mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:12:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624249 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #165 : sreda, 03.02.2010 : 11:26:59 »

Ne vem od kod nekaterim ideja, da so vsi kinologi mišljenja, da genetika ne vpliva na to. Seveda vpliva, zato se na vzrejnem pregledu tudi izloča vse pse, ki kažejo kakršnekoli znake agresije. Govorim sicer lahko osebno samo za terierje, ampak tudi tam ni važno ali je to amstaf, ki je na seznamu "kvazi" nevarnih, ali višavec ali jorki ali katerikoli. Če kaže agresijo, nima v vzreji kaj delat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #166 : sreda, 03.02.2010 : 11:32:02 »

Ok, Zala_, morda nekaj vec razlage:

* Za psa, ki ga pripeljes k veterinarju na cipiranje in cepljenje, te vprasajo, kaksne pasme je in ti poves. Med 160.000 registriranimi psi je le cca 40.000 rodovniskih. Torej lahko le vsak 4. lastnik pove po resnici tisto, kar pise v rodovniku. Vsi ostali si lahko malo namisljajo, malo pa pomaga veterinarski tehnik, ali celo veterinar. Gledajo psa, pa recejo, da je cist tak, kot zlati prinasalec, ali pa cist tak, kot shih-tzu (to je precej moderno za vse dlakaste majhne pse) ... In tak podatek gre v register. Potem pes ugrizne, potrebna je antirabicna ambulanta za ugriznjenega, pa pregled za psa, pa vpis o napadu v register. In ko gospa Cadoniceva (pa tudi Sajevic in vsi ostali) potegne iz registra cifro o ugrizih, ji v glavo butne najprej nemski ovcar (povprasajte na KZS, koliko je zivih nemcev v SLo, potem pa Cadonicevo, koliko jih je v registru), potem pa zlati prinasalec, nato koker spanjel in tako naprej. Kje so mesanci? Hm ... nekje vmes, ocitno pa jih imamo v Sloveniji zelo zelo malo, kljub tistim cifram zgoraj.
Trdim, da se nikomur v tej drzavi v resnici niti sanja ne, koliko psov neke pasme je v resnici ze ugriznilo koga in katere pasem v Sloveniji v resnici najbolj grizejo in tega podatka tudi ne bodo mogli podati vse do tedaj, dokler ne bo za vpis v register potreben rodovnik od katerekoli od priznanih organizacij, ki jih izdajajo.

* Kako se sola pse v Sloveniji, najbrz ve vecina med nami, ki ne gleda kinologije cez roznata ocala. Kako se lahko prikljucis k instruktorjem, lahko povedo na KZS, kako samo solanje instruktorjev poteka, lahko povedo sami instruktorji, ki imajo kancek odgovornosti do sebe in svojega ljubiteljskega dela. Koliko se pri solanju obrne denarja, tudi lahko povedo po drustvih in na KZS, ki kasira od vsakega. Kaj se dogaja med solanjem, lahko povedo skrbniki - tecajniki. Kaj prihaja iz sol, lahko videvamo na cestah in gmajnah. Tudi ta dva psa, ki sta vceraj klala, sta bila solana.

* Strokovnjak na KZS je ocitno lahko vsak. Ampak res vsak in to na vseh kinoloskih podrocjih. Ocitno lahko oceni vedenje psov, njuno vedenje med seboj (ocitno niso sprobali se s tretjim, ki je bil vrnjen takoj po prvem napadu), vedenje psov do lastnika in vedenje lastnika do psov ter verjetno se kaj drugega tudi sodnik za ocenjevanje zunanjosti psov. Torej lahko zakljucimo, da s tem, ko gledas pse, jim tipas dlako, jim gledas v gobec in jih slatas za jajca, postanes strokovnjak za obnasanje psov, se seznanis z obnasanjem krdela in podobno. Ok, ze dolgo imam v bajti vec psov skupaj in trdim, da poznam kar nekaj stosov bivanja psov v krdelu, njihovega obnasanja med seboj, do mene in do ostalih druzinskih clanov. Videla in dozivela sem ze mnogo pasjih srecanj, torej velikokrat videla obnasanje vec psov na kupu. Sem strokovnjak? Lahko za en upravni postopek kot strokovnjak podam svoje mnenje? V slovenski kinologiji in slovenski upravi je to vsekakor vec kot ocitno mogoce. Zato zahtevam, da se tukaj naredi red, da se pristojnosti za strokovne odlocitve da VEN iz KZS, da se strokovnjake poisce "na trgu", se jih zaveze s kaj vem cim, oz. se KZS in njihovim onemogoci, da se pod "strokovnostjo" predstavlja vsak, ki se je mimo KZS kdaj sprehodil. Da se opredeli naziv "kinolog strokovnjak" za ljudi, ki to res so.

* Se mnogo tega, pa se vam najbrz ne da brat. Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #167 : sreda, 03.02.2010 : 11:36:46 »

Nikomah, se strinjam povsem, da je to samo hud eksces, ki se je zgodil zdaj in se lahko zgodi spet enkrat ali pa nikoli.

Bi pa bilo fajn, da vidis to, kar je narobe vsak dan in se je pri tem ekscesu pokazalo v vsej svoji sirini in globini tako jasno, da vidijo tudi tisti, ki sicer ne vidijo veliko. In ta dogodek je naplavil na plano vse, kar je tukaj in zdaj narobe, ter potegnil za seboj "ljudstvo" s "strokovnjaki" na celu, ki bodo po starih navadah vlekli strikce spet nadvse "strokovno".
Upam, da berete tisto, kar je v navednicah z navednicami in ne brez.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #168 : sreda, 03.02.2010 : 11:51:56 »

Na sosednjem forumu sem proglašena za svetohlinko, ker se bojim, da se bo začelo povprek pobijat pse, hkrati pa ne prijavim ugriza naše Terce. Ker tam ne sodelujem, bom napisala tule:
1. Terca ni nikogar poškodovala tako, da bi tekla kri. Smo cepljeni proti steklini in psica ni v stiku z nikomer. Upam, da ti ni padlo na pamet, da je meni padlo na pamet oddajat jo, ker mi ni. Čakam, da se izteče 30-dnevni rok.
2. Danes so v smetnjaku ene od veterinarskih ambulant v Sloveniji našli mrtvega iz kože danega psa. Zgolj naključje, kajne? Fotke in ostalo sledi.

Upam, da bo nekdo odgovarjal za vse posledice, pa upam, da ne bo preveč pametnejših od same pameti še naprej podajalo komentarje, ki niso primerni.

Logiran

yaris
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #169 : sreda, 03.02.2010 : 11:55:26 »

Nisem vsega prebrala, zato se bom mogoče lahko kaj ponavljala, ampak moram nekaj napisati. To kar se je zgodilo včeraj je tragedija in to v več pogledih. Nihče ampak prav nihče si ne zasluži umreti na tak način. Groza. Po drugi strani mi je pa popolnoma nejasno in totalno skregano z zdravo pametjo, da so lahko vsi po vrsti dobesedno poteptali mnenja priznanih kinologov. Tega pa res ne morem razumeti. Da so se našli ljudje, ki si bili tako pametni, da so porabili vse veze in poznanstva in denar in svoj vpliv in na koncu te pse vrnili k lastniku. In da on ni bil tako pameten in vsaj za trenutek poslušal. Tukaj je nekaj res hudo narobe in še sedaj ne morem verjeti. Upam, da vsi vpleteni do nadaljnjega ne bodo mirno spali.

Upam tudi, da bodo odgovorni uspeli iz vsega tega potegniti kakšen zaključek, ki ne bo ostal samo na papirju. Samo se bojim, da se bo zgodovina ponovila. Neodgovornih lastnikov je vsaj po moje še preveč. Pri nas v naselju je preveč psov spuščenih, prosto tekajo naokrog cele dopoldneve. Zakaj se teh psov enostavno ne polovi in kasneje lastniku vrne le v primeru, da se ugotovi, da so primerni lastniki? Zraven bi jih pa še fino udarila po denarnici, da jim kaj takega nebi več prišlo na pamet, pa psička čipirati in vse ostalo, kar sodi zraven. Saj se tudi nepravilno parkirani avtomobili veselo odvažajo, da bi pa enega kužka, ki teka okoli nekdo ujel pa ne.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #170 : sreda, 03.02.2010 : 12:01:01 »

" Čeprav je veterinarski inšpektor Uroš Andrenšek izdal kar tri odločbe, po katerih bi bilo treba psa humano uspavati, je minister s pomočjo ljudi v svojem kabinetu, pravnikov na ministrstvu in posebne strokovne komisije, ki jo je pomagal sestavljati kar Baričević, odločil drugače."

Mislim, da se da nekaj preprečiti vsaj sedaj. Da si ne drzne vsak vtikati svojega nosu v stvari, ki jih ne pozna. S tem, ko je nasprotoval mnenju veterinarskega inšpektorja, je prevzel odgovornost vsaj za trenutno grozljivko. In za to bi ga morali, kot praviš, nabiti na kol. Po moje ...

Nič nimam proti da sprejme objektivno odgovornost in počepne na kol, sploh glede na zgodbo, ki jo opisuješ. Ampak...

Nikomah, se strinjam povsem, da je to samo hud eksces, ki se je zgodil zdaj in se lahko zgodi spet enkrat ali pa nikoli.

Bi pa bilo fajn, da vidis to, kar je narobe vsak dan in se je pri tem ekscesu pokazalo v vsej svoji sirini in globini tako jasno, da vidijo tudi tisti, ki sicer ne vidijo veliko. In ta dogodek je naplavil na plano vse, kar je tukaj in zdaj narobe, ter potegnil za seboj "ljudstvo" s "strokovnjaki" na celu, ki bodo po starih navadah vlekli strikce spet nadvse "strokovno".
Upam, da berete tisto, kar je v navednicah z navednicami in ne brez.

...v sferi birokratov in pisarniških "strokovnjakov" ne bo nikoli drugače. Padale bodo glave, prihajale nove, iste ali še slabše, morda kdaj kakšna rahlo svetlejša izjema, ampak birokratska mentaliteta je bila zakoličena že v prajuhi.
Da ne bom zadolgovezil - psi lajajo, karavana gre dalje...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #171 : sreda, 03.02.2010 : 12:02:36 »

Jana, saj to o pasemskih in ''pasemskih'' mi je jasno. Zato pa sprašujem, kako mislijo pod nevarno pasmo zavest enega ''naštepanca'' če nima rodovnika in torej dokazila da je pripadnik te in te nevarne pasme? Po videzu? Bodo torej vsi večji psi s ''potumfanim'' gobčkom označeni za nevarne?



http://www.rtvslo.si/slovenija/en-sam-pes-lastnika-ne-bi-napadel/222716

''Lastnik Baričevič za ravnanje s psi po njegovih besedah ni bil usposobljen, saj sedemdesetkilogramskih psov preprosto ni fizično obvladal, poleg tega pa se tudi ni držal postavljenih pogojev. Tako je imel lastnik med drugim navodilo, da je zunaj lahko le en pes naenkrat, a tega ni upošteval. Poleg tega je morala biti hiša varovana, da do pobega ni moglo priti.''

''VURS IZVAJAL NADZOR
Lastnik bulmastifov je skupaj z odločbo o dodelitvi psov prejeli tudi posebna navodila oziroma pogoje, kako ravnati s psi. Na veterinarski upravi so za MMC povedali, da je uradni veterinar izvajanje odločbe nadzoroval šestkrat, nazadnje 5. januarja letos.''

Kaj zdaj? Se je držal odločbe, ki ga je na koncu stala življenja, ali je delal po svoje in se jim je to zdelo OK?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #172 : sreda, 03.02.2010 : 12:06:24 »

Smetka, če dovoliš bom kopirala tja.
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #173 : sreda, 03.02.2010 : 12:08:25 »

psi lajajo, karavana gre dalje...

Oziroma, psi grizejo, karavana gre dalje...   Evil Grin Lips Sealed
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #174 : sreda, 03.02.2010 : 12:14:28 »

Danes sta baje se 2 psa poklala jelene v Prekmurju. Verjetno se en minus za pse v vsej tej zmedi.

Poklala sta 21  živali (1 odrasel jelen, 3 šilarje, 6 mladičev, 11 brejih košut).

Kdo bo nastradal? Kakšna kazen bo za lastnika psov? Kaj bo s psoma?

Po radiu je bilo receno, da sta bila psa odpeljana v zavetisce, lastnika psov pa so predali v prekrskovni postopek.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #175 : sreda, 03.02.2010 : 12:20:56 »

Mi je nekaj prišlo na misel...
Tale lastnik ni umrl v trenutku, ampak je od začetka napada, pa do njegove dejanske smrti, moralo preteči kar nekaj časa. Vsekakor več kot dovolj za to, da je lahko razmišljal. Kako grozovita smrt in kako grozljive misli tik pred njo so to morale biti. Shocked Undecided
Pa koliko truda, časa, vez in denarja je vložil v to, da jih je dobil nazaj.
V tem primeru je ena ogromna količina slabega. Najprej pogrizen človek, nato je umrla skrbnica (kar sicer ni povezano s primerom), sedaj je mrtev še skrbnik in vsi psi. Pa bi vsaj en od vseh teh komot ostal živ in nepoškodovan.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #176 : sreda, 03.02.2010 : 12:23:38 »

Oziroma, psi grizejo, karavana gre dalje...   Evil Grin Lips Sealed

Črna Smiley
Ampak na žalost imaš prav.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #177 : sreda, 03.02.2010 : 12:23:38 »

Oziroma, psi grizejo, karavana gre dalje...   Evil Grin Lips Sealed

Ta karavana bi se lahko že odpeljala nekam, ne pa da se skos vrti okoli svoje osi.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #178 : sreda, 03.02.2010 : 12:30:34 »

Nevarnih psov kot bo bili tile Bulmastifi (življensko nevarni psi) se ne da prevzgojiti in "pre-socializirati" v mačkice, lahko jih samo imaš "pod kontrolo" pa še to ob veliko dodatnih pogojih, kot so sprememba okolja, osamitev...
Mislim da v Sloveniji ni strokovnjaka, ki bi lahko prevzgojil te pse oz. tudi če je, se ne bo spuščal v to, ker je to ob teh pogojih, ki so jih imeli ti psi praktično nemogoče.
Zanima pa me, kaj so "strokovnjaki" delali, da so odobrili vračilo psov lastnikom. Verjetno se niso sprehajali z njimi v urbanem okolju ali pa testirali pse če so še sposobni ponovnega napada na ljudi ?

Če ne bi imela lastnika preveč denarja, bi bila stvar rešena ob prvem napadu in/ali če bi imela vse pošlihtano na podstrešju, bi sama pse takoj peljala na avtanazijo.

LP
Igor
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #179 : sreda, 03.02.2010 : 12:33:11 »


''Lastnik Baričevič za ravnanje s psi po njegovih besedah ni bil usposobljen, saj sedemdesetkilogramskih psov preprosto ni fizično obvladal, poleg tega pa se tudi ni držal postavljenih pogojev. Tako je imel lastnik med drugim navodilo, da je zunaj lahko le en pes naenkrat, a tega ni upošteval. Poleg tega je morala biti hiša varovana, da do pobega ni moglo priti.''

''VURS IZVAJAL NADZOR
Lastnik bulmastifov je skupaj z odločbo o dodelitvi psov prejeli tudi posebna navodila oziroma pogoje, kako ravnati s psi. Na veterinarski upravi so za MMC povedali, da je uradni veterinar izvajanje odločbe nadzoroval šestkrat, nazadnje 5. januarja letos.''

Kaj zdaj? Se je držal odločbe, ki ga je na koncu stala življenja, ali je delal po svoje in se jim je to zdelo OK?

Tudi, če se je držal odločbe, je bila direktorica VURSa tista, ki je presodila da z vrnitvijo psov "življenje ljudi in živali zaradi tega ne bo ogroženo".
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines