mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 14:43:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 629578 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #450 : petek, 05.02.2010 : 12:43:25 »

Tale ima 90 kil



Grize, dnevno..kar pač dobi za jest.

Tale ima 112 (se je mal poredila, he he)..punčka (ti bogca Mišo, a) je še vedno živa in zdaj ko ima počitnice večino dneva preživlja s psi..it's just a matter of time? Shocked




Klanje (pa ni nag )



Psica na sliki dejansko ne kaže 80 kg..so pasmo tko nardil da so vse skupi nekam zbasal, problem, je samo ker jim to z leti začne nekam pritiskat pa se jim utrga



Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #451 : petek, 05.02.2010 : 12:50:07 »

Citat
ČLOVEK jih je spravil v takšno situacijo.Zakaj že?Ker se mu je tko zahotelo in dvignilo.
Zona, ti pa imaš  občutek za črn humor. Tongue sram Cool
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #452 : petek, 05.02.2010 : 12:50:40 »

Govori se pa itak svašta okrog tega primera. Sem slišala tudi, da naj bi vse tri pse ustrelili policisti - druga dva po tem, ko sta se že zatekla v kočo (to je posneto, ko sta psa v koči, policisti pa stražijo). Da tistemu policaju, ki je imel poškodovano roko, le-te sploh ni poškodoval pes, ampak so izrabili kot izgovor da so pse ustrelili, preden bi se spet začela vojna okrog uspavati - ne uspavati. To, da so streljali dvakrat (z zamikom) je pa tako znano.

Meni nekaj ni jasno - a se je napad zgodil v hiši ali na dvorišču? Glede na to, koliko posnetkov hiše in akcije je iz okoliških hiš/blokov (torej ljudi, ki so imeli možnost videti) sklepam, da tega, kar se govori, nikakor ne bi počel nekje, kjer ga lahko kdo vidi. Če je bil pa v hiši pa ne vem, kako so ga ljudje lahko slišali in kako so policaji tko hitro prišli noter.

A se kaj ve, kje so trupla psov zdaj?
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #453 : petek, 05.02.2010 : 12:52:58 »

Klavdija-ne morem si pomagat,že dva dni norim v vezi s to situacijo-nikoli ne veš kaj se bo zgodilo,to je res,samo zmešal se jim ni kar samo od sebe.
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #454 : petek, 05.02.2010 : 12:54:05 »

Desobediencija-fotke super-o tem govorim.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #455 : petek, 05.02.2010 : 12:55:18 »

Napad naj bi prijavila gospodinjska pomočnica, sem zasledila nekje v prvih vesteh.
Predvidevam, da njegova.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #456 : petek, 05.02.2010 : 12:55:59 »

zona, jaz ne bi prehitro obsojala. Ti tule praviš, da so psi lahko čisto miroljubni kljub letom zlorab - s tem se strinjam. Za te 3 (4) tega ne moremo trdit. Ne rečem, da se ni nič dogajalo, ne moremo pa tudi reči, da se je, in v tem iskati krivde za dogodek (in za vse dogodke nazaj).

In ja, psom se lahko zneša kar tako. So naravna bitja, ki imajo lahko svoje bolezni/napake. Tudi vsak psihični bolnik ni tak izključno zaradi okolice.

A če mene ugrizne moj pes (ubit me lih ne more, ker je ni toliko skupaj) in imam v garaži lopato/metlo/kij/... to pomeni, da jo vsak dan pretepem z njim?
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #457 : petek, 05.02.2010 : 13:02:53 »

Ko sem sama prvič slišala, da je bila žrtev popolnoma gola mi ni šlo v račun. Ne verjamem pač, da te psi ob napadu tako lepo slečejo.
Drugo pa je spet to, da če je človek gol ni nujno, da je samo takrat kadar želi imeti spolne odnose (no, saj niti za to ne rabiš bit popolnoma gol...)...
Sama se ne bi rada vtikala v žrtvino intimo in mi taki članki v bistvu povzročajo bolečine v želodcu - do kam so novinarji pripravljeni it.
Druga stvar pa je spet taka, da kot veliki ljubiteljici živali mi je samo misel na kaj takega popolnoma ostudna in ker vemo, da se take stvari ŽAL dogajajo, bo to očitno sedaj za vedno ostalo v naših msilih pa če je res ali gre za natolcevanje. Včasih pravijo, da je zmeraj še neka sredina.
Kakorkoli; jaz ne bi rada, da bomo sedaj zaradi enega posameznika nastradali mi, ki imamo radi svoje pse in skrbimo za njih kot se spodobi.
Kaj pa bo prišlo v javnost in kaj ne bo, pa že po moje držijo določeni roke gor........ Sicer upam, da ne in da se zadeve kmalu razjasnijo.
Klavdija, do pike enako. Običajno takih novinarskih "odkritij" sploh ne berem, kaj šele,  da bi o tem razmišljala ali je res ali ne. Tu pa tudi meni že od vsega začetka ni bilo jasno, zakaj golo?
Kaj drugi počnejo v privatnem in intimnem življenju me res eno figo briga, niti nimam želje o tem prebirat v dnevnih novicah.
Če pa bom zaradi njegovega početja in posledic le tega, na udaru jaz in kvaliteta mojega življenja, potem pa mislim, da najmanj kar lahko zahtevam je, da se stvar primerno razišče in rezultati objavijo.

Kocka, ali se ti in jaz, kot normalne, sploh lahko vživiva v tako početje? Ne. Še manj pa v okoliščine in kje, kdaj, itd.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #458 : petek, 05.02.2010 : 13:08:21 »


jst, KZS najdes v raziskovalni nalogi na http://image.24ur.com/media/document//60405156.pdf.

Hvala.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #459 : petek, 05.02.2010 : 13:15:48 »

Ko se je napad začel, so bili v garaži, potem je nekako uspel odpreti garažna vrata, pokončali naj bi ga pred garažo. Enega psa so policisti ustrelili na licu mesta, drugega so ranili. Oba psa sta pobegnila v uto, tam so ju po kakšni uri najprej ustrelili s pomirilim, potem pa evtanazirali - nekaj takega dobimo, če potegnemo črto pod rahlo različna poročila o dogodku.

To, ali se je s psi pred napadom izživljal pa bo preizkava vsekakor pokazala, se vidi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #460 : petek, 05.02.2010 : 13:19:50 »

Tocno to, o cemer pise saba, je problem. Zgodilo se je, kot se dogaja mnogo ekscesnih dogodkov vsepovsod. Vendar, kar se je zgodilo v primeru Baricevic, bo vplivalo na nasa zivljenja in bojim se, da razum pri spremembah ne bo imel nikakrsne vloge. Nalozili nam bodo mnogo novih obveznosti, predpisali mnogo novih omejitev, nihce pa se ne bo ubadal s tem, kaj je v resnici narobe - odkrivanje in ustrezno zakonito in ekspeditivno resevanje vseh primerov. Vseh primerov neprimernih in nezakonitih ravnanj: psov nad ljudmi in ljudi nad psi. Dokler ne bodo kreatorji novih zakonodaj tega spoznali, bomo zlagali nove zakonodaje na kupe, spremenilo se ne bo prav nic. Zal se zakoni ne izvajajo, zal tega ne vidijo ne novinarji in ne politiki, prav tako ne vidijo tega v strokovnih kinoloskih krogih. V javnosti so zivalovarstveniki znani kot nedojebane blondinke, ob takem primeru pa se nihce ne vprasa, kaj dela oz. cesa ne dela VURS vsak dan, ne samo v primeru teh bulmastifov. Za to, da se zakonodaja ne izvaja, je osebno in objektivno odgovornih cel kup ljudi, na celu vseh pa je minister. Mene ne zanima, ali mu bodo nasli napako v tem postopku in ga razresili. Zanima me, ali bo kaksen novinar v tej štali premogel toliko jajc, da se bo posvetil delu VURSa vsak dan in problemom, ki so pripeljali skupaj s problemom teh bulmastifov do situacije, v kateri smo se znasli VSI - tisti, ki imamo zivali in tisti, ki jih nimajo. Mene zanima, ali bo kdo povedal ministru, da njegove sluzbe NE delajo in bo zato odstopil. Ce potrebuje primere, naj se javi. Mu jih lahko predstavimo iz vseh mogocih perspektiv.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #461 : petek, 05.02.2010 : 13:26:17 »

Jana, kaj pa če bi vprašali tisto novinarko iz POPTV? Ali pa koga iz Sveta (mi grejo ful na živce, ampak verjetno bi bila za njihovo oddajo to precej dobra tematika, ker radi direktno izzovejo)?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #462 : petek, 05.02.2010 : 13:41:11 »

http://www.delo.si/clanek/98573

Izjava VURSa: ''Ob zadnjih spremembah zakona o zaščiti živali so bile s strani nekaterih zainteresiranih skupin izražene pobude, da se uvede termin nevarne pasme. Ker pa je v Sloveniji, po ocenah le okrog 30 odstotkov čistokrvnih psov, takšna rešitev ne bi pomenila večje varnosti, saj bi bili iz nje izvzeti vsi nepasemski psi, ki so lahko enako nevarni kot pasemski. Smo pa v spremembah zakona opredelili termin nevaren pes, ki je pes, ki je ugriznil človeka ali žival.''
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #463 : petek, 05.02.2010 : 13:46:34 »

Na moj telefon dnevno pride od 5-8 klicev ljudi, ki želijo:

- da jim jaz odpeljem njihovega psa na evtanazijo, ker je ugriznil ali renčal na koga ali je ljubosumen na vnuka ali kaj podobnega,
- da sprejmem njihovega psa v zavetišče.

Vsi klici so zapisani z vsemi podatki. Če torej želite 6 let starega huskyja, 9 let starega ovčarja, 7 let staro kuzlco, ki napada in je na ketni, 2 leti starega rotvajlerja, ki ne mara sosede, 4 leta starega mešanca, ki se potepa itd., prosim, dobrodošli.

Histerija do konca.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #464 : petek, 05.02.2010 : 13:55:22 »

In potem si ti svetohlinska a ne, no comment...
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines