mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 21:09:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632996 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3495 : sobota, 27.02.2010 : 02:01:01 »

Grozljivo, sploh če veš, da zdravnika molčečnosti lahko odveže le sodišče!
a si ziher da kljub temu zdravnik nima pravice da se molčečnosti ne želi odreči in za to ni preganjan? Čist tko me zanima. Ker neglede na odvezo, si s tem total poruši kredibilnost do ostalih pacijentov. Pa tut....pol lohk vsak bedast sodnik na zahtevo dobrega odvetnika da dohtarju odvezo in to za razkritje kakih podatkov ki niso nujno v direktni zvezi z primerom. Recimo dokazujejo da je resno moten psihopat in pol sprašujejo: in pokličejo recimo dohtarja od toženega mame, da dokažejo da je ziher psiho, ker je mama v nosečnosti imela sifilis. JA pa da pač dohtar ob odvezi potrdilo da je bilo to res tako in evo mamo psihoprofil in resen indic da je prav ta obdolženi verjetni morilec, ker je pač tak in ker je žrtev očitno bila ubita in obdelana tako da se vse poklopi. ok, čist iz riti sem potegnil primer.

Kolkor jaz vem, so sicer zaradi nerazkritja vira šli novinarji v arest. Za zdravnika ki bi odvezo zavrnil še nisem slišal. Za odvetnika pa niti za odvezo ne. Če so po lastni vesti prekršili molčečnost, so bili ponavad ob licenco. Kaj pa spovedna molčečnost pol? A duhovnik pol lohk blebeta sodišču če dobi odvezo?

Sej sam tko, res me zanima. iz  firbca. Nisem se nikoll dost v to poglabljal Smiley
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #3496 : sobota, 27.02.2010 : 02:21:25 »

Far še noben ni na sodišču govoril kaj mu ljudje pri spovedi govorijo.
Mu zgoraj ne dovolijo in prisege ne prelomi.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3497 : sobota, 27.02.2010 : 09:57:29 »

Dobre tri tedne po dogodku, ki je pretresel in v temeljih zamajal tudi slovenski politični prostor, se še vedno ni zgodilo, kar je bilo logično pričakovati: da bo nekdo zmogel priznati napake v sistemu in bo zaradi moralne in objektivne odgovornosti za tragični konec zloglasnega dogajanja v sagi s krvoločnimi bulmastifi znanega ljubljanskega zdravnika sam ponudil odstop. Pa ga ni junaka.   Roll Eyes
http://www.delo.si/clanek/100308
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #3498 : sobota, 27.02.2010 : 10:33:24 »

 Sestra pokojnega zdravnika, dr. Dea Baričevič, je včeraj zaprosila, ali jih sme prevzeti in odpeljati na veterinarsko fakulteto na Dunaj, da bi pridobila drugo mnenje o tem, ali so bili res spolno zlorabljeni. Vendar je tožilstvo, pravijo naši viri, dovolilo, da lahko odpelje le trupla, ne pa tudi organov teh psov, ker so še del preiskave.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042341019
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3499 : sobota, 27.02.2010 : 10:52:51 »

Sestra pokojnega zdravnika, dr. Dea Baričevič, je včeraj zaprosila, ali jih sme prevzeti in odpeljati na veterinarsko fakulteto na Dunaj, da bi pridobila drugo mnenje o tem, ali so bili res spolno zlorabljeni. Vendar je tožilstvo, pravijo naši viri, dovolilo, da lahko odpelje le trupla, ne pa tudi organov teh psov, ker so še del preiskave.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042341019

Njej bomo pa resnično verjeli...mislim..halllooo???!!
Zakaj pa je brata tako hitro "pospravila"..Huh In ni tam zahtevala ne vem kakih obdukcij?
Poln kufer imam tega folka.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3500 : sobota, 27.02.2010 : 12:04:39 »

a si ziher da kljub temu zdravnik nima pravice da se molčečnosti ne želi odreči in za to ni preganjan? Čist tko me zanima. Ker neglede na odvezo, si s tem total poruši kredibilnost do ostalih pacijentov. Pa tut....pol lohk vsak bedast sodnik na zahtevo dobrega odvetnika da dohtarju odvezo in to za razkritje kakih podatkov ki niso nujno v direktni zvezi z primerom. Recimo dokazujejo da je resno moten psihopat in pol sprašujejo: in pokličejo recimo dohtarja od toženega mame, da dokažejo da je ziher psiho, ker je mama v nosečnosti imela sifilis. JA pa da pač dohtar ob odvezi potrdilo da je bilo to res tako in evo mamo psihoprofil in resen indic da je prav ta obdolženi verjetni morilec, ker je pač tak in ker je žrtev očitno bila ubita in obdelana tako da se vse poklopi. ok, čist iz riti sem potegnil primer.

Kolkor jaz vem, so sicer zaradi nerazkritja vira šli novinarji v arest. Za zdravnika ki bi odvezo zavrnil še nisem slišal. Za odvetnika pa niti za odvezo ne. Če so po lastni vesti prekršili molčečnost, so bili ponavad ob licenco. Kaj pa spovedna molčečnost pol? A duhovnik pol lohk blebeta sodišču če dobi odvezo?

Sej sam tko, res me zanima. iz  firbca. Nisem se nikoll dost v to poglabljal Smiley

Čisto točno sicer ne vem, ampak pomojem imaš prav. Edino sodni izvedenci za medicino so s tem namenom, da povejo kaj in kako - tako za psihiatrijo (tvoj primer) kot za kakrkoli drugega (odškodninski zahtevki, zavarovalnina,...). Oni prav pregledujejo z namenom da bodo na sodišču povedali kaj in kako.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3501 : sobota, 27.02.2010 : 20:47:25 »

Lani odvzetih 368 živali. Bi bilo z boljšim nadzorom manj mučenja?
http://www.rtvslo.si/slovenija/lani-odvzetih-368-zivali-bi-bilo-z-boljsim-nadzorom-manj-mucenja/224603
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #3502 : sobota, 27.02.2010 : 22:06:17 »

Meni osebno je tale članek podn. Naj že enkrat zaboga začnejo izvajati zakon. Torej poskrbijo, da bodo vsi psi, tako kot po zakonu čipirani in cepljeni. Resnično imam že poln kufer nekih poveličevanj tega vrlega VURS-a. Mene bi bilo sram pokazati take rezultate komurkoli.
In lahko napišejo še 1000 zakonov, dokler bodo tam sedeli nesposobni ljudje, ki jim je figo mar za dobrobit živali, bo kot je do zdaj.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #3503 : nedelja, 28.02.2010 : 01:08:10 »

Ojoj, tole je sploh za se zjkat ...:
 "Direktorica Vursa Vida Čadonič Špelič je v pogovoru za MMC pojasnila, da so lani inšpektorji odredili odvzem 69 glav govedi, 73 prašičev, dveh konjev, 210 glav perutnine in 14 hišnih živali. V oči nas je zbodla ravno ta toliko nižja številka odvzetih hišnih živali v primerjavi z rejnimi. Čadonič Špeličeva tukaj odgovarja, da so hišne živali bolj skrite očem, živijo v stanovanjih, mučenje rejnih živali pa velikokrat ugotovijo terenski veterinarji in nato podajo prijavo."
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3504 : nedelja, 28.02.2010 : 01:51:44 »

Meni se zdi hecna predvsem tale fintica.
 Tožilstvo po nekem 6 členu nevemkerega zakona ne sme dajati podatkov o preiskavi, ampak VURSu pa niso zaukazali molčečnosti, ker oni odgovarjajo samo za svoje delovanje , medtem ko kako to velja za ostale službe niso pristojni za razlago...
In VČŠ to izkoristi za opravičilo da odkar so del preizkave ne dajejo informacij.
HALOOO....Nice way out Vidica.
In sodeč po temi, tema zamira, dobili bomo novo aferico, tožilstvo bo sedaj mlelo, sestrica bo ugotavljala second opinion na dunaju kjer ma kakega frenda....po letu dni bo vse calma, zgodba bo daleč v podzavesti, men bodo pa kljub jebenemu novemu zakonu o prepovedi dihanja rotvajlerjev mali jebeni mešanci še zmer scali in srali po dvorišču.
Danes sem ravno mučil enega, ker me je nalajal ko sem parkiral in poscal na pesek. JA odcvilil je, jaz pa z maradono ustanavljam headball klub, ker sem ga tako krasno zadel v betico da upam da en mesec ne pride več na dvorišče.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3505 : nedelja, 28.02.2010 : 02:44:14 »

A pa lahko odpelje trupla, glede na to da so predmet preiskave? Saj psi niso na njeno ime kolikor vem, torej nevem odkod ji pravica.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3506 : nedelja, 28.02.2010 : 11:10:05 »

Zakaj bi jih ona sploh kam vozila, saj je izjavila, da ona tako ali tako ne bo verjela...Torej? Kaj se zopet grejo? A sedaj imamo naslednjega Baričeviča ali kaj, ko se mu bodo vsi uklanjali?? Upam, da izvemo, če gre to le za napisane vrstice o njeni nameri ali bo njej to res možno/dovoljeno narediti.

In potem jih že v narej sprašujem: ZAKAJ SEDAJ DUNAJ?
Zakaj se potem ni dovolila tuja preiskava? A Dunaj ni "tuj"?

Altervita; seveda tema zamira. Interes javnosti se manjša. Držijo se stolčkov ob podpori in lojtri Pahorja.  Prihajajo topli dnevi. Kdo se bo še s to temo ukvarjal. Jasno. Saj  tam zgoraj vsi vedo kaj delajo in kako ter zakaj.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3507 : nedelja, 28.02.2010 : 11:28:43 »

A pa lahko odpelje trupla, glede na to da so predmet preiskave? Saj psi niso na njeno ime kolikor vem, torej nevem odkod ji pravica.

Včeraj je nekje pisalo, da ji bodo dovolili odpeljati trupla psov, ne pa tudi "organov, ki so predmet preiskave". Huh
Tudi meni ni jasno, zakaj ji to dovolijo. Seveda bo čez nekaj časa z velikim pompom objavila čisto drugo zgodbo in neke rezultate z Dunaja, potem bo pa po možnosti še tožila državo in medije za blatenje imena ali kaj podobnega. bruham
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #3508 : nedelja, 28.02.2010 : 11:43:55 »

Pozabljamo, da ima tudi Baričevičeva sestra ugledne prijatelje tam zgoraj, zato si tudi ona lahko dovoli vse in vsi se ji klanjajo. F..! In očitno nihče od novinarjev ne bo vprašal Špeličevo zakaj si spet razlaga odredbo sodišča tako, kot njej najbolj odgovarja. Po vseh akcijah in reakcijah je itak 100% jasno, da so dokazi o spolni zlorabi psov potrjeni. Zahtevamo pa, da jasno in glasno to tudi javnosti povedo! Dokler bo Špeličeva na mestu Vursa se ne bo premaknilo na bolje nič. In veliko bo še zlorabljenih in trpečih zaradi nedelovanja Vursa in zaradi zvijanja Špeličeve.
Zelo, zelo,  žalostno je, da tale tema upada. Večina je temi sledila samo zaradi firbca. So takšni , ki jim je vseeno kaj boljši od onih, ki so krivi? Saj vendar ne morejo ljudje kar pozabiti na takšna grozodejstva, ali pač?  Cry
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #3509 : nedelja, 28.02.2010 : 13:50:12 »

Meni je kristalno jasno, da če ne bi bilo ugotovljene zlorabe, bi to jasno in glasno povedali.

Ne smemo obupati!
Logiran
Strani: 1 ... 229 230 231 232 233 [234] 235 236 237 238 239 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines