mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:07:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 631776 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #360 : četrtek, 04.02.2010 : 16:49:19 »

A lahko, lepo prosim, nekdo butne v glavo gospe Cadonic-Spelicevi pojasnilo terminologije pasemski pes in ji pojasni, od kod so se znasli zlati prinasalci na njenem jeziku. Ker NIMA POJMA niti o tistem, kar je njeno delo. Ona mora skrbeti, da v register vpisujejo natancne podatke. Ker za to ne skrbi, vpisujejo podatke prosto po Presernu in na njenem jeziku se je zato znasla grozljiva, lazna in zavajajoca nabuloza o zlatih prinasalcih. Najbrz ji mora Vidic, s katerim najvec sodeluje, povedati stevilo zlatih prinasalcev v rodovni knjigi KZS in verjetno bosta potem skupaj prisla do dejstva, da toliko zlatih prinasalcev, kot ji bo nasla v registru, ni v rodovni knjigi niti s skupaj s tistimi, ki so ze zdavnaj umrli.

Ga. Cadonic Spelic, sramota do neba. Izjavili ste, da je v Sloveniji najvec zlatih prinasalcev. DOKAZITE svojo trditev!

Poglejte si video prispevek "'Zlati prinašalci največkrat ugriznejo' na http://24ur.com/novice/slovenija/vsi-pravijo-da-so-na-nevarnost-opozarjali.html
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #361 : četrtek, 04.02.2010 : 16:55:16 »

Super. Ljudje, ki povečini itak berejo samo naslove, bodo tole krasno razumeli... Sad Danes zjutraj so se me stare gospe pred trgovino že izogibale, ker je bil moj starček z mano, samo zato, ker je pes in ni majčken. Kaj bo šele jutri... Sad
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #362 : četrtek, 04.02.2010 : 16:59:57 »

Ne vem, če je vse tako črno. Včeraj in danes sem imela kar nekaj pogovorov z ljudmi ki jih bežno poznam (telovadnica, zdravstveni dom, frizeraj... ) in sem bila pozitivno presenečena s stopnjo razumevanja problema. Pa je šlo za zelo različno populacijo glede starosti in izobrazbe, res je, da so bile v veliki večini ženske.

Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #363 : četrtek, 04.02.2010 : 17:06:35 »

Mediji se niti ne zavedajo kako pomembno vlogo imajo. In če bi v teh medijskih hišah delali ljudje, ki bi prav tako razumeli kaj "je in kaj ni", bi lahko z njihove strani tudi pripomogli k ureditvi  primerne zakonodaje ne pa da dnevno dolivajo bencin na ogenj. Ampak ljudem moraš dati hrano a ne, ne glede na ceno živih bitij, v tem primeru nedolžnih psov.


To je pa žal vedno tako. Namesto da bi bili novinarji strokovnjaki, ki naredijo kakšen tečaj iz pisanja, imajo faks o ne vem sploh čem in jim očitno dajo pravico da sodijo vse o vsem in dajejo svoja mnenja in z načinom poročanja vplivajo na ljudi, čeprav sploh ne vidijo celotne slike.

A bi lahko prosim našli enega novinarja, ki mu je slika vsaj približno jasna ali se je pripravljen v dnevu ali dveh podučit vsaj o najočitnejšem in direktno soočit odgovorne s temi nebulozami, ki smo jim priča. Zakaj se zakoni ne izvajajo, kako lahko delajo kot (ne) delajo. Brez ovinkov in politiziranja, da jih zna pripravit do konkretnih odgovorov.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #364 : četrtek, 04.02.2010 : 17:08:35 »

Današnjih 10 strani bom prebrala zvečer...
bi se pa za trenutek vrnila na stran med 10 in 15, kjer ena opisuje napad irskih volčjih hrtov v Avstriji. To za tiste, ki bi želeli določati nevarne pasme. Ok, za bulmastifa bi se mogoče lahko reklo, da ima neke nevarne predispozicije. Pravim MOGOČE, ker pasme ne poznam. Ampak irski volčji hrt! Lepo vas prosim! Teh pa poznam nekaj in so čisto vsi do zadnjega pravi vzor umirjenosti in prijaznosti. Menda so uporabni tudi kot terapevtski psi.

Torej... kaj? Še javno mnenje še vedno ostaja pri opredelitvi nevarnih pasem? IVH kot pasma v to kategorijo zanesljivo ne spada. Ostajamo pri tem, da je posamezni pes lahko moten in zaradi tega nevaren? Ja, to je lahko. Ampak v avstrijskem primeru gre za tri (!) pse. Se mi zdi skoraj nemogoče, da bi bili prav trije na kupu moteni. Bili so pa pri istem (enem) lastniku. Tako kot ljubljanski bulmastifi. In zelo zlahka pridem do zaključka, da je tista prava grozeča nevarnost LASTNIK; pes pa samo kot posledica.

Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #365 : četrtek, 04.02.2010 : 17:24:31 »

Bi rada videla koliko pasem iz statistike ugrizov ima dejansko rodovnik.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #366 : četrtek, 04.02.2010 : 17:33:10 »

sessa, osebno dvomim, da sploh kateri. Lahko pa vprasas na VURS, saj bi morale biti taksne informacije javnega znacaja.

Ali bo ob tej, za pasmo tako izjemno skodljivi in lazni navedbi, ki jo je izrekla ga. Cadonic - Speliceva, kdo skocil v luft:
- Klub zlatih prinasalcev Slovenije,
- Slovenski klub retrieverjev,
- KZS?

Al bodo spet vsi tih in pozrli tole?
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #367 : četrtek, 04.02.2010 : 17:52:09 »

Naj jo nekdo PROSIM KONČNO dobi pred kamero ali na telefon in naj ji ne pusti, da se izmuzne. Poleg odgovornih oseb na odgovornih mestih nam manjka precej več sposobnih novinarjev.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #368 : četrtek, 04.02.2010 : 18:00:54 »

Bom kontaktirala predsednico kluba retrieverjev oz. mogoce se bo sama oglasila tule, saj je prijavljena na forum.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #369 : četrtek, 04.02.2010 : 18:56:20 »

Jean če te skrbi jezik, lahko pri tem jaz pomagam in mislim, da z veseljem še kdo tule Wink.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #370 : četrtek, 04.02.2010 : 19:13:28 »

Jaz vam lahko iz prve roke povem kako prijetni so sprehodi z bullmastifom po tem dogodku. Največ je komentarjev v stilu: a to je pa un pes morilec, a ne, a pa vas ni nič strah k imate tega psa, a ne morete tega psa kje drugje sprehajat,... Pa soseda se je prišla osebno pozanimati, če moja Biba res ni nevarna, ker jih je zdaj malo strah. Res pa je da so taki komentarji vsi po vrsti s strani ljudi, ki o psih ne vedo ama ništa razen, da so veliki psi morilci. In se mi zdi, da bodo ravno taki zdaj pisali neke nove zakone in imeli ogromno idej o reševanju te problematike.
No, res pa je tudi, da večina naredi krog okoli nas in imamo mir, ki ga nimam nikoli kadar sem sama z tamalima.
Logiran
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #371 : četrtek, 04.02.2010 : 19:18:40 »

no, danes sem tudi samo že dobil dva taka komentarja, in imam občutek da bom še velikokrat odgovarjal na vprašanje. Čeprav sem danes eni gospe in enemu starejšemu paru razlagal, in sem dobil pozitiven odgovor. Namreč, ne morejo biti sedaj vsi Bullmastiffi psihopati zaradi treh primerkov.
OK, pes je večji in posledično moraš biti temu primerno pazljiv v okolici, vendar je to še vedno dober in prijazen družinski pes. Seveda, treba mu je omogočiti lepo pasje življeneje, brez nasilja in prisile.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #372 : četrtek, 04.02.2010 : 19:28:20 »

http://24ur.com/novice/slovenija/sls-minister-je-objektivno-in-politicno-odgovoren.html#video
Pahor je pretresen, ker je preminulega tudi osebno poznal in se sprašuje, kam z nevarnimi živalmi. Še kar ne dojamejo, a ne de. Leta 2006 so imeli v rokah vsa sredstva za ukrepanje, ampak so se odločili drugače. Prav tako v zakonu že, odkar le ta velja, točno piše, kaj in kako z nevarnimi živalmi. Kaj je treba filozofirat in zapletat in opletat in se pametne delat in nove pobude pisat in ne vem, kaj še vse. Naj tisti, ki so plačani za to, da delajo, delajo, kot je treba, ne pa da bo šel zdaj še en kup davkoplačevalskega denarja za neke ''nove'' umotvore.
Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #373 : četrtek, 04.02.2010 : 20:01:32 »

Ne prosim skočit v luft, ker bom uprašala slednje:

Ali Čadoničeva res vodi register "nevarnih psov" in na podlagi česa ga vodi (oz. kao vodi)? So torej ugrizi psov evidentirani ali gre le za "zaznamek" v knjigi?

Nekaj let nazaj sem brala neko razpravo na forumu (se žal ne spomnim, na katerem in kje), da te ala prijazne pasme (prinašalci, labradorci) največkrat ugriznejo oz da je več takih ugrizov kot ugrizov t. i. "nevarnih pasem" ala raznorazni -mastifi. Odgovor na to vprašanje je bil, da "nevarne pasme" (z razlogom pišem v navednicah) kupujejo bolj osveščeni ljudje, ki vedo, kakšnega psa dobijo in ga temu primerno vzgajajo, medtem ko "prijazne pasme" se pa "kar sam vzgajajo", ker pač ljudje naivno mislijo, da ne potrebujejo vzgoje.

A niso nekje celo delali ankete, katera pasma največ ugrizne? Pa ne mislim zdaj tiste tabelice, ki so jo objavili an 24 Kur.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #374 : četrtek, 04.02.2010 : 20:06:43 »

Ravno zdaj je prispevek na te bulmastife pri Tedniku , sodelujeta tudi vpletena v prve napade , tudi lastnik psičke, ki jo je samica takrat že napadla ....
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines