mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:17:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624261 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #120 : sreda, 03.02.2010 : 08:03:20 »

Hu, kako se stvar v najbolj masovno histerijo obrne, namesto da bi s položaja kot zrele hruško popadali odgovorni. Glede količine člankov in objav nisem uspela prebrati vsega, me pa zanima, kaj ima za povedati šefica VURSA? Prav ona osebno? A je že dala kakšno izjavo?
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #121 : sreda, 03.02.2010 : 08:17:56 »

Skoraj vsi naši  kinologi enoglasno, vključno z Vidicem zagovarjajo urbani mit, da ni nevarnih pasem, so samo nevarni psi in zanikajo sleherni vpliv genetike na vedenje psa - kar je popolna neumnost! Kam tako napačno stališče pelje, se lepo vidi na tem primeru. Niso pa samo nevarne pasme, so tudi nevarni lastniki! Samo pri nas je pač tako, da se tega ne sme na glas povedati!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #122 : sreda, 03.02.2010 : 08:52:19 »

Mene je groza če sploh pomislim na to, da bi me raztrgali trije lastni psi...sem kar težko spala danes.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #123 : sreda, 03.02.2010 : 08:55:05 »

kaj ima za povedati šefica VURSA? Prav ona osebno? A je že dala kakšno izjavo?

Kot je za 24ur Zvečer dejala Vida Čadonič Špelič, direktorica Veterinarske uprave RS (Vurs), je pred njihovim prihodom en pes že podlegel strelom, ostala dva pa so usmrtili, odpeljala pa jih je veterinarsko-higienska služba. Takojšnjo usmrtitev psov je odredil dežurni veterinar, še pred tem so jih uspavali.
Vir: http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-z-oraznove-ulice-ubila-lastnika-158683

Približno toliko je pa povedala tudi včeraj zvečer za (zdi se mi ) Odmeve.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #124 : sreda, 03.02.2010 : 08:55:48 »

Kar se obveznega šolanja tiče: ja, sem za. Pod pogojem, da se šolanje ne omejuje na samega psa, da se ne obravnava samo sedi, prostor, poleg, daj taco in (pogojno) odpoklic in vse to pod taktirko živčnega in rjovečega inštruktorja, ki ni zmožen enega samega samcatega nasveta o vzgoji psa z očitnim dominantnim karakterjem. Tečaje danes vodi lahko vsako tele, ali pa so teleta tista, ki mu to dovoljujejo.
Čaka nas ogromno dela.

Hu, kako se stvar v najbolj masovno histerijo obrne, namesto da bi s položaja kot zrele hruško popadali odgovorni. Glede količine člankov in objav nisem uspela prebrati vsega, me pa zanima, kaj ima za povedati šefica VURSA? Prav ona osebno? A je že dala kakšno izjavo?

Me tudi mene zanima. Zelo. In opažam, da sem še vedno naivna do amena.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #125 : sreda, 03.02.2010 : 08:58:43 »

meni tale zgodba noče in noče iz glave in me je prav groza in sem šokirana nad vsem skupaj...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #126 : sreda, 03.02.2010 : 08:59:23 »

Jst se že kregam v službi, ker:
- ni racionalno, da se zdaj zahteva odstop kmetijskega ministra, ker on pri vsej stvari ni imel nič
- ker so to samo politične igre
- ker so bulmastifi res nevarne pasme, ki so bile vzrejene za ubijanje
- direktorica VURSa mora pa že imeti kaj pojma o zakonodaji
- lastnik si je sam kriv, saj je sam hotel pse

   trmoglavka trmoglavka butnglavc butnglavc butnglavc jezen
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #127 : sreda, 03.02.2010 : 08:59:35 »

Skoraj vsi naši  kinologi enoglasno, vključno z Vidicem zagovarjajo urbani mit, da ni nevarnih pasem, so samo nevarni psi in zanikajo sleherni vpliv genetike na vedenje psa - kar je popolna neumnost! Kam tako napačno stališče pelje, se lepo vidi na tem primeru. Niso pa samo nevarne pasme, so tudi nevarni lastniki! Samo pri nas je pač tako, da se tega ne sme na glas povedati!

Ravno zaradi genetike še lažje oz. bolj upravičeno govorimo o nevarnih PSIH in ne o pasmah, se ti ne zdi?
To, da pa so najbolj nevarni lastniki, pa naj bo zaradi ega, zaradi lastne nepoštimanosti v glavi, zaradi nespoštovanja okolice ali neznanja in/ali nesposobnosti, pa menda vemo vsi. Ali?
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #128 : sreda, 03.02.2010 : 09:03:50 »

genetika je nekaj, gotovo. je veliko.
ni pa vse.
oz. imajo volčjo genetiko v sebi vsi naši ''kužki''.

poznam primer tropa pudljev - ne tavelikih, pa ne toy, unih vmes (oprostite moji pasemski nerazgledanosti, ne znam drugače pojasnit) - prevladovale so samice, ene 6 živali skupno, tudi sorodstvene vezi med njimi, ene med njimi pa najdenka-mešanka, ki so v odsotnosti lastnice eno sesule do smrti. bil je trop, ki je navzven deloval ok, nekonfliktno itd, ampak gospa gotovo ni bila ''štof'' za vodjo takega krdela (v smislu števila članic v krdelu). bila je tudi povsem šokirana in presenečena, da je do tega sploh prišlo, da so psi kaj takega sposobni.

kaj naj bi ta rpimer ilustriral?
pač ena relativizacija več v vsej tej debati o nevarnih pasmah.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #129 : sreda, 03.02.2010 : 09:04:14 »

p.s. Aja, pa še to sem hotela dodat, da nima očitno veze samo "pasemska genetika", glede na to, da je bil v Ljubljani ves čas problem s točno določenimi psi. Menda niso vsi bullmastifi v Ljubljani napadali vsepovprek, al kako?
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #130 : sreda, 03.02.2010 : 09:04:48 »

Ubogi kužki, očitno so imeli zelo zmedeno življenje in tragičen konec. Tako je to, če si neuravnovešeni, labilni in patološko zafrustrirani ljudje omislijo celo krdelo tako specifične pasme, ki ga potem niso sposobni voditi. Ti psi so lastnika metaforično pojedli že zdavnaj prej.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #131 : sreda, 03.02.2010 : 09:05:59 »

poznam primer tropa pudljev - ne tavelikih, pa ne toy, unih vmes (oprostite moji pasemski nerazgledanosti, ne znam drugače pojasnit)

Pritlikavi ali srednji torej. Ja, pa zaradi tega pudlji ne bodo uvršeni na seznam nevarnih pasem, a je tako?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #132 : sreda, 03.02.2010 : 09:08:26 »

pridna, z zadnjo trditvijo bi se še jaz strinjala - sam je želel točno tiste pse, sam je imel izredno slabo presojo glede svojih sposobnosti, sam se je pripeljal v situacijo, da se je trop obrnil proti njemu in, žal, sam nastradal.

Tako kot je sam kriv tisti, ki se usede v avto in gre prehitevat v nepreglednem ovinku in potem trešči v tovornjak, ki ga ni videl.

Lastnik ni edini krivec za tragedijo, toda po mojem mnenju je veliki del krivice tudi na njemu.

To vsekakor ne zmanjša krivice tistih, ki bi po črki zakona morali preprečiti, da bi taki in podobni neodgovorni lastniki dosegli svoje, ker so pač spoštovani občani in imajo vplivne prijatelje.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #133 : sreda, 03.02.2010 : 09:09:36 »

Še dve cvetki:
- bogi lastnik (psov, ki sta včeraj poklala 21 živali), koliko denarja mu bo to šlo, če bo moral sam plačevati za škodo
- če si kupiš pištolo in se ustreliš, tudi ne bo letel obrambni minister

 trmoglavka
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #134 : sreda, 03.02.2010 : 09:09:54 »

Skoraj vsi naši  kinologi enoglasno, vključno z Vidicem zagovarjajo urbani mit, da ni nevarnih pasem, so samo nevarni psi in zanikajo sleherni vpliv genetike na vedenje psa - kar je popolna neumnost! Kam tako napačno stališče pelje, se lepo vidi na tem primeru. Niso pa samo nevarne pasme, so tudi nevarni lastniki! Samo pri nas je pač tako, da se tega ne sme na glas povedati!

kakor sem jaz poslušala Vidica in ga razumela je rekel da je vsak, pes potencialno nevaren. In da je na lastniku odvisno ali bo ta pes res nevaren ali ne...

Mene moti edino to, da nihče...... ampak resnično nihče ne poudarja , da taki psi ki kažejo znake agresije imajo vzrejno prepoved.
In da vsak ki takega psa razplaja dela tempirane bombe.In da vsak tak pes lahko ugrizne tudi lastnika.

Če bi se še to poudarjalo, in to upoštevalo, bi se marsikatera šteparija ustavila, in marsikater pes ne bi nikoli ugriznil.
Ti mastifi so bili vsi požlahtani....   Torej že tukaj nekaj ni bilo uredu. Ta dva psa naj bi imela eno leglo in potomci iz legla so ostali doma torej....
In na živce mi gre da nekateri preko vez in poznanstev dosežejo prav vse. Tudi te veze in poznanstva bi bilo potrebno kdaj pa kdaj malo pod nadzor dat.

Tudi vzrejni pregledi bi morali biti veliko bolj strogi vsako nerodovniško namerno razplajanje pa sankcionirano.
Tudi obvezno šolanje bi bilo potrebno uvesti za vse pse...in tudi te tečaje obnavljat... zarad mene tud na par let.
Ker čisto iskreno marsikdo gre v tisti tečaj čez pol leta je pa vse pozabljeno...

Marsikaj bi se rešilo.

Predvsem ne bi bili vsi lastniki psov USRANI. avtomatsko po defoltu.


Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines