mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 13:34:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632899 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #1560 : četrtek, 11.02.2010 : 22:47:05 »

novo razmišljanje....od odvetnice
 
 
Naša zakonodaja prepoveduje muèenje živali, in je tako v skladu s 341. èlenom KZ-1 muèenje živali KAZNIVO DEJANJE ( kdor surovo ravna z živalljo ali ji po nepotrebnem povzroèa trplejnej, se kaznuje...., 2. odstavek kdor z dejanjem iz prejšnjega odstavka muèi veè živali ali muèeno žival trajno hudo pohabi ali na krut naèin povzroèi njeno trpljenje...)
 
V tem primeru je vsekakor prišlo do hude zlorabe živali, z ustrezno obdukcijo je potrebno zaradi nadaljnih postopkov ugotavljanja odgovornosti tistih, ki pa so dopustili, da se živali nadalje trpinèi oz. tistih, ki že v zaèetku niso odredili ustreznih pregledov živali ali je do njihovega vedenja prišlo morebiti zaradi kaznivega dejanja zlorabe...ugotoviti morebitne bolezenske znake, znake zlorab....Zaradi navedenega je vsekakor NUJNA celostna sanitarna obdukcija živali.
 
Tako so živali sedaj dokaz, ki ga je potrebo zavarovati do dokonèanja vseh zadev v tem postopku...
 
Dokazi pa se postopkovno zavarujejo s skepom sodišèa....

In kazniva dejanja se preganjajo po uradni dolznosti. Ne glede na to, da je tu domnevni povzrocitelj ze pokojni, pa obstaja po moje utemeljen sum, da bi nekateri lahko kaznivo dejanje preprecili, pa ga niso (kar je, popravite me, ce se motim, tudi kaznivo dejanje).
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1561 : četrtek, 11.02.2010 : 22:48:14 »

Haloooo pa kaj je ta ženska (Čadonič) čisto pri sebi, včeraj na info nobenega suma na kaznivo dejanje mučenja živali, danes pa. Shocked
Drugače pa hvala DZZŽ in pa seveda, Jani!

Jst bi se pa zahvalila predvsem naši Gargi (ki me je sicer klela celo dopoldne) za letanje od PP do PP in tožilstva, policiji na 113, policajem na PP Center in Vič ter kriminalistom na PP Vič, ketr so res korektni in strokovni, pa še marsikaj jim je jasno.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1562 : četrtek, 11.02.2010 : 22:48:39 »

Hvala puncam na DZZZ! Pa seveda tebi Jana, da imamo vse tole informiranje omogočeno.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #1563 : četrtek, 11.02.2010 : 22:49:21 »

Podpišem se pod Drejči.

Hvaležna sem, ker imamo Jano, ki je za vse sistematično skrbela.

Sem pa silno razočarana nad veterinarji in študenti veterine , ki se sicer pojavljajo na mojpesnetu, sedaj so pa poniknili kot ponirki. Če sem koga slučajno spregledala, se globoko opravičujem. Nekaj je previdnost in samozaščita, drugo je..
Ne vem, kaj se je dogajalo v garaži in me tudi ne bi zanimalo, če ne bi bili trpinčeni in lažno obsojeni ti psi in z njimi vred tudi vsi drugi slovenski in mednarodni psi.

Še vedno mi je čudna rana nad levo piščaljo.

Prosim tiste, ki jih ni "strah", naj zavijejo kako plastično steklenico v jelenovo kožo, ali kaj drugega, kar je podobno koži. (Gumijasta rokavica je preveč elastična). Potem naj sami zagrizejo v kožo in močno potegnejo. Še bolje je, če to ponudijo svojemu psu, če je velik. Rezultat naj poslikajo in pošljejo sem na mojpes.net. Po nobenih fizikalnih zakonih in "zdravi kmečki pameti" ne more nastat raztrganina ravnih robov, kot bi zarezal z ostrim predmetom. Kar sem doslej videla pasjih ugrizov, so bili neravni, scefrani, zraven je bilo pa še polno prask. Prosim za to akcijo.
Jaz ne znam pripopat slike gor, sicer bi jo. To bi bil tudi dokaz, da vseh poškodb niso naredili samo ti trije psi in da jim vsega demonskega ne moremo pripisat.
Ne želim se igrati kriminalista. Ti že dobro opravljajo svoje delo. Rada bi, da naredimo nekaj za naše slovenjceljne, ki se tako bojijo naših psov, ko jih zagledajo na cesti ali slišijo lajat na dvorišču. Pa tudi sicer, da nas ne bi spet hotel kdo peljati željne čez vodo. Vedno je dobro biti korak naprej, ali kot se reče: "Narod naš dokaze hrani"
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #1564 : četrtek, 11.02.2010 : 22:53:43 »

Pa še nekaj. Kakpo sem le lahko spregledala protest Varuha pravic živali. Na kateri strani je že zapisan?...
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1565 : četrtek, 11.02.2010 : 22:54:21 »

Jaz bi pa samo še predlagala, da se veterinarski inštitut povpraša še za podobno poročilo o leta 2006 ustreljenjem Knightu. Glede na to, da je šlo tudi takrat za kaznivo dejane s hudimi poškodbami za posledico, so ga verjetno morali enako obravnavati - obdukcija, pa to. Verjetno jih takrat tudi nihče ni vprašal po podrobnostih... Sad
In če ste me dobro podučile o tem postopku, če je bila opravljena obdukcija, so morali pregledati vse organe...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1566 : četrtek, 11.02.2010 : 22:59:46 »

In kazniva dejanja se preganjajo po uradni dolznosti. Ne glede na to, da je tu domnevni povzrocitelj ze pokojni, pa obstaja po moje utemeljen sum, da bi nekateri lahko kaznivo dejanje preprecili, pa ga niso (kar je, popravite me, ce se motim, tudi kaznivo dejanje).
V kolikor je s predpisom določeno, da mora neka uradna oseba nekaj storiti po uradni dolžnosti, pa tega ne stori, gre za opustitev, za katero je potem določena tudi kazen.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1567 : četrtek, 11.02.2010 : 23:00:15 »

Svet 11/2 je objavljen http://poptv.si/multimedia/svet-11-2-2010.html
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1568 : četrtek, 11.02.2010 : 23:00:36 »

Svrk, ne vem katero sliko imaš v mislih? Na tisti, ki sem jo videla jaz, ni nobene rane nad piščaljo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1569 : četrtek, 11.02.2010 : 23:00:36 »

Pa še nekaj. Kakpo sem le lahko spregledala protest Varuha pravic živali. Na kateri strani je že zapisan?...

Najbrž smuča ali kaj takega. Počakajmo, da se končajo še počitnice, to je še en teden časa...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1570 : četrtek, 11.02.2010 : 23:03:43 »

Atos: številne krvavitve pred vhodom v medenièno votlino, raztrganine v sluznici rektuma.
Atlas: sluznica rektuma in anusa je moèno zadebeljena, nagubana in rožnata, rektum je širok 5,5centimetrov, raztganine anusa.
Joy: krvavitve v sluznici tankega èrevesa, na sluznici anusa je veè vzdolžnih gub, ki so temno rdeèe barve.


 Cry Cry Cry
Sem šla večkrat brisat post..jaz res nimam besed. Sploh nevem kaj naj napišem, pa me malokrat kaj spravi do tega.


PRASICE POKVARJENE!!!!!!!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1571 : četrtek, 11.02.2010 : 23:04:54 »

Jutri bo interpelacija proti Pogačniku, pravita SLS in SDS. Zdaj bo na Slo 1 v Odmevih.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1572 : četrtek, 11.02.2010 : 23:05:30 »

Zanima me, rečeno mi je bilo, da se v posnetku, ko pride državna sekretarka MKGP na kraj dogodka jasno sliši njen telefonski pogovor. Je kdo to zasledil?
"Miro je... kaj naj mu rečem?"

Ne vem pa če je bila njena tudi: "To se ne bo dal skrit, preveč ljudi je to videlo"
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1573 : četrtek, 11.02.2010 : 23:06:24 »

Citat
da se veterinarski inštitut povpraša še za podobno poročilo o leta 2006 ustreljenjem Knightu  
Če bi že takrat reagirali......?
Mislim, da so mislili, da jo bodo tudi tokrat kar tako odnesli...

Smo se veliko naučili sedaj, čeprav na tako grd način.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1574 : četrtek, 11.02.2010 : 23:09:55 »

Klavdija, ne vem če se razumeva..

Če so tudi takrat naredili obdukcijo, mora verjetno tak zapis še vedno obstajat v njihovih arhivih. Za dosti bolj banalne stvari je rok za hranjenje okumentov 5 let...
Logiran
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines