mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 19:03:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: likvidacija lovskega psa
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: likvidacija lovskega psa  (Prebrano 35793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #90 : sobota, 12.12.2009 : 12:02:30 »

Lahko debatiramo o tem, ali je natančen strel v možgane bolj human od vet. evtanazije, pa o tem, ali je strel res lahko natančen pri osebi brez ustrezne izobrazbe (= poznavanja anatomije), pa še o čem. Je pa tole zelo nerelevantno, ker pes ni bil ubit s strelom, ampak z udarci. Za klatere mi težko kdo reče, da so neboleči.  Undecided

Lahko se tudi pogovarjamo o tem, kaj bi kdo naredil s psom, ki ima tumor (pri čemer ne vemo, ali je vet. videl tale tumor ali ne).

Je pa vse skupaj bolj stvar debate. Tisto, kar je DEJSTVO, je - po zakonu je treba bolnega psa ali zdraviti ali evtanazirati ali (če ne trpi) pustitio umreti. Četrte možnosti ni - ne zato, ker bi bil "milotni strel" boleč ali kakorkoli drugače bolj problematičen od inekcije pri vetu, ampak zato, ker je vet. šolan za to, kar počne in naj bi točno vedel, kaj in kako, poleg tega mora odgovarjat za svoja dejanja. Kako bo lovec odgovarjal za nekaj, kar je itak protizakonito?

Po moje bi moralo biti nečipiranje psov mnogo bolj nadzorovano in hudo kaznovano; ko je pes čipiran, se pa vodi evidenca, kako je poginil. Naravna smrt? OK; truplo mora videt vet. in podpisat. Evtzanazija? OK, na veterini vodijo evidenco. Tretje možnosti ni in to je to.

Spet torej pridemo na staro dejstvo - ko bo označevanje delovalo, bo tudi vse ostalo OK.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #91 : sobota, 12.12.2009 : 17:52:48 »

Obdukcija je pokazala, da je bil pes ustreljen v čelo, da je bil tumor nerazsejan po telesu, zelo verjetno nerakast.
Torej bi se ga dalo zelo verjetno brez kasnejših posledic odstraniti z eno simpl operacijo. Drugače je bil pes dobro hranjen, ni tudi nobenih drugih posebnosti.
Torej, lastnik je videl da raste bula, veta verjetno pes ni videl niti od blizu, odpeljal ga je v gozd in ga šusnil, ter vrgel pod smeti.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #92 : sobota, 12.12.2009 : 18:02:19 »

Helena, je kaj novega glede vzreditelja? Je bila zoper njega podana prijava (glede na to, da podatkov o drugih lastnikih ni, če sem prav razumela) ?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #93 : nedelja, 13.12.2009 : 17:18:20 »

Poslala na ODPMŽ s prošnjo za objavo in pomoč.
Danes so mi odgovorili, da bodo objavili na spletni strani ODPMŽ.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #94 : ponedeljek, 14.12.2009 : 15:26:58 »

Treba se je obesiti predvsme na to, da je uradnolastnik psa in odgovoren vzreditelj kot zadnji zavedeni v evidenci.
To mu bo zagotovo odprlo spomin, če pa ne pa ga bo izučilo za v prihodnje, da si bo zabeležil komu je (pro) dal psa.
Sem pa prepričana,da ve komu je dal psa in da veliko lovcev ve od koga je bil in kdo jebil strelec. Samo kakor je razvidno iz debate na lovskem forumu menijo,da morajo podpirati drug drugega in svoje prepričanje zato podatkov iz lovskih vrst ne bo.
Priznam , da je bilo to dejstvo ( da ne nameravajo sodelovati pri preiskavi) zame največje presenečenje, saj sem se večinoma družila z lovci, ki imajo do psov (in zakonodaje )normalen odnos.
kajti nenazadnje ko dobiš orožni list pomeni , da se strinjaš , da boš uporabljal orožje v skladu z namenom za katerega imaš orožni list. Pri lovskem orožju to pomeni, da boš streljal izključno lovne živeli v lovni dobi, s predpisanim kalibrom  z vso ostalo spremljajočo administrativno proceduro, ali na strelišču za trening. Vsakršna druga raba naj bi pomenila odvzem orožnega lista.
Torej: streljanje namesto metanja petard, streljaneje živali namesto zakola, namesto evtanazije, reševanje družinskih, medsosedskih sporov in podobna  raba lovskega  orožja ni dovoljena, ne glede na to kako praktično,poceni, učinkovito in humano se komu zdi.  Če lovska srenja tega ne more dojet, je najbolje, da se jim pobere kar vso zalogo pušk.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #95 : ponedeljek, 14.12.2009 : 17:02:40 »

Podpis.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #96 : ponedeljek, 14.12.2009 : 20:59:06 »

amen!
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #97 : ponedeljek, 21.12.2009 : 10:35:00 »


Kako pa ti veš,da je bil pes običajen starček, ki je imel pred sabo še leta življenja.  Shocked


Jaz mojega psa ne bi dala nikdar ustreliti, to kar pa imenuješ dostojna smrt za psa zame pomeni inekcija pri veterinarju (še raje bi na domu, da ga ne stresiram) obvezno v moji prisotnosti.
Za marsikaterega lovca-kinologa (ne psihiča) pa dostojna in častna smrt za njegovega psa pomeni čisto nekaj drugega (niti slučajno to ne pomeni zavezat psa okrog drevesa, dva šusa v glavo in ga tam pustit).

King-roy...mislim, da je počasi čas, da se nehaš spravljati na mene z nekimi bolnimi komentarji in pametovanji. Ker nisi nič boljša od nikogar tu. Če pa pišeš splošno me pa niti ne poskušaj več poimensko naslavljati oz. me citirati. Ne brez USTREZNIH argumentov. Ne pa tole klobasanje zgoraj.

1. KJE pa piše, da jaz VEM, da je bil ta pes običajen starček, ki ima pred sabo še leta življenja Huh ? Mislim, samo to mi povej, kje? Ne vem, zakaj si ravno ti in samo ti, ki se že tako ali tako vtakneš v vsako moje pisanje; od tolikih ljudi, ki so sodelovali v to temo videla, da jaz pa VEM vse to, kar si napisala? Zakaj so vsi ostali lahko prebrali moj post tako, kot je napisan? Glej; še enkrat:
In vi mi boste govorili, da je normalen človek tudi ta, ki, kot pravi alexx, vzame puško in ustreli, pazi, UBIJE (!) svojega psa?! NE. Ne, ne in NE. To za mene NI normalno in nikoli ne bo.
Lastnoročno ubiti svojega psa, ko ta ni več uporaben za lov oz. je že precej obnemogel oz. je pač običajni starček, ne.
No, tule sem povedala svoje zgroženo mnenje o vseh tistih, ki pač ustrelijo svoje pse zaradi takšnih in drugačnih razlogov. In seveda da me nihče ne bo prepričal v nasprotno s sranji like: sem imel rad svojega psa, to je zanj častno, pa jokat ob pripovedovanju, kako je ustrelil svojega psa, ko je v potoku še zadnjič za ribami skakal. Ne. MENE NE GANE. Sorry. Takih sranj ne bi niti poslušat mogla.

2. Zakaj bluziš o tem, kaj zate pomeni dostojna smrt, kakor ja to imenujem, ko pa sem SAMA napisala popolnoma isto, torej tole:
Kaj pa obisk veterinarja, ki bi mu omogočil dostojno starost in kasneje, ko se res ne bi več dalo pomagati in ko je res potrebna - dostojno smrt?
A predlog o veterinarju je šus u glavo? Dostojna smrt za mene, ali kaj? Kje za tebe, draga king-roy, nisem bila dovolj jasna?? Prosim. Razsvetli me.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #98 : ponedeljek, 21.12.2009 : 10:49:47 »

Mislim, vem, da je tole že staro, ampak sem zaradi spleta okoliščin šele sedaj videla komentar. Tako da se opravičujem, če sem komu zasmetila - ni bil moj namen.
Gre mi pa res na živce, ko nekdo napiše nekaj, kar tudi slučajno ni v skladu z mojim pisanjem. In da je tak le eden. In da je podobno mislečih, kot sem jaz, še veliko.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #99 : ponedeljek, 21.12.2009 : 11:07:43 »

Tule se prepucavali ne boste, ker tema ni temu namenjena. Prosim moderatorja, da izbriše zadnja dva posta.
Odpri novo temo ali king-roy pošlji zs, pa se zmenita.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #100 : ponedeljek, 21.12.2009 : 11:15:00 »

Kakor želite. Mislim pa, da je tema namenjena izmenjavi mnenj o likvidaciji lovskega psa. In mislim, da je moj post, ki je bil tako napaden s strani king-roy, le mnenje.
Moja zadnja dva posta pa odgovor v istem stilu, kot ga je king-roy namenila meni.
Imaš pa prav, da tema ni namenjena prepucavanju. Sem že takoj povedala, da se opravičujem, če sem komu zasmetila.
Ali lahko dobim "žegn" od nekoga, da lahko odprem novo temo in kopiram svoj odgovor njej tja?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #101 : ponedeljek, 21.12.2009 : 11:20:14 »

Bi predlagala, da se zmenite na privat, mislim, da ni nobene potrebe po zlivanju žolča v javnem delu. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #102 : ponedeljek, 21.12.2009 : 11:24:10 »

Treba se je obesiti predvsme na to, da je uradnolastnik psa in odgovoren vzreditelj kot zadnji zavedeni v evidenci.
To mu bo zagotovo odprlo spomin, če pa ne pa ga bo izučilo za v prihodnje, da si bo zabeležil komu je (pro) dal psa.
 


tak pes je recimo  cca 400 eur... če jih je dovolj pa pod ceno 200... veliki večini neko nakupnino povrne še celo LD....

Tako, da tudi veliko večino boli k****... zanje je kot lopata ali kramp, ko se zlomi štil, grejo v " merkur" po novo slaba prebava

Citat
Sem pa prepričana,da ve komu je dal psa in da veliko lovcev ve od koga je bil in kdo jebil strelec. Samo kakor je razvidno iz debate na lovskem forumu menijo,da morajo podpirati drug drugega in svoje prepričanje zato podatkov iz lovskih vrst ne bo.
Priznam , da je bilo to dejstvo ( da ne nameravajo sodelovati pri preiskavi) zame največje presenečenje, saj sem se večinoma družila z lovci, ki imajo do psov (in zakonodaje )normalen odnos.


kaj pa je za pričakovati
" vrana vrani ne izkljuje oči- jager- jagru stolček gor drži" Wink Tongue

Sem pa preblarala temo..... podn, res podn..... razen parih svetlih izjem o katerih sem imela in imam še vedno dobro mnenje....
Ampak tistih nekaj, ki se je pa najbolj zgražalo mi gre pa ob takih komentarjih kot jih dajejo na kozlanje.
( ko sem se pred leti nakuhala in protestno zapustila  njihov forum... sem bila nekaj časa še skeptična... da sem mogoče le prenaglo reagirala. Ko pa pomislim zaradi česa sem zapustila njihov forum , zaradi česa sem se odmaknila iz Lovske kinologije, in ko preberem tiste komentarje....  se pa spomin vrne...in le nisem bila prenagljena)

Očitno jim ni jasno , da je tudi pes živo bitje...in da če  je že leta in leta služil kot pomočnik, da si zasluži vsaj dostojno smrt... z inekcijo.
Ampak očitno  je predrago...
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #103 : ponedeljek, 21.12.2009 : 11:33:07 »

damayanti, jaz v tej temi prežim, pa ne dobim svojih odgovorov. mogoče mi ti napol insajdersko lahko odgovoriš:

- je 8 do 9 let star istrski gonič star po lovskih merilih? torej zlomljena lopata?

- svetle izjeme, ki jih omenjaš - od kod so postali ti ljudje izjeme, kaj je naredilo, da mislijo/delajo drugače od večine?

- se na splošno psi, ki so last lovcev, pojavljajo pri veterinarjih ali ne? oz. kdaj ja in kdaj ne?


petit me ignorira, pa tako zelo rada bi izmenjevala argumente z njim...  Wink mogoče se moram pa preselit na lovski forum, kjer tako soglasno ugotavljajo določene zadeve...  Sad



Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #104 : ponedeljek, 21.12.2009 : 12:02:21 »

Na lovskem forumu ne bo odgovorov.... ker je njihov glavni administrator ... po svoji stalnici " enopartijskem sistemu" zaklenil temo
... če je ne bi bi mu po parih letih še enkrat povedala kar si mislim o njemu.
Citat
- je 8 do 9 let star istrski gonič star po lovskih merilih? torej zlomljena lopata?

Pri tistih z zdravo pametjo ni.... če ne more več hodit na lov je upokojeni družinski član... če je bolan se ga zdravi... če je  neozdravljivo bolan se ga evtanazira na human način in ni nikoli škoda nobenega evra za njega. ( tisti z zdravo pametjo za njim tudi žalujejo pa kakšno njegovo sliko obesijo v lovsko sobo)

Citat
- svetle izjeme, ki jih omenjaš - od kod so postali ti ljudje izjeme, kaj je naredilo, da mislijo/delajo drugače od večine?
Svetle izjeme ... kar se tiče  tistega foruma in  lovcev ( svetlih izjem) , so predvsem ljudje z zdravo pametjo ... jih  je kar nekaj( sem pa opazila da zadnja leta tudi oni več ne sodelujejo veliko na tistem forumu.....
So pa predvsem taki, ki spoštujejo živo bitje... in lovski pes le ni samo lopata.
Nekateri so naredili... ali vsaj poizkusili narediti korak v novo stoletje na področju lovske kinologije. Predvsem v odnosu do njihovega pasjega lovskega pomočnika kot tudi pri samem delu, šolanju itd.... lahko bi naštevala v nedogled... ampak ne bom.... se mi ne da.....

Citat
- se na splošno psi, ki so last lovcev, pojavljajo pri veterinarjih ali ne? oz. kdaj ja in kdaj ne?

ja se! ... zopet od tistih z zdravo pametjo...
  po sistemi kot od vseh " pasjeljubcev" lahko tudi za vsako malenkost...
Od tistih ,ki zdrave pameti ne premorejo  bi pa lahko sledil cel esej;
Vendar dokler določene stvari ne bodo črno na belem in podkrepljene s slikami in trdnimi dokazi... ga ne bo.
Ko pa vse enkrat zberem....pa obstaja možnost, da  bom  prav jaz avtor in glavni pobudnik  tega eseja....oz članka na TV.

Glede petita..... načeloma on  je eden izmed tistih, ki imam dobro mnenje o njem... včasih kakšno tako malo bolj čudno " priklopi" Cheesy in se tudi jaz ne strinjam z njim v vseh pogledih ... ampak  jaz osebno ga imam za nekoga z zdravo pametjo. Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: likvidacija lovskega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines