mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 18:30:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632965 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #3315 : torek, 23.02.2010 : 23:13:49 »

No, za nazaj naj zakoni ne bi mogli veljat. Kaj pa če nabavljam po sprejetju zakona? Wink

Alti, meni je tako žal, da nisem naredila tistih zadnjih par izpitov na vet. fakulteti (moj dekan je bil Pogačnik Tongue), ker s končano vet. fakulteto si lahko dobil status kmeta tudi brez (drugače nujne) posesti zemlje.  Azn
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3316 : torek, 23.02.2010 : 23:15:39 »

"Miroljuben" in smrtonosen hkrati
Atos. Pokojnemu Saši Baričeviču je najhujše smrtne poškodbe najverjetneje zadal bulmastif Atos, ki je zelo verjetno tudi kot prvi od treh psov napadel lastnika, so si neuradno enotni ljubljanski kinologi. Njihova predvidevanja posredno potrdi tudi Andrej Hrausky, Baričevičev sosed, ki je kot edina priča tragedije na ljubljanski Oražnovi ulici 11 pred skoraj mesecem slišal, kako žrtev lastnih bulmastifov vpije: "Atos, daj mir, Atos, nehaj, dovolj je."

http://www.zurnal24.si/slovenija/miroljuben-in-smrtonosen-hkrati-161200
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3317 : torek, 23.02.2010 : 23:20:00 »

A s statusom kmeta je pa število živali neomejeno - ne glede na vrsto, mislim?
Da nas ne bo naenkrat cel kup v vrsti za pridobitev tega statusa...
ja kaj pa naj kmet z eno kravo...rabiš celo čredo ane...pa ovce, pa mačke da podgane gonijo, pa merjasce in jelene če dobiš koncesijo za gojišče, pša koze...in logično tut pse. sej pravim da jes lahko kake čivave pa chowchove gojim za zakol pa konzerve na kitajsko prodajam, pa mast v Švico...
Kmet je kmet. Več živali je tko kot več njiv. Dok maš plac pa voljo redit al pa obdelovat njive, ales klar
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3318 : torek, 23.02.2010 : 23:23:20 »

No, za nazaj naj zakoni ne bi mogli veljat. Kaj pa če nabavljam po sprejetju zakona? Wink

Alti, meni je tako žal, da nisem naredila tistih zadnjih par izpitov na vet. fakulteti (moj dekan je bil Pogačnik Tongue), ker s končano vet. fakulteto si lahko dobil status kmeta tudi brez (drugače nujne) posesti zemlje.  Azn
Ko sem eno zemljo prodajal se je javil nekdo s statusom izdanim na UE Šiška, ker je samo napisal namen ekološke vzreje in je nekako kao jasno da kupuje kmetijsko zemljišče...če je mel pa narjen faks pa ne vem. Vsekakor je potem moj kupec brez statusa šel enako na UE Litija, pokazal predkupno pogodbo in je dobil v dveh dneh po hitrem postopku, da mu uni z statusom ne bi predkupne pravice prevzel.
Vse se da zrihtat, če uradniki delajo tko kot je treba, predvsem pa hitro in učinkovito. Takorekoč to je ekonomičnost. Imel je pa dve priči- ženo ki ima status, pa mene ki sem sosed.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #3319 : torek, 23.02.2010 : 23:26:58 »

Možno, ampak s končanim faksom si bil lahko kmet brez zemlje (tudi brez namena, da jo boš kdaj kupil). Kako je s tem zdaj, ne vem.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3320 : torek, 23.02.2010 : 23:31:33 »

Na Odmevih trenutno "naša" tema.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3321 : torek, 23.02.2010 : 23:34:14 »

Ja sej ko maš enkrat status lohk tut prodaš, pa si kao med dvema nakupoma....pa si v bloku, pa ti status ne propade
Un ko je  kupoval je mel status, naslov v šiški, pa v njegovi odločbi je pisalo da nima zemlje ampak da je zaprosil ker ima namen se it kmetijstvo. Odločba stara 3 leta, pa nič še ni mel, ker je iskal povsod kmetijo, pa mu je tole moje zarad cene ustrezalo, za njegov namen je bilo pa povsem neprimerno...sam hand le handl, pa bajta je bila v igri in evo, je mal zaj****postopek. Mi pa pol njega, hehe
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3322 : torek, 23.02.2010 : 23:35:26 »

Kje so ukradli tega Mariborcana?
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #3323 : torek, 23.02.2010 : 23:48:19 »

"Miroljuben" in smrtonosen hkrati
Atos. Pokojnemu Saši Baričeviču je najhujše smrtne poškodbe najverjetneje zadal bulmastif Atos, ki je zelo verjetno tudi kot prvi od treh psov napadel lastnika, so si neuradno enotni ljubljanski kinologi. Njihova predvidevanja posredno potrdi tudi Andrej Hrausky, Baričevičev sosed, ki je kot edina priča tragedije na ljubljanski Oražnovi ulici 11 pred skoraj mesecem slišal, kako žrtev lastnih bulmastifov vpije: "Atos, daj mir, Atos, nehaj, dovolj je."

http://www.zurnal24.si/slovenija/miroljuben-in-smrtonosen-hkrati-161200
Mu ne gre preveč zamerit: s 6cm odprtim anusom bi jaz pojedla tud svojo staro mamo, če bi jo vidla z onem v rokah Sad
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3324 : sreda, 24.02.2010 : 00:01:19 »

opa bato...Senica spisal kazensko proti Anderšku med drugim?Huh...hohohohoooo.....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3325 : sreda, 24.02.2010 : 00:12:33 »

Alti, kako si pa to lahko zgresil Wink
Seveda je Senica kazensko ovadil Andrenska Smiley

Senica je slednjega tudi ovadil zaradi zlorabe položaja, ko je delal na tem primeru, ta postopek pa se je vlekel nekaj mesecev. Sodnica je Andrenška oprostila, ker se je izkazalo, da ni zlorabil položaja, je dejala Čadonič Špeličeva.

Senica pa je povedal, da se tega primera ne spomni, niti to, da bi vložil ovadbo zoper Andrenška. "V odvetniški pisarni Senica delamo na več tisoč primerih, zato se vseh ne spomnim," je dejal Senica.

http://24ur.com/novice/slovenija/veterinarji-potrebujejo-policijski-zapisnik.html
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3326 : sreda, 24.02.2010 : 00:14:57 »

Tale je dobr Smiley

Njegova odvetniška pisarna je spretno izkoristila številne pravne možnosti, da ji je uspel ta "podvig". Tako so, priznava Senica, predlagali izločitev direktorice veterinarske uprave Vide Čadonič Špelič, veterinarskega inšpektorja Uroša Andrenška, ki je izdal tri odločbe o usmrtitvi nevarnih bulmastifov, pa so kazensko ovadili. Kriminalisti, ki so Andrenška štiri mesece "preganjali", kaznivega dejanja niso odkrili, a nič ne de, saj so bili, tako Senica, vse to le procesni manevri, "ki so v okviru odvetniške etike in so izrecno dopuščena metoda dela".
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042339489
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #3327 : sreda, 24.02.2010 : 00:18:54 »

O daj bože, da se tale cvre še dokler je na zemlji! Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3328 : sreda, 24.02.2010 : 00:22:37 »

No, tole so pa danasnji veleumi:

Usposabljanje za lastnike nevarnih pasem
To, da ni nevarnih psov, so pa nevarni lastniki, se strinjajo vsi, kljub temu, pravijo na Veterinarski upravi RS (Vurs), pa so nekatere pasme težje obvladljive in zato razmišljajo v smeri, da bi za te uzakonili obvezno šolanje, kot so storili na Dunaju, in tudi uvedli sankcije. "S kinologi in poslanskimi skupinami koalicije smo se pogovarjali o možnosti, da bi lastnikom psov izmed nekaterih nevarnih pasem, bilo potrebno opraviti določena šolanja in izpit o obvladovanju psov, preden bi si te pse nabavili,“ pravi direktorica Vursa Vida Čadonič Špelič.

http://24ur.com/novice/svet/usposabljanje-za-lastnike-nevarnih-pasem.html

Kako zdaj? Nekam so izginili tisti cm, pojavile so se pa "nekatere nevarne pasme", ceprav ista VCS pravi, "da nevarnih pasem ni". Mogoce pa VCS misli tistih 226+ pasem?
Logiran

taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #3329 : sreda, 24.02.2010 : 00:25:50 »

"Miroljuben" in smrtonosen hkrati
Atos. Pokojnemu Saši Baričeviču je najhujše smrtne poškodbe najverjetneje zadal bulmastif Atos, ki je zelo verjetno tudi kot prvi od treh psov napadel lastnika, so si neuradno enotni ljubljanski kinologi. Njihova predvidevanja posredno potrdi tudi Andrej Hrausky, Baričevičev sosed, ki je kot edina priča tragedije na ljubljanski Oražnovi ulici 11 pred skoraj mesecem slišal, kako žrtev lastnih bulmastifov vpije: "Atos, daj mir, Atos, nehaj, dovolj je."

http://www.zurnal24.si/slovenija/miroljuben-in-smrtonosen-hkrati-161200

Zanimivo, da gospod sosed tega ni povedal dan po dogodku, ko je dal izjavo za 24ur zvečer. Takrat je samo slišal grozen krik iz garaže in takoj poklical policijo.
http://poptv.si/multimedia/24ur-zvecer-357.html
Očitno morajo biti pač vsi štirje krivi, ni kaj.  Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 217 218 219 220 221 [222] 223 224 225 226 227 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines