mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:37:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624254 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #300 : četrtek, 04.02.2010 : 12:51:58 »

Skoraj vsi naši  kinologi enoglasno, vkljuèno z Vidicem zagovarjajo urbani mit, da ni nevarnih pasem, so samo nevarni psi in zanikajo sleherni vpliv genetike na vedenje psa - kar je popolna neumnost! Kam tako napaèno stališèe pelje, se lepo vidi na tem primeru. Niso pa samo nevarne pasme, so tudi nevarni lastniki! Samo pri nas je paè tako, da se tega ne sme na glas povedati!
Ja, samo ko ti pes uide izpod nadzora se je najlažje na genetiko zgovarjat..genetika je pomembna, ni pa stoprocentna.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #301 : četrtek, 04.02.2010 : 12:59:40 »



Vsem tistim ki si želite imeti večje število psov pa toplo prporočam ,da raje spočnete ali rodite več otrok.Otroci so naše največje bogatstvo ne pa psi.
.

Kakšna pa je razlika med spočeti in roditi ? In kdo ste sploh vi, da ocenjujete za vse nas, da so otroci največje bogatstvo ? Vsak ima svoje največje bogatstvo, mogoče je pa to za nekoga njegov nov avtomobil.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #302 : četrtek, 04.02.2010 : 13:01:47 »

moški spočnejo, ženske spočnejo in rodijo?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #303 : četrtek, 04.02.2010 : 13:03:43 »

Spočeti otroka = zanositi; zakaj pa je to pri mišu57 ali/ali, pa ne vem.

Lahko pa povem samo to, da na končno število otrok pri nas ne bo vplivalo število živali pri nas - in obratno.

Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #304 : četrtek, 04.02.2010 : 13:09:00 »

Tudi jaz se vsak dan 100x vprašam, kje za vraga živimo. Sprenevedanja, lobiranja, laži, noži, polena... In kaj bo potem, ko bomo imeli nov zakon? Zakon že imamo, spoštujejo/mo ga pa le redki posamezniki, da o tistih, ki bi ga v prvi vrsti MORALI upoštevati in biti, če nič drugega, ostalim za vzgled, sploh ne govorimo. Zakaj sploh imeti zakon, če ga nihče ne izvaja? Z novim zakonom se bo zgodilo kaj? Čipirani in cepljeni psi, ki bodo vsi živeli v primernih pogojih? Zavetišča se bodo čudežno spraznila, ker bo vsak pes/maček/hišni ljubljenček imel svojega, odgovornega skrbnika? Šteparji bodo izumrli, prav tako vse "nevarne" pasme in njihovi mešanci. In živeli bomo srečno, v harmoniji do konca svojih dni. Očitno je tudi zdrava, kmečka pamet že izumrla, ali kako? Sramota, res.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #305 : četrtek, 04.02.2010 : 13:11:36 »

Imam psa, ki obozuje ljudi. V guzvi se prevec navdusi nad vsem in zato uporabljam na taksnih javnih povrsinah, z vecjo guzvo, halti, ker se zavedam, da je tako se najbolj varno za vse, pes je tako popolnoma obvladljiv in gre z nami povsod.
Mogoce ne bi bila slaba ideja, ce bi drzava ponudila kaksne hitre tecaje za lastnike ali pa kaksne brosure o osnovah vzgoje in vodenju psov, informacijah o strokovnjakih v okolici. Pa namesto reklam med filmi, ali pa bi kaksno minuto posvetili izobrazevanju. Ne vem no, toliko reklam, pa da ne morejo reskirati minuto,da povedo da mora biti pes cipiran in oznacem, kaksne so kazni, ce ni, pa med drugimi reklamami, kaj storiti,ce najdes zival, pa med tretjimi, en nauk o vzgoji, pa kaksen naj bo pesjak in tko naprej. Mislim, da bi morali posneti vec eno minutnih sklopov in jih vrteti med najbolj gledanim casom. Najti bi morali nacine, kako izobrazevati ljudi in dajati sankcije tistim, ki tega ne upostevajo. Ce bi se jim le dalo, kaj storiti. Pa mogoce ne bi bilo slabo poslat kaksnega inspektorja s citalcem za cipe v park in enostavno ustavljati lastnike in poskusati odcitati cip, ce obstaja, ce ne, dati roke, do kdaj morajo to urediti, in ce ne storijo tega, poslati kazen. Sem prepricana, da bi marsikdo raje dal psa cipirat, kot pa da bi 10x preplacal cip. Ce bi se drzavi le dalo kaj narest v tej smeri bi ze naredil.  
Logiran
Mr.Puhi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #306 : četrtek, 04.02.2010 : 13:12:20 »


Vsem tistim ki si želite imeti večje število psov pa toplo prporočam ,da raje spočnete ali rodite več otrok.Otroci so naše največje bogatstvo ne pa psi.
.

vsak ima svoj pojem bogastva in za ene so to otroci, za ene psi, mački, ptički, zajčki...whatever.... tko da... delaj ti na svojem bogastvu, drugi bodo pa za svojega se pobrigal!

take izjave me pa tako podražijo... primitivne do konca.... :-/

ni mi vseeno za lastnika teh psov, ker vemo vsi, da jih je imel rad, ni mi vseeno za pse.... škoda le, da se zgodijo take tragedije zaradi nepravilne vzgoje Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #307 : četrtek, 04.02.2010 : 13:17:43 »

alti je komentiral objavljeno pismo Alenke Cerne http://www.dnevnik.si/debate/komentarji/1042290539 Grin vegi
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #308 : četrtek, 04.02.2010 : 13:25:05 »

Popravljam datum Oražmova 2.feb.2010.
OražNova; pa za piko je vedno presledek.
Kar se tvojih idej tiče pa ... bruham Sploh tista o otrocih je svetovna.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #309 : četrtek, 04.02.2010 : 13:28:09 »

Ja, samo ko ti pes uide izpod nadzora se je najlažje na genetiko zgovarjat..genetika je pomembna, ni pa stoprocentna.
Ni mišljeno izgovarjanje na izključno na genetiko, prav tako je pomembna vzgoja, pa še kako; a velja tudi obratno: ni pomembna izključno vzgoja, pomembna je tudi genetika. Žal večina "strokovnjakov" pridiga, da je pomembna izključno vzgoja, kar je popolna neumnost!
Še nekaj: pred pol leta, ko je bila objavljena ta sramotna odločba, da se Baričeviču vrne te pse - je bilo kaj razburjanja v kinološki javnosti? Res da je bil čas dopustov, a vseeno,  mislim, da takrat, ko je bilo potrebno in napaka očitna in "v nebo kričeča", ni bilo nikjer nikogar (simi-Alenka, tebe izvzemam), sedaj ko je prepozno in je ta vlak že odpeljal, pa vsi v luft - kot vedno. Kot vidimo, voz drvi v najbolj napačno smer, se strinjam   z Jano: samo čudili se bomo zgroženi še enemu butastemu zakonu (ki se pa itak ne bo izvajal - kar je skoraj tolažba v tej kinološki Komediji zmešnjav;) ...).
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #310 : četrtek, 04.02.2010 : 13:36:20 »

Odkrito povedano jaz sploh nisem vedela, da so psi spet pri njemu. Pa redno spremljam novice.

Drugače pa dragi Mišo, ni ga večja bogastva, če imaš doma otroka in še žival!

Nikakor pa nimaš pravice obsojati ljudi, ki imajo samo živali! Nikoli ne veš zakaj je temu tako.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #311 : četrtek, 04.02.2010 : 13:40:36 »

Prejela sem sledeco prosnjo. Prosim lastnike bulmastifov, da se javite novinarki!

Pozdravljeni!
 
Na vas se obračam s prošnjo, da mi pomagate. Zaradi tragičnega dogodka o katerem smo mediji na veliko poročali, se bojim, da je to vrglo slabo luč na pasmo bullmastif. Ker ne bi radi, da v ljudeh vzbudili sovraštvo ali strah do te pasme, vas prosim, če mi lahko pomagate najti družino ali posameznika, ki ima takšnega psa doma. Pripravili bi prispevek o tem, kakšne izkušnje imajo lastniki s temi psi, kakšni so ti psi itd.
 
Upam, da mi boste lahko pomagali, konec koncev gre za prispevek, ki bi pokazal, da ne smemo vse metati v isti kos.
 
Hvala in lp,
Karmelina
 
 
 
_________________________________________________________

Karmelina HUSEJNOVIĆ
Novinarka
Uredništvo 24 ur
POP TV

Journalist of news

E-mail:     karmelina.husejnovic@pop-tv.si
Phone: +386 1 589 32 57
GSM: +386 51 303 204
Fax: +386 1 561 22 22

http://www.24ur.com
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #312 : četrtek, 04.02.2010 : 13:41:45 »

Lahko kopiram na sosednji forum?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #313 : četrtek, 04.02.2010 : 13:42:47 »

Mišo ima gotovo vsaj ene 6 svojih bogastev doma in u jeb***i, vse je on vzgojil po svoji podobi Shocked.
To pa je slovenski potencial.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #314 : četrtek, 04.02.2010 : 13:43:39 »

Alba, kaj pa je narobe z linki?
Logiran

Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines