mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 07:22:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632035 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2745 : četrtek, 18.02.2010 : 11:20:55 »

Sej na koncu bo stos v tem, da bomo lahko kupovali/posvajali samo povsem odrasle pse, ki se jih da meriti in tehtati. Mladici bodo ostali doma pri rejcih/vzrediteljih, dokler ne odrastejo. Zal mladica ne mores izmeriti v kaj bo zrastel, ce ni rodovniski majhne ali velike pasme, najbrz pa ne bodo silili ljudi v prekrske, ker itak nima kdo okol letat in kasirat kazni. Rejci/vzreditelji bodo itak imeli status "vzrediteljev", torej stevilo psov ne bo omejeno v smislu kilaze ali plecne visine in vsi bomo nadvse zadovoljni. Vmes bo uletel Hajdinjak, ki bo ugotovil, da so eno leto stari psi ze zafurani in jih ni mogoce prodajati/posvajati in tako se bo povsem ustavila trgovina s psi, kar je nekako zelja vseh vpletenih.
 Cheesy Grin
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2746 : četrtek, 18.02.2010 : 11:25:18 »

"Policija je delala v primeru s psi po svoje. Niso obveščali sodnikov in tožilstva."
http://www.rtvslo.si/slovenija/jelincic-kresalovi-bi-interpelacija-se-koristila/223863

Ja Jelincic, saj so obvestili ministrico, zakaj bi potem obvescali se drzavnega tozilca in preiskovalnega sodnika?
Daj no, ne seri ga Grin
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2747 : četrtek, 18.02.2010 : 11:25:35 »

Aja, sem pozabila komentirat še eno nebulozo, ki je priletela pa iz ust Vidica, namreč;
Najprej je veselo in prepričljivo razlagal, kako mora vsak dobro razmislit, kakšnega psa si želi, kakšnega rabi ipd. in opozarjal na to, da so si psi že po pasmah precej različni, imajo različne potrebe itd. OK, do tu se v bistvu verjetno strinjamo več ali manj. Ampak zanimivo je bilo pa potem nadaljevanje, ko je začel o tem, kako je vsak pes, tudi najmanjši, še vedno pes, torej za v urbana okolja kakšna čivava, sobni psički ipd. Ja, jebela, no.
Se sploh ne čudim, da si včeraj niti navzkriž niso prišli. Saj so imeli očitno dovolj dela s kontriranjem samim sebi...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2748 : četrtek, 18.02.2010 : 11:27:03 »

A je mogoče to to omizje , ( ponovitev ob 11:35?) danes??

Morem gledat, da vidim te veleume Tongue
pa da bom znala zračunat, če morem dat kakšnega psa kar ubit Shocked...oba sta starejša od 3h let in višja od 40 cm...( 62 in 66.. mater Lips Sealed)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2749 : četrtek, 18.02.2010 : 11:27:17 »

Poleg tega Kresalovi očita tudi nepotreben nakup vodnega topa. "Ne vem, zakaj ga bomo rabili," pravi prvak SNS-a
http://www.rtvslo.si/slovenija/jelincic-kresalovi-bi-interpelacija-se-koristila/223863

Hehe, Jelincic, nisi vec to, kar si bil. Ti prisepnemo, da je top namensko kupljen za to, da bo v nedeljo razgnal prizigalce svec na Presercu Tongue
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2750 : četrtek, 18.02.2010 : 11:30:49 »

kakšne sveče Shocked
... mi nekej ni ravno jasno..... Huh
Kdo bo kuril sveče? Vodni top? a za požarno varnost?... za koga bodo sveče? ..sodomista?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2751 : četrtek, 18.02.2010 : 11:33:06 »

damayanti, prevec sprasujes Wink
Svece naj bi prizigali, ne vem pa komu v tiho cast in ne s svecami ne s prizigalci nimam nic.
Top se menda ni bil preizkusen in je zagotovo zdaj idealna priloznost za to Tongue
Saj vendar tako velika, draga in eminentna nalozba ne more stat v garazi.
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #2752 : četrtek, 18.02.2010 : 11:34:17 »

Huh, pol sem jo jaz dobro odnesla.... če vse svoje skup stehtam, bi rekla, da imam še vedno 30 kg več,  Roll Eyes Tongue... Razen, če ne bodo potem pogruntali, da (pre)majhni so pa za "ahilove" tetive nevarni jezen

Katarina
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2753 : četrtek, 18.02.2010 : 11:37:07 »

aha pa to bi bilo tudi zanimivo . Zakaj ravno 40 cm? zakaj ne bio vsaj še celotne medium višine ,ki jo določa uradna FCI in je 43 cm vzeli? Ali pa 50 cm ali  56cm- mogoče bi pa bilo 35 kar je small čist dovolj  Tongue.
Res zanima me na podlagi kakšnih študij in doktoratov so prišli na višino 40?
Ne glede na to kako je predlog bedast bi si želela slišati strokovno utemeljitev teh 40 cm .
In zakaj natančno 2 oz 3 ? Mogoče pa v enem gospodinjstvu živita dva odrala (lahko celo oba moška po novih zakonih Cool ) in imata 4 sinove. A ne bi nekako uspeli obvladati 5 cuckov kot do sedaj  Grin , č ejaz sama s svojimi 40 kg nikoli nisem omela problema z obvladovanjem do 5 psov nad 40 cm  Grin
Kadar piše na neki avtoceti omejitev 80 ali 100 km/h je zadaj en izračun projektanta,ki zagotavlja,da je ravno to tista hitrost za katero je bila cesta projektirana.
V čem so trije whipeti bolj neugodni kot 3 staford buli ali trije nemški lovski terierji ?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #2754 : četrtek, 18.02.2010 : 11:43:27 »

Samo ena pripomba čez veterinarske inšpektorje in kako nimajo časa ker jih je samo 14!! Pred enim letom sem iz Italije uvozila rodovniško whippetko od priznanega vzreditelja. Stara je bila 6 mesecev. Ker v Italiji ni potrebno cepiti psov za steklino do 3 meseca kot pri nas še ni bila cepljena. Imela je opravljena cepljenja proti kužnim boleznim, prav tako pa ni imela potnega lista, ampak zgolj knjižico o cepljenjih.

Seveda je bila napaka na moji strani, psa sem pač ilegalno pripeljala v Slovenijo iz Italije in pri tem kršila zakon. Takoj naslednji dan sem psico peljala k veterinarju cepit in uredit papirje. Veterinar jo cepi in ko želi vnesti v register OPA, problem. Ker ni imela potnega lista, imela pa je tuj čip tega ni moral izvesti. Sistem je takoj poslal avtomatsko obvestilo na VURS. Je rekel veterinar da nima kaj in da bo prišla inšpektorica (da sta 2 za to območje- Primorska) in da ne ve kaj bo. OK.

Pride inšpektorica in prinese s sabo izpisek VSEH psov ki smo jih kdaj imeli! Potem začne spraševati o tej psici, jo pogleda - na oko ugotovi da psica zgleda starejša od 6 mesecev Shocked in da ji je to malo sumljivo. Pa da je mal debela za whippeta Shocked (ker je še mladič seveda). Seveda ni prepričana če gre res za pasemskega psa (ja, kaj je sodnica ali kaj?). No OK, to je bila moja napaka in to sprejmem, kar se je dogajalo od tu naprej pa ne.

Pove da dve psički ki smo jih imeli BAJE PREMINULI, kar pa niti ni nujno. Lips Sealed Roll Eyes OK rečem ja kaj pa je blo pol z njima. Ja nič, da ne ve, da samo sprašuje. Potem ji obrazložim, da je eno psičko evtanaziral celo veterinar na operacijski mizi zaradi splošnega slabega stanja zaradi raka. Pa še vedno nekaj namiguje... Potem pa ugotovi da imam doma 4 pse vse iz tujine. ojoj GROZA! Ja to pa ji je ultra sumljivo, da ne slučajno preprodajam pse. PA ji rečem če v njihovem registru ne piše da imam eno psico 4 leta, psa 3 leta, tamalo pa 2 leti? Ja to pa ni važno. Potem pa pride najlepše. Glede na zakon ima 3 opcije:
  • psica lahko pridobi papirje za nazaj (kar ne more ker ni bila cepljena v Italiji)
  • psico se vrne prejšnjemu lastniku (kar spet se ne da ker so problemi ker je druga država in nima urejenih papirjev - zakaj potem sploh ta opcija obstaja če ni možna?)
  • psico se usmrti - WTF?!?!

No pa ugotovi da je možno psico (zdravo razstavno vzrejno psico) možno po zakunu le usmrtiti. V času ko se odločajo pa mora bit psica izolirana v karanteni. Ja valda se zbunim, sem rekla ja to pa ni šanse ne... saj psica je zdej (minilo je 14 dni od cepljenja) že cepljena, doba karantene je pa tudi že mimo. Pa po navodilih veterinarja je bila v hišni karanteni in je imela stik samo z domačimi cepljenimi psi. Pa potem smo ugotovile da je že veterinar kršil pravila ker je ne bi smel cepit oz. bi moral prej preveriti dokumente če jih ni psico obdrži v karanteni in čaka na VURS. No ta napaka veterinarja je psici rešila življenje. Inšpektorica je napisala 2 A4 dolg zapisnik in po 10 dnevih muk odobrila vpis psice v register.

KAKO SI JE VZELA ČAS ČE SO TAKO ZASEDENI UBOŠČKI? Ko pa se gre za varnost ljudi pa nima noben časa it k Baričeviču?
sprašujem se v kakšni državi živimo, ko nas male ljudi (ki smo sicer kršili zakon) preganjajo kot kriminalce, mižijo pa ko to delajo pomembneži?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2755 : četrtek, 18.02.2010 : 11:43:42 »

damayanti, prevec sprasujes Wink


Če nas že imajo za dotalne bilkote debilkote, je treba še debilkasta vprašanja spraševat... a ne? Evil

Jaz ne bom nobenih sveč kurila..psov bom mela pa kolikor se mi bo " dvignilo"
Če pa komu ni kaj všeč naj mi pa Špeličko pošlje v izvidnico... pol ne bojo imeli ne Novomečani nove županje in ne Vurs ne bo več imel direktorice.... jo bom kar v pesjak zaprla in ji nagobčnik nataknila veselje
Prav zanjo bom šla pesjak sešvasat...ali pa še bolje... na ketno jo bom dala Cheesy
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2756 : četrtek, 18.02.2010 : 11:48:18 »

Kar nekaj je telih 40 cm plečne. Pa saj potem v to skupino paše večina psov, razen mini pasem, kot jim pravim jaz.

Toliko sprenevedanja, da boli glava.
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #2757 : četrtek, 18.02.2010 : 11:51:32 »

T.R.U., sem prepricana, da se isto sprasuje velika vecina Slovencev.

Jaz se sprasujem tudi to, ali policist, ki pride na prometno ali kaksno drugo nesreco, vedno poklice ministrico ali morda kaksnega nadrejenega takoj nad njim? Stos je, da naj ne bi bilo suma za kaznivo dejanje, poklicejo pa najprej ministrico?

Ne, obvešča se verižno. Policist s kraja obvešča OKC, OKC dalje PS in DT.

Seveda pa tako policist, kot OKC obveščata tudi svojega vodjo oz. tistega, ki je dežuren od vodij, starešin.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2758 : četrtek, 18.02.2010 : 11:52:23 »

To je navadna bedarija, ker ce si zunaj in te napade 1 pes, ki so ga glih s ketne spustili in je edini pri hisi, ti teh opevanih 40 cm za 3 pse nic ne koristi.  butnglavc
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #2759 : četrtek, 18.02.2010 : 11:54:22 »

Poleg tega Kresalovi očita tudi nepotreben nakup vodnega topa. "Ne vem, zakaj ga bomo rabili," pravi prvak SNS-a
http://www.rtvslo.si/slovenija/jelincic-kresalovi-bi-interpelacija-se-koristila/223863

Hehe, Jelincic, nisi vec to, kar si bil. Ti prisepnemo, da je top namensko kupljen za to, da bo v nedeljo razgnal prizigalce svec na Presercu Tongue
Ministrstvo za notranje zadeve (MNZ), ki ga vodi Katarina Kresal, kateri za pohod na mesto predsednice vlade ali kar države manjka še nekaj naslovov (na primer avto leto, kmetica leta, snobovka leta in podobno), je včeraj objavilo javno naročilo, in sicer za dobavo specialnega vozila z vodnim topom, št. 430-405/p/2009. Predvidena vrednost, skupaj z davkom na dodano vrednost, je gladkih 490.000,00 evrov.

Skoraj pol milijona evrov bo Kresalova vrgla vstran, saj obstoječe vozilo doslej še nikoli ni bilo niti uporabljeno. Zakaj je potem sploh potrebno novo? Čakamo na pojasnila, doslej jih še nismo slišali.

Ob tem 490.000, 00 evrov pomeni 2.168 socialnih pomoči, ali toliko štipendij, ali 1.000 minimalnih plač, ali pa kakšen odstotek nižje davčne obremenitve iz brutoplač. Da ne omenjam, za kaj vse se dijaki in študenti borijo, saj jim ta vlada zmanjšuje pravice. Pa prehrano v šolah, pa vrtce in tako dalje.

Kaj se gre ta vlada? Mar res živi na Marsu?
http://www.demokracija.si/index.php?sekcija=blog_objave&blog=5&objava=148
Logiran
Strani: 1 ... 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines