mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 19:53:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632980 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3330 : sreda, 24.02.2010 : 00:28:29 »

Upam da se sprejme tud kak dodatek k zakonu ki bi kot kaznivo dejanje označil zavlačevanja postopka s strani odvetnikov s t.i. procesnimi manevri, ki so zgolj kraja denarja davkoplačevalcem in ljudstvu. Al so se sodbe nehale izrekat "v imenu ljudstva". Pol se pa čudimo da so taki zaostanki, če je recimo Senica izjavil da peljejo v njihovi pisarni 9000 zadev. Kolk od teh je pol takih ko se grejo manevriranje? In če pol vštejemo še ene 10 drugih slovenskih "hotshot" advokatov, pa še vse ostale izvežbane pri njih...ja ni čudno da se sodišča šibijo pod težo "manevrov" reševat morajo pa vsakega tko, da jih ne more potem nek "hotshot" naminirat. In policija mora preiskovat "manevre advokatov, namest da bi sodomiste, pedofile, posiljevalce, morilce in pijance v avtih, pa še koga lovila. Sam tipkajo. Pol polcije verjetno dela samo na kazenskih ovadbah ki so del etike in dovoljenih ravnanj policije.

Da je pa tako izjavo dal, pa kaže da je povsem pozabil da je za advokata molk zlato. Celo prostodušno priznava da je po kkodeksu zbornice to ok. Torej zbornica dovoljuje da nam državljane s takimi akrobacijami pravzaprav odrekajo pravno državo v imenu svojih klientov in svojih zaslužkov.

Čedalje bolj se nagibam k temu da bi odvetniki prav tako kot tožilci posali del sistemske službe vsaj v nekaterih zadevah, recimo kazenskih. Če se hočejo it pa LA LAW naj grejo pa v ameriko izvajat akrobacije.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3331 : sreda, 24.02.2010 : 00:41:27 »

Sam tipkajo. Pol polcije verjetno dela samo na kazenskih ovadbah ki so del etike in dovoljenih ravnanj policije.

pardon moralo bi pisat:
...Sam tipkajo. Pol polcije verjetno dela samo na kazenskih ovadbah ki so del etike in dovoljenih ravnanj po etičnem kodeksu odvetniške zbornice
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3332 : sreda, 24.02.2010 : 08:34:38 »

Kje so ukradli tega Mariborcana?

Tale družboslovec na odmevih pa je svojega denarja vreden. Da so spletni mediji pokvarili novinarje in da pri nas novinarstvo še ni bilo na nižjem nivoju kot v tej aferi? Se ne strinjam: če ne bi bilo spletnih medijev, bi to grozljivo zadevo pod pritiskom politike ali elite pometlo pod preprogo. Tiskani mkedijo so večinioma sranmotno odpovedali in se je videlo, da skušajo na vsak način zadevo prikriti. Se pa temu ni čuditi: če pri nas družboslovno pravo smatra psa za stvar, ne živo bitje, kaj več od družboslovcev ne moremo pričakovati, kot da na področjih, ki zadevajo živali, kvasijo notorične neumnosti! Tudi njihov humanizem in "novinarska etika" sta gnila: veljata samo za (samo)izbrano elito, ne za navadne, male ljudi, da o živalih ne govorimo. Šlo je za grozljivo in grobo, ostudno zlorabo živali, ta družboslovec pa kvasi neumnosti o neki novinarski etiki (ki naj ne bi poročala o teh šokantnih zadevi). Halooooo!!!
Vukojebina press...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3333 : sreda, 24.02.2010 : 09:17:20 »

Vixen, tezko kdo rece, ker se tisti, ki so 40 cm predlagali, zdaj izgleda nic vec ne vedo o tem.

Seveda ne govorijo več o 40 cm, ko pa se Vidic po novem v kadrih pojavlja z čivavo, ne več s kodrom.
Zdaj še razmišljajo, ali bi nov predlog znižali na 25 ali za 30 cm.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3334 : sreda, 24.02.2010 : 09:26:57 »

Joj, bože mili, tale Senice je še boljši odvetnik, kot bi si človek lahko zamislil. Pozna zakone in zraven je še kreativen in inovativen in brez moralnih zadržkov. Če bom kdaj zabluzila, HOČEM, da me brani on. Saj baje dela veeelikokrat tudi pro bono pevka
 butnglavc

Aja, kar se tiče pa interpelacija - ZAKAJ NIHČE NE GOVORI O VČŠ? Zakaj samo vlagajo interpelacije? Mislim, saj vem zakaj, ampak jegulja se bo spet izmuznila Shocked Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3335 : sreda, 24.02.2010 : 10:23:53 »

Na http://poptv.si/multimedia/novice-611.html (10:00 naprej) najdete, kako VCS prelaga odgovornost za NEusmrtitev psov na Fisingerjevo.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3336 : sreda, 24.02.2010 : 10:33:12 »

KN, ta Mariborcan najbrz nekje predava? Upam, da ne bodocim uciteljem Shocked
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3337 : sreda, 24.02.2010 : 10:41:51 »

O katerem Mariborčanu govorite?
Logiran
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #3338 : sreda, 24.02.2010 : 11:09:29 »

Vezjak, a  ni to tisti, ki ga je kao neka študentka zalezovala pred par leti? Mislim, da je bilo to po časopisih, samo se ne spomnim čisto natančno.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3339 : sreda, 24.02.2010 : 11:12:48 »

Na http://poptv.si/multimedia/novice-611.html (10:00 naprej) najdete, kako VCS prelaga odgovornost za NEusmrtitev psov na Fisingerjevo.

V tem prispevku najdemo tudi izjavo VČŠ, kako razmišljajo o obveznem šolanju za lastnike t.i. nevarnih psov, preden si le-ti nabavijo pse.  Huh
Popravite me, če se motim, ampak ali ona bi torej uvedla najprej teoretično šolanje brez psa, potem s psom pa nič ali kaj? A je vse pomešala al ji ni res čisto nič jasno?

Pa še ena malo žleht: včeraj sem po naključju ugotovila, da je bila ena od mojih znank dolgoletna sošolka gospe VČS. In sem izvedela marsikaj zanimivega! Žal je pa vse neprimerno za na forum. Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3340 : sreda, 24.02.2010 : 11:15:35 »

A se dobimo na kofe Evil
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3341 : sreda, 24.02.2010 : 11:16:20 »

Sori Jana, kar pobriši Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3342 : sreda, 24.02.2010 : 11:16:46 »

Patapižu, nisem si zapomnila priimka, je pa bil z ene od mariborskih fakultet. Mogoce ve KN? Zal vcerajsnjih odmevov ni on-line.

Hec je res, kako nekateri zanikajo pomen interneta. Kot bi se vedno ziveli v jamah.
In tista obtozba, da so mediji delali to, kar so jim narekovale debate na forumih Roll Eyes. Ja, so, hvala bogu. Po objavi tukaj cez dan, so bili nekateri odgovori precej hitro podani na TV. Recimo, nasa vprasanja Kresalovi so bila objavljena 15.2. samo tukaj in televizijci so povedali, da so jih nesli Kresalovi, ta pa jih je predala Gorsku. Prvi vecer so javili le to, naslednji dan, 16.2. so imeli policaji drugo tiskovno konferenco po dogodku. Vmes je bila vec ali manj tisina o podrobnostih: zakaj ni bilo preiskovalnega sodnika in javnega tozilca in o sprehajanju nepooblascenih po prizoriscu.

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,34929.msg646656.html#msg646656 - nasa vprasanja prvic objavljena
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,34929.msg646879.html#msg646879 - zahvala POP TV
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042338173 - novinarska konferenca policajev

Najbrz pa se vsi spomnite tudi poletja 2008, ko je bilo na mojpes.netu en teden objavljeno Vidmarjevo pismo zato, da so zanj poleg predsednikov kinoloskih drustev in klubov, ki so ga imeli v postnih nabiralnikih in ga vecinoma zamolcali svojim clanom, izvedeli ravno ti clani. Epilog je bila podpora predlagateljem izredne skupscine. Vpliv interneta najbrz se sedaj zanikajo, vendar je dejstvo, da bi brez njega izredne skupscine najbrz sploh ne bilo, pa tudi KZS bi imela se danes isto sestavo, kot leta 2008. Zalostno je, da je celoten internet v takih glavah oznacen za "rumenega". Kot, da smo na internetu sami butnglavci. Kako gleda na internet "uradna kinologija", pa smo pisali ze leta 2006 - KLIK. Zdaj ne mislijo nic drugace.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3343 : sreda, 24.02.2010 : 11:17:55 »

Haha, kocka, na ta kafe tut jaz pridem Evil
Ce smo ze oznaceni za "rumene", se lahko tako tudi obnasamo Tongue
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3344 : sreda, 24.02.2010 : 11:21:14 »

V tem prispevku najdemo tudi izjavo VČŠ, kako razmišljajo o obveznem šolanju za lastnike t.i. nevarnih psov, preden si le-ti nabavijo pse.  Huh
Popravite me, če se motim, ampak ali ona bi torej uvedla najprej teoretično šolanje brez psa, potem s psom pa nič ali kaj? A je vse pomešala al ji ni res čisto nič jasno?


meni s esam ideja, dabi človek moral marsikaj vedet preden nabavi psa ( kateregakoli) ne zdi slaba.
Npr da bi prej moral osvojiti znanja kot kaj je rodovnik, poznavanje karakteriktistk ( vsaj fizičnih in pričakovanih psihičnih) pasem o katerh razmišlja, osnovna znanja kao se izbere vzreditelja ali kako se komunicir az zavetšči in izbere psa tam , kakšne so potrebne bivalne razmere, način oskrbe, kaj malega o veterini, K/S ipd, kaj je s psom možno početi za rekreacijo in kje , kje so najbližje možnosti šolanja psa, poznavanje predpisov s področja varstva živali in podobno.

Edino to še ne vem,kako bi to v naši razsuti državi dosegli :-))))

Logiran
Strani: 1 ... 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines