. Sem lovce, tiste ki so pripravljeni na kakršenkoli razgovor na to temo (bolj malo, pravzaprav samo eden, čisto naključno srečan) še marsikaj drugega vprašala, bodi brez skrbi. In sem arogantno prepričana, da odgovor o mirni roki (pri psu ali vepru ali taščici) poznam, samo dvomim, da ima kdo od njih jajca ga izreči na glas in sploh nekomu, ki ne spada v njihovo druščino.

Vem, ja. Tudi moj odgovor je bil zgolj retoričen...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #72 : petek, 11.12.2009 : 18:45:38 »

To so LOVCI!!! Ki tedensko/mesečno streljajo.
Meni je enako nerazumljivo kako za vraga lahko ustreliš srno ali zajčka, ki gre, nič hudega sluteč, mimo tebe.

Ja saj je nerazumljivo, ampak ustrelit svojega psa s katerim živiš devet let, psa ki te ima za gospodarja, ki ti je zvest do zadnjega diha, pa še vedno ni isto kot ustrelit medveda ali srno.

Absolutno je edino humano psa odpeljati k veterinarju in počakat ob njemu in ga uspavat, pa ne glede na to ali si lovec ali policaj ali ne vem kdo, ki ima strelno orožje.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #73 : petek, 11.12.2009 : 18:47:38 »

Citat
In mislim da če psa lepo ustreliš v glavo, čisto nič ne trpi.

Tako je pač razmišljanje. Sad
Logiran

Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #74 : petek, 11.12.2009 : 18:49:16 »

A nisi pri strelu v glavo v trenutku mrtev?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: likvidacija lovskega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines