mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:46:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Spet krzno, grrrr!  (Prebrano 52477 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #75 : nedelja, 07.03.2010 : 20:40:02 »

Bravo, Mel. bravo Podpis pod kompleten tvoj post!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #76 : nedelja, 07.03.2010 : 20:52:08 »

Bravo, Mel. bravo Podpis pod kompleten tvoj post!
Se tudi podpišem.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #77 : nedelja, 07.03.2010 : 21:06:14 »

Se tudi jaz podpišem, Mel.

Altervita, res oprosti, ampak bi ti lahko kakšno vejico kdaj kam postavil, da bi te bilo lažje brat ? ...čist tako, pa brez zamere.

Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #78 : nedelja, 07.03.2010 : 22:00:17 »

ok
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #79 : sobota, 13.03.2010 : 18:52:56 »

a se samo meni zdi, al je letos pozimi veliko več krzna na cestah?

Res ga je precej več, kot prejšnja leta, samo veliko tega je umetnega. Ravno danes sem videl ženski plašč iz umetnega krzna in če ne bio videl etikete o proizvodu, bi bil prepričan, da gre za pravo krzno.
Tudi ti, ki preganjajo tiste  ki nosijo krzno, se bodo morali v bodoče pošteno prepričati, kaj imajo ti ljudje oblečeno - pravo ali umetno krzno. Marsikomu lahko namreč nehote napravijo krivico.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #80 : nedelja, 21.03.2010 : 12:45:49 »

Meni je pa vseeno, a je umetno ali ni.

Predstavljam si, da je večina tistih, ki nosijo umetno krzno, pač preveč "cheap" da bi si kupili pravo. Podpirajo pa isto stvar.

Ker važno je, da je krznarska industrija napovedala "vojno" zaščitnikom živali in si trudi, da bi krzno spet prišlo v modo (kar jim je žal uspelo). In z več kožuhov na cestah je to začaran krog, ženske bi bile moderne in četudi nekatere pazijo, da kupijo umetno krzno, jih druge vidijo in rečejo "uuu, jaz bi tudi!!!" - pa grejo k Eberju.
Potem smo pa tam. Gospa E služi in še kdo se spomni, da bi odprl takšno trgovinico...

Saj veste, kako gre potem to naprej.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #81 : nedelja, 21.03.2010 : 14:16:30 »

Predstavljam si, da je večina tistih, ki nosijo umetno krzno, pač preveč "cheap" da bi si kupili pravo. Podpirajo pa isto stvar.

Meni se pa takšna izjava ne zdi fer. Marsikdo si zavestno nabavi umetno krzno, prav zato ker noče podpirati prodaje pravega krzna in ne zato, ker bi poskušal na tem "šparat" (res kvalitetno umetno krzno in ne samo dolgodlak pliš, je pravzaprav lahko še dražje od pravega). 
In ravno zato ker krzno v valovih znova in znova prihaja v modo, je dobro, da obstaja alternativa, ki jo lahko izberejo vsi tisti, ki podležejo različnim trendom, pa ne želijo nositi pravega krzna.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #82 : nedelja, 21.03.2010 : 14:26:56 »

Tudi jaz se ne strinjam z zgornjo izjavo oz. se mi zdi celo kontraproduktivna. V bistvu, če ne nosiš pravega krzna, si cheap?  Shocked Shocked Shocked
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #83 : nedelja, 21.03.2010 : 14:43:04 »

To je vse res, ampak sej končni izgled je isti. Izgleda kot crknjena žival, pa nevem komu je to lepo. Ok, pač je kopija crknjene živali.

Sej jst si tut lahko dam gor en klobuk z zajčjo glavo..pa bo fake, tko da ni panike. A ne bo vseeno grdo? Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #84 : nedelja, 21.03.2010 : 14:45:10 »

Tudi to je v bistvu res  Undecided No, meni ne eno ne drugo ni lepo, tako da sem itak pristranska...
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #85 : nedelja, 21.03.2010 : 20:07:35 »

Zakaj izgleda kot crknjena žival? To je zgolj eno od možnih mnenj o krznu. Krzno lahko izgleda tudi kot emulacija žive živali, saj ga nosiš, na tebi se premika, daje nek občutek animalističnosti, primitivnosti, spolne privlačnosti... ni zastonj krzno kar pogost fetiš in že veke nazaj so si šamani in razni zdravilci nadevali krzno (pa tudi perje, zobovje itd.) živali, katerih (domnevne) lastnosti so želeli pridobiti...

Se mi zdi, da marsikdo podcenjuje globok podzavesten učinek, ki ga ima nošenje krzna na ljudi... izjemno lahko je reči, to je pa samo nošenje mrtve živali oz. kosa trupla - ja, je, ampak je - psihološko - tudi mnogo več. Navsezadnje je ljudi v prazgodovini krzno ohranjalo pri življenju in prepričana sem, da je temeljno vpisano v naše kolektivno nezavedno kot izjemnega pomena.

Tole, da rečeš "je samo crknjena žival" je sicer čisto nobel poskus razvrednotiti krzno in ga s tem ljudem priskutiti oz. povzročiti, da bi izgubili zanimanje, ampak površno je misliti, da je to vse, kar krzno je...
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #86 : nedelja, 21.03.2010 : 20:08:58 »

Sej jst si tut lahko dam gor en klobuk z zajčjo glavo..pa bo fake, tko da ni panike. A ne bo vseeno grdo? Grin

Si že videla majhne otroke v kombinezonih z medvedjimi ušesi in podobnim? A ni to isto kot umetno krzno na nek način? Cheesy Ampak vseeno so blazno simpatični tile mali medvedki...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #87 : nedelja, 21.03.2010 : 22:28:12 »

Mislim, si pa dal primerjavo za usrat se.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #88 : nedelja, 21.03.2010 : 22:31:26 »

Datelj, tisto je bolj pliš kot pa umetno krzno Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #89 : nedelja, 21.03.2010 : 22:34:48 »

Zakaj izgleda kot crknjena žival? To je zgolj eno od možnih mnenj o krznu. Krzno lahko izgleda tudi kot emulacija žive živali, saj ga nosiš, na tebi se premika, daje nek občutek animalističnosti, primitivnosti, spolne privlačnosti... ni zastonj krzno kar pogost fetiš in že veke nazaj so si šamani in razni zdravilci nadevali krzno (pa tudi perje, zobovje itd.) živali, katerih (domnevne) lastnosti so želeli pridobiti...

Se mi zdi, da marsikdo podcenjuje globok podzavesten učinek, ki ga ima nošenje krzna na ljudi... izjemno lahko je reči, to je pa samo nošenje mrtve živali oz. kosa trupla - ja, je, ampak je - psihološko - tudi mnogo več. Navsezadnje je ljudi v prazgodovini krzno ohranjalo pri življenju in prepričana sem, da je temeljno vpisano v naše kolektivno nezavedno kot izjemnega pomena.

Tole, da rečeš "je samo crknjena žival" je sicer čisto nobel poskus razvrednotiti krzno in ga s tem ljudem priskutiti oz. povzročiti, da bi izgubili zanimanje, ampak površno je misliti, da je to vse, kar krzno je...

Podzavesten animalističen učinek, če to tako imenuješ, ima lahko kvečjemu krzno, ki ga "lastnik" nosi, ker je kaj drugega naredil, kot pricapljal v štiklih, odprl denarnico in ga kupil. Enako velja za vrače/šamane... Tapravi ne kupujejo krzna v neki štacuni, zato ima le-to nek pomen, ali pa nič ne vem o tem.
Primerjava je res za usrat se.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines