mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 13.06.2024 : 11:53:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 640808 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2190 : ponedeljek, 15.02.2010 : 01:24:25 »

„Ljudje morajo razumeti, da je "hišni ljubljenček" odrasla oseba druge živalske vrste, ki se poskuša znajti v urbanem okolju in svoje naravne potrebe uskladiti z zahtevami svojih lastnikov. Namesto da bi imel aktivno spolno življenje, prevzel odgovorno vlogo v skupini, skrbel za svoje otroke in nanje prenašal znanje in veščine, je ujet v trajno infantilnost in nekdo drug ima popolno oblast nad njegovim življenjem,“ opozarjajo v Društu za osvoboditev živali in njihove pravice.

Tej so do konca bolani in neizobraženi o psih.
Logiran
tarcika
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #2191 : ponedeljek, 15.02.2010 : 01:36:48 »

Ja, glede trajne infantilnosti imajo pa kar prav. Tudi zaradi te lastnosti je človek udomačil psa. Naj se kar pritožijo tistim pred enimi 10.000 leti.

Mislim, da vsak ki je kdaj psu vrgel frizbi ali gledal dva psa med igro, lahko z veseljem potrdi, da so psi rade volje infantilni. Moja osemletna gospa je, odkar imamo zdaj 8-mesečnega mladiča, ponovno infantilna na kubik.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #2192 : ponedeljek, 15.02.2010 : 01:47:49 »

Ja, glede trajne infantilnosti imajo pa kar prav.
Ja, ampak oni so prepričani, da so 'trajno infantilni' zato, ker jim mi kaj drugega kot to onemogočamo - ker nimajo 'aktivnega spolnega življenja', ker ne 'prevzamejo odgovorne vloge v skupini', ker ne 'skrbijo za svoje otroke' ...

eh Roll Eyes
Logiran
tarcika
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #2193 : ponedeljek, 15.02.2010 : 02:08:20 »

Saj vem, saj vem. Ker naši psi ne morejo plačati položnic, ker si ne znajo hrane dati v skledo 2x ali 3x na dan, ker si sami ne znajo zrihtat ležišča, do tega da sami ne morejo imeti po 10 mladičkov 2x letno, hudič ... Nas pa radi pridejo pogledat na agility in potem vlagajo razne pritožbe baje...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2194 : ponedeljek, 15.02.2010 : 02:15:24 »

Bolano do konca..naj grejo mal na teren zijat pa migat, preden se delajo pametne. Živali so res marsikje žrtve nas tagrdih ljudi, samo njih nikoli ni zraven da bi kaj spremenili na boljše.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #2195 : ponedeljek, 15.02.2010 : 02:26:27 »

Najhuje je zdaj, ko smo mi ki imamo več psov in si jih še želimo, nastradali. Zdaj pa skoz poslušam, kako da ni normalno toliko psov imet, ker so krdelo in bodo sigurno agresivni. Najbolje da se zaprem v hišo, ker drugače se mi bo še zmešalo. Vsak ima kaj za pripomnit Sad Najbolj pa tisti, ki se na pse sploh ne spoznajo.
Logiran
tarcika
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #2196 : ponedeljek, 15.02.2010 : 02:34:33 »

Mah, bolj da ne nadaljujem, ker me tako kvazi idealistično, back-to-nature razmišljanje čisto razjezi. Mislim, datum je februar 2010 in živimo na dobro poseljenih območjih. Še risi nam spet izumirajo, pa prosto skakljajo po naših gozdovih.

Ampak eni tako resno razmišljajo. Soseda iz vasi (mlada družina, so ponovno našli bistvo živbljenja is so čisto back-to-nature) me je videla pred Merkurjem, ko sem na hitro malo povadila z mladičkom odpoklic in potem se srečava v Merkurju. In pravi, da bi oni tudi imeli psa, ampak ko bodo imeli hišo z vrtom. Pa sem rekla, aja, a vam ne dovolijo imeti psa (v spodnejm štuku hiše namreč živijo stari starši)? Da ne, ker bi morali imeti hišo z ogromnim, prostranim vrtom. Da bi pes lahko svobodno tekal. HuhHuhHuh?? Kot da je stepski volk ali kaj? Sem takoj vedela, kam pes taco moli.

No, ironija pa je, da se je oče te družine nehal ukvarjati z lovom, zdaj ko je spremenil življenje in je razstvetljen in pred hišo na ketni je njegov lovski posavski gonič. Ampak ko bodo imeli celo divjino za hišo, potem pa bodo nabavili ta pravega psa.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #2197 : ponedeljek, 15.02.2010 : 02:52:52 »

zveza društev...  Roll Eyes

http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042337638

a kdo morda ve, katera (kateri dve?) društva so sploh še v tej zvezi?
koliko (katera) društva pa so bila v njej v njenih najmočnejših časih?
vsekakor poimenovanje te zveze zavaja.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #2198 : ponedeljek, 15.02.2010 : 02:57:04 »

http://www.vecer.com/clanek2010021505512161
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2199 : ponedeljek, 15.02.2010 : 10:25:55 »

http://www.zurnal24.si/slovenija/sodeloval-tudi-zalarjev-brat-160060

Ocitno so tile frajerji na Zurnalu zamenjali poglavitne zadeve. Namrec, na KZS strani (http://www.kinoloska-zveza.si/sl/), ki menda edina v Sloveniji velja za kinologijo in kinologe, ni niti ene besede o dogodkih z bulmastifi, se manj kakrsnekoli zahteve. Vse, kar povzemajo, pa je z http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=214. Torej, tisti, ki zahteva, "da se ugotovijo vse okoliščine" ni kinologija, prav tako za kinologijo ni kinologija mojpes.net. O cem potem pise novinar? Smiley
Logiran

Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #2200 : ponedeljek, 15.02.2010 : 10:42:22 »

Jana, pohvalili so tvoj članek tudi lovci na lovskem forumu:
http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=56
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2201 : ponedeljek, 15.02.2010 : 11:11:02 »

Kapitan_Nemo, v kateri temi pa?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2202 : ponedeljek, 15.02.2010 : 11:11:36 »

Ostale debate o LOVSKI kinologiji -> Iz drugih virov o kinologiji
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2203 : ponedeljek, 15.02.2010 : 11:21:08 »

V vsakem primeru se bodo javile tudi clanice DZZZ Ljubljana, pa vendar lahko obvestim ze zdaj, da je na voljo novo besedilo peticije Poziv k podpisu peticije za pravno, ljudem in živalim prijazno državo

Pojasnilo za forume in druge spletne objave, kjer je prvotna peticija že bila objavljena:

Objavljamo nekoliko spremenjeno peticijo

Za spremembo peticije smo se odločili, da bodo tudi društva za zaščito živali peticijo lahko polno podprla, saj je v prejšnji verziji bil po našem mnenju prevelik poudarek na tem, da zakona ni potrebno spreminjati. Tisti, ki se vseskozi srečujemo z zlorabo živali, ki se je ne da zajeziti, saj je zakon preveč ohlapen, še kako dobro vemo, da bi zakonodajo v določenih segmentih bilo treba popraviti. Vendar se to ne da narediti čez noč, sploh pa ne pod pritiski zgrožene in prestrašene javnosti, saj to lahko prinese le še bolj restriktivno verzijo zakona, brez upoštevanja interesov živali, ki so v ljudskem dojemanju v zadnjih dneh vir nevarnosti, ne pa subjekti, ki potrebujejo zaščito. Vsebina peticije ostaja torej precej podobna, le v tej točki smo jo spremenili.

Sprememba peticije je nekoliko nerodna poteza, saj se je zbiranje podpisov že pričelo, pa vendar verjamemo, da peticija brez podpore prostovoljski društev, ki se bodo angažirala pri zbiranju podpisov, ne more uspeti. Društva pa ne moremo pristati na zbiranje podpisov za nekaj, za čemer ne stojimo stoodstotno.

Verjamemo, da je besedilo peticije napisano tako, da se bo v njem našla velika večina skrbnikov psov, pa tudi marsikdo drug. Upamo, da bo besedilo podprlo čim večje število društev in da bomo koordinirano izpeljali vseslovensko akcijo za prevlado razuma in proti nerazumnim strahovom.

Pozivamo društva za zaščito živali in druge nevladne organizacije, da peticijo objavite na svojih spletnih straneh in organizirate podpisovanje za svoje člane. Po želji lahko tudi vpišete svoj naslov za sprejemanje podpisanih listov ter nam jih naknadno posredujete.

Podpisi se posiljajo zdaj na DZZZ Ljubljana.

http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=215

Vse o sirsi akciji bo predvidoma znano jutri oz. pojutrisnjem. Zaenkrat pa tole http://dzzz.si/index.php/pricakujemo-odgovore-in-zahtevamo-odgovornost.html Smiley
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2204 : ponedeljek, 15.02.2010 : 11:29:07 »

Kaj pa sedaj s prvo peticijo? Jaz imam že podpise na njo.


Citat
Za spremembo peticije smo se odločili, da bodo tudi društva za zaščito živali peticijo lahko polno podprla, saj je v prejšnji verziji bil po našem mnenju prevelik poudarek na tem, da zakona ni potrebno spreminjati. Tisti, ki se vseskozi srečujemo z zlorabo živali, ki se je ne da zajeziti, saj je zakon preveč ohlapen, še kako dobro vemo, da bi zakonodajo v določenih segmentih bilo treba popraviti. 
Sem pa vesela, da delajo na tem DZZŽLJ. Kiss Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines