mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 18:21:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632961 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #2100 : nedelja, 14.02.2010 : 00:48:51 »

Sem tudi jaz že razmišljala o tem, da so imeli pri napadu na Megliča kakšno asociacijo.

Lahko da gre za golo natolcevanje, ampak leta 2006, ko se je to zgodilo, sem na enem od forumov prebrala nekaj, česar zdaj nikjer ne najdem, namreč da sta se pokojni doktor in Meglič poznala. Ali sta se res ali nista, kdo ve.

Ampak v medijih se danes rado piše, da je g. Meglič "navaden" državljan in "mali človek" - kar pa pravzaprav ni res, če vzamemo, da se "mali človek" najpogosteje ne ukvarja s politiko. Leta 1994 je bil še kot študent izvoljen v tržiški občinski svet kot član Slovenskih krščanskih demokratov (http://www.uradni-list.si/1/content?id=70926), tule pa pišejo, da je bil član podmladka SLS: http://209.85.129.132/search?q=cache:u0lxpfmlS3AJ:www.rtvslo.si/blog/rafael-zupancic-raf/afera-dildogate-igra-naprej/38186+stanislav+megli%C4%8D+SKD&cd=10&hl=sl&ct=clnk&gl=si

Pri stranki SLS ga tudi omenjajo leta 2005:
http://209.85.129.132/search?q=cache:XBof5SXA8_AJ:www.sls.si/bin%3Fbin.svc%3Dobj%26bin.id%3D091D850D-1FD9-05B8-1AC9-1FCD6E541C29+%22stanislav+megli%C4%8D%22+SKD&cd=10&hl=sl&ct=clnk&gl=si kot udeleženca svoje okrogle mize in "dolgoletnega mladinskega delavca in nekdanjega podpredsednika Mladinskega sveta Slovenije za razvoj lokalnih struktur", torej kot člana SLS.

Zora Rotner je policiji ob napadu na Megliča rekla, "da so psi najverjetneje ocenili, da je ogrožena, saj jo je žrtev, Tržičan Stanislav Meglič, pred napadom vprašal za dovoljenje, da bi slikal pse. Psi naj bi se ustrašili za njeno varnost, ker je moški nad njo dvignil roke."
http://209.85.129.132/search?q=cache:Xu-_poRaSZIJ:www.oprostite-prosim.net/novice/crna-kronika/bulmastifi-z-nasilno-preteklostjo.html+stanislav+megli%C4%8D+SLS&cd=39&hl=sl&ct=clnk&gl=si

Poročila o tem dogodku največkrat omenjajo, da je šlo za "naključnega sprehajalca" oziroma da je šel Meglič iz službe.

Človek na naključnem sprehodu ali na poti iz službe ponavadi ne fotografira psov, ki jih lastnica ravno spravlja v prtljažnik. Če izjava Rotnerjeve ne drži in ni imel pri sebi nobenega fotoaparata in je šel mimo, ne da bi kakorkoli dvigoval roke nadnjo, je čudno, kaj točno je izzvalo napad. Če pa drži, potem je zadeva spet nekoliko nenavadna. Zakaj bi nekdo slikal neke neznane pse na poti iz službe. Po drugi strani pa, kaj če izjava drži? Da so psi napadli moškega, ki je dvignil roke nad žensko (v smislu, da je vzel fotoaparat, ne da jo je tepel)?

Zdaj so tudi napadli moškega, v hiši pa je bila po vsej verjetnosti še neka oseba. No, ampak napadli pa so tudi inštruktorico in prej še psičko in en kup drugih psov. Samo na glas razmišljam, nič drugega. Čudi me samo to, da političnega delovanja gospoda Megliča oziroma njegovega članstva v politični stranki skoraj nikjer ne omenjajo.


Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #2101 : nedelja, 14.02.2010 : 01:56:13 »

Samo v vednost: Vodeb je samooklicani "teoretski psihoanalitik", drugače je končal nekdanji DIF, k temu dodal magisterij in je edini meni znani osebek, ki mu je bila zavrnjena doktorska teza.
Da ga ne bi kdo jemal pretirano resno in zanj zapravljal kilobajte prostora na strežnikih...

ja, kolkor sem imel priliko brat njegove prejšnje primerke se z nekaterimi tezami celo strinjam, veliko večino pa zavračam. On freuda ki smo ga vsaj na pedagoski gimnaziji kar prebirali, zgolj povzema in drka cel čas ene in iste ojdipovseske štose in folku v bistvu kaže da smo vsi resno moteni zaradi tega kaer so nas mame kastrirale al pa fotri in da nismo izživeti ojdipi. V resnici mam bolj občutek da tega freuda nabija ker je sam en velik  ojdip in išče pot samoozdravitve.
Nastop pa je...ma vsak ki se je malega hansa naučil na pamet je lahko takoimenovan freudovec. sej skos goni eno in isto lajno. Res ok da je ostal brez doktorata in da so se ga znebili, ker takih nadrkanih mažačev je še preveč.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #2102 : nedelja, 14.02.2010 : 02:00:15 »

Vodebovo doktorsko disertacijo je menda spodnesel gejevsko-lezbični lobi, katerega član je bil(a) menda tudi glavni junak(inja) te niti; je pač edini upal dregniti s kritično vsebino v ta lobi.
to je njegova interpretacija, ker je moral pač najt neko. Karr ne pomeni da menim da v sloveniji ni ta lobi močen. Menim samo da je on taka nula da se z njim tako močen lobi ne ukvarja, ker je on pač nula.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #2103 : nedelja, 14.02.2010 : 02:01:56 »

Če temu verjameš... hjah, to je verjetno Vodebova interpretacija razlogov lastnega grande popuša. Saj čisto razumem, jbg, ne more bit prijetno živeti s tem.  Evil
Okej, dosti tega, s svoje strani se odklapljam iz te digresije od glavne teme...
aja ups vidim da si že komentiral...haha, grem po straneh potem pa vidim da je nekdo kdaj komentiral natančno tako kot bi to storil sam, lol
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2104 : nedelja, 14.02.2010 : 02:06:24 »

http://www.pozareport.si/?Id=lik_delo&View=novica&novicaID=14717
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #2105 : nedelja, 14.02.2010 : 02:11:20 »

Resno! A kdo sploh uspe to prebrat do konca? Saj ne vem kaj je tezje, brat al poslusat ga. Roll Eyes
ja edino kjer ta njegov freudizem nekako stoji, je morda njegov blog ko nasprotuje posvojitvam s strani dveh istospolnih partnerjev. tu bi se nekako lahko strinjal z tistim flancanjem. vse ostalo pa sem vsakič ko sem kaj bral, zelo težko prišel mimo četrtine.
Ker sem freuda bral in take analize zlahka naredim tudi sam. sej je samo treba uporabit ojdipa, pa kastracijo pa nezavedno, vreč še malo filozofov ala nietzche in lacan in evo, mag. vodeb analiza. Jako prefrigano.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2106 : nedelja, 14.02.2010 : 09:30:45 »

Katjuska, kaj pa fotoaparat na mobitelu?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2107 : nedelja, 14.02.2010 : 10:13:11 »

Se strinjam. Kolikor je bilo rečeno, je tip menda imel mobitel. Ne vem, meni je vseeno, ali je pes branil žensko, ker je S.M. dvignil mobitel, ker jo je nekaj vprašal ali ne vprašal. Take reakcije niso ok.
Poleg tega je malo čudno, da se zdaj vse, ki so kdajkoli bili del kakega podmladka, ožigosa (uf, Helena je bila pri Pahorju, kaj pa zdaj Huh). Jaz bi Megliča pustila na miru, mi btw. deluje po tv-ju še najbolj skulirano od vseh, ne obsoja direkt in samo psov, ni tendenciozen, išče prave krivce... In to kljub temu, da bi imel pravico do nekaj histerije in bi mu jo težko zamerili (šok da težko najdeš primerljivega, poškodovano telo in psiha, še vedno čaka na neke operacije, odškodnine najbrž ne bo nikoli dobil...).
Da so se družili pa težko verjamem, ker so, če že, iz različnih političnih blokov. Okoli Baričevića se je očitno zbiral v glavnem LDS lobi in njemu bližnji...

Sicer je pa tole s prostituiranjem itak v drugem planu (je važno, ampak mi ne bomo raziskali, ker se lahko pogovarjamo samo v smislu rekla-kazala; počakajmo par dni in bo povedal Požar). Pomembno je, da zdaj državljani res izrazimo svojo nejevoljo vsaj s peticijo (bravo punce!). Sama žal nisem mogla absolutno nič pomagat, včasih te kaka zadeva potrebuje od jutra do večera in pač ne gre, sem je pa zelooo vesela in bomo vsekakor dali naprej podpisovat. Jaz bi not dodala še odstop vseh barab, ki so vedeli, dopuščali, malomarno, podkupljivo ali preračunljivo ravnali, pa tistih, ki že leta nategujejo javnost, da delujejo v interesu živali, v resnici so pa birokratska strašila namenjena samim sebi - ampak bomo podpisali tudi tako Smiley.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #2108 : nedelja, 14.02.2010 : 10:25:17 »

Se strinjam. Kolikor je bilo reèeno, je tip menda imel mobitel. Ne vem, meni je vseeno, ali je pes branil žensko, ker je S.M. dvignil mobitel, ker jo je nekaj vprašal ali ne vprašal. Take reakcije niso ok.

Ali pa da so psi povezali fotoaparat s kakšnim travmatičnim dogodkom, ki so ga doživeli v preteklosti. Morda z bolečino ob zlorabljanju.
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #2109 : nedelja, 14.02.2010 : 10:38:54 »

Da so se družili pa težko verjamem, ker so, če že, iz različnih političnih blokov. Okoli Baričevića se je očitno zbiral v glavnem LDS lobi in njemu bližnji...

Sonja Bukovec, "po napadu psov med prvimi pri Baričeviću", je SLS.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2110 : nedelja, 14.02.2010 : 10:39:29 »

Jaz še zmeraj trdim, da je zmeraj ZAKAJ. Samo razbrat bi morali znat, kar pa je seveda zelo težko. Včasih sproži reakcijo cel kup dražljajov, ki jih mi ne zaznamo...
Bolj razmišljam, bolj mi je težko. Glede na to, da so KINOLOGI bili okoli S.B. in psov, od Kavčiča do Vidica, sama komisija....osebna poznanstava koliko razumem, a res nikoli, nikdar ni pomislil vsaj malo na možno zlorabo psov  (ni nujno da pomislimo samo na spolno, čeprav je v tem primeru bila)Huh?
Šterman je sicer sedaj povedal, ampak kaj pa prej? Od vIdica tud ne najdem sedaj novih besed (po tako očitnem razkritju)? ...celo smejal se je na Info TV... A res nikoli ni vsaj malo pomislil???

Ker mene to zelo skrbi. Kaj nam pomaga vso šolanje, preizkusi, prevzgoje, ki se mimogrede ne opravljajo, če ne znamo razbrat zlorab? Kot da se norca delamo iz psov, milo rečeno....

A bo KZS oz. razmišlja kaj glede tega?
Ali gremo spet na kakšno razstavo.... Roll Eyes
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #2111 : nedelja, 14.02.2010 : 10:46:34 »

A mogoče kdo ve, kateri pes je pil ustreljen in katera dav sta zatekla v lopo in bila kasneje usrmrčena?

Še vedno v tujini ni nič več o dogodku. Samo skopa poročila o napadu, objavljenja 3.2. in še to največkrat pod rubriko "weird news", npr. tukaj:
http://www.msnbc.msn.com/id/35219677/

Pustila sem tam (in drugje) naslednji komentar (moraš klikniti na "discuss story" da vidiš komentarje:

***
Results of the autopsy and evidence at the scene of the crime indicate that the dogs, Joy, Atlas, and Atos, were victims of long-standing sexual abuse by their owner Sašo Baričevič. That is what made them vicious and dangerous, and that is why they finally turned on their tormentor. Baričevič was naked and sodomizing one of the animals, most likely Atos, with a dildo when he was attacked. Autopsies on the dogs showed chronic and acute injuries to the anus and rectum of each dog.

The Slovenian state failed miserably in this case to fulfill its obligations to protect the welfare of animals as well as the safety of the public. It is the scandal of the decade in this country, and will have serious political repercussions. Many members of the political elite were closely associated with Baričevič, a well-known, well-off, and influential doctor with a private medical clinic in Ljubljana frequented by Slovenia's upper crust. It it was through the dexterous and persistent use of his political connections as well as his wealth that he was able to get the animals back after a three-year legal battle, and continue his abuse of them. After the February 2 attack occurred,  high-level officials attempted to hush up the circumstances of Baričevič's death and squelch the rumors (later proved to be true) of sexual abuse. If the Ljubljana Society for the Protection of Animals had not intervened and formally filed a charge of a possible felony at the Vič police station, the bodies of the dogs would likely have been quickly cremated, destroying the evidence.

Moreover, it appears that Baričevič was not the only human present at the time of the fatal attack. We are trying to determine the identity of a second person who may have been at the scene.

Please carry a follow up to this report. This is not news of the weird, it is major headline news.  If you need further information contact me.

***




Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #2112 : nedelja, 14.02.2010 : 11:33:57 »

zaigrali so s psi isto situacijo z avtom, mimoidočim in brez telefona/slikanja in so (trije preživeli po prvem napadu) ponovno napadli. to je v medijih bilo objavljeno, ne vem točno kje. kinolog, ki je bil tarča v zaigrani situaciji je rekel, da je bil več kot srečen, da je bila ograja vmes.

psi so najverjetneje bili zlorabljani, a vseeno nevarni. in mnogi so nevarni tudi, ker niso zlorabljani. ker jih vodniki ne vodijo prav. srž splošne problematike je tu.

srž konkretnega primera pa... no comment.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #2113 : nedelja, 14.02.2010 : 12:12:34 »

Še en citat komentarja od moje objave:

Well at almost 60 years of age, I must live in Cloud Cuckoo Land, you know I never knew this type of thing went on...I thought dogs were to be loved and cherished...oh boy, I am so upset and enraged by this. I don't usually wish bad things on people, but I just hope this guy reaped what he sowed.

Every now and then I suddenly remember why I often prefer animals to human beings.....

Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2114 : nedelja, 14.02.2010 : 12:47:45 »

Marko Crnkovič se grize v jezik:
http://www.dnevnik.si/debate/kolumne/1042337244#komentarji

Peter LOvšin in Maja iz DZZZ Smiley
http://www.dnevnik.si/debate/komentarji/1042337259
Logiran
Strani: 1 ... 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines