mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 23:00:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 234 235 236 237 238 [239] 240 241 242 243 244 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 633013 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3570 : ponedeljek, 01.03.2010 : 16:48:24 »

Ja pa res. Krdela so prav demonizirali. Bi rekla da gre za predsodek starih "klasikov", ki so se na smrt bali, da bi se njihovi psi, če so jih imeli več, navezali drug na drugega. Bom še tukaj napisala:
- več psov istega lastnika se lahko med seboj poveže v krdelo, ali pa tudi ne. V tem primetru so psi tekmeci, ki se po sili razmer tolerirajo med seboj
- v krdelo se lahko združijo  psi različnih lastnikov
- krdelo je lažje ovladati in voditi kot enako število medseboj nepovezanih psov
- psi v krdelu ne počnejo nič, česar ne počnejo tudi posamično. Pes ki ne grize, tudi v krdelu ne bo grizel, pes ki ne goni, ne bo gonil v krdelu.
- možnost, da psi v krdelu na nevtralnem terenu napadli drugega psa ali človeka je manjša kot pri posameznem psu
- so pa v krdelu veliko vztrajnejši in učinkovitejši kot posamezno
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3571 : ponedeljek, 01.03.2010 : 18:37:14 »

Eh ja, glede na to od kod Erica J.D. prihaja, ni prav nič čudno, da omenja krščanske vrednote. Tam pač na to niso tako zelo alergični in pisanje o njih ni tako potencialno problematično.
Bi pa komot zadevo zapakirala kot obče človeške norme in vrednote, pa ne bi bilo nobenega revolta in pinkponka s posti.
No, edino odpuščanje grehov bi nekako izpadlo iz konteksta....


 stop Kaj izgledam kot antikrist? 

Saj obče vrednote in norme v naši kulturi niso daleč od krščanskih. Po Durkheimu je religija pomembna za zagotavljanje družbenih norm in vrednot. Tudi nastajanje zakonikov se v zgodovini prepleta z religijo (npr. deset božjih zapovedi, ki jih je Bog narekoval Mojzesu in po katerih so nastali prvi zakoniki, 12.-13. st. pr. Kr.). In cerkev kot institucija je stoletja igrala pomembno vlogo pri tvorbi držav.
Dejstvo pa je, da je danes (v Slo) cerkev ločena od države in hkrati podrejena državnim zakonom (tukaj marksistični pogled ne igra nobene vloge). In ne vidim smisla v tem, da se narod poziva h krščanskim vrednotam. V tej "aferi" je zatajil sistem državnih zakonov in ne sistem občih norm in vrednot.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3572 : ponedeljek, 01.03.2010 : 18:40:14 »

Glasovala tudi jaz. Za Polono. Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3573 : ponedeljek, 01.03.2010 : 19:24:52 »

Žerjav Pahorju: Zbežati želite pred odgovornostjo!

http://24ur.com/novice/slovenija/zerjav-pahorju-zbezati-zelite-pred-odgovornostjo.html
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3574 : ponedeljek, 01.03.2010 : 19:30:44 »

Fajn, ki imamo več čarunalnikov  Wink Grin
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #3575 : ponedeljek, 01.03.2010 : 20:07:53 »

http://www.genspot.com/Photogallery/ShowPhoto.aspx?photo_id=198516  Tongue
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3576 : ponedeljek, 01.03.2010 : 20:13:00 »

Hehe, jaz sem danes po sms-u dobila eno pesmico, ki jo je kao napisala Kresalova in naj bi jo kao pela na EMI 2010, naslov je pa: Moj kužek! Vsebina je pa Grin
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #3577 : ponedeljek, 01.03.2010 : 20:16:38 »

No jaz pa zanimivo misel dneva - Prejšna vlada je jebala narod, sedanja pa še pse.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3578 : ponedeljek, 01.03.2010 : 20:16:47 »

Iz 24ur.com:

"Pahor je sicer dopustil možnost, da se včasih zgodi tragedija, ne da bi bil kdo objektivno odgovoren za to." 

Pa daj no... bruham
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3579 : ponedeljek, 01.03.2010 : 20:30:06 »

Se zgodi včasih ja, samo ne v tem primeru Tongue
Logiran
FiMi
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #3580 : ponedeljek, 01.03.2010 : 21:33:43 »

o čem to zmagec zdaj :/ ..prvič sem mislila, da sem ga narobe razumela pa je zdaj ponovil... je torej zdaj splošno znano, da se je del slovenske politične elite spolno izživljal nad psi ali ??

Ali pa "morda" vedo veliko več kot so pripravljeni priznati...

Na bruhanje mi gredo ti obrazi, ki se vsi po vrsti sprenevedajo.. izjava dneva mi je pa da pravijo da saj so se tud v preteklih vladah dogajale takšne in drugačne napake...smo zdaj postali otroci ki govorijo če lahko oni potem lahko tudi mi :/
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3581 : ponedeljek, 01.03.2010 : 21:33:51 »

Smo, oboje Roll Eyes.

VČŠ:
''Izjemnega pomena pri nastajanju nove zakonodaje je seveda vprašanje nadzora. Dokončne rešitve tega vprašanja še nimamo.''
Ja sevede da je nimajo, 'dokončne rešitve tega vprašanja'. Zato pa je, kot je. Angry.
Ne bo več treba novih zakonov, ko jo bodo imeli, ker bo sistem vsaj en malo deloval...

VČŠ:
''Ena od možnosti, ki se pojavlja v trenutni razpravi in bi jo VURS lahko podprl, je tudi prenos pristojnosti za nadzor nad izvajanjem nove zakonodaje na lokalne skupnosti.''
Lokalne skupnosti so tudi fajn stvar. Bo verjetno tako, da 'tega problema pri njih ne bo', kot ga zdaj ni pri prostoživečih mačkah, pa še pri čem. In ne bo ne pogodb, ne živalske policije. Zakonsko odgovorne pa občine itak niso, al kako že gre to.
Animal police sploh ne bi bil slab, samo po moje centralno urejen, ker je tako vsaj možno kaj predpisanega uveljavit in kontrolirat - če je volja seveda, ne tako kot zdaj, ko je pač ni. A se da kako zgrabit za tele izjave, saj VURS bi se 'hišnih' živali očitno rad znebil - a ni to idealna priložnost (naj se VURS potem ukvarja s kurami, ki gredo v paštete, saj očitno že zdaj to najraje počne)?

Moram komentirat še tisto od zadnjič, kako so ubogi na VURSU, ker ne morejo v stanovanja na kontrole in je to cel postopek...
Naj gredo malo OKROG bajt, po pesjakih, verigah, javnih površinah, kjer po vaseh najdeš vse kar leze in gre in še nikoli ni bilo pri vetu, nečipirano, še nikdar razglisteno in razbolhano. Pa spomladi naj se malo sprehodijo okrog nezaželenih legel, ki ponavadi niso med pouštri na kavčih skriti, ampak kar lepo na kozolcih in po verigah pred hišami.

Se podpišem.

Če bi VČŠ pomolila nos kdaj iz pisarne na teren, bi videla da prelaganje delovanja na lokalno raven pelje v katastrofo. Ker valda da NIHČE več ne bo imel ne zavrženih ne mučenih ne prostoživečih živali, saj bi za njih šel denar, ki tako ne bi mogel it za nov pločnik. Ljudje pa na volitvah vidijo da je nov pločnik, briga pa jih a je sosedov pes še ves garjast na ketni al mu ga je kdo odvzel in namestil v zavetišče. Sploh manjše občine so katastrofa, samovoljne do amena. Ker župan itak vse ve in ima vedno prav.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #3582 : ponedeljek, 01.03.2010 : 21:34:46 »

Primer Baričevič: Kdo vse je vpleten?

http://24ur.com/novice/slovenija/primer-baricevic-kdo-vse-je-vpleten.html
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3583 : ponedeljek, 01.03.2010 : 21:40:01 »

V tej "aferi" je zatajil sistem državnih zakonov in ne sistem občih norm in vrednot.
Se globoko ne strinjam. Zatajilo je oboje - najprej norme in vrednote in posledično šele sistem zakonov in nazzora.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #3584 : ponedeljek, 01.03.2010 : 21:54:26 »

Torej minister ne pozna svojih nalog in predsednik vlade ne pozna svojih in ministrovih nalog? Zakaj tako zelo ščitijo drug drugega?
Ali v tej nekoč ljubi Sloveniji sploh še kdo zna delat po zakonu, ali sploh še kdo pozna svoje delo, svoje naloge in dolžnosti? Bo potrebno poklicat na pomoč strokovnjake iz tujine? Da jim vsakemu posebej razložijo kaj so njegove pristojnosti in dolžnosti.
Tole smrdi do neba in zato tudi jaz vedno bolj hočem vedeti kdo še je bil direktno vpleten v zverinsko trganje drobovja trem bulmastifom.
Logiran
Strani: 1 ... 234 235 236 237 238 [239] 240 241 242 243 244 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines