mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 11:34:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632866 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3720 : petek, 05.03.2010 : 12:09:24 »

pridna, mislis na veterinarja, ki je sestavljal komisijo?

Hm, ja, mas prav, bi mogla preverit od kdaj je Kastelic v Gmajnicah. Ampak a je normalono, da ima pes premer anusa 5 cm? A to ni vidno? A to zgine in se pojavi?

Kako pa ves, od kdaj naprej so se pojavljale zlorabe? Lahko da jih takrat se ni bilo.

Vem ne. Ravno tako kot ne vem, ali je bil Atos v času bivanja brez svojih vrstnikov zlorabljan ali ne. Domnevam. Domnevam, da se človeku ne obrne kar naenkrat, ko mu odvzamejo pse, si šele ob praznini doma zaželi, da bi spolno občeval z njimi in se zato trudi na vse pretege, da bi jih dobil nazaj. Zato, da jih bo pa od zdaj naprej lahko zlorabljal. Al kako ti domnevas?

Vem ne marsikaj v tej zgodbi - ali drugace, vem zelo malo, ker se odgovorni nadvse trudijo, da bi bila stvar meglena. Vem, da je mrtev 1 človek in 3je psi, vem, da vlada histerija, vem, da so vpleteni ljudje na visokih položajih, vem da obstajajo odločbe in dokumenti, ki kontrirajo nekaterim izjavam pristojnih, vem, da je bila delana obdukcija, vem kakšni so neuradni izsledki obdukcije, ostalo pa je +/- domneva. A veš ti kaj več?

Ce kdo res ne spremlja sosednje KZS teme, verjetno info glede vzrejnih dovoljenj teh bulmastifov spada tudi sem. Kavciceva izjava vceraj je bila, da menda ni bil opravljen vzrejni pregled, temvec da je sla sodnica tja pogledat psihofizicno ... kondicijo psov in ocenit njihovo vrednost, slo je za neko specialno ocenitev. Morda kdo ve, kaksne ocene so to in kje se da pogledati pogoje za taksne ocenitve? Kaksen pravilnik, karkoli ... Je to ustaljena praksa? Lahko narocim na KZS to posebno ocenitev?

Ok. A imata ali nimata Atlas in/ali Atos vzrejenega dovoljenja? Sem bila pod vtisom, da imata. In, če ga imata, pa ni bil opravljen vzrejni pregled, kje in kako hudiča sta dobila dovoljenje?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #3721 : petek, 05.03.2010 : 12:16:41 »


Vem ne. Ravno tako kot ne vem, ali je bil Atos v času bivanja brez svojih vrstnikov zlorabljan ali ne. Domnevam. Domnevam, da se človeku ne obrne kar naenkrat, ko mu odvzamejo pse, si šele ob praznini doma zaželi, da bi spolno občeval z njimi in se zato trudi na vse pretege, da bi jih dobil nazaj. Zato, da jih bo pa od zdaj naprej lahko zlorabljal. Al kako ti domnevas?

Samota naredi svoje.  Wink
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3722 : petek, 05.03.2010 : 12:16:50 »


Ok. A imata ali nimata Atlas in/ali Atos vzrejenega dovoljenja? Sem bila pod vtisom, da imata. In, če ga imata, pa ni bil opravljen vzrejni pregled, kje in kako hudiča sta dobila dovoljenje?

12 points Cool Točno to je potrebno vprašati necenjeno gospo mednarodno kinološko sodnico  Afro
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3723 : petek, 05.03.2010 : 12:19:31 »

Nemo, saj je povedano, da tisto ni bil vzrejni pregled, ampak ocenapsihofizicnegstanjagibanjanevzrejnipregledtoniisto.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3724 : petek, 05.03.2010 : 12:33:05 »

A ni hec, ko je enostavno napisat javno, kaj je bilo, kako se temu rece, kaksna je podlaga v KZS pravilih in kdo je podpisan? Pa bi se vsa megla v trenutku razkadila in spet bi lahko verjeli, da vzrejni pregled, vzrejno dovoljenje in KZS vzrejna pravila sluzijo pravemu namenu.
Pa ne. Skoraj ne morem verjeti, da bi pri dveh "eminentnih" cajtngah tri novinarke napisale enako laz:

Tekst: Tatjana Pihlar, Dnevnik
Na Kinološki zvezi Slovenije so nam namreč potrdili, da je junija 2006 v imenu vzrejne komisije za molose na željo Saše Baričeviča in Zore Roter v zavetišču Gmajnice ocenila zunanjost Atlasa in Joy ter opravila vzrejni pregled za bulmastife.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042341931

Tanja Starič, Klara Škrinjar, Delo
Na željo lastnika psov je namreč Černetova leta 2006 opravila vzrejni pregled in jim podelila vzrejno dovoljenje.

http://www.delo.si/clanek/100725

Tekst: Alenka Černe, mednarodna kinološka sodnica
Junija 2006 smo ugotavljali fizično kondicijo psov in nismo govorili oz. odločali o kakršni koli vrnitvi psov oz. pogojih, preizkusih, prevzgoji itd.

http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042342524

Vcerajsnja okrogla miza
Blaz Kavcic: Ni slo za vzrejni pregled, temvec za ocenitev psihofizicnega stanja in ocenitev vrednosti psov.
Slisalo nekaj deset ljudi.
Logiran

bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3725 : petek, 05.03.2010 : 12:38:57 »

Tekst: Tatjana Pihlar, Dnevnik
Na Kinološki zvezi Slovenije so nam namreč potrdili, da je junija 2006 v imenu vzrejne komisije za molose na željo Saše Baričeviča in Zore Roter v zavetišču Gmajnice ocenila zunanjost Atlasa in Joy ter opravila vzrejni pregled za bulmastife.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042341931

Zakaj bi pa Joy delala vzrejnega? Ce je ze imela prej leglo (in ocitno ga je imela, ker sta Atlas in Atos njena), potem njej ni potrebno se 1x delat vzrejnega. Se ji samo podaljsa vzrejna knjizica (razen ce je bilo v tem primeru kaj drugace).

Pridna, ne, ne vem nic vec kot ti. Se mi zdi, da se manj. Pocasi sem ze sita tega obtozevanja na vse strani, ker zgodi se pa nic ne (oz. odgovarja pa nobeden ne). Zal! Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3726 : petek, 05.03.2010 : 12:48:39 »

Joy je bila po leglu sterilizirana. torej vzrejnega delat ni mogla.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #3727 : petek, 05.03.2010 : 12:57:58 »

Obtoževanje na podlagi zakonodaje ali obtoževanje vsepovprek? Namreč trdim, da bi veterinarji morali opaziti zlorabo (žal je to že vse tako daleč od Joyinega in Knightovega rojstva dalje, da se veliko stvari ne da več preverit in bodo večno ostale zakrite), da bi morali evtanazirati pse po navodilu uradneg veterinarja, in ravno tako vztrajam, da so odgovorni tako posamezniki (veterinarji, ki so sprejeli pse, inšpektorji, ki so jih obravnavali in kasneje ob vrnitvi preverjali) kot tudi vodstvo ali drugače šefi omenjenih.

Nekaj, kar mene skrajno moti v dogodkih po 2.2. je, da se vse vodi v eni liniji. Veliko bolj pregledno bi bilo, da če bi se vodili (in razčiščevali) postopki ločeno proti VURS, MKGP, KZS in ostalim vpletenim (policiji, sodiščem itd.). Tako pa nas kot bedake pošiljajo iz enega konca na drugega, preusmerjajo pozornost iz Pogačnika do Kresalove in potem nazaj na družino pokojnika in policijo in potem malo VURS in potem še malo sodišča in potem spet Pogačnik in zdaj še Senica in policija in... Megla, ki se ob vsaki zožitvi (približevanju možni resnici) zgosti še veliko bolj (jasno, naravne zakonitosti).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3728 : petek, 05.03.2010 : 13:04:25 »

Se tole je glede vzrejnih dovoljenj:

Tekst: Tatjana Pihlar, Dnevnik
Spomnimo, da je Senica za Dnevnikov Objektiv dejal: "Ponosen sem, da smo tiste pse dobili nazaj." Po drugi strani se je ponorčeval iz veterinarskega inšpektorja, ki da si ni upal usmrtiti psov, čeprav bi, trdi Senica, med izdajo odločbe o usmrtitvi in izdajo začasne odredbe o njeni odložitvi to lahko storil. Toda obstajajo pisni dokazi, kako je Senica veterinarjem in kmetijskemu ministrstvu žugal z odškodninsko tožbo, če bi psa usmrtili, saj naj bi imela veliko premoženjsko vrednost. "Pes Atlas kot odlično ocenjena plemenska žival, z vzrejnim dovoljenjem za plemenjaka, je pomemben tudi z vidika obstoja in nadaljevanja rodu pasme bulmastif v Sloveniji," med drugim piše v pritožbi kmetijskemu ministrstvu, pod katero sta se podpisala Saša Baričevič in njegova življenjska sopotnica Zora Roter.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042339735
Logiran

Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3729 : petek, 05.03.2010 : 13:06:37 »

Joy je bila po leglu sterilizirana. torej vzrejnega delat ni mogla.
Mišljeno je vzrejno za Atlasa in Atosa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3730 : petek, 05.03.2010 : 13:13:36 »

Lahko da je šlo za lapsus. Pisalo je tako:
Citat
komisije za molose na željo Saše Baričeviča in Zore Roter v zavetišču Gmajnice ocenila zunanjost Atlasa in Joy ter opravila vzrejni pregled za bulmastife.
Logiran
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #3731 : petek, 05.03.2010 : 13:47:25 »

Citat
Hm ..., flosarka, cemu pa zdaj po enem mesecu taksen izpad? Si bila kje v kaksni luknji skrita?
Psi niso bili po krivem uspavani, temvec bi morali biti ze 25. marca 2006 (10 dni po napadu zaradi preverjanja stekline), pa zal po neki cudni logiki, za katero je nekaj ozadja zdaj jasnega, niso bili.

Hm......Jana sem moški moral pa bi res spremeniti uporabniško ime vendar se verjetno to ne da. :)in na prvi strani se ne morem prijaviti,ker geslo ne prime drugam kot pa samo za forum.Sem že klikal za pozabljeno geslo pa ne dobim nazaj sporočila.
Jana ,ja saj razumem v čem je stvar.Jaz sem na tistem postu napisal samo za tale primer katerega si je Baričevič povzročil sam oziroma je za tole gnusno dejanje dobil tisto kar si je zaslužil in prav je tako.Na vse zadnje pa,če bi upoštevali samo tale primer so vsekakor spet nazadnje vsega krivi nedolžni psi.In pod to mislim,da bi se moralo prej preveriti zakaj je že ob prvem napadu psov do tega prišlo in kdo je pse naredil takšne.Odgovor je vsekakor jasen že vsem.In če bi na prvem pregledu tudi na veterinarski postaji pregledali pse tako kot je treba bi že tedaj lahko ugotovili kakšno zverinsko početje se je izvajalo na psih bi že tedaj lahko ustavili gnusno mučenje živali vse do sedaj ne pa so kar takoj pse usmrtili samo zato da ne bi na dan prišle marsikakršne nepravilnosti.Vendar kot je vsakdan bolj za videti je v to zadevo vpleteno skoraj celo ministrstvo in to se po počasi vse utišalo ter pozabilo kot vedno doslej.
In sedaj je seveda vprašanje kdo je za vse kriv in kdo bo odgovarjal sedaj,ko je glavni krivec in faktor vsemu skupaj mrtev saj so ga kaznovali psi sami.
Sedaj je le treba počakati na odgovor kateri je že v naprej jasen in tudi sitiacija kako se bo iztekla.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3732 : petek, 05.03.2010 : 15:18:04 »

Ker govorimo o Atlasovem vzrejnem, bi rada povedala nekaj svojih stalisc v zvezi zgornjih objav iz medijev in z vcerajsnje okrogle mize. Zame je tale vzrejni kljucnega pomena, predvsem zato, ker smatram izdajanje vzrejnih dovoljenj za eno od podrocij, ki je najpomembnejse v kinologiji, kjer se vse zacne in na katerem manipulacij, predvsem pa nobene sivine ne bi smelo biti. In ce se izgublja zaupanje v najosnovnejse, kako se ne bo tudi v vse ostalo. Sama dajem pri graditvi tega portala izjemen pomen vzreji, pravi in odgovorni vzreji. Tega pa s takimi manipulacijami, polinformacijami ali celo izkljucujocimi informacijami nikakor ne morem vec poceti. Se vedno pricakujem v kratkem kompletno pojasnilo v zvezi s tem ocenjevanjem v Gmajnicah s strani KZS na spletni strani KZS ali kjerkoli drugje v javnosti. Ce tega kompletnega pojasnila ne bo, bom pac vztrajala naprej in limala te poste v neskoncnost. Ne gre za hujskanje, kar mi nekateri zelijo podtakniti, temvec gre za to, da je vzrejno dovoljenje in vzrejna dokumentacija KZS edino, na kar se lahko pri svojem poslu zanesem, oz. bolje - sem se lahko (morda tudi lazno) zanasala vse do informacij o vzrejnih ali nevzrejnih za Atlasa. Zdaj se pac sama pri sebi ne morem vec zanesti niti na to in ce boste pogledali z mojega stalisca - stalisca osebe, ki selektivno spusca v javnost oglase za nakup pasjih mladicev in ima moznost delati pri tem selekcijo le na podlagi verodostojne dokumentacije in morebitnih subjektivnih ocen ali drugih objav - nimam "v rokah" nicesar vec, za kar bi lahko rekla, da je to bolje, kot ono drugo, kot mladici, rejeni brez vzrejnih dovoljenj. Ob takih informacijah lahko le sama precenim, kateri vzreditelj ali rejec izpolnjuje moje pogoje. Po tej logiki so ok vsi, ki sicer dajo pregledati pse za dedne bolezni in tudi sicer ustrezno poskrbijo za pasjo mati in mladice, ne glede na to, ali imajo vzrejni papir ali ne. Iz vsega tega izhaja tudi rodovnik, saj le-ta temelji na vzrejnem dovoljenju. Za kaj se s tem portalom zavzemam ze leta, pa najbrz tudi vsi veste. Predvsem za korektno vzrejo po vzrejnih pravilih. Z zgornjimi objavami so vzrejna pravila padla in kaj mi ostane?
Upam, da sem dovolj jasna, kaj zame pomeni, ce je Atlas kadarkoli v svojem zivljenju pridobil vzrejno dovoljenje in kaj, ce ga v resnici ni. Ce ga ni, pa si zelim izvedeti za pravila, ki veljajo v slovenski kinologiji za ocenjevanje vrednosti psov. Saj najbrz obstajajo, ce se taksna ocenjevanja res izvajajo?
Logiran

Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #3733 : petek, 05.03.2010 : 15:25:38 »

Jana, ne vem, če si ta podatek že objavila tu, ampak mene konkretno zanima tudi to, kdaj (točen datum) je dobila Joy vzrejno, in od koga (poimensko). Pa najbrž tudi Knight je moral dobito slovensko vzrejno?

Še to hočem vedeti, od kdaj je mag. Blaž Kavčič aktiven v KZS? Je imel kakšno funkcijo preden je postal predsednik?

Hvala vnaprej.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #3734 : petek, 05.03.2010 : 16:20:27 »

Tud če že od prej niso bili spolno zlorabljeni, so bili vsekakor zlorabljeni na kak drug način. Sami od sebe niso postali tako napadalni.

Pod to se pa 100x podpišem!


Logiran
Strani: 1 ... 244 245 246 247 248 [249] 250 251 252 253 254 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines