mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:07:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624538 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #405 : petek, 05.02.2010 : 10:15:30 »

Kaj je res in kaj ne, bodo morali odkrivati kriminalisti. Dejansko pa bi bilo dobro, da bi se zadeve odkrile in da bi strokovnjaki (tako kinologi) povedali jasno, glasno in seveda javno, kje je bil razlog za napad.


Se popolnoma strinjam. Načelno me ne zanimajajo spolne navade drugih, ampak če je bilo tovrstno mučenje razlog za napad je povsem relevantno dejstvo. Da ne bomo odgovorni lastniki psov zdaj kaznovani zaradi neke neumne zakonodaje, ki tako in tako ne bi preprečal takšen napad.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #406 : petek, 05.02.2010 : 10:24:35 »

Na več koncih, tudi tukaj, sem zasledila, da je dovoljeno imeti v gospodinjstvu do 5 psov (živali iste vrste). Kot je meni znano, je to število zvišano na 10 in ne vem, kdaj je (če) bilo spet spremenjeno.

Mi lahko kdo pojasni, da ne brskam po zakonodaji.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #407 : petek, 05.02.2010 : 10:24:52 »

   Ko že vse vre od raznih bolj ali manj pametnih predlogov in rešitev in blabla...
    Še mene nekaj zanima.
    Veterinarski inšpektorji očitno nimajo časa/interesa/znanja/kompetenc/nevemčesa...da bi ukrepali v velikem številu
    primerov zanemarjanja živali, nepravilnega ravnanja z živalmi (za kar gre tu), nelegalne trgovine z živalmi, pasjih
    bojev, šteparjev....naštevam lahko do jutri.
    Kar bi res potrebovali po mojem mnenju je različica "Animal police"...operativna enota z vsemi kompetencami, ki bi
    lahko ukrepala NA LICU MESTA -  ine ne pisala zapisnike in mešala meglo, kot to zdaj dela VURS.

    Mi lahko kdo po kmečko razloži, zakaj to pri nas ni izvedljivo? Denar ne bi smel biti problem, Slovenija je tako majhna, da
    bi zelo majno število usposobljenih enot po dva človeka pokrilo cel teritorij in povrhu vsega se recimo RSPCA večinoma
    krije s pomočjo donatorjev in društev. Aja, pa od kazni bi se tudi marsikaj nabralo, vsaj dokler povprečnemu Janezu ne
    bi kapnilo, da se breje psice na verigi ne sme utreliti in nabaviti nove, recimo.

Cool. Seveda bi bilo izvedljivo, morda pa celo ne bi bilo potrebno, če bi vsaj obstoječe zakone spoštovali in dosledno kaznovali tiste,
ki jih ne upoštevajo in tiste, ki ne kaznujejo, ko bi morali kaznovati in to po službeni dolžnosti.
Srž je pri nas (vsaj po mojem mnenju) v korupciji. Pa pod besedo korupcija ne pojmujem nujno samo to, da nekdo nekomu izroči kuvertico, a-a, korupcij je vseh sort - od tega, da se nekomu nočeš zameriti, do tega da malomarno opravljaš svoje delo, za katerega si celo plačan. Prej ali slej bo potrebno vzpostaviti zavedanje in sigurnost, da boš mastno plačal, če nimaš označenega psa, pa da boš plačal, če kot uradna oseba ne poskrbiš, da se to zgodi, pa da letiš direkt v zapor, če kot uslužbenec vursa ne izvajaš svojih nalog in da letiš z ministrskega mesta, če še vrabci na vejah vedo, da bi se to v vsaki drugi pravni državi že zdavnaj zgodilo - ne, pri nas minister sam pravi, da bi to bil konec pravne države. Juhu!
Na nekem blogu sem prebrala, da nima smisla da bi minister odstopil, ker je lastnik vedel, v kaj gre. OK, dajmo obrniti zadevo: recimo, da sem slabovidna in posledično nimam pravice do avtomobilskega dovoljenja, ampak sem tako premožna in/ali z  dobrimi vezami, da moj cenjeni odvetnik najde eno mičkino mičkino luknjo v zakonu preko katere lahko pridem do une roza knjižice. Ministrstvo za promet mi izda dovoljenje, grem na cesto in potamanim en par ljudi pa še sebe. Ne bo letel nihče zato, ker sem vedela v kaj se podajam? Ne?
Pri nas je moderno biti toleranten - do nekaterih, seveda. Sploh če so nekje na vrhu ali tam nekje.
 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #408 : petek, 05.02.2010 : 10:25:38 »

Upam (verjetno zaman), da bodo ljudje spoznali, kaksni so v resnici bulmastifi, s katerimi se ustrezno ravna
http://24ur.com/novice/slovenija/eva.html
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #409 : petek, 05.02.2010 : 10:29:23 »

Komentarji pa kot vedno za bruhat.. bruham

ja saj mate vsi prav, samo če te vgriznetaki pes, ti odgrizne roko ali nogo, če pa nemški ovčar,ali kak drugi normalni pes, pa si samo malo popraskan.mam zadosti izkušenj
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #410 : petek, 05.02.2010 : 11:05:18 »

OMG!!!!

Po prvi novici o smrti sem bila pretresena, žal mi je bilo pokojnika in tudi njegovih psov! V drugačnih okoliščinah, pri drugih lastnikih, bi verjetno doživeli svoje življenje brez ekscesov.

Po evforiji, ki se je dvignila potem, gonji proti vsem lastnikom psom, zahtevam po strožji zakonodaji,... sem postala jezna, še več besna! Kako je možno, da zaradi ignorance in arogance enega posameznika, ki ima dovolj vpliva, poznanstev in sredstev, da obide stroko, pravno ureditev in javno varnost, nastradamo vsi ostali pošteni, vestni "pasjeljubci"??

Iz zanesljivih virov sem izvedela za spremembo spola, s tem sem povezovala tudi najdbo (in nošenje) omenjenega predmeta. Na povezavo med napadom in najdbo, pa ne bi pomislila tudi v najbolj nemogočem scenariju ne.
Nisem pa mogla sestaviti skupaj teh podrobnosti in me v mislim že dva dni preganja podoba golega telesa, najdenega pripomočka in psov. Sedaj mislim, da razumem Sad
Glede na podatke in informacije, se bojim da tole ni novinarska raca, temveč žalostna resnica.
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #411 : petek, 05.02.2010 : 11:09:10 »

Mene so pa bolj taki komentarji razjezili:
Pes je divja žival, ki je vajen sobivanja s človekom...ampak ne skupaj na kavču ob gledanju TV.
Pes sodi na dvorišče !

in
Pes ni za v stanovanje še bolj ne trije da ti skačejo po sedežni -četudi ne ...pes ima svoj vonj ,pušča dlako itd skratka ni za v stanovanje

In če sklepamo iz komentarjev, večina še vedno ne bo dojela, da ne gre (samo) za pse, ampak (predvsem) za lastnike. Žal Sad
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #412 : petek, 05.02.2010 : 11:23:14 »

Ali kdo morda ve, ali je bila med priporočili komisije tudi kastracija obeh samcev? In ali je Joy po prvem napadu dobila vzrejno prepoved? Na to, da bi samca naknadno dobila vzrejno dovoljenje sploh ne upam pomisliti.

Lp, Mojca
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #413 : petek, 05.02.2010 : 11:27:34 »

Pritiski na novinarje: http://www.dnevnik.si/debate/komentarji/1042335388
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #414 : petek, 05.02.2010 : 11:27:40 »


Kako je možno, da zaradi ignorance in arogance enega posameznika, ki ima dovolj vpliva, poznanstev in sredstev, da obide stroko, pravno ureditev in javno varnost, nastradamo vsi ostali pošteni, vestni "pasjeljubci"??

Ne zaradi posameznika, pač pa zaradi tistih, ki so to omogočili in omogočajo še naprej, svoja mesta pa zasedajo med ostalim zato, da bi take primere preprečili in ustrezno sankcionirali. In so danes še na svojih mestih.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #415 : petek, 05.02.2010 : 11:28:05 »

To sem hotela že zadnjič vprašat - tule je bilo govora o tem, da napadalen pes ne dobi vzrejnega, zadnjič na Odmevih je pa član ene izmed prvih dveh komisij povedal (se mi zdi da gospod, ki je pri KZS glavni za šolanje psov), da je bilo njihovo priporočilo ali razselitev vseh psov, od tega dveh v tujino (ker bi bilo škoda uspavati dva tako prekrasna primerka pasme, sploh oba samčka) ali evtanazija, če to ne bo možno.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #416 : petek, 05.02.2010 : 11:31:06 »

Mene so pa bolj taki komentarji razjezili:
Pes je divja žival, ki je vajen sobivanja s človekom...ampak ne skupaj na kavču ob gledanju TV.
Pes sodi na dvorišče !

in
Pes ni za v stanovanje še bolj ne trije da ti skačejo po sedežni -četudi ne ...pes ima svoj vonj ,pušča dlako itd skratka ni za v stanovanje

In če sklepamo iz komentarjev, večina še vedno ne bo dojela, da ne gre (samo) za pse, ampak (predvsem) za lastnike. Žal Sad

Določeni komentarji so pač zabava mekaterih osebkov ki nimajo drugega dela kot da cel dan kljocajo po tipkovnicah in blebečejo neumnosti... posledično verjetno zato ker ne hodijo v službo ali so pač mularija.
Teh ne jemlješ resno.

Kar se pa tiče na grobo komentarjev.... se pa tudi mi lastniki psov lahko malo zamislimo Wink Čisto iskreno.
zaradi česa so nekateri tako nastrojeni proti vsem pasjeljubcem.

Določene stvari ,ki motijo nasplošno veliko ljudi so
- izpuščeni psi
- nepobiranje iztrebkov
- mišljenje nekaterih, da je njim in njihovemu psu vse dovoljeno
- ovohavanje vseh mimoidičih  itd.
- in tiščanje s svojim psom vsepovsod... dobesedno posiljevanje okolice

Pa, če sem čisto iskrena.... mene tudi to moti.
Imam rada pse.... ampak mi grejo na čase močno na živce določeni lastniki z njihovimi psi.

Eni pač mislijo , da mora imeti čisto vsak človek na tem svetu neznansko rad njihovega psa in mu vse pustit.
Tak način....sory, ni ravno ogledalo.

Bomo morali tudi mi tapasji marsikaj poštimat pri sebi.... vsaj nekateri. Predvsem v mestih- ker od tam izvira vsa ta nastrojenost.

Pa naj si misli o meni kdo - kar hoče.... tako je...  relano.

In, ko se bo v glavah določenih lastnikov kaj spremenilo, bo tudi izginila ta splošna naperjenost proti pasjeljubcem.
Dokler se pa ne bo..... bomo pa še naprej VSI PO VRSTI USRANI.


Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #417 : petek, 05.02.2010 : 11:34:09 »

Iz poročil v medijih je znano, da se pripravlja nova zakonodaja o zaščiti živali. Govorim na pamet, ker predlogov nisem videla, ampak kolikor sem slišala, naj bi šlo za predlog LDS, ki je že enkrat bil predlagan (ko je bila ta stranka še v opoziciji), s katerim naj bi med drugim prepovedali "nevarne pasme".
Po drugi strani bi radi nekateri omejili število psov na manj kot 5 (ne vem pa, na koliko), psom pa v javnosti vedno nataknili nagobčnik.
Jaz se že s sedanjim zakonom, da morajo biti psi na javni povrčini vedno na povodcu, ne strinjam. Včeraj je bil v Dnevniku en slaboumen komentar: na posnetku je bil pes, ki se je v radiju enega metra igral z lastnikom in je bil čisto fokusiran na igračo (ni pa bil na povodcu), komentar voditelja pa, da bi tudi ta pes moral biti na povodcu. Kar je zakonsko sicer res, življenjsko pa bedarija.
Poznam več psov, ki so povsem vodljivi brez povodca (pa ne govorim o svojih živalih). Poznam pse, ki jih ljudje ne znajo niti na povodcu ustaviti (npr. ena gospa, ki jo pes vleče proti drugemu psu, sama pa mu to pusti, čeprav mu hkrati govori "pusti kužija pri miru"). A ste res za to, da naj kaznujejo tiste, ki psa nimajo na povodcu, čeprav je 100 % vodljiv, po drugi strani pa za tiste, ki so na povodcu, pa jim to nič ne pomaga, velja, da upoštevajo črko zakona?

Spremembe zakonodaje bodo, ker je v javnosti nastal pravo pogrom proti psom. Vprašanje je le, kakšne. Bi sestavili peticijo z zahtevami po spremembah KONKRETNIH členov zakona, in hkrati obrazložili, zakaj nekateri drugi predlogi NE pridejo v poštev?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #418 : petek, 05.02.2010 : 11:35:27 »

Ne. Mišo57 je "enoinpolumnež", on ve vse o nevarnih pasmah, ve pa tudi vse o otrocih, ki bi jih morali baje vsi po tekoèem traku delat in rojevat. Bruh...
Valjda, podatke in statistike pa črpa iz online novic Grin Obožujem take izobražence.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #419 : petek, 05.02.2010 : 11:45:41 »

In še nekaj: v Odmevih se je v sredo predstavnik KZS pritoževal, da v 2. in 3. komisiji, ki je preučevala nevarnost teh psov, ni bilo njihovega predstavnika.
Zakaj KZS kot predstavnica zainteresirane javnosti ne poda svojih predlogov po spremembi zakonodaje? Zakaj ni slišati zahtev, da bi se politika pri pripravi te zakonodaje posvetovala s strokovnjaki?
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines