mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 12:20:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632878 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2460 : torek, 16.02.2010 : 16:24:28 »

Samo glede peticije: ima kdo že napisano prošnjo za trgovine in veterine, da ne bom tople vode odkrivala?
Če ja, jo lahko pošlje na dzzz.kr(at)gmail.com? Hvala Smiley
nimam prošnje, imam pa poziv posvoje natipkan, zraven pa narejeno peticijo (seveda isto kot se podpisuje) v doc. formatu.
jaz nisem dajala nobenih prošenj, ampak se kar osebno dogovorila za dovoljenja.

lahko se javiš na
***
pa pošljem
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2461 : torek, 16.02.2010 : 16:29:48 »

Preden zbrišejo komentar na 24ur:


askalama
16.02.2010, 14:52
12

Seveda se policija ravna po pravilih, ki so sicer edinstvena za tole smrdljivo državico, torej v garaži najdejo mrtvo žensko z brado, ki posiljuje pse z umetnim nigger tičem, pa se jim ne zdi vredno poklicat preiskovalnega sodnika, medtem ko ji civilisti letajo po garaži in tacajo po dokazih in jih vpričo kamer odstranjujejo s prizorišča, v hiši tudi ne najdejo drugih oseb, medtem ko kamera pokaže vsaj tri, pa to je samo začetek, kaj vse bo še prišlo na dan... važno da je vse by the book, mi vam čisto zaupamo milica, ker smo vsi zblojeni!

Majke mi, da ga nisem jaz napisala.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2462 : torek, 16.02.2010 : 16:34:36 »

jaz bi pa skoraj rekla , da ima zm4j4  prav.

Vsi vemo kako  potekajo stvari na naših sodiščih...in ali dejansko VURS naredi vse tisto kar bi moral... ali pač spiše eno odločbo ,da se reši primera.....

In ja Jaz sem za ,da se vsako mučenje živali obravnava kot KD.
Za moje pojme je Žival proti človeku nemočno bitje...
ravno tako kot je Otrok nemočno bitje proti odraslemu človeku... ( sicer za vse v zvezi z  otroci  so kazni absolutno  premile!!!)

Ker kar se tiče prekrškovnega sodišča.... imam jaz izkušnjo... dolga... se je vlekla...in sicer v tistem primeru Sosedov maček na našem vrtu- naš pes- ga je poslal na oni svet.
In je bil izdan plačilni nalog - da nisem imela pod nadzorom nevarne živali
Pa sem dokazovala.... Roll Eyes
Naš vrt- stvarno pravne pravice( ne javna površina)
nevarna žival- vurs register itd.... skratka... juhuhu pisarjije
Žival pod nadzorom, ograje , šolanja, itd itd
Dokazovanje , da mački sami od sebe ne letijo  itd Roll Eyes
pa slike , pa posnetki, pa kataster, pa ves špeh od odločb, ki so bile povod za to itd...
In na koncu po ne vem koliko razpravah in ceramonijah... se je stvar ovrgla.. predaja
Kar bi se lahko že na samem začetku.....
zanimivo mi je bilo to koliko so bili pripravljeni razglabljati... glede na to, da se v večini primerov striktno držijo napisanih zakonov...  jaz sem se zagovarjala zgolj na podlagi le teh ( po njihovem kopitu Grin)

Ampak plačilni nalog je pa spisal policaj... pa nič mu nisem mogla utupit v glavo butnglavc
To oni kr nekej... samo da gremo čimprej... Tongue... jasno pritožba in sledile so ceramonije pri sodniku za prekrške....takrat sem prvič prišla do spoznanja ... da tudi sodnik za prekrške nima ravno razčiščenih vseh pojmov ZZZiv. Grin  

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2463 : torek, 16.02.2010 : 16:36:41 »

Nika2, ravno to je narobe, da se zadev ne preiskuje s strani preiskovalcev in se jih ne krije s strani proracuna, kadar gre za sum kaznivega dejanja. To je problem, se vecji problem pa je prostodusnost drzave, da je pac tako kot je. Kot bi placala jaz izvedence, da dokazejo, da se je cepec zaletel z avtom vame in kot da ne bi bili uradniki placani za to, da uporabijo prav vse vrste tehnologij na proracunske stroske za to, da odkrijejo storilca in dokazejo kaznivo dejanje.

Ok, se ne nameravam vec ukvarjati s tem, ker ocitno nima smisla in vsi govorimo eden mimo drugega.
Logiran

zm4j4
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #2464 : torek, 16.02.2010 : 16:41:59 »

Nika2, ravno to je narobe, da se zadev ne preiskuje s strani preiskovalcev in se jih ne krije s strani proracuna, kadar gre za sum kaznivega dejanja. To je problem, se vecji problem pa je prostodusnost drzave, da je pac tako kot je. Kot bi placala jaz izvedence, da dokazejo, da se je cepec zaletel z avtom vame in kot da ne bi bili uradniki placani za to, da uporabijo prav vse vrste tehnologij na proracunske stroske za to, da odkrijejo storilca in dokazejo kaznivo dejanje.

Ok, se ne nameravam vec ukvarjati s tem, ker ocitno nima smisla in vsi govorimo eden mimo drugega.

... in zakonodaja se ne bo spreminjala zaradi neke uzaljenosti... super!
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #2465 : torek, 16.02.2010 : 16:42:50 »

Preden zbrišejo komentar na 24ur:


askalama
16.02.2010, 14:52
12

Seveda se policija ravna po pravilih, ki so sicer edinstvena za tole smrdljivo državico, torej v garaži najdejo mrtvo žensko z brado, ki posiljuje pse z umetnim nigger tičem, pa se jim ne zdi vredno poklicat preiskovalnega sodnika, medtem ko ji civilisti letajo po garaži in tacajo po dokazih in jih vpričo kamer odstranjujejo s prizorišča, v hiši tudi ne najdejo drugih oseb, medtem ko kamera pokaže vsaj tri, pa to je samo začetek, kaj vse bo še prišlo na dan... važno da je vse by the book, mi vam čisto zaupamo milica, ker smo vsi zblojeni!

Majke mi, da ga nisem jaz napisala.

Mene pa nekak navdušenje nad HURA!! slovenska policija mineva. So si očitno  s tisto tiskovko samo riti reševali.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2466 : torek, 16.02.2010 : 16:44:10 »

ti sledim Helena...stalno bolj....
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #2467 : torek, 16.02.2010 : 16:45:26 »

Jana, mislim, da le gre pocasi na bolje Smiley Ko sva policiji, kriminalistom in vursu z lastnico psa razlagali, da bi strup moral na analizo, bi na koncu le sel ... Wink Ampak porabili sva veliiiko zivcev in nimamo garancije, da bo naslednic in na drugi policijski postaji delovalo vse, kot bi moralo. V glavnem - katastrofa, ja ... se posebej, ce ti rece dezurni inspektor, da mora vse preiskave placat prijavitelj, obenem pa rece, da je itak PRIJAVLJATI brez veze, ker "storilca itak ne bojo nasli". Na tole zadnje sem hudo protestirala, pa je hitro sprememnil mnenje Wink Mater, v kaksni dzungli zivimo.

Ej, zm4j4, predloge sprememb zakonodaje bomo dali. Govorim v imenu nasega drustva, za druge ne vem. Ce bi nam takrat bila pripravljena pomagati z nasveti, pisi na ****
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2468 : torek, 16.02.2010 : 16:46:29 »

Mene pa nekak navdušenje nad HURA!! slovenska policija mineva. So si očitno  s tisto tiskovko samo riti reševali.

Podpis. Sem bila vesela, ko so se prvi ostro zoperstavili VURSu, ampak so tudi oni ena lutkovna igrica očitno.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2469 : torek, 16.02.2010 : 16:55:32 »

zm4j4, se ne da nehat?
Kaj imam jaz s spremembami zakonodaje, o katerih si izrazila tukaj zeljo ti, potem je o spremembah pisala tudi Nika2?
Jaz sem napisala, da se strinjam v celoti, da gre poleg spolne zlorabe zivali v KZ se mnogo drugega, ne pa da rusim kakrsnokoli spremembo zakona. Ja, jo rusim in sicer histericne spremembe oz. celo nove zakone o nevarnih pasmah, pa spremembo zakona o veterinarskih merilih skladnosti in takoj bi bila za sprmemebo Zakona o upravnem postopku ... O spremembi ZZZiv nihce v javnosti nic ne napise in nic ne rece, zato predvidevam, da ni nacrtovana s strani tistih, ki bi nas z neumnostmi lahko ogrozali (stranke, parlamentarci ...). Upam, da ne mislis, da moram sodelovat pri pripravi cesarkoli, oz. sem kriva, ker napisem tukaj, da se z nekimi razlagami ne strinjam, ali ker ne napisem, da podpiram vse, kar nekdo v ozadju pocne.
Sicer pa, KZ je bil sprejet 28. 05. 2009 in res ne vem, kje ste bili takrat vsi, ki ste vedeli za to "napako"?
Ma ne da se mi in javljam, da na nic v zvezi s tole debato ne mislim vec odgovoriti.
Logiran

zm4j4
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #2470 : torek, 16.02.2010 : 17:04:15 »

Sicer pa, KZ je bil sprejet 20. maja 2008 in res ne vem, kje ste bili takrat vsi, ki ste vedeli za to "napako"?

zivela sem v prepricanju, da je mucenje zivali v KZ vendrle opredeljeno sirse in je taksna zloraba vkljucena v posebni del KZ. KZ je bil sprejet ze veliko prej in ta clen se ob zadnji prenovi oz. sprejetju novega KZ pac ni spreminjal. KZja ne znam na pamet (kot ga tudi vecina pravnikov ne), sploh pa ne posameznih KD...

nisem ti hotela namigovati da moras karkoli storiti in reagirala sem razburjeno, ker sem ponudila pomoc in bila okregana kot smrklja. ne moti me da se ne strinjas z mano (verjetno se jih precej ne), moti pa me, da mi zraven pametujes tipa "ce bo to na izpitu, pades" ipd. tudi jaz tebi ne pametujem o temah, ki jih obvladas, ampak zaupam stroki. morda bi lahko tudi ti. torej - sem morda pretirano reagirala, ampak ne bi, ce ne bi bil povod dan z druge strani.

castnatitova da dam zdej mir. razen seveda, ce me kdo eksplicitno kaj vprasa (v kar dvomi, hehe).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2471 : torek, 16.02.2010 : 17:07:54 »

Generalni direktor policije Janko Goršek je na tiskovni konferenci povedal, da je policija začela s predkazenskim postopkom glede vračila treh bulmastifov Saši Baričeviču. Postopek je še v začetni fazi. Prav tako teče postopek proti zaenkrat še neznani osebi zaradi domnevnega mučenja treh bulmastifov.
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042338173

Ocitno se bo z razkrivanjem ozadja vracila bulmastifov ukvarjala tudi policija. Morda lahko pomagamo, kam je za zacetek treba gledat:

Spet nas nekaj zanima....

Milan Pogačnik, minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, 24 ur.com, dne 05.02.2010:
Minister še danes trdi, da ni odgovoren. "Jasno sem pojasnil, da so vsi postopki, ki so bili vodeni glede vrnitve živali, zakoniti in da so bili strokovni," je povedal.
vir http://24ur.com/novice/slovenija/sls-minister-je-objektivno-in-politicno-odgovoren.html
Tanja Hofman, pravna služba na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Info TV, oddaja Vroči stol, dne 10.2.2010, 2. del posnetka, 17. minuta,
vir http://www.infotv.si/?p=novica&id=4566
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Odločba MKGP o vrnitvi dveh psov
vir http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.gov.si/pageuploads/Aktualno/Bulmastifi/Odlocba_MKGP.pdf

NI DOVOLJ!

Prosimo novinarje, da povprašajo odgovorne namesto vseh nas:

okoliščina št. 2: Vročitev odločbe o vrnitvi psov

Vprašanja Milanu Pogačniku, odgovornemu za zakonitost postopkov na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano:

1. Ali je način vročitve, zapisan kot sestavni del odločbe, zavezujoč za izdajatelja odločbe?
2. Ali je vročanje odločbe v nasprotju z v odločbi zapisanim načinom vročanja zakonito in po vseh predpisih?
3. Ali se šteje odločba, ki je vročena v nasprotju z v odločbi zapisanim načinom vročanja, za vročeno?

In konkretno:

1. Kdo (ime in priimek, položaj) je odločil, da se Odločba MKGP št. 3449-13/2009/14 z dne 22.6.2009 ne vroči tako, kot je zapisano v odločbi?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2472 : torek, 16.02.2010 : 17:08:30 »

Zraven spada tudi:

Milan Pogačnik, minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano:
- Oddaja 24 ur.com, dne 05.02.2010:
Minister še danes trdi, da ni odgovoren. "Jasno sem pojasnil, da so vsi postopki, ki so bili vodeni glede vrnitve živali, zakoniti in da so bili strokovni," je povedal.
vir http://24ur.com/novice/slovenija/sls-minister-je-objektivno-in-politicno-odgovoren.html
- Odgovor na javno pismo »Poziv MKGP k uporabi vseh pravnih sredstev za zaščito javnega interesa in k reviziji celotnega postopka v zadevi z vrnitvijo nevarnih bulmastifov njihovemu lastniku« Janeza Ribiča, poslanca Državnega zbora RS, 20.6.2009
vir: www.mkgp.gov.si
Vida Čadonič Špelič, dr.vet.med, generalna direktorica Veterinarske uprave Republike Slovenije,
- Oddaja Svet na Kanalu A, 15.2.2010, posnetek oddaje Svet na Kanalu A, čas 5:10
vir http://poptv.si/multimedia/svet-15-02-2010.html
Veterinarska uprava Republike Slovenije:
1. odločba Veterinarske uprave RS
vir http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.gov.si/pageuploads/Aktualno/Bulmastifi/1_odlocba_VURS_13_02_2008.pdf
2. odločba Veterinarske uprave RS
vir http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.gov.si/pageuploads/Aktualno/Bulmastifi/2_odlocba_VURS_15_5_2008.pdf
3. odločba Veterinarske uprave RS
vir http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.gov.si/pageuploads/Aktualno/Bulmastifi/3_odlocba_VURS_19_2_2009.pdf
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Odločba MKGP o vrnitvi dveh psov
vir http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.gov.si/pageuploads/Aktualno/Bulmastifi/Odlocba_MKGP.pdf
Republika Slovenija, Zakon o zaščiti živali
vir www.dz-rs.si

NI DOVOLJ!

Prosimo novinarje, da povprašajo odgovorne namesto vseh nas:

okoliščina št. 3: Vpis bullmastifov v register nevarnih psov

Vprašanja Milanu Pogačniku, odgovornemu za zakonitost postopkov na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano:

1. Ali je vpis psa, ki je povzročil posebno hude telesne poškodbe, v register nevarnih psov po zakonu obvezen, četudi je posebno hude telesne poškodbe povzročil pred uveljavitvijo sedaj veljavnega Zakona o zaščiti živali v letu 2007?
2. Ali je za vpis psa v register nevarnih psov potrebna posebna odločba?
3. Ali ima vpis psa v register nevarnih psov kakšne posledice za lastnika psa?
4. Ali velja za v register nevarnih psov vpisane pse poseben režim in kateri organ ga je dolžan določiti ter nadzorovati?

In konkretno:

1. Ali so bili bullmastifi v postopkih na ministrstvu obravnavani kot nevarni psi?
2. Kdo (ime in priimek, položaj) je bil dolžan poskrbeti za vpis bullmastifov v register nevarnih psov po uveljavitvi sedaj veljavnega Zakona o zaščiti živali ali vsaj pred njihovo vrnitvijo v urbano okolje dne 23.06.2009?
3. Ali odločbe VURS-a (št 0617-200/2006 - 1. z dne 13.2.2008, 2. z dne 15.5.2008 in 3. z dne 19.2.2009) v kateremkoli svojem delu odrejajo vpis v register nevarnih psov, da bi tak vpis njihova nepravnomočnost lahko zadržala?
4. Ali je postopek, v katerem pride do opustitve vpisa psa, ki je povzročil posebno hude telesne poškodbe, v register nevarnih psov voden zakonito in po vseh predpisih?
   


sram
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #2473 : torek, 16.02.2010 : 17:24:50 »

Preden zbrišejo komentar na 24ur:


askalama
16.02.2010, 14:52
12

Seveda se policija ravna po pravilih, ki so sicer edinstvena za tole smrdljivo državico, torej v garaži najdejo mrtvo žensko z brado, ki posiljuje pse z umetnim nigger tičem, pa se jim ne zdi vredno poklicat preiskovalnega sodnika, medtem ko ji civilisti letajo po garaži in tacajo po dokazih in jih vpričo kamer odstranjujejo s prizorišča, v hiši tudi ne najdejo drugih oseb, medtem ko kamera pokaže vsaj tri, pa to je samo začetek, kaj vse bo še prišlo na dan... važno da je vse by the book, mi vam čisto zaupamo milica, ker smo vsi zblojeni!

Majke mi, da ga nisem jaz napisala.

hahaha... dober komentar... glih paše k eni stari punk pesmici, ki si jo fučkam -  pevka ni jedne nema bolje od naše policije pevka
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2474 : torek, 16.02.2010 : 17:31:02 »

Citat
Policija odločno zanika, da kdo v primeru Baričevič pritiska na preiskavo, ali pa da sama skuša na koga pritiskati. Bukovčevo so na prizorišče spustili, ker je bila Baričevičeva sestra v slabem stanju in je prijateljico potrebovala.
vir 24.ur

Kolk sočustvujočo policijo imamo v naši državi  Shocked veselje....... Evil

 to verjetno od takrat naprej, kar se je Katarinca zjokala na Tv 
Logiran
Strani: 1 ... 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines