mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:39:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632127 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2760 : četrtek, 18.02.2010 : 11:54:22 »

Glede na zakon ima 3 opcije:
  • psica lahko pridobi papirje za nazaj (kar ne more ker ni bila cepljena v Italiji)
  • psico se vrne prejšnjemu lastniku (kar spet se ne da ker so problemi ker je druga država in nima urejenih papirjev - zakaj potem sploh ta opcija obstaja če ni možna?)
  • psico se usmrti - WTF?!?!



To ni res. Psico se vrne nazaj, se jo evtanazira ali do dokaza, da je titer dovolj visok, namesti v karanteno in se jo potem vpiše v register.
Logiran

peroflero
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #2761 : četrtek, 18.02.2010 : 12:04:57 »

...odaja na nacionalki, ki je sedaj dvignila toliko prahu, je, dragi moji ena navadna farsa...

Glede na dogodke je tudi ta "naša"medijska hiša morala ostati v trendu dogodkov. Tema o nevarnih, popadljivih, krvoločnih in ne vam kakšnih vse psih je pač odgovor na trenutno aktualno temo. Ker pač nekdo takoj dobi po ušesih, če bodo šli pogovori v nepravo smer, se je struktura gostov držala preverjenih smernic: dosti govorimo, manj povemo, bistva se pa ne dotaknemo...

Ne bojte se, razne trapaste omejitve po cm, kg in podobno še doooolgo dooolgo ne bo. Kajti vse preveč druge žerjavice tli pod nogami odgovornih. In ti bodo besedo "pes" še kar nekaj časa uporabljali zgolj v tisti bivši naši :"je..o ti pas m ...", škoda, da verjetno še kar naprej na fukcijah, ki jih imajo sedaj...


kar pa se tiče glavne teme: škoda, da nekateri ljudje ne umrejo večkrat...in to stalno na isti način...
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2762 : četrtek, 18.02.2010 : 12:24:16 »

Vse se začne in konča pri birokraciji.Kar se tiče nakupov psov iz tujine in njihov uvoz so edini veljavni papirji pri nas za VURS samo Eu potni list za hišne živali.Tudi če je žival cepljena samo proti kužnim boleznim.Skupaj z mikročipom gre samo EU potni list in nobena zdravstvena izkaznica ali kartonček.
LP Tjaša
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2763 : četrtek, 18.02.2010 : 12:27:28 »

Ali postajamo dezela jazbecarjev? Smiley

Na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,35155.msg648515.html#msg648515 je cela 1. FCI skupina (vse ovcarske in pastirske pasme) po visinah in ce kinoloska smetana odloci, da teh 40 cm meso postane, bodo na prihodnjih razstavah kraljevali jazbecarji Tongue
Med ovcarji in pastirji so samo 3 pasme nizje, 3 pa pridejo v postev pogojno, ce kupite psico ali ce je pes bolj ob spodnjih mejah dovoljene visine Wink

Za druge skupine se pa naj kdo poigra. Na prvi pogled gre pri terierjih ven recimo airedalec, vecina ostalih ostane pod 40. Cheesy
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2764 : četrtek, 18.02.2010 : 12:28:10 »

A Matošo tud na ta način pregledujejo? Ker ja, on ZIHER ko uvaža ''blago'' vse dela po regelcih Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2765 : četrtek, 18.02.2010 : 12:35:48 »

http://www.demokracija.si/index.php?sekcija=clanki&clanek=13380
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #2766 : četrtek, 18.02.2010 : 12:37:57 »

Ne bojte se, razne trapaste omejitve po cm, kg in podobno še doooolgo dooolgo ne bo.

Žal bo...
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #2767 : četrtek, 18.02.2010 : 12:39:39 »

Ojoj, jaz tole ravnokar poslusam... Ona ne more prepovedati preprodaje psvo zaradi prostega trgovinskega pretoka in za to (za prepoved) nima ustrezne zakonske podlage - ceprav je mucenje zivali po zakonu prepovedano? In kaj je stepanje mladicev, ce ni mucenje tako mladicev kot psic?
Mater, jaz bom skenslala tv, toliko bedarij naenkrat pa se ne!
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #2768 : četrtek, 18.02.2010 : 12:41:37 »

   Uh, ponavadi nisem tako zlobna in tudi bazični primitivnosti se v glavnem poskušam izogibati - ampak
    tele butalske o psih na kile in centimetre - me pa sesujejo...

   Pa bi samo vprašala: a bodo zakonsko določili tudi koliko cm so lahko dolgi dildoti? Cry Cry Cry Cry

   Banda prsmojena....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2769 : četrtek, 18.02.2010 : 12:44:18 »

Tocno tako, kot pravi uncas. Ce ne bi bilo 2.2., bi v tisini potekala priprava zakonodaje in niti vedeli ne bi, da kaj pripravljajo. Zadeva ni od danes, temvec menda tece ze 2 meseca. Ko pride v parlament, pa tako vemo, kako izgleda. O psih v strankah nimajo pojma, se manj ga imajo o problematiki "na terenu" in v real lajfu. Mi pa v parlamentu nimamo kaj veliko praskat. Preobrnit parlamentarce k poslusanju argumentov medtem, ko razprava tam ze tece? Japajade.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2770 : četrtek, 18.02.2010 : 12:52:34 »

Ej, a bi bil nekdo tako prijazen in bi me, prosim, razsvetlil, kako je v osnutku točno s temi cm in kg in osebami, ker med  vsemi temi komentarji ne sledim več čisto dobro?
Logiran
peroflero
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #2771 : četrtek, 18.02.2010 : 12:56:20 »

Ne pozabimo, da priprava zakonodaje pri določenih stvareh poteka več let (predvsem sprememb, ki ne vodijo do nekaterih, hmmm, recimo priviligiranih situacij in zaključkov). Zadaj je še številčno volilno telo, ki se mu nespretno lahko dokaj hitro zameriš in si tako zabijaš žeblje v politično krsto. Zraven tega je tukaj še naše glavno mesto (Bruselj), ki nam diktira naš vsakdan in omejuje sprejemanje zakonov, ki niso v skladu s smernicami EU (vsaj tukaj kdaj pa kdaj nekaj pozitivnega - da naših veleumnežev prevečkrat le ne zanese predaleč...). A ima kdo podatke, kako so te stvari urejene v drugih članicah EU (omejitve pri lastništvih psov)?  
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2772 : četrtek, 18.02.2010 : 12:58:20 »

Ej, a bi bil nekdo tako prijazen in bi me, prosim, razsvetlil, kako je v osnutku točno s temi cm in kg in osebami, ker med  vsemi temi komentarji ne sledim več čisto dobro?
Max tri pse s plečno višino 40 cm vsak/osebo in obstaja še predlog, da mora lastnik (sovražim to besedo) psa imeti vsaj 30 kg več kot pes.
Hvalabogu, da imam kristalno jasne ideje, kakšen bo moj naslednji pes, tako da imam za v bodoče izpolnjene vse pogoje, kar se pa sedanjosti tiče moram takoj na redilno dieto zaradi nepismenih, neodgovornih in skorumpiranih osebkov.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2773 : četrtek, 18.02.2010 : 13:01:49 »

Max tri pse s pleèno višino 40 cm vsak/osebo in obstaja še predlog, da mora lastnik (sovražim to besedo) psa imeti vsaj 30 kg veè kot pes.

Pa saj se zezajo. Po takih pravilih jaz še Skokija (ki je majhen pes) ne bi smela imet. Za kozlat! bruham
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #2774 : četrtek, 18.02.2010 : 13:03:04 »

A do 40? Pišuka, pa saj jih ima moj srednji pudelj 45. A nad 40 pa dva?
A potem se teža psov tudi sešteva in upošteva pri teži lastnika? Kdo jih bo pa tehtal (skrbnike namreč) in kdaj? A pri nakupu mladiča?
Mislim, Butale...
Logiran
Strani: 1 ... 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines