mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:47:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Spet krzno, grrrr!  (Prebrano 52470 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #45 : sreda, 06.01.2010 : 14:27:31 »

Joj, baba smotana  Angry
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #46 : sreda, 06.01.2010 : 22:34:34 »

No, saj. Včasih smo rekli "vsak tele 'ma svoj vesele" in enih se pač ne da prepričati. Pa če bi vsaj vsi ti blazni stilisti na glas povedali "ej, to je moj posel, od tega živim in tako pač je, živali me ne zanimajo" - bi jih še poskusila razumeti. Samo ne mi flancat, da moda narekuje nošenje krzna in podobne.  bruham bruham bruham
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #47 : četrtek, 07.01.2010 : 07:44:03 »

Samo ne mi flancat, da moda narekuje nošenje krzna in podobne.

Saj to je problem, da moda sama ničesar ne narekuje, vse kar naj bi bilo kao moderno, narekuje nekaj prtegnjenih in vase zagledanih modnih oblikovalcev, mi, kao navadna raja, jim pa pokorno sledimo - njim in njihovim modnim smernicam. Vse skupaj pa zraven napihnejo še mediji in razni "modni svetovalci", ki si od tega jemljejo svoj del kolača. In ker idej počasi zmanjka, pa tudi težko je najti kaj novega, je treba od časa do časa potegniti na plano kaj že videnega. In tako je ponovno prišlo v modo tudi krzno. Žal.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 07.01.2010 : 08:36:30 »

Vse to pa je povezano s clovesko necimrnostjo, ane. Sminkanje, oblacenje, "ki si prizadeva vzbuditi občudovanje, pozornost"... kaj nam je tega treba bilo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #49 : nedelja, 10.01.2010 : 03:07:15 »

Res, saj oni lahko kvasajo in propagirajo kaj hočejo, če ne bi nihče kupoval krzna, ne bi bilo problema. Krzno je mogoče še malo bolj problematično, kar se nečimrnosti/privlačnosti tiče, ker je precej "prvinsko" in za marsikoga fetiš...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #50 : nedelja, 10.01.2010 : 11:16:17 »

Samo če pa nihče krzna ne bi proizvajal, ga pa tudi nihče ne bi mogel kupiti, ne glede na fetiš, modne smernice... Jaz mislim da so krivi tisti, ki ga promovirajo, v glavnem ti modni oblikovalci ki itak postavljajo smernice v modi.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #51 : ponedeljek, 11.01.2010 : 23:24:22 »

Samo če pa nihče krzna ne bi proizvajal, ga pa tudi nihče ne bi mogel kupiti, ne glede na fetiš, modne smernice... Jaz mislim da so krivi tisti, ki ga promovirajo, v glavnem ti modni oblikovalci ki itak postavljajo smernice v modi.

Hja, krivi smo predvsem obojni...tako proizvajalci kot potrošniki. In medsebojno vplivamo eden na drugega. Tako kreatorji kot modne ikone niso čisto nič bolj krivi kot potrošniki, ki se pustijo zavesti. Res pa je tudi, da marsikdo jemlje živali tako "po biblijsko", da so na svetu zato, da služijo človeku na vse možne načine. In taki seveda nimajo niti malo pomislekov glede krzna.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #52 : ponedeljek, 11.01.2010 : 23:39:31 »

Ja točno to je narobe, da ljudje mislijo 'po biblijsko' da z živalmi lahko počnejo kar hočejo, da živali nimajo duše in da so na svetu samo zato da služijo človeku, on pa lahko z njimi počne kar hoče..
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #53 : torek, 12.01.2010 : 09:29:30 »

Ja točno to je narobe, da ljudje mislijo 'po biblijsko' da z živalmi lahko počnejo kar hočejo, da živali nimajo duše in da so na svetu samo zato da služijo človeku, on pa lahko z njimi počne kar hoče..

. . . in  to najbolj razširjena vera pri nas še vedno uči . . .
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #54 : torek, 12.01.2010 : 10:08:12 »

Ja, prav za skozlat se. Pa sem študirala teologijo, tako da... In ne gre zgolj oz. gre še najmanj za biblijske nauke. Gre za vsesplošno "učenje faranov" zdaj in tu. Sem še iz tistega malo kvazi katolika postala ateist po hitrem postopku  Tongue
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #55 : četrtek, 25.02.2010 : 14:35:58 »

a se samo meni zdi, al je letos pozimi veliko več krzna na cestah?
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #56 : petek, 26.02.2010 : 14:59:15 »

Spelca88 meni se zdi isto!!! Katastrofa je bila letos, prav zares. Januarja ko sem bila po dolgem času v mestu me je skoraj kap, vsaka druga ženska je imela krznen plašč. Prav tako na Ptuju na  pustni povorki, so se kar skrivale za velikimi krznenimi vrečami Sad Pa ko sem že mislila, da bo tega vedno manj...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #57 : petek, 26.02.2010 : 22:12:09 »

Tudi jaz opažam da je letos veliko žensk ki se kitijo s krznem, ne da bi pomislile kakšne grozne bolečine trpijo živali in koliko jih umre Cry zato da se lahko potem one važijo po mestu! Angry
Samo nekateri ljudje imajo kamen namesto srca in tudi če bi se zavedali kako živali zaradi tega trpijo, bi se verjetno še vedno oblekli v krzno ker jim preprosto ni mar! Žalostno!! Lips Sealed
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #58 : petek, 26.02.2010 : 22:50:05 »

No, naj povem, da si je moj dragi, potem ko so mu v pralnici zažgali ovratnik kapuce iz umetnega  krzna, namesto tega dal delati pravega, kao zaradi boljše obstojnosti,  ...si mora poslušati moje pridige prav vsakič in za kakšne priložnosti ala "Valentinovo ti si moj s(m)rček" ga v celoti sname Roll Eyes pomoje mu je grozno žal, samo priznati noče Kiss ...

pravo krzno sux!
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #59 : petek, 26.02.2010 : 22:51:56 »


pravo krzno sux!

ITAK! Angry jezen jezen
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines