mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 16:31:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632942 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #3480 : petek, 26.02.2010 : 17:13:28 »

Na kup dat par informacij o zdravstvenem stanju Barièevièa in treh psov - strašno težko zaradi ne vem kakšnih predpisov vse.
In po drugi strani tole: http://www.rtvslo.si/slovenija/policija-zbirala-medicinske-podatke-o-nekdanji-direktorici-sta-ja/224527 - zbrat kar tako par podatkov o ginekološkem stanju nekega osebka, noben problem.
Kul.
Grozljivo, sploh če veš, da zdravnika molčečnosti lahko odveže le sodišče!
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #3481 : petek, 26.02.2010 : 17:18:58 »

Okrožno državno tožilstvo èaka na dodatno dokumentacijo o bulmastifih, ki bo skupaj s strokovnim mnenjem podlaga za tožilsko odloèitev
"Izjave, da smo Vursu prepovedali objavo podatkov so tako netoène," so poudarili na okrožnem državnem tožilstvu.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042340821
Res je,da niso direktno  prepovedali. Res je pa tudi, da so razlago zakona napisali tako, da je jaz, kot nepravnik, ne razumem. Ali potem VURS sme ali ne sme na dan z besedo?
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #3482 : petek, 26.02.2010 : 20:14:51 »

Kolikor jaz razumem ,VURS sme javnost seznaniti s poročilom. Tako, da si očitno VČŠ spet prireja zakon tako, kot njej najbolj odgovarja. Ali te njene igre zares ne bo nikoli konec? Diham za to, da bi nam že končno odšla izpred oči in bi njen stolček grel kdo, ki ima vsaj malo osnovne etike in morale, predvsem pa, da zna brat zakone.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3483 : petek, 26.02.2010 : 20:21:47 »

No, in szopet ta naš "Mariborski utrip" (časnik)...

Na prvi strani:
"Previdnost pred nevarnimi  pasmami ni odveč, zato smo preverili, koliko takšnih je registriranih v Mariboru."  Huh

Celoten članek bom še skenirala (seveda nič ne piše o zlorabi).
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3484 : petek, 26.02.2010 : 20:23:17 »

Kako so pa pri nas lahko REGISTRIRANE nevarne PASME?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3485 : petek, 26.02.2010 : 20:27:07 »

Kako so pa pri nas lahko REGISTRIRANE nevarne PASME?
Saj, gre za popolno zavajanje bralcev oz. za popolno nerazumevanje celotne zadeve osebe, ki je to spisala.
V samem članku potem navajajo "potencialno nevarne pasme".

Saj bom skenirala..najkasneje jutri.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3486 : petek, 26.02.2010 : 20:53:19 »

 Grin Tongue
http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14885
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3487 : petek, 26.02.2010 : 21:07:57 »


Čudno, da ni šla raje na počitnice, kot pa na poroko prijateljem.  Wink Wink
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3488 : petek, 26.02.2010 : 21:12:35 »

Ja, poroke se napovejo veliko vnaprej, pogrebi pa (ponavadi) ne Wink
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3489 : petek, 26.02.2010 : 21:14:58 »

Ja, poroke se napovejo veliko vnaprej, pogrebi pa (ponavadi) ne Wink

 

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3490 : petek, 26.02.2010 : 21:50:24 »

Jutrišnja novica iz medijev: vi ste vsi žleht, to je fotomontaža in oni se med sabo sploh ne poznajo! Tongue Tongue Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3491 : petek, 26.02.2010 : 22:00:30 »

Ja, s pripisom... tudi Baričevič je s svojimi psi na fotki, tam pod tistim šotorom nekje se gužva... ekskluzivno!!! zarota!!! Grin Grin Grin  Roll Eyes

P.s.: Da me ne bo kdo resno vzel Tongue.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3492 : petek, 26.02.2010 : 22:33:42 »

Joy mu je vzela najboljšega psa
http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Slovenske+novice
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3493 : sobota, 27.02.2010 : 01:07:13 »

No, v clanku govori nekdo, ki ves cas zivi v svoji bajti in dam glavo stran, da nima pojma, kako izgleda zivet v bloku, v katerem ni nikol v vsakem stanovanju 5 psov. Daje pa komentarje o tem. Hm ...
Pa sej je čisto ok povedal. Jaz tudi to podpiram, da v eem bloku pač ne moreš met pet psov, pa čeprav čivav. Gre za to da so tu tudi drugi ljudje ki imajo pravice. Zadnjič smo se menili s fotrom glede ene x stvari. Namreč prepovedi kajenja v blokih ko so protikadilci imeli en tak predlog. Jaz ki nisem živel v bloku sem bil mnenja da je pa to totalno mimo. In on, ki je živel, mi je dal nazoren primer. Ko so enkrat vlagali kumarice in feferone, je en sosed prinorel dol, ker so se dva štuka višje skoraj zadušili. V blokih imajo namreč zračne jaške skupne. Se tudi spomnim tistih značilnih vonjev v starih blokih, ko je vsak vedel kaj nekdo kuha. Tudi zvoki se bolj prenašajo itd. Jaz osebno v bloku ne bi imel nič manjšega od bostonca al pa pudlja, ki ima zapovrh še hipoalergeno dlako. Bokserja .....ja fejst bi razmišljal. Papigo ja, al pa mačka, čeprav dvomim , ker nisem mačkoljub.

Drugače pa super sosed. Vsaj en iz SKPM, ki zna nekaj normalno povedat. Sploh tista o borbenih mi je bila všeč. Tudi predniki mojih bokserjev (nekaj pred čimer si bokseraši zatiskajo oči- namreč da so z pitbuli direktni bratranci, saj so prvi bokserji močni terijerji ki so jim vkrižali enega samega buldoga. Bokser je med drugim takorekoč redkost med molosi in molosoidi, da ima plenski nagon, ki se ga ne da in ne da izkoreninit pa če si še tako prizadevajo. Ker je v osnovi terijer)so bili vzgojeni za lov na divjad in za pomočnike mesarjem, pa za glodalce jagat. Kasneje so začeli namesto podgan v tki. Pitts (ring, jama) uporabljati namesto stav koliko podgan pobije pes, borbo psa na psa. Ko pa govorimo o bojnih psih, je pa tudi bokser recimo "bojni pes"...ampak Če vemo kaj je za marsikatero pasmo pomenilo "kampf hund" ali "war dog" v času ko so jih delali, bomo vedeli da so bili to VOJAŠKI psi, inn ne "policijski". To pa z borjenjem v arenah nima veze. Takrat ko so te pasme nastajale ali bile v aktivnih službah, je bil eden boljših vojaških psov tudi Airedale terijer. Pa danes nihče ne govori da je BOJNI pes.

Pr nas pa tud drugod je pa ratal trend da besede dobesedno razume folk ki nima pojma o pojmu. Sploh novinarji. Vsak drekec pekec je že DIVA, VIRTUOZ, MAESTRO...vsak tretji je KONTROVERZEN ali TAKOIMENOVAN. IN vsak pes ki ima neovčarsko zlatoprinašalski videz al pa ni pudelj je skor po defoltu BOJNI PES.
Svašta.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3494 : sobota, 27.02.2010 : 01:49:28 »

Pompozni naslov Baričevič po angleško....
http://www.delo.si/clanek/100243

se samo meni zdi ali mešajo vse povprek?! Huh Sad
hja, pol tut ko so bili Bullmastifi v rokah prijateljev od Rotnerjeve ni bla ona kriva ampak unedva. Sam pol bi unedva v angliji dobila arest, pa pse bi uspavali ker so psico klali. In te angleške zgodbe še ni konec ker vseen bo nekdo plačal še odškodnino. Tu je bila zgolj kazenska odgovornost brata. Tolk mal je dobil samo zato ker je bil junkie, pa je mal olajševalne zanj, nikakor pa ni olajšava lastniku ki je dal takemu človeku sprehajat psa.

Lako pa da je lastnik kak hotshot, sam garant bo to šlo na prizivno sodišče. to je samo začetek in o tem bo še kaj napisano. In to mnogo prej ker tam sodni mlini meljejo hitreje  in učinkoviteje.
Logiran
Strani: 1 ... 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines