mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:45:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Predebel pes...
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predebel pes...  (Prebrano 30938 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #90 : četrtek, 04.08.2011 : 09:40:37 »

Glede kosti, ki jih je nekdo omenil zgoraj, dobiva te jušne kosti (goveje), ampak ker stari starši nebi bili pač oni, pustijo še kostni mozeg in tudi to maščobo gor na kosti. Takšno kost dobi 4-5x tedensko.
Tolikokrat na teden se juha kuha? Shocked Shocked Shocked Prepovej te kosti takoj zdaj, sploh pa če jih dejansko poje, ne le "gloda". Votle kosti, sploh pa kuhane, ki se lepo drobijo, s svojimi malimi ostrimi koščki namreč na dolgi rok povzročajo male ranice v črevesju (tako mi je bilo razloženo).
Logiran
Tomicaaa
novinec
*
Sporočil: 46


WWW
« Odgovor #91 : četrtek, 04.08.2011 : 09:50:05 »

Ja, pri nas se juha jé vsak dan, teh kosti ponavadi ne poje, ker so kar velike, ampak pojé dol tisto kar se pojest da.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #92 : četrtek, 04.08.2011 : 09:59:16 »

Pri nas smo žal lahko mojega očeta prepričali, da ji ni dajal kosti in ostale maščobe in hrustancev le tako, da je dvakrat močno pobruhala (moje Angry) stanovanje po tem ko jo je on naskrivaj nahranil (kot majhen otrok - prav zanikal je, da bi ji dal jesti butnglavc jezen)
Jaz pa sem lepo vse kozlanje pobrala na smetišnico in nesla fotru pokazat vegi se je prav videlo, kaj je jedla.
Pa še namenoma sem fejst naglas  bentila, ko sem čistila, da je ja slišal 

Zdaj je že nekaj časa mir. Je pa starejše ljudi res težko prepričat, da psu ne futrajo vseh pomij, ki ostanejo, sploh če jih pes z veseljem poje. Bo treba najt kakšno zvito metodo, kako jih prepričat, res.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #93 : četrtek, 04.08.2011 : 10:02:44 »

Uuuuuu, mastno in slastno Tongue Nič čudnega, da dobiva okroglo obliko  Evil

Če tolikokrat na teden dobiva poleg svoje redne hrane še take "domače priboljške", bosta morala s tole tvojo pesjanko začet ORNG migat. Razmisli tudi o kaki redni "organizirani vadbi" za njene možgane in telo (recimo agility).
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #94 : četrtek, 04.08.2011 : 10:23:33 »

stare starš bo treba omejit... in več migat...  Roll Eyes Tongue
sicer pa že vse piše Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #95 : četrtek, 04.08.2011 : 10:54:33 »

Jaz bi edino glede miganja dodala to, da počasen/normalen sprehod pri zdravem odraslem psu ni kaj prida vreden. Če pes ni fit, naj se ritem in dolžina sprehodov seveda postopoma zvišujeta, odrasel in zdrav pes pa vsekakor potrebuje najmanj zelo hiter tempo hoje z nekaj divjanja in igre (odvisno potem od posameznega osebka).
Hrana tudi naredi svoje: Moro sem lansko leto prešaltala na O. brikete in je v relativno kratkem času nabila gor dodatno težo kljub nespremenjeni dozi gibanja - ko sem jo povrnila na doma pripravljeno hrano se je ponovno vrnila v zavidljivo formo.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #96 : četrtek, 04.08.2011 : 11:28:54 »

Mogoče še en nasvet glede kosti - verjetno je škoda kosti iz juhe vreči stran, ampak mogoče bi lahko kuhano kost starši zamenjali za surovo. Je bolj "elastična" in za psa (in zobe) precej boljša. Če pa je noter mozeg in okrog kar je lahko okrog, naj jih res zmanjšajo. Magari jim razloži, da si zdevedel, da so groooooooooozno škodljive zanjo na daljši rok in da so vsi prepričani, da se samo zaradi njih redi Smiley - kaj pa veš, mogoče pa vseeno pomaga
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #97 : četrtek, 04.08.2011 : 14:04:31 »

Kupi diete brikete, strikno odmeri dnevni obrok z merico in razdeli na 2 obroka + nekaj za nagrade (kar lahko tudi stara starša porabita). IN seveda nbenih dodatnih priboljškov, kosti itd. Loči psa od starih staršev, če ne gre drugače ga zakleni dokler se ne bosta pripravljena držati navodil.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #98 : četrtek, 04.08.2011 : 14:08:04 »

(prisežem, da sem taprvič prebrala, da naj ju zaklene, dokler se ne bosta pripravljena držat pravil ... hehe)
Logiran
Tomicaaa
novinec
*
Sporočil: 46


WWW
« Odgovor #99 : četrtek, 04.08.2011 : 15:04:41 »

Dejansko to ni slaba ideja, da jima nastavim posodico s priboljški posebej nekam, pa iz tistega jemljeta ven. Samo potem moram še očetu pa bratu isto...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #100 : četrtek, 04.08.2011 : 20:50:55 »

Jaz imam z mojo mamo srečo, ker Yin obožuje riževe vaflje (to so tiste okrogle riževe ploščice, ekspandiran riž, nič soljeno itd z ljudi)
In sva se zmenili, da ko je pri njej na obisku mu lahko potala polovico vaflja. Pa sta oba vesela Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Predebel pes...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines