mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:41:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 629861 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #390 : petek, 05.02.2010 : 00:27:20 »

Pa to je to kar mene najbolj jezi zdaj te dni. Časopisi polni mislecev na visokih položajih, ki strelajo same traparije. Nenadoma so vsi kinologi in poznavatelji. Sramota na višku.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #391 : petek, 05.02.2010 : 01:30:27 »

hja sprijaznite se
moj foter je dohtar. to je po defoltu avtoriteta zaradi 7 let plus študija. Ko mu kaj o psih govorim dvigne glas in  hoče dominirat. Mešanci so super, v kao vzreditli pasemskih ste banda (s tem se močno trinjam ker smo v 98 posto res-sebe štejem med preostala 2 procenta) jaz vstanem ga pošljem u 3 in grem. Imam 5 pasemskih psov on pa 17 let staro mešanko ki ima par zavarovalniškoh plačil ko je ogrizla na povodcu koga pred trgovino ali na sprehodu. mala lisička.
to tko je
pahor bi rekel "so whhat". Strokovnjaki so strokovnjaki.
bojim se samo da smo normalni orenk najebali sedaj ko bodo po hitrem postopku sprejeli nenormalne ukrepe in bomo nasrkali ravno normaalneži, ne pa budale. ker normalni vsi prijavljamo pse smo v evidenci in nekateri, trn v peti nomenklaturi-ergo še bolj zabeleženi.  Resna sramota.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #392 : petek, 05.02.2010 : 06:10:09 »

Primer: Sem šla s Pio za 1. maj na Celjsko kočo, ko je gor celo Celje z okolico in je lepo sedela/ ležala pri mizi. Ljudje so hodili mimo nihče se je ni izognil, nihče ni nič rekel, nekateri so se ji nasmehnili... če ji nataknem nagobčnik se nas bi izogibali v velikem loku in verjamem, da bi me celo kdo nadrl... kako si upam z takoo nevarnim psom v takšno množico  Undecided butnglavc
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #393 : petek, 05.02.2010 : 06:56:57 »

Citat
''dobro vemo, da psi tipa bullterier, pitbull, rotvajler, to so psi ki imajo do 80 kg...''

a jaz to prav slišim?
a je res rekel 80?

Verjeno je mislil en bulterier + en pitbul + en rotweiler imajo skupaj 80 kg.  Roll Eyes  Smiley
Logiran

mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #394 : petek, 05.02.2010 : 07:14:30 »

http://www.zurnal24.si/crna-kronika/rotvajlerja-umorila-zensko-159002

Tudi ta dva nista Zlata prinašalca.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #395 : petek, 05.02.2010 : 07:35:16 »

No, saj tista dva, ki sta klala damijake tudi po mojem skromnem mnenju nista mešanec in NO. Ker tudi tista NO ni NO-ju podobna nič bolj kot črni mešanec labradorcu npr.  Lips Sealed
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #396 : petek, 05.02.2010 : 07:50:09 »

Sama imam kar precej izkušenj s ti "nevarnimi pasmami". Zrastla sem namreč ob dogi, doma smo imeli mastina, angleškega mastifa, starši kasneje bulmastifa - in glej no glej, še sem živa!! Še več, v 20 letih življenja s temi psi v stanovanju v strogem centru mesta, ne pomnim resnejšega incidenta. In če že vlečemo otroke v to zgodbo - marsikateri je dvignil roko nad svojega roditelja (se kdo spomni Periča?), pa bomo zato prepovedali otroke??? Koliko družin umre v prometnih nesrečah? V procentih, mimogrede, milijonkrat več, kot jih pobijejo psi. Bomo prepovedali vožnjo z avtomobili?

V nesrečni zgodbi o bulmastifih res bolj kot vedenje psov tolče v oči neodgovorno in morda celo koruptivno? ravnanje pristojnih institucij. A smo ena pravna država al ne?! Upam, da se bodo pristojni iz tega kaj naučili...

Sicer se pa strinjam z Jano. Ideje o "ukrepih", ki so čisto zganjanje populizma in ne bodo prispevali k ničemur, so nevarne za nas, normalne lastnike. Po svojih močeh bom poizkušala vplivati na ukinitev takih idej (ne bom razlagala kako). Ali bi npr z omejitvijo psov iz 5 velikih na 3 v stanovanju preprečili tragedijo z bulmastifi? Ne.  Preprečili bi pa jo, če bi ukrepali tako, kot že zdaj določa zakonodaja. Torej naj Pahor, kot razlaga na tiskovkah, uporabi svoj ratio in ugotovi, kako bo ukrepal....
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #397 : petek, 05.02.2010 : 08:07:22 »

Bom še jaz dala malo za primerjavo.
Trenutno imam husky-ja (on je sicer ostal doma), papillona ( ima dobri 2 kg) in mešanca med bulldogom in labradorcem ( sicer ga vsi laiki zamenjujejo za pitbulla, ker ima neke podobne oblike ˝naših˝pitbullov). Imeli smo še foxterrierja in gluho bullterrierko.
Iz mojih izkušenj je bilo tako: v svoji puberteti so me poskusili dominirati le husky, foxterrier in papillon. Sicer se je zgodilo pri vsakemu samo enkrat (renčanje pri poskusu odvzema hrane), pa smo razčistili takoj kdo je vodja. Naj poudarim, da nobeden izmed teh ni bil/je posebno ješč. Bullterrierka in mešanec bulldog/labradorec sta oba (bila-bullterrieka je pokojna) ogromna požeruha, vse bi naredila za hrano in po standardih laikov, predstavnika nevarnih pasem. Niti enkrat nista poskusila zarenčati ali pokazati dominanco na kakršenkoli drugi način. Ne do ljudi, ne do psov. Bullterrierka je bila enkrat celo zelo močno napadena s strani srugega psa in namesto da bi se branila je veselo mahala z repom (pa ni bil nedolžen ugriz).
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #398 : petek, 05.02.2010 : 08:12:41 »

Prehitro oddadala. Sem hotela dopisati še tole.

Vsi so se bali bullterrierke, ki je bila zlata psica in se bojijo mešanca in mislijo da jih flancam, ko jim pravim, da če ne bi bilo pravilne vzgoje bi veliko prej ugriznili ostali (foxterrier,husky, papillon).
Ne pravim zdaj, da so vsi predstavniki nedominantni, ključ do uspeha je pravilna vzgoja in če je ne bi bilo, bi tako eni kot drugi izoblikovali karakter po svoje.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #399 : petek, 05.02.2010 : 08:16:07 »

http://www.hisnizdravnik.si/festival_zdravja/festival_zdravja_tudi_s_terapevtskimi_psi.html
Logiran
katja.denic
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #400 : petek, 05.02.2010 : 09:38:02 »

Ravnokar mi je povedal brat, da je na radiu slišal da sta dva RW napadla lastnico. Undecided

Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #401 : petek, 05.02.2010 : 09:41:34 »

Zanimivo.

http://www.siol.net/slovenija/novice/2010/02/sls_proti_pogacniku.aspx
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #402 : petek, 05.02.2010 : 10:02:54 »


    Ko že vse vre od raznih bolj ali manj pametnih predlogov in rešitev in blabla...
    Še mene nekaj zanima.
    Veterinarski inšpektorji očitno nimajo časa/interesa/znanja/kompetenc/nevemčesa...da bi ukrepali v velikem številu
    primerov zanemarjanja živali, nepravilnega ravnanja z živalmi (za kar gre tu), nelegalne trgovine z živalmi, pasjih
    bojev, šteparjev....naštevam lahko do jutri.
    Kar bi res potrebovali po mojem mnenju je različica "Animal police"...operativna enota z vsemi kompetencami, ki bi
    lahko ukrepala NA LICU MESTA -  ine ne pisala zapisnike in mešala meglo, kot to zdaj dela VURS.

    Mi lahko kdo po kmečko razloži, zakaj to pri nas ni izvedljivo? Denar ne bi smel biti problem, Slovenija je tako majhna, da
    bi zelo majno število usposobljenih enot po dva človeka pokrilo cel teritorij in povrhu vsega se recimo RSPCA večinoma
    krije s pomočjo donatorjev in društev. Aja, pa od kazni bi se tudi marsikaj nabralo, vsaj dokler povprečnemu Janezu ne
    bi kapnilo, da se breje psice na verigi ne sme utreliti in nabaviti nove, recimo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #403 : petek, 05.02.2010 : 10:05:03 »

Verjetno bo slo danasnje porocanje in komentiranje v smeri http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14611.
Kaj je res in kaj ne, bodo morali odkrivati kriminalisti. Dejansko pa bi bilo dobro, da bi se zadeve odkrile in da bi strokovnjaki (tako kinologi, kot vsi ostali) povedali jasno, glasno in seveda javno, kje je bil razlog za napad.

Ce je kdorkoli vedel, kaj naj bi se dogajalo za stirimi stenami, pa ni ukrepal, oz. je celo morda pripomogel k vrnitvi psov, bi moral biti soodgovoren tudi za mucenje psov. Samo upam, da bo VURS tokrat opravil domaco nalogo in dal pse na obdukcijo.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #404 : petek, 05.02.2010 : 10:08:19 »

Upam, da bodo stranke in oblast spoznali, da ni prav nobene podlage za spremembe zakonov, temvec je edino, kar morajo zdaj storiti, da nagonijo VURS koncno ze enkrat delat. Na teren! Pa nadzor nad njihovim delom naj uvedejo!
Logiran

Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines