mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 10:31:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Predebel pes...
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predebel pes...  (Prebrano 31049 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #60 : petek, 20.02.2009 : 14:58:18 »

Sem zasledila nekje določene vrste zelenjave, sadja in začimb, ki ne samo, da ne redijo, pač pa uničujejo maščobe, t.i. negativne kalorije (hmm, ko bi tole našla, ko sem sama sebe hujšala Grin)... A bi znalo to isto delovat na psu, kljub drugačnemu metabolizmu, prebavi? Jaz jih bom nekaj sprobala (tiste, za katere vem, da psu ne škodijo + ne bodo letele ven iz sklede Roll Eyes). Sem pa opazila, da imajo nekateri psi, ki redno hodijo po stopnicah oz. bolj ko ne po strmem, močnejši sprednji del... Moram imet kak izgovor na zalogi Tongue

Jezna na tiste, ki ji hočejo še nevemkajvse podturiti, ko se jaz obrnem stran za 180°...  Angry
V iskanju pravice do nadalnjega,
LP
Logiran
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #61 : nedelja, 22.02.2009 : 16:11:25 »

poskusi, na to se pa ne spoznam ! začimbe ?? pojma nimam, katere pa to misliš Huh
gredo pa tudi meni kocine pokonci, ko vidim, da mi ga za mojim hrbtom futrajo, kljub temu, da nonstop govorim, da mora shujšat, da ne bo mel problemov s sklepi in ostalimi stvarmi, pa še senior je (7 let) in menda so oni bolj podleženi k debelosti.

me ma, da bi kar ponorela včasih!!!

ne vem, a imja kdo izkušnje s tem, koliko je idealna teža prinašalcev??? moj ima 33,5kg, veterinar je rekel, da bi bilo super zavoljo njegovih sklepov, da bi imel nekje  cca 30kg. imel je namreč natrgano kolensko vez, ki smo jo spravljali skupaj pol leta, pa še vedno ni čisto 100% ok, najbrž da tudi ne bo  Undecided če se preveč zdivja, nalsednji dan pošepa, vsakič ko vstane.

kitekat, kako vama kaže? je kaj bolje? a ste našli še kako stvar, ki jo tvoj je (od sadja, zelenjave) ?
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #62 : nedelja, 22.02.2009 : 17:51:14 »

Tehtnica nama zaenkrat še ne gre na roke, mogoče kak dkg, pa se baraba noče izdat Angry Roll Eyes Možno, da name deluje psihično, ampak vizualno je rahlo boljše. Na pomlad se bo še malo slekla, pa bodo tudi drugi lahko malo tiho, ker baje po novem imam brejo psico Lips Sealed (potrditev smisla hujšanja).

Tisto pa naj bi bilo: artičoke, beluši, rdeča pesa, špinača, korenček, zelena, brokoli, paprika, endivija, koleraba, regrat, cvetača, kumarice; česen, bazilika, koromač, peteršilj, žajbelj, timijan; ananas, jagode, maline, mandarine, borovnice, pomaranče, jabolka ter sadež papaje in manga. Kar je v poševnem, se je pri nas bolj ali manj pojedlo, problemov pa tudi ni bilo. Nekaterih nisem napisala, ker je to prvotno 'človeški seznam', za marsikatere ne vem, ali pes sploh lahko zaužije. Je fajn za premislit, da ne bo kje kaj narobe (odgovorna jaz ne). Pa večja količina testenin tudi ne bo pomagala...

Bi bilo veliko lažje kupit kako light hrano, samo jaz (pretežno) kuham, pa imam to že skoraj v mezincu. Sem pa zadovoljna s trenutno situacijo. Mnogo stvari je letelo z jedilnika, nekaj je novih. Prebavnih motenj pa že mesece ni bilo (trkam, ja Smiley). Mora bit drugačna prebava. Rajši zdaj tole, kot pa čez leto/dve klinična debelost  Cool ... Dirkanje je itak zakon, da prideva počasneje domov kot ponavadi, je pa že stalnica.

Pri vama je malo težje zaradi zmernega tempa, ampak bo že. Spomladi bo voda ogreta, pa naj malo več plava, če mu je ljubo. Manj skrbi, ker ne bo (toliko) trenja.
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #63 : nedelja, 22.02.2009 : 17:59:05 »

Drugače ji pa dajem še ta male bučke, ker so fajn vodnate. In naj bi imela korenček in paradižnik večji učinek v surovi obliki.

(kitekat bo na koncu na tole lahko že diplomo napisala Tongue)
Logiran
*mimi*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #64 : petek, 27.03.2009 : 15:34:37 »

moja psička je predebela
namesto 3-4 kg jih ima 6kg
kako naj shujša?
je nevarno zanjo da je predebela?

Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #65 : petek, 27.03.2009 : 15:37:41 »

(pre)debelost je seveda lahko nevarna. Obstajajo dietni briketi (posvetujte se z veterinarjem), vsekakor pa poskrbite da bo več "migala" - daljši sprehodi, intenzivno igranje ipd.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #66 : petek, 27.03.2009 : 15:42:49 »

Predvsem pa nobenih priboljškov, futranja od mize in podleganja prosečemu pogledu Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #67 : petek, 27.03.2009 : 19:45:50 »

Predvsem pa nobenih priboljškov, futranja od mize in podleganja prosečemu pogledu Wink

Kar zna biti precej težko, ampak kot si že sama ugotovila, je debelost lahko nevarna za psičko, tako kot pri ljudeh. To pa moraš obvezno dopovedati vsem v družini - da ne bo recimo psička jedla dietnih briketov, za vsakim vogalom bo pa padel priboljšek od koga, ki se mu bo smilila. 6 kg za psičko, ki naj bi tehtala 3-4kg, je kar pošteno preveč, zato kar resno pristopite k zadevi, drugače se lahko pojavi še cel kup zdravstvenih težav.

Pa migat, migat je treba...Boš videla, da se bo potem tudi bolje počutila in bo bolj živahna. Srečno!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
*mimi*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 02.04.2009 : 13:46:55 »

Kar zna biti precej težko, ampak kot si že sama ugotovila, je debelost lahko nevarna za psičko, tako kot pri ljudeh. To pa moraš obvezno dopovedati vsem v družini - da ne bo recimo psička jedla dietnih briketov, za vsakim vogalom bo pa padel priboljšek od koga, ki se mu bo smilila. 6 kg za psičko, ki naj bi tehtala 3-4kg, je kar pošteno preveč, zato kar resno pristopite k zadevi, drugače se lahko pojavi še cel kup zdravstvenih težav.

Pa migat, migat je treba...Boš videla, da se bo potem tudi bolje počutila in bo bolj živahna. Srečno!
HVALA VSEM ZA ODGOVORE!!!!
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #69 : sreda, 15.04.2009 : 06:55:35 »

Update Wink: Mi tehtamo (zdaj uradno - bili včeraj pri vetu) 28,6 kg. Uspeva! Za vzorec dobro dišijo tudi briketki. Ja, pomlad je ....  Smiley Smiley Ampak menda še vedno ni PREdebela, kljub letom. Se spomnim enkrat dve-tri leta nazaj ji je ta ista tehtnica kazala tridesetko. Undecided

Malo še, potem pa zaključimo. Lepa je pa, lepa...  Cool
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #70 : torek, 01.09.2009 : 06:46:02 »

27,0 kg. Včeraj Smiley
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #71 : sreda, 02.09.2009 : 08:23:23 »

Čestitam  Huh
Logiran
Višavček
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #72 : sreda, 02.12.2009 : 19:07:32 »

Živijo!
Jaz imam doma 3 meseca starega Višavskega terierja. Zanima me, koliko gramov naj mu prebljižno dam za obrok? Cheesy
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #73 : sreda, 02.12.2009 : 19:09:53 »

Priporočena dnevna količina briketov je navedena v razpredelnici na žaklju briketov.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #74 : sreda, 02.12.2009 : 20:04:54 »

Moj predlog je, da se obrnes na vzreditelja, ki ti bo povedal, koliko hrane potrebuje tvoj pes v tem obdobju.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Predebel pes...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines