mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 14:06:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 210 211 212 213 214 [215] 216 217 218 219 220 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632901 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #3210 : ponedeljek, 22.02.2010 : 19:15:52 »

Ok za drugo stvar v mojem postu sem si že sama pojasnila...se opravičujem.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #3211 : ponedeljek, 22.02.2010 : 19:19:10 »

V svetu na kanalu A so novice, da politični kolegi stojijo za Kresalovo. Vrana vrani ne izkljuje oči. Očitno se vsa tragedija s psi nikomur ne zdi nič takšnega, nič vrednega zaradi česar bi moral kdo odstopit. Njene ostale nezakonitosti že pometajo pod preprogo, saj jih več ne omenjajo.
Pripombo ob sliki na Prešercu prižganih sveč, da je človek človeku pes, razumem v prevodu, da je človek človeku zvest prijatelj, tudi pri vseh svinjarijah, ki jih zvesti prijatelji počnejo. Ali imam prav?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3212 : ponedeljek, 22.02.2010 : 19:36:57 »

v.i., oprosti, ampak res ne razumem, o cem ti zdaj tukaj bluzis.

Kako zapisati pogovor drugace, kot tako, kot nekdo nekaj pove? Ali mislis, da bi morali tisti, ki so sprasevali lastnico o vsakodnevnem zivljenju s stirimi bulmastifi (seveda so sprasevali v jeseni 2006 o zivljenju pred 15.3.2006), napisati to nadvse strokovno in dati zadevo lektorirati, ali pa pisati pojasnila k vsaki besedi, tudi k imenu Knighta, ki ga je ocitno lastnica klicala Naj?

Dokumentu, o katerem ti tukaj ze v drugo nabijas, se rece "Pogovor s skrbnikoma 12. september 2006". Ne rece se mu porocilo, temvec je potem v porocilu to le eden od njegovih sestavnih delov za razumevanje celotnega postopka in zakljucka porocila. To, kar ti hoces obestiti tistim, ki so bili v komisiji, je razlagala lastnica Rotarjeva in vse, kar je tam napisano, lahko samo njej obesis in za vse neumnosti o dveh ali stirih psih, o imenu, o kaj vem kaj bo se izpostavljeno ...

Upam, da bo razumljeno tako kot pise.

Aja, pa se tole - to, kako je napisano, je se kako vazno za to temo. Se enkrat - nekaj je povedala lastnica Zora Rotar, clani komisije so to zapisali in dodali k porocilu, ki so ga dostavili na VURS. Ce ne berete tudi naslovov, lahko bedarije pisete o protislovjih, kar pa tukaj ne bo slo. Namrec, nekdo bi lahko bral, da je komisija delala tisto, kar pise v dokumentu "Pogovor s skrbnikoma 12. september 2006".

Ma, ej, lepo prosim. Namen objave porocila je v tem, da vidite ozadje in ne, da si napisano razlagate po svoje in potem morda se koga osirate zato, ker ne znate prebrat niti naslova, kaj sele tega, kar kdo napise. Sorry, res me razjezi povrsnost.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3213 : ponedeljek, 22.02.2010 : 19:52:09 »

'Mislim, da je ni sram! Da je ni sram!'
http://24ur.com/novice/slovenija/mislim-da-je-ni-sram-da-je-ni-sram.html

'Tragedija se izrablja za blatenje'
http://24ur.com/novice/slovenija/afera-baricevic-kdor-dolgo-kaslja-dolgo-zivi.html

Meglič: Dea Baričevič laže
http://www.zurnal24.si/slovenija/meglic-dea-baricevic-laze-160939

Mrtvi bulmastifi bi državo drago stali
Brez Atlasa na nitki slovenski bulmastifi
Pritožnika sta v dopolnjeni pritožbi poudarila še, da sta na oba psa, ki sta bila predmet zahteve po vrnitvi, čustveno zelo navezana, hkrati pa da gre za živali z veliko premoženjsko vrednostjo. "Atlas ... je pomemben tudi z vidika obstoja in nadaljevanja rodu pasme bulmastif v Sloveniji", se končuje dopolnitev pritožbe z 20. 2. 2008.

http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-tozba-baricevic-senica-161033

Glede na zgornji citat, bi rekla, da je zadeva z Atlasovim vzrejnim dovoljenjem poleti 2008 resnicna. Ce je, le kdo je tisti, ki je pomagal? Huh
Logiran

Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3214 : ponedeljek, 22.02.2010 : 20:30:05 »

Na Pop tv-Tv klub dne 21.02.2010 sem tudi jaz včeraj gledal oddajo, kareto je vodila ga. Petra Kerčmar: Kdo obvladuje Slovenijo.
Na vprašanje ga. Petre, ali bi moral premie Pahor o tej konkretni zgodbi o aferi Baričevič odreagirati drugače, so izjavili:

Ga. Alenka Žnidaršič Kranjc: "Jaz bi karkoli vprašanje psov rešila hitreje, najprej tako, da bi dala vsem nagobčnike pa to tamejhnim in tavelkim ane...."  Shocked

g. Janković: "Zdej jz mam psa in sem velik ljubitelj, in takrat ko smo psa kupovali, smo naredl ograjo, tako, da je pes prost znotraj vrta..."

Kaj vi menite o njenem odgovoru?
Logiran
user778
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #3215 : ponedeljek, 22.02.2010 : 20:34:03 »

Kaj menim o njenem odgovoru...Hmmm menim predvsem, da gre za mešanje megle in jasen odgovor, da je zadeva že pozabljena, odgovarjal pa ne bo nihče, kot sem že kakih vsaj 100 strani nazaj napisal, takrat, ko se je zgodba začela komaj razpletati oz. v javnost kapljati prve šokantne informacije..., da mora biti zadeva čimhitreje pozabljena, zaradi... Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3216 : ponedeljek, 22.02.2010 : 20:41:26 »

Za moje pojma ves cas prehitevajo eden drugega tisti, ki nimajo kaj povedati, tiho pa ostajajo tisti, ki bi morali kaj povedati, predvsem pa ukrepati. Ze to, da se je sele po treh tednih zbrala ekipa, ki naj bi raziskala sum zlorabe psov, je cudno, ceprav pravijo, da je to prvi primer spolne zlorabe zivali pri nas. Cudno je tudi to, da je policija zavrnila predlog (ne vem, kdo je predlagal), naj dobijo preiskovalce iz tujine.
Je pa tudi res, da pocasi (res pocasi) prihajajo na dan podrobnosti, o katerih sem sama mislila se pred dnevi, da se ne bo na njih nihce spomnil.
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3217 : ponedeljek, 22.02.2010 : 20:46:28 »

Mrtvi bulmastifi bi državo drago stali
Brez Atlasa na nitki slovenski bulmastifi
Pritožnika sta v dopolnjeni pritožbi poudarila še, da sta na oba psa, ki sta bila predmet zahteve po vrnitvi, čustveno zelo navezana, hkrati pa da gre za živali z veliko premoženjsko vrednostjo. "Atlas ... je pomemben tudi z vidika obstoja in nadaljevanja rodu pasme bulmastif v Sloveniji", se končuje dopolnitev pritožbe z 20. 2. 2008.

http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-tozba-baricevic-senica-161033

Glede na zgornji citat, bi rekla, da je zadeva z Atlasovim vzrejnim dovoljenjem poleti 2008 resnicna. Ce je, le kdo je tisti, ki je pomagal? Huh
Kolkor jaz vem, je za to ugotovitev pristojna vzrejna komisija. Hkrati pa edino kjer sem v kakršnemkoli papirčku od KZS opazil da nekako omenja izredno pomembnost za obstoj pasme, je pri nacijonalni pasmi.
Kot drugo mi je hecno nekaj, oziroma me res matra firbec.
Predpostavimo da je osnovna cena takega psa v tujini nekje med 800 in 2000 EUR, pač glede na kupno moč prebivalcev in razširjenost pasme.
Največji znesek ki sem zanj zvedel, je bila cena Caimana, ki sem ga imel v posesti, ter pa enega Bokserja ki je zmagal na Atiboxu. Caiman je bil bojda kupljen po ceni 20.000 Evrov, Tisti bokser pa je bil na dan zmage vreden takratnih 30.000 DEM.
Caiman je imel naziv Grand Ch. Argentina. Kar pomeni da je imel dvakratno izpolnjene zahteve za šampijonat Argentine. Bil je tudi iz matične države, ki dejansko diktira standard. V evropi je imel zelo odmevne zmage na najvišjih tekmovanjih- tudi Best of Breed, Best of Group, in še dodatne šampijonate posameznih držav. Njegov nakup bi se, oziroma mislim da se je izplačal, ker tak pes spari 20 psic in je kupljen. Brez stroškov.
Drugi pes, je imel prvaštva par držav, odmevne zmage in seveda na koncu svetovni prvak na svetovni specijalki.

Torej....nek pes je lahko pomemben za celo celino ali svet. Da bi bila slovenska vzreja omejena ne psa ki je tu, vsi ostali boljši v tujini ki bi jih lahko parili slovenski vzreditelji pa kot da jih ne bi bilo? Zato me firbec matra: kaj pa je ta pes naredil po razstavah, kaj so tako velikega naredili njegovi potomci, da si je nekdo upal zapisat, da je maltene Jezus Kristus Odrešenik za pasmo in celo OBSTOJ?Huh Najmanj to bi moralo bit označeno za HUD POSKUS MANIPULACIJE SODIŠČA.
Lahko pa da se motim in je tale Bulči bil en hudo pomemben pes, z OGROMNO VREDNOSTJO.
Kolk so že ponudli za odškodnino? 20 jurčkov? Ja potem je bil za njih pes na trgu vreden najmanj 3krat več. Samo vprašanje je kolikokrat bi morali prodat njegove paritvene usluge. Da bi upravičil to "vrednost"

LAhko pa da je takle pes tako popularen, da dejansko za njegove usluge nekdo da več od normalne cene. Kot bi rekel nek moj znanec: Pa kaj...? A je mel zlat kur***Huh??
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #3218 : ponedeljek, 22.02.2010 : 20:59:52 »

Mene pa samo zanima, kdo je podpisan pod vzrejnim dovoljenjem gluhega Knighta?
Če kje obstaja podatek...
Nekje sem prebrala, ne vem več točno kje, zdi se pa mi, da v enem od današnjih člankov v Reporterju, da je bila Joy umetno oplojena.  Kdo je oče, ni navedeno.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3219 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:15:51 »

Alti, cetudi je bil veckrat na razstavah, je lahko bil le do svojega 14,5 meseca in nic dlje, saj so ga potem zaprli na Gmajnice. Do te starosti pa tezko verjamem, da je naredil kaksen inter ali celo grande sampionat, ali da bi se mu j... pozlatila Tongue. Saj se za vzrejnega ni bil zrel, torej mu se niso mogli v SKVPM "po redni poti" j... poslatat, izmerit in ocenit.

Zaslediti je, da sta bila Atos in Atlas prijavljena na specialki SKVPM 2006, udelezil pa se je razstave samo Atlas (pri Atosu pise "odsoten")
Fotke na http://www.skvpm-klub.si/razstave/specialka06_02.html, nimam pa pojma, kateri naj bi bil Atlas.

Rezultat:
sodnik: BORIS ŠPOLJARIĆ (HR)
pes/mladi
120 ATLAS, SLRBM 000104, 30.12.2004, O: ALDORICKA BRONSON, M: SOMOGYVARI-VITEZ JOY, V: ZORA ROTER, L: SAŠO BARIČEVIČ, ORAŽNOVA 12, 1001 LJUBLJANA, SLOVENIJA
PRVAK RAZREDA MLADIH, MLADI KLUBSKI PRVAK

119 ATOS, SLRBM 000105, 30.12.2004, O: ALDORICKA BRONSON, M: SOMOGYVARI-VITEZ JOY, V: ZORA ROTER, L: SAŠO BARIČEVIČ, ORAŽNOVA 11, 1000 LJUBLJANA, SLOVENIJA
ODSOTEN
vir: http://www.skvpm-klub.si/razstave/rezultati2006.doc

Drugih rezultatov na netu ni najti Grin, pravi pa spodnji citat, da je bil se na eni drugi razstavi PRM. Torej, do zlatih jajc je bila se vsa pot povsem odprta in o kaksnem jch in ch lahko manipuliramo, glede na to, da se na slovenskih razstavah ravno ne tere bulmastifov, pa se ena od precej dejavnih vzrediteljic je medtem nehala vzrejati to pasmo.

Fotr je ALDORICKA BRONSON - Knight

Glede na to, da na razstave ni dovoljeno voditi popadljivih psov, je morda zanimivo, da so se zaprti bulmastifi v preteklosti že pojavljali na razstavah. Oče Aldoricka Bronson-Knight je bil po rodu iz Anglije, sin svetovnega prvaka na Croftu, in tudi sam je bil mednarodni in slovenski šampion v lepoti. Mati Joy ima očeta, ki je bil evropski prvak. Zaprti Atlas je bil kandidat za slovenskega mladinskega prvaka in ima že dve zmagi v razredu mladih psov na državnem prvenstvu. Enaka pot bi čakala Atosa.
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nedeljski/217659
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3220 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:27:13 »

No sej Smiley Sploh pa je pri mladih psih ki kot pasma na razstavah niso najbolj zastopani zelo lahko narediti JCH..dostikrat so kar sami v razredu in morajo biti res hud krš, da ne dobijo PRMja. Sicer je pa tudi Alti zadel point.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3221 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:32:45 »

Ok, drugo je seveda če ima pes iz nekega razloga izjemno vzrejno vrednost, s čimer razstave nimajo nobene zveze. To bi pa moral kak poznavalec Bullmastifov povedati glede na njegov eksterier in izvor.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3222 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:35:35 »

Aja, jes mešam tele pse po imenih...Torej Knight je bil kvečjemu nekdo ker je bil uvožen iz matične države, po rodovniku očitno potomec zlatojajčnika, in nič več Inter champ je izi. Če jaz ne bi nehal hodit a ta sranja bi bila tudi Jutu, multi ch, ker je rabla še en CACIB nekje, pa en CAC v SLo pa bi bila Mednarodni pa dveh držav, torej neuradno MUlti ch. brezveze če je bil prvak slovenije. Moja je bila pa crne gore . isti šmorn. Pa je bila njena ponujena cena v najboljši dobi 8K EUR. Ko je imela še 7 legel pred sabo.

Madonca...kako pa to da potem niso tožli države ko so Knighta fentali? Ker sej bi ga morali samo omamit, ker je bil tko pomemben....same buče.
Vsekakor zrelo za pregon zaradi zavajanja in poskusa manipulacije sodišča al pa upravnega organa.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3223 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:37:45 »

Ok, drugo je seveda če ima pes iz nekega razloga izjemno vzrejno vrednost, s čimer razstave nimajo nobene zveze. To bi pa moral kak poznavalec Bullmastifov povedati glede na njegov eksterier in izvor.
Hja, moja hanna ima zame za mojo vrejo veliko vrednost. Dokazovanje vrednosti za nacijonalno vzrejo se pa dokazuje skozi tolk in tolk potomcev ko na tej osnovi vzrejna komisija izda vrejno vrednost prvo grupo. V tem primeru bi pa glede na pretencijozno izjavo morala vzrejna še bit naprošena da da mnenje da je za nacijonalno vzrejo in ohranitev pasme v sloveniji (!!!) dejansko tolk vreden.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3224 : ponedeljek, 22.02.2010 : 21:40:35 »

In vrednost skozi potomce se seveda izkazuje da so na razstavah zveze FCI tolk in tolk naredili, da so opravili vzrejne, da imajo dobre mladiče....
sam pr nas je to tko...20 posto potomcev odlično ali zelo perspektivno na eni CAC tekmi...evo gospod ko smo frendi, prva vzrejna, ful maš dobrega plemenjaka, plemenko.
jaka muda
Logiran
Strani: 1 ... 210 211 212 213 214 [215] 216 217 218 219 220 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines