mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 18:16:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234 235 236 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632959 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3450 : četrtek, 25.02.2010 : 23:24:00 »

http://24ur.com/novice/slovenija/zahtevamo-odgovornost-vursa.html

''Na Vursu so dejali, da poziva društev še niso preučili, dodali pa so, da s številnimi društvi, ki delujejo na področju zaščite živali, dobro sodelujejo.''

Na katero društvo so pa mislili? Ne vem če jih je ravno veliko, ki se lahko hvalijo z dobrim sodelovanjem z VURSom Roll Eyes

Celjski Vurs dobro sodeluje z društvom Veles, katerega obstranska dejavnost je recimo prodaja psov od Matoše in to dejavnost društva celo reklamira na letakih.
Vidica, Vidica,.... si se mal poleti norčka delala iz društev in živalim prijaznega zavetišča, pa se ti mal maščuje. Angry
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #3451 : četrtek, 25.02.2010 : 23:33:32 »

Zakaj pa to pogrevajo v novicah? Ne me narobe razumeti, mi je žal za psico, ampak kaj ima tole veze s tem, da so bili bulmastifi milo reèeno maltretirani?
Sessa draga, seveda je povezava. To je bilo eno njihovih prvih javnih "nastopov". In nesankcioniranih, kljub pritožbi. Bogve, kaj bi se odkrilo, če bi že takrat stekel postopek. Morda bi bili maltretirani manj. Je pa to bil en res krvoločen napad. Psov in lastnice, ki jih je le mirno opazovala.

Kar se tiče priporočila za odstop VČŠ tiče, ki sem ga poslala vsem poslancem, nekaterim ministrstvom in gospodu BP davnega začetka februarja, sem doslej dobila le odgovor g. Milenka Ziherla, da ga je posredoval VĆŠ, da bo lahko popravila svoje napake. In včeraj z Ministrstva za zdravje, kjer sem jih izrecno opozorila na nevarnost za ljudi zaradi neregistriranih psov, ki verjetno niso cepljeni proti steklini, da so ga posredovali Mnistrstvu za kmetijstvo. Kaj bi človek rekel. Ena sama ažurnost, lastnih mnenj pa nič. Ali zopet sodim vsepovprek?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3452 : četrtek, 25.02.2010 : 23:38:56 »

VČŠ ob jutranji kavici čaka še mail z vprašanjem s katerimi društvi dobro sodeluje?? Me odgovor resnično zanima.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3453 : četrtek, 25.02.2010 : 23:40:28 »

helena, se da dobiti kje tak letak?
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3454 : četrtek, 25.02.2010 : 23:45:29 »

Ja, se ga da. Se enega že enkrat smetki pokazala. Imamo obešene na obeh celjskih veterinah in tudi klicali smo v vlogi kupca že.

Gospod predsednik DRUŠTVA zrihta kakršnokoli pasmo psa po ugodni ceni, seveda z vsemi papirji. Angry Pa mačke tudi.  Iz Slovaške, Madžarske ali Slovenije. Kar češ, ni da ni.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3455 : petek, 26.02.2010 : 01:31:43 »

Sam zagovarjam radikalno tezo, dabi morali vsi politiki, mediji,, novinarji ipd. ki sedaj nabirajo točke na en ali drug način, biti tiho o konca preiskave. Ko so izidi znani, pa se pogovarjajmo.

Pa ja ne mislite, da se gre enemu Požarju za resnico? Ali pa Matozu? Podpihujejo ljudi in služijo na njih, tako simpl je to.
Sej ne vem a živimo v isti državi... V tisti v kateri jaz prebivam so prav mediji in nekateri novinarji vkjučno z Požarjem (za katerega menim da ga je v tem primeru zgolj nekdo spustil s ketne in mu dal sočno kost da jo obgrize do konca - neglede na motiv pa enkrat za spremembo, hvale vredno dejanje) preprečili da bi se stvari vlekle v nedogled (čeprav se po mojem mnenju odvijajo za 60 procentov prepočasi ker imajo šefi preveč prahu za povrisat pod preprogo preden spustijo čistilko na delo). Prav mediji kot je internet, in konc koncev tudi vsi tisti anonimneži po raznih komentarjih na raznih spletnih medijih ter tisti ki na tem portalu zahtevamo, da se zadevi pride do dna in ki jim kot zainteresirana javnost gledamo pod prste in vidimo vsak njihov gib smo tisti ki smo konc koncev zaslužni za to, da se demokracija in pravna država izkazuje. In prav ta pritisk je tudi odkril vso perverznost delovanja tistih ki naj bi ščitili un uvaljavljali naš interes, pa ga ne. Tudi v tem primeru. To se je pokazalo že pri sami učinkovitosti preizkave, ki so jo najprej naredili kot samo še eno stvar, ki ne bo imela velikega vpliva če jo izvedejo "rutinsko", pa potem naslednje dni poročila o podobnih primerih....no na koncu so videli da folk lahko požre marsikaj, pokrovko z lonca pa na koncu odnese res ena banalna zadeva. Zaniivo da folk ni tolko norel ob stavki v Gorenju in potopu mure. Rabili smmo bizarno zgodbo kjer transseksualca požrejo lastni psi , in vidimo ministre in direktorje državnih služb ki jih zaposljujemo kako so cesarji brez oblačil. Kako so šokirani ker jih je dogodek na suho nategnil. In en mesec...en cel mesec je trajalo, da so nekaj spacali, pa še to je zgolj ena velika potemkinova vas, ki se ji že na sto kilometrov vidi da je kulisa delana iz kartona.

Upam samo da bodo mediji sedaj dojeli svojo vlogo. In njihovi lastniki in nadzorniki tudi dojeli, da jim to dviga prodajo in kredibilnost, ne pa služenje koristim trenutnega naročnika. Ko bodo dojeli, da imajo publiko ki je zanimiva sponzorjem za reklame plačevat, ne pa obratno: iskat redke bralce in gledalce in poslušalce, da sponzorju opravičijo tisto zakupljeno reklamo. En medij ima toliko publike zaradi kvalitete, ne pa zato ker ima tisti medij 100 močnih botrov. Medij ne sme biti sam sebi zadosti ker se je z reklamami pokril. Mora imeti publiko.


aja...spet sem odtaval nekam...
Logiran
masyka
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #3456 : petek, 26.02.2010 : 03:31:57 »

Pravkar gledam 2. sezono britanske komične serije "Drop the dead donkey" z začetka 90ih v kateri se "novinarji" televizijske hiše spopadajo s tedanjo aktualno problematiko (in s pritiski lastnikov te hiše Wink).

Epizoda iz katere je citirana šala je bila predvajana oktobra 1991:

-Anything breaking?

-Not really. Still a lot of confusion over pitbulls. Apparently the authorities are having problems deciding whether or not someone's dog is a pitbull.

-Well it is perfectly straight forward – if it's got short legs, big square shoulders and an aggressive temperament then the dog it owns will be a pitbull.

 Evil
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3457 : petek, 26.02.2010 : 10:27:15 »

Meni je tudi vseeno, če rumeni in ostali mediji služijo na račun afere ˝mastne˝ denarce. Dokler drezajo v afero in sprašujejo stvari, ki jih je treba vprašati, potem zaslužijo vsak cent. Če pišejo necenzurirano in v mejah normale in dostojnosti, potem je to samo pohvalno, čeprav verjamem, da to delajo iz kakšnega drugega motiva in ne iz same dobrote in poštenosti. Politika pa seveda posledično na more biti tiho in mora odgovarjati, kaj pa čjo, če hočejo opravičit svoj obstoj.
In prav mediji morajo, kot je omenil Altervita, spoznati, da jim je bolj pomembna množična publika, kot trenutno botrstvo politike in kapitala, saj jim prav množična publika posledično prinese tudi oglase ipd...
Če se bodo čisto slučajno iz tega primera to uspeli vsaj nekoliko naučiti, potem bo korist na dveh frontah.
In omemba starih grehov treh psov, je ena izmed stvari, ki kažejo na to, da je sistem zatajil že davno. Če bi deloval od vsega začetka, bi morda Meglič ne bil pogrizen...
In morda bi imela cela zgodba manj tragičen epilog, kdo ve. In spet, če ne bi mediji tega pokazali javnosti, javnost tega ne bi izvedela. Skratka - neverending story in simbioza različnih interesov. Če pripelje do pozitivnega izida, potem je volk sit in koza cela.
Pa še nekaj - o čem pa naj pišejo mediji, da bodo brani/poslušani/gledani IN da bo javnost informirana? O prihodu pomladi in cvetenju trobentic Huh? Če so novice podane korektno, naj pišejo o vsem.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3458 : petek, 26.02.2010 : 10:33:14 »

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042340702
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3459 : petek, 26.02.2010 : 11:01:16 »

Tole je dostopno tudi javnosti.

http://www.dzzz-veles.si/
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3460 : petek, 26.02.2010 : 11:06:02 »

Aaaghhhrrr, Pogačnik je ponudil Pahorju odstop zato, da bi Pahor imel politični mir.
Ta razlog je pa  predaja butnglavc bruham
In Pahor ima zdaj kao jajca in odstopa ni sprejel, ker raje tvega kratkoročno manjšo podporo javnosti, kot da bi se revež Pogačnik moral ¨žrtvovati˝ za njega, pa tako nič kriv Angry Shocked
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #3461 : petek, 26.02.2010 : 11:27:20 »

Helena, zakaj jaz tvoje priponke ne morem odpret?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3462 : petek, 26.02.2010 : 11:30:21 »

Tole je dostopno tudi javnosti.

http://www.dzzz-veles.si/

Tile so pa dobri.
"Od jutri tudi pri našem društvu lahko naročite kakšnega hočete psa - vse po naročilu. Dva krat na teden bomo prodajali na tržnici. " MISLIM EJ!  Wink   Pa kaj se gredo?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3463 : petek, 26.02.2010 : 11:31:36 »

VČŠ ob jutranji kavici čaka še mail z vprašanjem s katerimi društvi dobro sodeluje?? Me odgovor resnično zanima.

Bravo, Helena! bravo
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3464 : petek, 26.02.2010 : 11:32:03 »

Pasji zakon: "Morilec se ne rodi"
http://www.zurnal24.si/slovenija/pasji-zakon-morilec-se-ne-rodi-161524
Logiran

Strani: 1 ... 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234 235 236 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines