mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 05:06:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali  (Prebrano 46781 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #90 : sobota, 27.03.2010 : 01:17:14 »

G Emeršič in G. Bizjak imata namesto kave v ponedeljek zjutraj na mailu vsak po 4 moje maile. Sama pa čakam v nizkem štartu. Evil
Škoda, da je petek.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #91 : sobota, 27.03.2010 : 01:19:06 »

helena, brez zamere, toda meni ta ideja posiljanja vecih mailov (in to takoj, brez izdelane seminarske) ni vsec ...

Eh, sorry, sem prevec padla notr Wink
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #92 : sobota, 27.03.2010 : 01:20:20 »

Jst predlagam poziv na MKGP (izkljucno zato, ker sem mnenja, da na VURSu ne bomo dosegli nicesar, ker nas a priori zavracajo, ne glede na argumente) za razlago 12. clena Pravilnika. Poziv = dopis v obliki opisanega zatecenega stanja, primeri delovanja in navodil VURSa - kako postopajo (recimo izjava Bizjakove in nato papir, ki ga je dobilo ZH), mnenje veterinarjev (se pac poslje na veterine, naj strokovnjaki podajo mnenje), tuja praksa (ce ima kdo stik s tujimi zavetisci, da dajo od sebe podpisan in stempljan list na katerem pise zakaj je za macke tako dobro in ne drugace) in zahtevo po nadaljnem navodilu. Ponovno - navodilo ni sprememba akta (pravilnika/zakona), pac pa razjasnitev tezave =navodilo.

Kriticna masa = vecje stevilo pritozb. Kar pa ne pomeni, da mora vsak od nas posiljat vprasanje na MKGP, ampak so to ponavljajoci primeri - masa tezav.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #93 : sobota, 27.03.2010 : 01:22:03 »

Nimajo veze s seminarsko, so le vprašanja, na katere pričakujem odgovore, da dobimo napisano črno na belem uradno stališče Vursa, ne le en Bizjakov dopis več pač. In to ali si ti not padla al ne, nima nobene veze s tem.  
pridna, a te lahko pokličem v zvezi s tem, da mi razložiš malo tale MKGP?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #94 : sobota, 27.03.2010 : 01:22:59 »

Ja, pridna, saj je itak ministrstvo izdalo zakon, ne vurs. vurs nima tle kaj delat.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #95 : sobota, 27.03.2010 : 01:23:40 »

Pravilnik je Vursov, a ni?
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #96 : sobota, 27.03.2010 : 01:25:20 »

Sicer nimam o vsem skupaj kaj pojma, sem pa malo brala člene... teh 14 dni iz 1. odstavka 15. člena Pravilnika o pogojih za zavetišča za zapuščene živali, citiram: Namestitev v izolatoriju traja za pse praviloma 10 dni, za mačke pa praviloma 14 dni. Tukaj nikjer ni definirano, da se člen nanaša na prostoživeče mačke.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #97 : sobota, 27.03.2010 : 01:25:45 »

Ja, pridna, saj je itak ministrstvo izdalo zakon, ne vurs. vurs nima tle kaj delat.

Ne strinjam se cist s tem, ampak v globalu misliva verjetno enako.

pridna, a te lahko pokličem v zvezi s tem, da mi razložiš malo tale MKGP?

Valda, ampak a loh jutri? Bi jst sla spat zdele.  Wink
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #98 : sobota, 27.03.2010 : 01:27:03 »

helena, jaz bi se vzdrzala napada, ce zelis kaksno zadevo resiti.
Najprej argumenti, potem komplet nastop. Kar malo drkat nima smisla, ker je to psiholosko zelo slabo za kaksne konkretnejse zadeve.
Taksno pisarjenje ima vec slabih ucinkov:
- imajo te poln kufer in te ne jemljejo kot resnega sogovornika tedaj, ko bi zelel biti resen sogovornik - posledicno ne jemljejo resno niti drugih, ki poskusajo nastopati s podobnimi problemi, pa ceprav neodvisno in vedno z argumenti,
- v obilici napisanega (in ob predpostavki, da spet pise "tezak"), se argument izgubi in niti takrat, ko imas prave argumente, jih nihce ne jemlje resno,
- kvantiteta le redko nadomesti kvaliteto - recimo v primeru "mase", ki jo potrebujemo, za kar pa se napadi po mailih ne morejo steti, ker nisi "masa",
- v kvantiteti pisanj vede ali nevede izdajas tisto, kar je treba hraniti kot argument za kasneje, ko ga potrebujes (ena takih zadev je clanek v Zurnalu, na katerega je verjetno vecina, tudi Bizjakova, ze pozabila),
- v takih primerih se lahko pripravijo z odgovori in resitvami na vsa tvoja orozja - ti pa ostanes brez municije.
Brez zamere.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #99 : sobota, 27.03.2010 : 01:27:33 »

Ne zdele.  
Jutr sem mislila, itak.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #100 : sobota, 27.03.2010 : 01:29:58 »

Sicer nimam o vsem skupaj kaj pojma, sem pa malo brala člene... teh 14 dni iz 1. odstavka 15. člena Pravilnika o pogojih za zavetišča za zapuščene živali, citiram: Namestitev v izolatoriju traja za pse praviloma 10 dni, za mačke pa praviloma 14 dni. Tukaj nikjer ni definirano, da se člen nanaša na prostoživeče mačke.

Je pa se ena pot - s pritozbo oziroma pozivom se obrne na MKGP - resorno ministrstvo - in predlaga razlago clena oziroma Navodilo za postopanje. Pritozba sem napisala z namenom, saj gre za nesoglasje oziroma neskladje pri ravnanju na podlagi dolocenega akta in v tem primeru se lahko (glede na to, da VURS ne postopa v vseh primerih enako oziroma ne daje enakih navodil) obrnes na interpretacijo na MKGP, ki izda Navodilo, na podlagi katerega naj bi VURS nato ukrepal. V tem primeru gre sicer za navodila, ki jih javni usluzbenci naceloma (zakonsko gledano) niso dolzni upostevati, vendar bi morala biti razlaga minsitrstva dovolj močno orodje.

Ravno zato, ker nasi zakonski akti dopuscajo moznost razlicne interpretacije sem predlagala Navodilo.

Ne zdele.  
Jutr sem mislila, itak.

Sem se ze ustrasla, ker se mi beres ful zagreta, jst mam pa komaj se oci odprte  Grin
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #101 : sobota, 27.03.2010 : 01:30:44 »

helena, jaz bi se vzdrzala napada, ce zelis kaksno zadevo resiti.
Najprej argumenti, potem komplet nastop. Kar malo drkat nima smisla, ker je to psiholosko zelo slabo za kaksne konkretnejse zadeve.
Taksno pisarjenje ima vec slabih ucinkov:
- imajo te poln kufer in te ne jemljejo kot resnega sogovornika tedaj, ko bi zelel biti resen sogovornik - posledicno ne jemljejo resno niti drugih, ki poskusajo nastopati s podobnimi problemi, pa ceprav neodvisno in vedno z argumenti,
- v obilici napisanega (in ob predpostavki, da spet pise "tezak"), se argument izgubi in niti takrat, ko imas prave argumente, jih nihce ne jemlje resno,
- kvantiteta le redko nadomesti kvaliteto - recimo v primeru "mase", ki jo potrebujemo, za kar pa se napadi po mailih ne morejo steti, ker nisi "masa",
- v kvantiteti pisanj vede ali nevede izdajas tisto, kar je treba hraniti kot argument za kasneje, ko ga potrebujes (ena takih zadev je clanek v Zurnalu, na katerega je verjetno vecina, tudi Bizjakova, ze pozabila,
- v takih primerih se lahko pripravijo z odgovori in resitvami na vsa tvoja orozja - ti pa ostanes brez municije.
Brez zamere.

Jst ne zamerim nič, če si name mislila. Poslani maili so lepo zastavljena, vljudna vprašanja v smislu, kako naj delamo zdaj, glede na dopis, ki so ga poslali zavetišču. Čisto operativne narave. Zraven še poslana kopija izjave ge. Bizjak . Nič napada sploh.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #102 : sobota, 27.03.2010 : 01:37:34 »

Sicer nimam o vsem skupaj kaj pojma, sem pa malo brala člene... teh 14 dni iz 1. odstavka 15. člena Pravilnika o pogojih za zavetišča za zapuščene živali, citiram: Namestitev v izolatoriju traja za pse praviloma 10 dni, za mačke pa praviloma 14 dni. Tukaj nikjer ni definirano, da se člen nanaša na prostoživeče mačke.

Problem je, ker NE pise nic posebej za prostozivece macke, zato si razlaga inspektor, da morajo biti tudi prostozivece macke (torej vse macke, ki pridejo v zavetisce) 14 dni v izolatoriju, kar pa je za prostozivece macke povsem nesprejemljivo, saj pomeni za njih ze lovljenje in namestitev v kisto za tisti cas, ki je nujno potreben za odlov, transport, S/K in transport nazaj na lokacijo, hud stres. Kaj sele, da morajo biti 14 dni v kisti, kot pravi inspektor, da zapoveduje pravilnik.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #103 : sobota, 27.03.2010 : 01:40:49 »

Poslani maili so lepo zastavljena, vljudna vprašanja v smislu, kako naj delamo zdaj, glede na dopis,

Objavila sem, kar sem dobila. Zaenkrat tole zavetišče, na katerega je naslovljen dopis, vodim jaz. Pričakujem, da bom jaz spraševala, kako naj delam oz. imela vsaj možnost v petih dneh sestaviti odgovor, ki bo čemu podoben. Nikogar nisem prosila, naj za stvari, ki se tičejo delovanja zavetišča, sprašuje VURS karkoli. Bi prosila, da se v bodoče to upošteva.

Če pa koga zanimajo stvari, ki bi jih rad vprašal, ne da bi se skliceval na dopis Bizjaka ZH, pa seveda lahko sprašuje kogar koli in kar koli.
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #104 : sobota, 27.03.2010 : 01:42:20 »

Potem se pa naj to v pritožbi navede. Pa priloži mnenje ostalih zavetišč, ki tako postopajo - Gmajnice in Mb, če sem prav razumela.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: ZH krši Zakon o zaščiti živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines