mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:03:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 295 296 297 298 299 [300] 301 302 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624320 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4485 : torek, 29.03.2011 : 11:27:28 »

Mene pa zanima, kaj naj bi posušena kri, ki so jo našli nekje gor v bajti (ne prav na samem prizorišču) na štekarju za luč sploh dokazovala? Da je bil nekoč nekdaj v hiši še nekdo ki ni polcaj in ki ni Baričevič?
In kakor je že sama afera nagnusna, enako nagnusno je njeno izkoriščanje v politične namene. Fuj.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4486 : torek, 29.03.2011 : 14:43:09 »

Če imajo dokaze, da je bil na prizorišču, naj tožilstvo ukrepa in vloži obtožnico. Potem naj da kri in se "opere" in povrh še toži "očividce" zaradi krivega pričanja in še Požarja, ipd zaradi blatenja imena. Če pa dokazov ni dovolj, pa naj vsi skupaj lepo utihnejo.

Če Senica (ali pa kdorkoli drug) ni kriv in lahko to tudi dokaže, lahko takoj toži zaradi blatenja imena, krivega pričanja bla bla. Saj je človek od foha, bo ja znal poštimat reči tako, da se bo zvlekel. Zakaj in kako, vejo najbolje sami. Jaz se vsakič sproti spomnim onega posnetega telefonskega pogovora takoj po dogodku ... Se je gospo jasno slišalo, kaj je rekla. Samo če bi šlo npr. zame in za moje pse, bi bil primer že zdavnaj končan, tako pa bohve, kdo ma še vse umazane roke (ups, lulke), da tako motovilijo okoli tega. 
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #4487 : torek, 29.03.2011 : 19:19:29 »

Če Senica (ali pa kdorkoli drug) ni kriv in lahko to tudi dokaže, lahko takoj toži zaradi blatenja imena, krivega pričanja bla bla. Saj je človek od foha, bo ja znal poštimat reči tako, da se bo zvlekel. Zakaj in kako, vejo najbolje sami. Jaz se vsakič sproti spomnim onega posnetega telefonskega pogovora takoj po dogodku ... Se je gospo jasno slišalo, kaj je rekla. Samo če bi šlo npr. zame in za moje pse, bi bil primer že zdavnaj končan, tako pa bohve, kdo ma še vse umazane roke (ups, lulke), da tako motovilijo okoli tega.

Saj se hesaš, a ne? Vsaj upam.
Drugače predlagam v branje slovensko ustavo. Vsak velja za nedolžnega, dokler mu krivda ni dokazana. V našem pravnem sistemu je tako, da nikomur ni treba dokazovati, da ni kriv, ampak je to stvar tožilcev.

A lahko ti dokažeš, da te ni bilo v tisti hiši? Jaz ne morem, čeprav niti ne vem, kje točno to je.
Pa nimam nobene simpatije ne do Senice ne do Kresalove, ampak to ni način.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4488 : torek, 29.03.2011 : 19:40:26 »

Saj se hesaš, a ne? Vsaj upam.

Noup. Zakaj bi se?

Drugače predlagam v branje slovensko ustavo. Vsak velja za nedolžnega, dokler mu krivda ni dokazana. V našem pravnem sistemu je tako, da nikomur ni treba dokazovati, da ni kriv, ampak je to stvar tožilcev.

Jaz pa tebi svoj prejšnji post, recimo. Če se ne motim, sem napisala, da že vejo, zakaj se v to niso spuščali. Mislim, da se mi vsaj približno sanja o našem pravnem sistemu, čeprav nisem pravnica.

A lahko ti dokažeš, da te ni bilo v tisti hiši? Jaz ne morem, čeprav niti ne vem, kje točno to je.
Pa nimam nobene simpatije ne do Senice ne do Kresalove, ampak to ni način.

Jep, lahko. In to ne samo z ljudmi, rekla - kazala.
Z
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #4489 : torek, 29.03.2011 : 20:23:14 »

Dokažeš lahko, da nikoli nisi bila v tisti hiši? Hm, zanimivo ... Jaz še vedno mislim, da ne moreš. Wink

Še enkrat ponavljam, da je breme dokazovanja krivde na strani tožilca, ne na strani tistega, ki se brani pred obtožbami.
Se povsem strinjam, da v tem primeru marsikaj ni bilo tako, kot bi moralo biti. Da marsičesa očitno niti niso preiskali. A krivda za to je spet na strani tistega, ki tega ni storil. Zaradi šlamparije ali zavestnega oteževanja preiskave še ne moremo linčati človeka, ki je morda sumljiv, morda pa povsem nedolžen.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #4490 : torek, 29.03.2011 : 20:33:26 »

Še enkrat ponavljam, da je breme dokazovanja krivde na strani tožilca, ne na strani tistega, ki se brani pred obtožbami.
Se povsem strinjam, da v tem primeru marsikaj ni bilo tako, kot bi moralo biti. Da marsičesa očitno niti niso preiskali. A krivda za to je spet na strani tistega, ki tega ni storil. Zaradi šlamparije ali zavestnega oteževanja preiskave še ne moremo linčati človeka, ki je morda sumljiv, morda pa povsem nedolžen.

Midve sva očitno podobnih misli  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4491 : torek, 29.03.2011 : 20:35:05 »

Pa menda nimata požarreport in Slovenske novice po novem med bralstvom statusa medija, ki se gre z oprijemljivimi fakti podprto raziskovalno novinarstvo?  Huh
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #4492 : torek, 29.03.2011 : 20:38:41 »

Po logiki "vsak je kriv, dokler ne dokaže, da ni nedolžen", si lahko jaz ta trenutek izmislim eno vročo zgodbo, v njo vpletem osebo X, se predstavim kot priča, zgodbo spravim v tabloid ... in na tej osebi bo, da se opere krivde kot ve in zna, sicer je vsekakor sumljiva, če ne že kriva.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4493 : torek, 29.03.2011 : 20:47:47 »

Še enkrat ponavljam, da je breme dokazovanja krivde na strani tožilca, ne na strani tistega, ki se brani pred obtožbami.
Se povsem strinjam, da v tem primeru marsikaj ni bilo tako, kot bi moralo biti. Da marsičesa očitno niti niso preiskali. A krivda za to je spet na strani tistega, ki tega ni storil. Zaradi šlamparije ali zavestnega oteževanja preiskave še ne moremo linčati človeka, ki je morda sumljiv, morda pa povsem nedolžen.
Karkoli si že mislim o komerkoli, tole popolnoma podpiram in se čisto strinjam. Ponavljam pa tudi to, da  - karkoli že piše v ustavi ali kjerkoli drugod - ljudje si nismo enaki, pa če se na glavo postavimo. Če jaz rečem, da so Primorci odbiti ljudje (nalašč uporabim Primorce, da me ne bo kdo dejansko obtožil nekega kvazirasizma Tongue), je to nekaj drugega, kot če to izreče predsednik vlade ali celo države. Eno je privatni državljan Pinko Palino, drugo je javna oseba. Pozor: ne mislim reči, da bi se g. Senica moral prostovoljno javiti na odvzem krvi (btw, javno testiranje mi je butasto do amena in ne samo to), vendar vem, da bi jaz na njegovem mestu že zdavnaj tožila, pa nisem javna osebnost, nisem partnerica ministra, nimam njegovih resursov, temveč sem navaden  Pinko Palino. Mislim, da sem bila dovolj jasna, če pa ne, tudi v redu  Wink
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #4494 : torek, 29.03.2011 : 20:47:59 »

Pa menda nimata požarreport in Slovenske novice po novem med bralstvom statusa medija, ki se gre z oprijemljivimi fakti podprto raziskovalno novinarstvo?  Huh

 Grin Bože nedaj. 

Po logiki "vsak je kriv, dokler ne dokaže, da ni nedolžen", si lahko jaz ta trenutek izmislim eno vročo zgodbo, v njo vpletem osebo X, se predstavim kot priča, zgodbo spravim v tabloid ... in na tej osebi bo, da se opere krivde kot ve in zna, sicer je vsekakor sumljiva, če ne že kriva.

Po moje bi se večina ljudi strinjala, da tako ne gre, ampak so mediji tako polni dotičnega gospoda in je javnost precej negativno nastrojena proti njemu, zato zanj velja "kriv, dokler ne dokaže, da je nedolžen".

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4495 : torek, 29.03.2011 : 20:52:09 »

Pa menda nimata požarreport in Slovenske novice po novem med bralstvom statusa medija, ki se gre z oprijemljivimi fakti podprto raziskovalno novinarstvo?  Huh
Niso drugi slovenski mediji bistveno kvalitetnejši, sploh kar se raziskovalnega novinarstva tiče (razen redkih izjem, ki imajo ponavadi eksplicitno politični background ene ali druge strani). Na tem področju smo še v embrionalni fazi razvoja.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #4496 : petek, 15.04.2011 : 13:46:39 »

Saj ne bi hotela politizirati, a zadeva je tako ali tako že zdavnaj spolitizirana.
Ne vem, ali sem jaz butasta ali pa je butast tisti, ki na osnovi zadeve bulmastifi zahteva spremembo ustave. Kako prideš od enega k drugemu, je jasno le posvečenim.
http://www.sds.si/news/8766
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4497 : petek, 15.04.2011 : 14:04:28 »

Copy-paste poskusov vladajočega osebka naših zahodnih sosedov, samo da on namesto bulmastifov uporablja sodnike Tongue
Lepo bi bilo, če bi se vsake toliko kdo spomnil štirih maltretiranih in na koncu še pobitih psov, ampak bohnedej, kvazi-politične igrice so vsaj dobičkonosne, ne.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #4498 : petek, 29.04.2011 : 13:47:57 »

Saj ne bi hotela politizirati, a zadeva je tako ali tako že zdavnaj spolitizirana.
Ne vem, ali sem jaz butasta ali pa je butast tisti, ki na osnovi zadeve bulmastifi zahteva spremembo ustave. Kako prideš od enega k drugemu, je jasno le posvečenim.
http://www.sds.si/news/8766


Blaž Kavčič bo kandidiral za predsednika LDS.
In potem se jaz opravičujem, ker ne bi rada zadeve politizirala?
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #4499 : petek, 29.04.2011 : 14:24:10 »

Do sedaj sem se ogibala tej temi (glede pisanja), vendar, po vsem tem času se morem oglasiti:
Če poskušaš na zadevo gledati nepristransko se vseeno pojavijo vprašanja:
1. čemu dva rešilca (dokumentirano na fotkah)
2. Kaj je s kamerami, ki naj bi bile v ulici?
3. Zakaj in kako so policisti kot kraj dejanja označili samo garažo in niso preverjali kje je prišlo do začetka napada?
4. Zakaj so spustili na kraj osebe, ki tam niso imele kaj početi?
5. Čemu nista bila navzoča preiskovalni sodnik in tožilec oz. zakaj sta bila obveščena z zamudo?
6. Zakaj niso takoj po sumu maltretiranja psov izvedli dodatne preiskave?
7. Zakaj so govorili o uspavanih psih, če se je izkazalo, da so bili ustreljeni?
8. Zakaj je po pozivu Barbare Brezigar naj se malček poglobijo v zadevo ta skoraj doživela linč s strani tožilke in ministra?
.
.
.
Kdo, kako in zakaj je zadevo pometal pod preprogo je najpomembnejše vprašanje ..
Logiran
Strani: 1 ... 295 296 297 298 299 [300] 301 302 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines