mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 11:32:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 261 262 263 264 265 [266] 267 268 269 270 271 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632865 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #3975 : sreda, 10.03.2010 : 22:46:34 »

Bel plašč je bil pa čigav?
Tisto je markeska obleka!!!!
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #3976 : sreda, 10.03.2010 : 22:49:02 »

Če se še prav spomnim, sta na sliki dva policaja, en ima črno, drugi pa belo markersko obleko.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3977 : sreda, 10.03.2010 : 22:57:46 »

Izgleda, da ni bilo gostov za Vroci stol, saj so ze druge informacije, oz. je Pozar vrgel dol prejsnjo objavo Tongue.
Bilo je 6 gostov.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3978 : sreda, 10.03.2010 : 23:02:10 »

Kapitan_Nemo, z zamudo so bili popolnoma drugi gostje, kot so bili napovedani Wink
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #3979 : sreda, 10.03.2010 : 23:16:06 »

Citat
http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Delo - Tiskano Delo, 10.3.2010, , stran 2 - Generalna državna tožilka res ščiti neodvisnost tožilstva?
Ne najdem tega članka na tem linku..  Undecided
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #3980 : sreda, 10.03.2010 : 23:18:46 »

Kapitan_Nemo, z zamudo so bili popolnoma drugi gostje, kot so bili napovedani Wink
A tako? Očitno nekaterim že kuzla v rit skače Evil
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3981 : sreda, 10.03.2010 : 23:26:41 »

saba, dali so ze novo Delo, z datumom 11.3.2010, zato na linku ne vidis vec tega naslova. Zal ima Delo sistem, kjer moras iskat po tiskani izdaji in ne mores dat direktnega linka na konkreten clanek.

Med "arhivskimi izvodi" oznaci 10.3. in bos nasla v seznamu naslov clanka "Generalna državna tožilka res ščiti neodvisnost tožilstva?"
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3982 : sreda, 10.03.2010 : 23:57:11 »

Marjeta Šoštarič, Delo: Umik brez kesanja
http://www.delo.si/clanek/101143
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3983 : četrtek, 11.03.2010 : 07:29:48 »

Nič se ne odpre.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3984 : četrtek, 11.03.2010 : 09:30:00 »

Ne vem kako, meni dela.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3985 : četrtek, 11.03.2010 : 09:30:14 »

Sem šele danes pogledala spodnje perilo od Kresalke butnglavc butnglavc
A kakšne malo bolj retuširane slike pa ni mogla dat gor Roll Eyes Na tej izgleda stara 60 let Tongue
Kresnica - KRESAL + SENICA  Shocked Cool Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3986 : četrtek, 11.03.2010 : 09:31:43 »

Ah, en E pri Senica sem po nesreči preveč odebelila.

Aja, a da bi bila Kresnica izpeljanka od KRESal in resNICA - ne bi vedla Evil pevka
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #3987 : četrtek, 11.03.2010 : 10:07:15 »

PASMA BULLMASTIFF JE REHABILITIRANA

Štirje bullmastiffi, ki niso bili prav nič krivi, da sta njuna lastnika domnevno zlorabila vse njihove dobre lastnosti in so jima le zvesto služili, so rehabilitirani.

Hvala ge. Metodi Mikuž, izvedenki 1. komisije, ki je zapisala: »Menim, da bi morale biti v zvezi s to tragedijo ugotovljene vse nepravilnosti v ocenah in postopku in znana vsa dejstva. To smo dolžni vsem prizadetim.« in da je na mojpes.net posredovala dokumentacijo 1. izvedenske komisije, ki smo si jo lahko vsi prebrali. Tisti, ki bullmastiffe imamo in pasmo poznamo ter že od leta 2006 medijsko spremljamo vso dogajanje v zvezi s temi nesrečnimi psi, pa smo si lahko tudi na podlagi te dokumentacije ustvarili svoje mnenje in dobili nekatere konkretne odgovore na vprašanja, ki smo si jih tudi sami zastavljali.
Tukaj bi želela še enkrat poudariti, da je bullmastiff miroljubna pasma, umirjena, z visokim pragom tolerance - vzdražljivosti in da je zelo malo verjetno, da bi napadla že samo zaradi svoje nravi.
Res pa je tudi, da je lažje okriviti psa, sploh če slabo poznaš pasmo, kar je tudi po eni strani razumljivo, saj je v Sloveniji ta pasma redka. Prav tako pa so nam bila, kot vsem normalnim ljudem domnevna grozodejstva nepojmljiva.

V spomin nanje
Gospod Artur Kraven je knjigo o pasmi, ki jo je napisal, posvetil svoji samici »Beli«, z obrazložitvijo:

»Bell je bila bullmastiff starega tipa. Zvesta, privržena in sijajna mama. Bellina gospodarica je morala za kratek čas zapustiti dom, saj je morala predati neko sporočilo, a nesrečno naključje je v času njene odsotnosti v hiši zanetilo požar. Bell je bila v tem času v svojem boksu in je negovala svoje mladičke. A ko je zagledala plamen, je skočila, vendar je bila hiša zaklenjena. Tako dolgo se je zaletavala v vrata, da jih je naposled le uspela razbiti in je takoj stekla v kuhinjo, kjer je v zibelki ležal dojenček. Bell je, z vso nežnostjo matere, previdno odnesla dojenčka iz hiše in ga položila izven hiše na varno mesto. Po tem se je ponovno vrnila v gorečo hišo, verjetno z namenom, da bi poiskala še svojo gospodarico. Zaradi svoje hrabrosti je Bell izgubila življenje, a se njena zvestoba in hrabrost pomnita kot najlepši spomenik. Bell je bila ena od mnogih pasjih junakov, ki so zvesto vršili svojo dolžnost do poslednjega trenutka. Naj ostane spomin na to dejanje zavedno ohranjen!«
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3988 : četrtek, 11.03.2010 : 10:28:44 »

V spomin nanje
Gospod Artur Kraven je knjigo o pasmi, ki jo je napisal, posvetil svoji samici »Beli«, z obrazložitvijo:

»Bell je bila bullmastiff starega tipa. Zvesta, privržena in sijajna mama. Bellina gospodarica je morala za kratek čas zapustiti dom, saj je morala predati neko sporočilo, a nesrečno naključje je v času njene odsotnosti v hiši zanetilo požar. Bell je bila v tem času v svojem boksu in je negovala svoje mladičke. A ko je zagledala plamen, je skočila, vendar je bila hiša zaklenjena. Tako dolgo se je zaletavala v vrata, da jih je naposled le uspela razbiti in je takoj stekla v kuhinjo, kjer je v zibelki ležal dojenček. Bell je, z vso nežnostjo matere, previdno odnesla dojenčka iz hiše in ga položila izven hiše na varno mesto. Po tem se je ponovno vrnila v gorečo hišo, verjetno z namenom, da bi poiskala še svojo gospodarico. Zaradi svoje hrabrosti je Bell izgubila življenje, a se njena zvestoba in hrabrost pomnita kot najlepši spomenik. Bell je bila ena od mnogih pasjih junakov, ki so zvesto vršili svojo dolžnost do poslednjega trenutka. Naj ostane spomin na to dejanje zavedno ohranjen!«


Lepa zgodba. Vseno pa se mizdi zelo čudno, da je psica najprej rešila dojenčka, svoje mladičke pa pustila v goreči hiši ? Ali  manjka kakšen stavek?

Obenem pa je ta zgodba (in podobne) dokaz,da le niso samo psi, ki imajo pod 40 kg in ene 6 kil edina bitja, ki naj bi imela pravico bivati s človekom. Kako bi ena čivava ali pa maltežan odvlekla dojenčka iz visoke košare na prosto?
Kako naj bi en 5 kilsi pes razbil vrata ali okno? Kako naj bi tako majhen pes lahko učinkovito delal pri iskanju v lavinah, če mu moraš še za izlet skoraj natakniti tistio zastavico za otroška kolesa, da ga še najdeš po prvem resnem sneženju? Najbrž ni naključje, da za vodiče slepi ne uporabljajo npr pinčev, čeprav bi bili izjmno ekonomični in praktični....še in še je razlogov, da imajo nekatri raje večje pse, kakor obstajajo tudi utemljeni razlogi  da imajo nekatri raje več psov....
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #3989 : četrtek, 11.03.2010 : 10:42:12 »

Citat
Lepa zgodba. Vseno pa se mizdi zelo čudno, da je psica najprej rešila dojenčka, svoje mladičke pa pustila v goreči hiši ? Ali  manjka kakšen stavek?

Psica je bila z mladiči zunaj hiše in je vdrla v hišo, da je rešila dojenčka - tako jaz razumem.

Zelo lepa zgodba.
Logiran
Strani: 1 ... 261 262 263 264 265 [266] 267 268 269 270 271 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines