mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:01:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Spet krzno, grrrr!  (Prebrano 52478 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #90 : nedelja, 21.03.2010 : 22:57:39 »

Krzno nosijo lepe zivali in grdi ljudje. Nekje sem to prebrala, mogoce tukaj na forumu in tako prekleto res je to.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #91 : nedelja, 21.03.2010 : 23:13:41 »

Samo kljub temu raje vidim, da tisti, ki jim je to všeč in želijo nekaj takšnega na sebi imajo  možnost izbrati umetno krzno namesto pravega
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #92 : nedelja, 21.03.2010 : 23:24:10 »

A da je krzno spolno privlačno?  Shocked Shocked  No, pa sem izvedela spet nekaj novega
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #93 : nedelja, 21.03.2010 : 23:35:34 »

Zakaj izgleda kot crknjena žival? To je zgolj eno od možnih mnenj o krznu. Krzno lahko izgleda tudi kot emulacija žive živali, saj ga nosiš, na tebi se premika, daje nek občutek animalističnosti, primitivnosti, spolne privlačnosti... ni zastonj krzno kar pogost fetiš in že veke nazaj so si šamani in razni zdravilci nadevali krzno (pa tudi perje, zobovje itd.) živali, katerih (domnevne) lastnosti so želeli pridobiti...

Se mi zdi, da marsikdo podcenjuje globok podzavesten učinek, ki ga ima nošenje krzna na ljudi... izjemno lahko je reči, to je pa samo nošenje mrtve živali oz. kosa trupla - ja, je, ampak je - psihološko - tudi mnogo več. Navsezadnje je ljudi v prazgodovini krzno ohranjalo pri življenju in prepričana sem, da je temeljno vpisano v naše kolektivno nezavedno kot izjemnega pomena.

Tole, da rečeš "je samo crknjena žival" je sicer čisto nobel poskus razvrednotiti krzno in ga s tem ljudem priskutiti oz. povzročiti, da bi izgubili zanimanje, ampak površno je misliti, da je to vse, kar krzno je...


Torej, če upoštevamo tole: krzno je neka prastara navada, nek izvorni nagon, neka prvinska želja, navada .... in če pogledamo kako se s tujko reče prvinsko, izvorno ...  primitivno (beseda "primitivno" dejansko pomeni "prvinsko, izvorno"), potem lahko lepo (glede na tale opis) take ljudi označimo z: primitivnimi.  Konec debate.  pevka
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #94 : nedelja, 21.03.2010 : 23:55:46 »

Zakaj izgleda kot crknjena žival? To je zgolj eno od možnih mnenj o krznu. Krzno lahko izgleda tudi kot emulacija žive živali, saj ga nosiš, na tebi se premika, daje nek občutek animalističnosti, primitivnosti, spolne privlačnosti... ni zastonj krzno kar pogost fetiš in že veke nazaj so si šamani in razni zdravilci nadevali krzno (pa tudi perje, zobovje itd.) živali, katerih (domnevne) lastnosti so želeli pridobiti...

Se mi zdi, da marsikdo podcenjuje globok podzavesten učinek, ki ga ima nošenje krzna na ljudi... izjemno lahko je reči, to je pa samo nošenje mrtve živali oz. kosa trupla - ja, je, ampak je - psihološko - tudi mnogo več. Navsezadnje je ljudi v prazgodovini krzno ohranjalo pri življenju in prepričana sem, da je temeljno vpisano v naše kolektivno nezavedno kot izjemnega pomena.

Tole, da rečeš "je samo crknjena žival" je sicer čisto nobel poskus razvrednotiti krzno in ga s tem ljudem priskutiti oz. povzročiti, da bi izgubili zanimanje, ampak površno je misliti, da je to vse, kar krzno je...

Me pa vseeno še zanima ali so tudi ostale stvari vpisane v naše kolektivno nezavedno kot recimo, umori, posilstva, nasilje vseh vrst - tudi to obstaja že od pradavnine, pa nadvlada močnejsih nad šibkejšimi, sužnjelastništvo, izkoriščanje... a tudi to ne daje nekega močnega občutka močnejšim, takega macho in nasploh “izjemnega pomena“. Potemtakem lahko tudi v vseh teh naštetih dejanjih vidimo "nekaj več", nekaj psihološko močnejšega? A potem to takšno stvar naredi tudi primerno? Ker so od nekdaj pobijali, mučili, posiljevali in to delajo še danes, ne smemo samo obsoditi, ampak videti nekaj več?

Lahko pa tudi takole obrnemo, kot delaš to ti - da so vojne, kraja in posilstva slaba je le eno od možnih mnenj o tem. Vojne in pobijanje lahko izgleda tudi kot povsem naraven in koristen način za zmanjševanje prenaseljenosti, izboljšave genetskega zapisa (s pobijanjem manj uspešnih), skratka nek primitiven občutek moči, animalisticnosti, spolne privlacnosti ....

In kot sem že zgoraj zapisala: če upoštevamo, da je krzno je neka prastara navada, nek izvorni nagon, neka prvinska želja, navada .... in če pogledamo kako se s tujko reče prvinsko, izvorno ...  primitivno (beseda "primitivno" dejansko pomeni "prvinsko, izvorno"), potem lahko lepo (glede na tale opis) take ljudi označimo z: primitivnimi.  Konec debate. 

Če je kaj za človeka značilno je pa to, da praktično za vsako stvar, pa naj bo še tako izprijena, najde neko racionalizacijo, nek izgovor. Rezultat pa vidimo danes okrog sebe.  In (se) sprašujem - so hujše grozote, ki jih ljudje počnejo ali izgovori, s katerimi jih opravičujejo?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #95 : ponedeljek, 22.03.2010 : 04:32:34 »

Nekomu je vsec krzno, pa ga ne noce nosit ker gre ipak za crknjene zivali..torej si omisli umetno..simbolizira pa isto.
Meni je sicer vseeno ce kdo nosi umetno, tako pac gledam na to.

Primerjava samanov z eno zensko glupaco je pa tudi dalec od primerne. V kaj tocno je ona poglobljena, razen v to kako barvo sminke ima na sebi?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #96 : ponedeljek, 22.03.2010 : 07:21:26 »

V barvanje las naprimer.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #97 : ponedeljek, 22.03.2010 : 08:40:45 »

Stvar je v tem, kaj ti s tem, ko nosiš krzno - umetno ali pravo - sporočaš.

Sporočaš, da se ti zdi prav, da ljudje izkoriščamo živali (in vse ostalo okoli sebe).
Da se strinjaš z nasiljem v imenu mode.
Da se imaš za nekaj več.
In še nekaj - zame najbolj pomembnega - da si pristaš izkoriščanja živali tudi ko tega že nekaj stoletij več ni treba. Menda ne boste rekli, da se ne da druge stvari oblečt kot krzna. Razumem jamske ljudi, saj jih je menda zeblo. A ko se imamo za tako napredne...Bi lahko napredek segel tudi v to področje.
Če si lačen - ubij žival, če ti grozi - ubij žival.
Če bi bil pa malo modern?? Nebi rekla.

In kot sem zgoraj že navedla, upam, da se zadnjič ponavljam, je lahko nekdo nekje, ki je kupil umetno krzno, ker noče podpirati mučenja živali.
ampak (!) ostali tega ne vemo. Vidimo krznen plašč in to je to. Nič več.
 
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #98 : ponedeljek, 22.03.2010 : 11:21:04 »

Uh, tale pa je futer za debato. Cheesy Bom šla kar po vrsti, prav?
Res ne vem, kje v mojem postu ste vi našli hvalospev krznu, ampak če greste nazaj gledat, ga ni. Po najboljših močeh sem se trudila biti neopredeljena in pač podati svoje mnenje - ali pa so vaše reakcije v stilu "če nisi z nami, si proti nam"?

Me pa vseeno še zanima ali so tudi ostale stvari vpisane v naše kolektivno nezavedno kot recimo, umori, posilstva, nasilje vseh vrst - tudi to obstaja že od pradavnine, pa nadvlada močnejsih nad šibkejšimi, sužnjelastništvo, izkoriščanje... a tudi to ne daje nekega močnega občutka močnejšim, takega macho in nasploh “izjemnega pomena“. Potemtakem lahko tudi v vseh teh naštetih dejanjih vidimo "nekaj več", nekaj psihološko močnejšega? A potem to takšno stvar naredi tudi primerno? Ker so od nekdaj pobijali, mučili, posiljevali in to delajo še danes, ne smemo samo obsoditi, ampak videti nekaj več?

Umori, posilstva, izkoriščanje, nadvlada močnejših itd. so še kako vpisani v naše kolektivno nezavedno. Poglej recimo sam kapitalizem, pa svetovno ekonomijo itd. Kaj je primerno in kaj ne, se odločajo tako posamezniki zase, kot tudi družbe. Pravzaprav se odločajo predvsem družbe oz. različne družbene tvorbe (ki tudi v veliki meri oblikujejo mnenje posameznikov). Izjemnega pomena vse te stvari, izkoriščanje, nadvlada močnejših itd. seveda so, kar poglej, kako nam te strukture krojijo življenje. In jasno, da lahko te zadeve, te vzgibe vidimo kot nekaj psihološko močnejšega od nas, zakaj pa misliš, da je svet tako zafuran, kljub temu, da smo ljudje racionalna bitja, ki bi vsaj naj bili sposobni razmišljati s svojo glavo, povsem zavedno. Pa očitno nismo. Kar poglej malo psihologijo množic, bo vse jasno. Pa potrošništvo je tudi ena taka masovna psihoza. Dejstvo je, da nas v mnogočem vodijo sile, ki se jih ne zavedamo.

Obsodiš lahko seveda, kar hočeš. Ne bo pa samo obsojanje nečesa spremenilo osnovnih mehanizmov za stvarmi. In ne, samo zato, ker so ene stvari "naravne" ali "prvinske" ali "psihološke" ali kaj vem kaj, še niso avtomatsko sprejemljive (kaj je sprejemljivo in kaj ne je stvar družbenega konsenza in osebnega prepričanja) - in po mojem osebnem mnenju tudi ne smejo biti, ker potem se nam poruši ves družben sistem.

Ne, res ne kapiram, kako je nastal ta preskok iz 'možna razlaga za nekaj' - 'upravičevanje/legitimiranje'. Verjetno deluje tukaj zadaj ista logika, ki je privedla do kurjenja čarovnic...

Lahko pa tudi takole obrnemo, kot delaš to ti - da so vojne, kraja in posilstva slaba je le eno od možnih mnenj o tem. Vojne in pobijanje lahko izgleda tudi kot povsem naraven in koristen način za zmanjševanje prenaseljenosti, izboljšave genetskega zapisa (s pobijanjem manj uspešnih), skratka nek primitiven občutek moči, animalisticnosti, spolne privlacnosti ....

Seveda, recimo pomisli, kako dojemajo vojno razni voditelji korporacij, ki vedo, da bodo zaradi nje mastno zaslužili...prav gotovo ne kot nekaj slabega. To, da je človek presegel kapacitete zemlje, je dejstvo in na tak ali oni način se bo njegovo število moralo zmanjšati. Zdaj, če vojne fungirajo kot nek korektiv ali ne, ne vem...bi morali biologi/antropologi povedat.
Glede vojne in spolne privlačnosti...zanimiva misel, četudi ji ne zmorem prav slediti. Res pa Eros in Tanatos vedno gresta z roko v roki, sta prav neločljivo povezana.

In kot sem že zgoraj zapisala: če upoštevamo, da je krzno je neka prastara navada, nek izvorni nagon, neka prvinska želja, navada .... in če pogledamo kako se s tujko reče prvinsko, izvorno ...  primitivno (beseda "primitivno" dejansko pomeni "prvinsko, izvorno"), potem lahko lepo (glede na tale opis) take ljudi označimo z: primitivnimi.  Konec debate. 

Ja, prav lušno je spremenila ta beseda svoj prizvok. Tudi precej dvolično jo uporabljamo, kak se nam zahoče: ko govorimo o primitivnih družbah, ki še živijo tesno povezani z naravo, ki ne onesnažujejo okolja itd.,je to kompliment, primitivno je v tem primeru sinonim za dobro, prvotno, kot je bilo namenjeno, pravilno... in potem v isti sapi označimo pripadnika naše lastne družbe za primitivca, pa je to velikanska žalitev. Res dvolično. Ali obstajata torej "dobro" in "slabo" primitivno? To je res izključno stvar vrednotenja in se o njej ne da govoriti kot o nečem absolutnem. Vrednotenja se vendarle razlikujejo.

Če je kaj za človeka značilno je pa to, da praktično za vsako stvar, pa naj bo še tako izprijena, najde neko racionalizacijo, nek izgovor. Rezultat pa vidimo danes okrog sebe.  In (se) sprašujem - so hujše grozote, ki jih ljudje počnejo ali izgovori, s katerimi jih opravičujejo?

Racionalizacija je enako izgovoru samo v enem od možnih pomenov. Drugače pa "racionalizirati" pomeni tudi "razumsko razložiti, razstaviti". Racionaliziranje sveta okoli sebe pa je ena temeljna človekova lastnost, ki se ji ne moremo izogniti. Torej, moj post ni imel namena racionalizirati v smislu ponuditi prikladen izgovor (četudi bi se to dalo in kdo to bi uporabil kot izgovor), temveč sem želela stvari razumsko razložiti, brez vrednostne sodbe.

Moj pristop k življenju je, da ne morem o nečem soditi, dokler tega ne poznam. In še potem lahko izhajam samo iz sebe in moja sodba ne bo edina "prava", resnična, zveličana in kaj jaz vem kaj še. Bo pa takšna, po kateri bom jaz potem živela. Saj s tem, ko neko stvar poznaš, je še ne podpiraš. Kje pa piše, da moramo biti ignoranti, da bomo "pravični" in "na tapravi strani"?



Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #99 : ponedeljek, 29.03.2010 : 11:57:17 »

Datelj,

dobro si tole napisala. Se strinjam z vsem.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #100 : ponedeljek, 29.03.2010 : 16:32:35 »

Navsezadnje je ljudi v prazgodovini krzno ohranjalo pri življenju in prepričana sem, da je temeljno vpisano v naše kolektivno nezavedno kot izjemnega pomena.
Jaz pa se s to izjavo nikakor ne strinjam. Ok, res je tako bilo, ampak to primerjati z današnjim življenjem pa se mi ne zdi prav. Saj so ljudje včasih tudi živeli v jamah, danes pa bi ga rada spoznala junaka, ki ima "svojo" jamo. Zato se mi zdijo vse takšne izjave, ki se nanašajo na prazgodovino in kako je bilo takrat, popolnoma nesmiselne, ker je od tega minilo že kar nekaj
časa in smo ljudje malenkost bolj izobraženi in živimo v drugačnih razmerah in nam krzno ne omoča preživetja.
Logiran
binks
otrok do 14 let
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #101 : ponedeljek, 29.03.2010 : 16:40:45 »

Se popolnoma strinjam MORAMO jim kaj napisati, ker je to kar se je zgodilo grozno in bi jih moralo biti sram, da sploh imajo takega gosta v odaji Angry
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #102 : ponedeljek, 29.03.2010 : 16:55:24 »

Pinga se strinjam, dajte ostati na realnih tleh prosim.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #103 : ponedeljek, 29.03.2010 : 21:04:32 »

Tole bo moj prvi vpis....in bo mogoče malo provokativen.
Prihajam iz kmečke družine (ne v pravem smislu...pač en, dva prašička, par kokoši in zajci...nekaj časa tudi krava in dvoje kozic).
Sedaj pa me nekaj zanima (da ne bo pomote, jaz osebno sedaj imam samo dve mački in psa in od teh časov kmeovanja je že vsaj 20 let).......živali smo imeli za preživetje. Recimo zajci.....ker je bil star oče precej praktičen človek, kož ni želel zakopavati, temveč jih je dal strojiti........iz teh kož ni sicer nikoli nastal noben kos oblačila.........se pa sprašujem čemu jih ne bi smel uporabiti?HuhHuh
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #104 : ponedeljek, 29.03.2010 : 21:30:14 »

Uh, tale pa je futer za debato. Cheesy Bom šla kar po vrsti, prav?
Res ne vem, kje v mojem postu ste vi našli hvalospev krznu, ampak če greste nazaj gledat, ga ni. Po najboljših močeh sem se trudila biti neopredeljena in pač podati svoje mnenje - ali pa so vaše reakcije v stilu "če nisi z nami, si proti nam"?

Umori, posilstva, izkoriščanje, nadvlada močnejših itd. so še kako vpisani v naše kolektivno nezavedno. Poglej recimo sam kapitalizem, pa svetovno ekonomijo itd. Kaj je primerno in kaj ne, se odločajo tako posamezniki zase, kot tudi družbe. Pravzaprav se odločajo predvsem družbe oz. različne družbene tvorbe (ki tudi v veliki meri oblikujejo mnenje posameznikov). Izjemnega pomena vse te stvari, izkoriščanje, nadvlada močnejših itd. seveda so, kar poglej, kako nam te strukture krojijo življenje. In jasno, da lahko te zadeve, te vzgibe vidimo kot nekaj psihološko močnejšega od nas, zakaj pa misliš, da je svet tako zafuran, kljub temu, da smo ljudje racionalna bitja, ki bi vsaj naj bili sposobni razmišljati s svojo glavo, povsem zavedno. Pa očitno nismo. Kar poglej malo psihologijo množic, bo vse jasno. Pa potrošništvo je tudi ena taka masovna psihoza. Dejstvo je, da nas v mnogočem vodijo sile, ki se jih ne zavedamo.

Obsodiš lahko seveda, kar hočeš. Ne bo pa samo obsojanje nečesa spremenilo osnovnih mehanizmov za stvarmi. In ne, samo zato, ker so ene stvari "naravne" ali "prvinske" ali "psihološke" ali kaj vem kaj, še niso avtomatsko sprejemljive (kaj je sprejemljivo in kaj ne je stvar družbenega konsenza in osebnega prepričanja) - in po mojem osebnem mnenju tudi ne smejo biti, ker potem se nam poruši ves družben sistem.

Ne, res ne kapiram, kako je nastal ta preskok iz 'možna razlaga za nekaj' - 'upravičevanje/legitimiranje'. Verjetno deluje tukaj zadaj ista logika, ki je privedla do kurjenja čarovnic...

Seveda, recimo pomisli, kako dojemajo vojno razni voditelji korporacij, ki vedo, da bodo zaradi nje mastno zaslužili...prav gotovo ne kot nekaj slabega. To, da je človek presegel kapacitete zemlje, je dejstvo in na tak ali oni način se bo njegovo število moralo zmanjšati. Zdaj, če vojne fungirajo kot nek korektiv ali ne, ne vem...bi morali biologi/antropologi povedat.
Glede vojne in spolne privlačnosti...zanimiva misel, četudi ji ne zmorem prav slediti. Res pa Eros in Tanatos vedno gresta z roko v roki, sta prav neločljivo povezana.

Ja, prav lušno je spremenila ta beseda svoj prizvok. Tudi precej dvolično jo uporabljamo, kak se nam zahoče: ko govorimo o primitivnih družbah, ki še živijo tesno povezani z naravo, ki ne onesnažujejo okolja itd.,je to kompliment, primitivno je v tem primeru sinonim za dobro, prvotno, kot je bilo namenjeno, pravilno... in potem v isti sapi označimo pripadnika naše lastne družbe za primitivca, pa je to velikanska žalitev. Res dvolično. Ali obstajata torej "dobro" in "slabo" primitivno? To je res izključno stvar vrednotenja in se o njej ne da govoriti kot o nečem absolutnem. Vrednotenja se vendarle razlikujejo.

Racionalizacija je enako izgovoru samo v enem od možnih pomenov. Drugače pa "racionalizirati" pomeni tudi "razumsko razložiti, razstaviti". Racionaliziranje sveta okoli sebe pa je ena temeljna človekova lastnost, ki se ji ne moremo izogniti. Torej, moj post ni imel namena racionalizirati v smislu ponuditi prikladen izgovor (četudi bi se to dalo in kdo to bi uporabil kot izgovor), temveč sem želela stvari razumsko razložiti, brez vrednostne sodbe.

Moj pristop k življenju je, da ne morem o nečem soditi, dokler tega ne poznam. In še potem lahko izhajam samo iz sebe in moja sodba ne bo edina "prava", resnična, zveličana in kaj jaz vem kaj še. Bo pa takšna, po kateri bom jaz potem živela. Saj s tem, ko neko stvar poznaš, je še ne podpiraš. Kje pa piše, da moramo biti ignoranti, da bomo "pravični" in "na tapravi strani"?


No, saj če dobro pogledam priznaš, da je to ali je krzno ali vojna ok ali ni ok, stvar konsenza. Torej je neko napletanje, da je krzno avtomatsko sprejemljivo, samo zato ker je to neka tradicija popolnoma zgrešen argument. Stvar je preprosta, ali se torej družba, ki je sprejela da je vojna in posilstvo napačno, po tvojem moti?

Če trdiš, da se taka družba moti me spreleti srh. Če pa trdiš, da se ne moti, kako lahko trdiš, da se moti nekdo, ki trdi, da je krzno napačno, nesprejemljivo? Ali razumeš, da so bile vojne nekoč povsem sprejemljive, prav tako posilstvo? Da je bilo dejstvo, da ženske nimajo pravic povsem normalno in sprejemljio? Dokler se niso  posamezniki odločili in vplivali na družbo, da je taka barbarska dejanja vsaj obsodila, če jih že ni mogla izkoreniniti ali zakonsko spremeniti. In prav tako pri krznu posamezniki danes vplivajo, da bi se tako barbarsko in primitivno (v slabem pomenu te besede) ravnanje vsaj splošno obsodilo, če ne že zakonsko prepovedalo. Iz povsem enakega razloga, kot so prepovedana posilstva - oboje je povsem nepotrebno in neetično.

Pri neetičnih stvareh je nekaj ne obsoditi in nekaj podpirati dokaj blizu. Zakaj je tako pa lepo pokaže nacistični holokavst. Ni uspel zato, ker bi ga toliko ljudi podpiralo, ampak predvsem zato, ker mu večina ni nasprotovala (dokler je bil še čas). Ne nasprotovanje neetičnim stvarem je zato dokaj blizu podpiranju le-tega.

Pa še druga plat medalje: če nekdo danes zagovarja krzno, kljub etičnim argumentom, potem si lahko le predstavljamo stališče tega človeka, ko so se osvobajali sužnji ali ko so potekale debate o pravicah črncev ali žensk. Zgodovina se vedno ponavlja, resda z drugimi temami, ampak osnovno vprašanje, povezano s človeško etično rastjo je vedno enako. Vprašanje je le, na kateri strani zgodovine se bo človek sčasoma znašel. In nekdo, ki zagovarja (ali ne obsodi) mučenja živali za užitek in zabavo (modo) si lahko le misli, na kateri strani se bo sčasoma znašel.


Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Spet krzno, grrrr!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines