mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 13:29:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 153 154 155 156 157 [158] 159 160 161 162 163 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632898 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #2355 : torek, 16.02.2010 : 00:03:16 »

Ampak res, bo z lahkoto spet kak cvet intiligence iz tega razumel, da je v bistvu čist OK, ker če si izobražen potem pač hočeš vedno več (ah strašno breme intelekta) in tudi časi so taki, da smo vsi malo razočarani v ljubezni in...  - ah krneki no  butnglavc

Ja, ob tej izjavi (v bistvu ob celotnem prispevku tega psihologa ali psihiatra), sem skoraj s kavča padla. Pa ravno danes mi je ena razlagala, kako so imeli na vasi, kjer je živela (pred približno 30-timi leti) "vaškega posebneža", ki je občeval s svojimi kozami in vsi so to vedeli.  Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2356 : torek, 16.02.2010 : 00:13:14 »

Torej če prav razumem:

Na kraju je bila zloraba očitna tako policajem kot inšpektorju. Nihče je ni omenil preiskovalnemu sodniku niti tožilki, ki so itak jo klicali šele mnogo ur kasneje, čeprav so vsi o njej povedali patologom in jih opozarjali, naj bodo na sekciji pozorni na to. Inšpektorju in policaju je bil sum na zlorabo jasen, ampak tega na inštitutu niso ugotavljali, ker jim ni nihče naročil, čeprav je bilo vsem jasno. Ubistvu so prvi teden ugotavljali identiteto, potem so dobili celovito končno poročilo, ki bo razkrilo vse (razen zlorabe, ker ni nihče naročil), ampak zdaj so ugotovili da so to poročilo ubistvu samo zelo natančne analize, končno poročilo pa spet čakajo en teden? In bodo, junaki dneva, tri tedne post-festum strokovno podali ovadbo za zlorabo, ki je bila vsem jasna že prvi večer? 

bravo  butnglavc

Zdej pa še tole z registrom. Lepo prosim, komu se lahko pritožimo, kdo njo nadzira? Ne mi rečt, da samo Pogačnik  butnglavc
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2357 : torek, 16.02.2010 : 00:28:50 »

V sredo zvečer bo Omizje o nevarnih psih in novi zakonodaji.
Ob 23:15.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2358 : torek, 16.02.2010 : 00:36:32 »

Še vedno ni pojasnjeno, kako sta se Baričevičeva sestra Dea in Pogačnikova državna sekretarka Sonja Bukovec znašli na notranji strani policijskega traku.

Uradno nenevarni. Baričevičevih bulmastifov kljub napadu na Stanislava Megliča leta 2006 in pozneje še na inštruktorico v zavetišču, ni bilo v registru nevarnih psov. Gre za evidenco psov, ki so človeka že napadli. Uradno pojasnilo Vursa se glasi, da Baričevičevi psi “niso bili vpisani v register nevarnih psov, ker je Vurs vodil tri postopke o usmrtitvi psov v skladu z zakonom o zaščiti živali UPB-2”. Znano pa je, dodajo na Vursu, da nobena od teh odločb ni postala pravnomočna.
vir http://www.zurnal24.si/slovenija/sestra-zapustila-sls-160188

Lepo prosim, Zurnalovci ali kdorkoli drug, vprasajte gospo vodjo VURS, KAKO STA LAHKO BILA DVA TAKO NEVARNA PSA 6 MESECEV NA ULICI BREZ VPISA V REGISTER NEVARNIH PSOV!
Pa se to, kako sta lahko v Gmajnicah "na varnem" napadla in poskodovala instruktorico!


A bi lahko res nekdo pravo stvar vprasal!

Hvala!
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2359 : torek, 16.02.2010 : 00:37:23 »

Vsa ta sarada je le izcravanje javnosti, da na koncu ne bomo vec vedeli kdo pije in kdo bi moral placati. Racunajo na to, da bo tenzija padla in bodo lahko v miru dvignili preprogo in pometli. Mi pa naj bi se sprasevali zakaj za vraga smo sploh zahtevali, da madame pelcmontl in herr ministra (in ostale "prizadete") odstavijo  Roll Eyes
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2360 : torek, 16.02.2010 : 00:39:01 »

Drejci, motijo se. Memoriramo in sprasujemo. In bomo naprej memorirali in sprasevali.
Vsi v tej drzavi vendarle ne moremo hoditi s plasnicami na oceh.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2361 : torek, 16.02.2010 : 00:50:18 »

Lepo prosim, Zurnalovci ali kdorkoli drug, vprasajte gospo vodjo VURS, KAKO STA LAHKO BILA DVA TAKO NEVARNA PSA 6 MESECEV NA ULICI BREZ VPISA V REGISTER NEVARNIH PSOV!

Bodo odgovorili, da nista bila na ulici. To itak sploh nima veze. Odločba o usmrtitvi ni pravnomočna, očitno pa je bila tista o vrnitvi, psi pa nevpisani v register...

Ne se hecat. Naša zavetiška Pika:



ima oznako nevaren pes!!, ker je pridelala en ugriz, ko je živela v popolnoma neprimernih pogojih! Če jo želim oddat, jo moram nekomu, ki bo sprejel, da ima doma nevarnega psa, ki bo zagotovil vse, kar to s seboj prinese. Ne mi rečt, da ne velja za vsakega drugače!
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2362 : torek, 16.02.2010 : 01:05:22 »

Vurs ugotavlja tudi starost poškodb, za dokončno strokovno mnenje o zlorabi bulmastifov pa potrebuje še zapisnik policije o ugotovitvah s kraja dogodka in histološke analize vzorcev psov.
vir http://www.zurnal24.si/slovenija/sestra-zapustila-sls-160188

Ze veckrat smo se sprasevali, kaksen je bil sploh pregled vseh treh zivih psov in enega pasjega trupla po prihodu v Gmajnice, 15.3.2006, po napadu na Meglica. Ce je sploh bil. Odgovora vsekakor se ni bilo v javnosti.

Ko bi kaksen novinar se ta podatek izbrskal ...
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #2363 : torek, 16.02.2010 : 01:31:10 »

Tudi Dnevnik se je lotil Smetkinih vprašanj  Azn:
Samo en citatek:
Neznanka je tudi to, zakaj v preiskavo tragedije dr. Saše Baričeviča nista bila vključena preiskovalni sodnik in tožilstvo. Ministrica za notranje zadeve Katarina Kresal je v petek zagotovila, »da če kakšna institucija deluje neodvisno in profesionalno, potem je to policija«. Zaradi teh pohvalnih besed so včeraj zaščitniki živali na ministrico naslovili javno vprašanje, zakaj o dogodku s smrtnim izidom in sočasnim sumom na kaznivo dejanje ni bilo obveščeno tožilstvo. Javno vprašanje smo včeraj posredovali ministrici Katarini Kresal, vendar so nam na ministrstvu pojasnili, da je odgovor nanj v pristojnosti policije, zato so vprašanja preusmerili tja. A odgovora policije včeraj nismo dočakali.

Več: http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042337955
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #2364 : torek, 16.02.2010 : 08:05:22 »

Slovenska javnost ne spi (tenzija se ni zmanjšala, samo racionalizirala se je z naše strani, da lahko trezneje razmislimo)... to je razvidno iz komentarjev na spletnih straneh vseh mogočih novic... če bi spala, bi se komentarji do zdaj drastično zmanjšali.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2365 : torek, 16.02.2010 : 08:57:46 »

Bodo odgovorili, da nista bila na ulici. To itak sploh nima veze. Odločba o usmrtitvi ni pravnomočna, očitno pa je bila tista o vrnitvi, psi pa nevpisani v register...

Ne se hecat. Naša zavetiška Pika:



ima oznako nevaren pes!!, ker je pridelala en ugriz, ko je živela v popolnoma neprimernih pogojih! Če jo želim oddat, jo moram nekomu, ki bo sprejel, da ima doma nevarnega psa, ki bo zagotovil vse, kar to s seboj prinese. Ne mi rečt, da ne velja za vsakega drugače!

No še en jasen primer, da obstajamo državljani dveh rangov - uni wannabe-ji in mi ostali ničeti, ki bog ne daj, da avto narobe parkiramo.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2366 : torek, 16.02.2010 : 09:14:26 »

V sredo zvečer bo Omizje o nevarnih psih in novi zakonodaji.
Ob 23:15.

Nevarnih psov ni. S tem se strinja tudi naš kinološki veleum dr. Vidic.
Ampak kljub temu dejstvu, bi bilo njega, ki ima 40 let  prakse ( profesionalne tudi s službenimi psi  in živi vedno z več psi) "strah živeti s tremi takimi psi ,kot so bulmastifi"  Grin Grin Grin

vir:
Izjave dotičnega na TV v zadnem tednu  Wink
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2367 : torek, 16.02.2010 : 09:15:56 »

psov= pasem
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #2368 : torek, 16.02.2010 : 09:20:43 »

Ekola:

1. Poslala na prevajalsko mailing listo.


Agnes, a si peticijo tja poslala zato, da bi nekdo tam jo prevedel? Če že imate prevajalca, nima smisla da je dvakrat prevedena. Če pa nimate, se bom lotila dela danes po službi.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2369 : torek, 16.02.2010 : 09:22:02 »

Iz trgovin Mr. Pet so me obvestili, da bodo imeli peticije v VSEH poslovalnicah, v kolikor jim podo sprintane prinešene.

Na internetu bodo tudi objavili novico, da se da peticija podpisati v njihovih trgovinah, le reči morajo prodajalcu.

Želijo torej sprintane izvode v svoje poslovalnice. Jaz lahko po službi odnesem v KOPER.

To so lokacije trgovin: http://portal.mrpet.si/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=83

Želijo pa še, da na vrhnji list dodamo obvestilo, da "v kolikor kdo želi podpisati peticijo, naj se obrne na prodajalca".

Bo OK?
Logiran
Strani: 1 ... 153 154 155 156 157 [158] 159 160 161 162 163 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines