mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:39:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Predebel pes...
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predebel pes...  (Prebrano 31051 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #45 : sreda, 31.01.2007 : 19:06:53 »

Tisti, ki vas zanima in imate možnost spremljati TV3, ne pozabite, oddaja je na sporedu čez slabo uro.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #46 : petek, 02.02.2007 : 10:34:57 »

Sem gledala, joj uboge živali, pa ok večina je vsaj sprejela dejstvo, da so živali za shujšat in se je potrudla stanje spremenit, sam una z unim rotijem pa, ubogi pes res, kako lahko misli človek, da je taka žival srečna. Eni res mislijo, da je hrana vse kar ma pes v življenju  Angry  Tak ekstrem bi jaz dala za mučenje, isto, kot če je pes preveč izstrada, jaz bi ji ga vzela in ji nikol več dovolila met kakšne živali.

Za uno teto z drugim rotijem, ki ga je pa hujšala, je pa moj fant rekel da ga strašno spominja na njegove starše, ko jaz težim, da ne smejo mojega psa hranit, pa rečejo isto, samo dva koščke, ker je res tako milo gledal, pol pa pogledam tedva kosa sta pa pol klobase  Smiley.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #47 : petek, 02.02.2007 : 10:51:33 »

joj uboge živali, pa ok večina je vsaj sprejela dejstvo, da so živali za shujšat in se je potrudla stanje spremenit, sam una z unim rotijem pa, ubogi pes res

Se popolnoma strinjam s teboj.  Starejša gospod in gospa z mačkonom sta bila prav simpatična pri telovadbi z žogicami.
O tisti gospe z rotiijem pa ne bi. Njene reakcije na nasvete, da bo psa pokopala, so bile milo rečeno ogabne in tudi če mene vprašaš, bi jo prijavila.
Logiran
BC-lino
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #48 : ponedeljek, 20.08.2007 : 22:00:01 »

Imam mladega kužka 7 mesecov in se mi zdi da je kakšen kg ali 2 pretežek. Kako naj ga shujšam?Na sprehod hodim 2x dnevno dobiva pa hill's puppy 2x dnevno.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #49 : nedelja, 01.06.2008 : 21:23:04 »

Saj ne vem ce spada v to temo, ki je sicer že nekaj časa neaktivna, pa bom vseeno poskusila. Če ima kdo težave s predebelim psom, mu podarim 15 kg hrane za odrasle pse s prekomerno težo (znamke tukaj ne smem napisat, če prav vem). Meni hrana enostavno leži v kleti in je ne potrebujem.

Vsi, ki vas zanima, mi javite na ZS ali mail info@mckruster.com (gre za 3 vrece sicer, 2 po 6kg in eno za 3kg, tak da lahko tudi trem interesentom podarim po malo, če ne potrebujete celotnega).
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #50 : ponedeljek, 02.06.2008 : 13:06:38 »

Kaj pa če bi dala kakšnemu zavetišču? Občasno dobijo kakšnega kužka, ki se je očitno izgubil v shrambi Wink Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #51 : ponedeljek, 02.06.2008 : 13:11:48 »

Na zavetišče nisem računala, ker bi prej pričakoval, da so redki psi tam, ki so preveč okrogli. Sicer sem hrano že oddala, je bilo ker precej interesentov.
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #52 : torek, 27.01.2009 : 10:54:34 »

Živjo. Mene pa malo bode tisti post, ki ni dobil odgovora, glede odstopanja od idealne teže. Koliko menite, da gre pes lahko v plus po tehtnici?

Bom še podrobneje, imam namreč škotsko ovčarko, sedaj v 9. letu. Pri cca. 53 cm višine ima 29-30 kg. Dobi doma pripravljeno hrano, ker briketirane ne jé, konzerv se rajši izogibam. Obrok dobi zvečer, povečala sem ji tudi zelenjavo, sadje samo povoha. Dobi manj kot je merica na izdelkih. Glede sladkarij sem stroga, ker so čisto preveč za starejšega psa... Po mojem mnenju je v dobri kondiciji (ni atlet, lenuh pa tudi ne - za žogo vse stori), večurnih rednih sprehodov ne prakticiram zaradi poškodbe kolkov v zgodnji mladosti, saj že lep čas hodi po stopnicah, smo pa ob vikendih na daljših zmernih turah. Veterinar tudi namiguje ne na kakšno hujšanje, vedno vse super. Rebra lepo občutim, je pa lepo odlakana (na ta račun sklepam tudi pripombe tretjih oseb glede prekomerne teže). Priboljške dobi, ko nekajkrat mesečno ponavljava osnovne ukaze, surove kosti za boljše zobe ali pa, če jo je treba zamotiti.

Dodatno sem še v skrbeh, ker planiramo sterilizacijo v tem letu, pa če seštejem tisto možno odebelitev z njenim okostjem in stopnicami... Bom videla kako bo po posegu, vendar resnično nimam ideje, kako jo potem dobit nazaj na normalo. Kako se soočit z debelim izbirčnim psom?

LP, Katja
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #53 : torek, 27.01.2009 : 11:30:12 »

Zmanjšaš merico hrane, ki jo dobi sedaj. Wink
Logiran
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #54 : sreda, 28.01.2009 : 08:20:03 »

hoj! res me čudi, kako ima lahko vaša škotinja 30 kg!!!  Huh namreč, sama imam škotko, ki pri svojih treh letih tehta dobrih 20 kg (mogoče 22), njena višina je po standardih. Je suha, ni presušena, čutijo se rebra, vendar ni shujšana, dobi pa za jesti kolikor želi. zaradi vse tiste dlake tudi kdo pozimi pogleda, ali je res vse to samo dlaka Cheesy

torej - ni mi jasno, kako je lahko v razliki osmih kilogramov pri psu še vedno čutiti rebra? razen, če je psica abnormalno velika ? pa se mi po višini zdi čisto po standardu. tako da po napisanem bi rekla, da je vaša psička res predebela  Sad  in samo zavoljo njenih let in kolkov bi priporočala dietko  Roll Eyes

čimveč zelenjave, če jo ima rada. če ji npr. skuhaš riž z zelenjavo, daj manj riža in več zelenjave ... ipd. Kmalu bo pomlad in poletje - pelji jo plavat (v potok, jezero, morje..., to ji bo super za kolke in za kilažo) Moje mnenje je, da bi psička morala zgubit par kilogramčkov, ker bodo kolki nosili manj teže in bo tudi njej lažje.

poleg škota imam tudi goldija, ki pa je tudi na eni taki mini dieti, ker ima 33 kg, vendar je tudi po postavi zelo močan. veterinar je rekel, da sicer ni debel, niti močnejši, vendar bi izrecno zaradi kolena (je imel natrgano vez) lahko izgubil kake tri kilce. potem bi bil pravi maneken   Grin

naš že od mladih nog je dvakrat na dan, zadnje čase sem mu količino briketov zmanjšala za tretjino, večkrat dobi namesto drugega obroka jabolko ali kaj podobnega  Wink
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #55 : sreda, 28.01.2009 : 09:39:18 »

pičika, hvala ti za primerjavo. Ravno nekaj takega sem upala v odgovor. Saj ne trdim, da je idealna, le da je neverjetno gibčna še vedno kljub vsemu temu. Možno je, da se je zadnje čase umirila, plus za sabo ima tri legla. Prva leta je bila obupen hiperaktivec, ker je dama imela vrt Cheesy ...Zgolj ugibam (prva psica zame). Jeseni sem ji menjala prehrano, še vedno ni nekih velikih opažanj, sem še v fazi kaj ji paše in kaj ne, in tega sploh ni veliko. Nagiba se na 29 zdajle, in ja, rebra so tam, kjer morajo biti Smiley. Imam eno tako lepo baroško izpopolnjeno babo. Hujšat pa poskuša z žogo po ravnem, do tja je vsaj pol urce. Morje, ki ga vidi enkrat na leto, je za capljat, potok pa le za odžejat... Je žal eno od tistih blokovskih bitij, ki se mora prilagajat našim urnikom. Si ne morem predstavljat, kaj bi dobila, če bi jo hranila še zjutraj. Ne smem Smiley ... Vztrajam, ampak to vse gre tako počasi, da včasih kar podvomim v smisel. Bo že. Mogoče, če ji pred oči postavim hrta in rečem 'glej, tole je pes!' Roll Eyes  jaoo...
Logiran
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #56 : sreda, 28.01.2009 : 11:03:36 »

hehe  Cheesy kitekat, ne obupaj, saj bo, vztrajat je pa le treba. moj goldi je na taki dieti že več kot en mesec, pa se kaj dosti ne pozna. vendar sem potolažena, saj na spomlad on sam od sebe "odvrže" kako kilco s sebe (kot bi bil prepričan, da je medved in da mora nabrati malo maščobe za čez zimo, za hude čase) Roll Eyes

drugače pa sem brala, da za nekatere (velike) pasme zelo priporočajo hranjenje dvakrat dnevno. pa tudi, da naj bi pes lažje izgubil kilce, če bi hrano dobil v več manjših obrokih (recimo dveh) - vsaj pri meni je tako. lucky bi namreč s tistimi svojimi očki hodil za mano in prosjačil celo popoldne, če bi jedel le zjutraj celotno dnevno količino. dobili smo ga tako navajenega in smo pri tem ostali.  Wink

sigurno je bila tvoja dama hiperaktivec, ker je tudi moja Adora čisto zmešana še vedno. ko je zunaj, nori, dela osmice, v glavnem... štala!  ???je pa zelo šlank, ampak se ne sekiram, čeprav bi mogoče kdo rekel, da je celo kako kilo presuha. ampak ona poje, kolikor ji paše.

hujšanje mora iti počasi, tako da ne obupaj, le počasi in vztrajno. tud moj lucky ni deležen večurnih sprehodov zaradi kolena, ampak trikrat dnevno (ker je ravno tako v stanovanju in se prilagaja nam): dvakrat 20 min in enkrat dobre pol ure.

pa veliko uspeha  Smiley
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 28.01.2009 : 12:07:23 »

Tudi tebi Wink
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #58 : nedelja, 08.02.2009 : 15:18:07 »

kitekat vztraja in se uči iz dneva v dan. Včeraj doživela 24-urnega vegetarijanca na 4 nogah Tongue Cheesy Pa ne na brezmesno željo, ampak na željo lačnega psa. Če zmorejo tisti, ki to dejansko morajo, potem tudi moje ne bo pobralo... Prišla do parih ugotovitev - kar se dolgo nabira, ne bo šlo kmalu dol; tista metoda pol zjutraj pol zvečer niti ni tako slaba in sem jo začela prakticirat; se mi ne trga srce, ko me pride 'fehtat', ampak grem iz principa še enkrat za par minut ven (porabit stare zaloge), čeprav vem, da je taca v smislu 'lakom lačen' (koristno znat tudi to Wink); jabolka so užitna Roll Eyes ....

A se vam kdaj zazdi, da ima vaš pes boljšo večerjo kot pa vi, če ne najmanj tako dobro? Hudoo, da me vidijo moji.....  Grin Tongue
Logiran
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #59 : torek, 17.02.2009 : 17:41:42 »

hehe kitekat, upam da vama dogaja in da je za zdržat. maš prav, kar se dolgo nabira, ne gre hitro dol.

saj bo pomlad, pa bosta se lahko malo več gibala... ja pol-pol obroki se obnesejo, ker pes ne občuti toliko razlike v zmanjšanju obrokov.

kar tako naprej... lucky je špa še kar isti  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Predebel pes...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines