mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:27:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 59829 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #195 : petek, 13.11.2009 : 13:06:25 »

Če  ti pes laja pri zadnjih vratih, žena pa se ti dere pri glavnih vratih,
komu prej  odpreš?
Logično, da psu. Ko bo prišel  noter, bo nehal lajat.
Logiran
lubika2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #196 : torek, 30.03.2010 : 22:24:09 »

Pozdravljeni!

Imam 5 mesecev starega mešančka (maltežan, pinč). Na začetku, ko sem ga prinesla domov je bil zelo plašen in boječ. Kasneje se je navadil na mene in na fanta, pa tudi na ljudi s katerimi je imel redne stike.
Problem pa se je pojavil pred pribljizno enim mesecem. Boji se vseh ljudi, če se mu kdo pribljiža začne histerično lajat (sploh če je to otrok), laja tudi če nekdo dela sunkovite gibe, na neznane zvoke,....
Ne vem s čim bi lahko to povzročila??
Ali ima morda kdo kakšen nasvet, kaj storiti, da se ne bi več tako bal?
Gledala sem tudi za tečaje male šole ( v okolici Maribora) pa sem žal zamudila roke vpisa. Se da še šolati na kakšen drugi način, oziroma je možnost da se še priključim tečaju?

lp
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #197 : torek, 30.03.2010 : 22:53:26 »

Pokliči v katero od tebi bližjih pasjih šol in se pozanimaj, ponekod sprejmejo tudi zamudnike.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #198 : torek, 30.03.2010 : 23:01:38 »

Vsekakor pa psa ne dviguj ali božaj, ko tako laja iz strahu, saj ta strah na ta način potenciraš in pes dojame to kot, da je v redu se te stvari bati. Ignoriraj oz. psa utišaj s kratkim in odločnim: šššt ali tiho ali kaj podobnega. Ne vem sicer kakšna je reakcija, predvidevam, da psa skušaš umirit z božanjem in dvigovanjem v naročje,...tako veliko lastnikov dela (sploh, če so lastniki psa prvič), a je napaka Wink
Logiran
lubika2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #199 : sreda, 31.03.2010 : 07:30:29 »

Ne dvigujem ga. Je pa zelo neprijetna zadeva, da greva na sprehod in če se kdo zapiči v njega in ga hoče pobožat laja nonstop in ne neha dokler ne greva naprej. Enako če so kaki obiski. Če pa se že umiri (po dolgem času) pa potem ko se kdo ki je na obisku vstane ali naredi kak hiter gib, zopet začne repenčit.
Ne vem...v tem primeru tudi samo ignoriram? Ker poskušala sem ga tudi zamotiti z vsem mogočim, ampak v tistem je on čist v svojem svetu:)
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #200 : sreda, 31.03.2010 : 08:12:42 »

Ne, ni dovolj da samo ignoriraš, daj ga na hladno, da se umiri. Torej, v drug prostor, bivalni boks ipd., da dojame, da se nima kaj repenčit. Ko bo tiho, ga pojdi pa iskat in fejst pohvali in mu daj priboljšek. Ali ga pa pošpricaj z vodo iz vodne pištolce, ko to počne zunaj.
Oziroma bodi zunaj vedno en korak pred psom - opazuj okolico in ga zamoti, še preden on opazi moteče elemente (ljudi...).
Meni se ne zdi, da bi ga bilo strah. Pomoje se repenči, ker bi bil rad šef in bi on določal, kdo lahko muva in se pogovarja v vaši bližini in kdo ne. Seveda strah ni izključen, dokler ti ne ugotoviš ali ga je strah, ali ne. V primeru, da bi šlo res za strah, bi bilo potrebno reagirati drugače. Posvetuj se s kakšnim strokovnjakom, ki ti bo lahko svetoval, ko bo psa videl v akciji in ocenil, ali gre za strah, ali za dominanco, če sama tega ne znaš oceniti.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #201 : sreda, 31.03.2010 : 09:14:05 »

V eni moji knjigi je poglavje "Ko pinč laja na gnoju"  Wink So zelo vokalna pasma, z veliko dela lahko stvar malo omilite, tišine pa verjetno nikoli ne boste dosegli. Delajte na pozitivnem odnosu do drugih ljudi, energijo pa sproščajte v šoli in na agility poligonu. Zmatran pes je priden pes  Smiley
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #202 : sreda, 31.03.2010 : 09:25:39 »

Po mojem lahko še pokličeš na KD v Maribor, mislim, da bi vaju vseeno vzeli, čeprav poteka že 3 teden tečajev! Tam bi se kuža navadil na mnogo motečih dejavnikov (drugi psi, ljudje), pa še bolj natančno ti bodo znali svetovati, ko bodo psa in njegovo obnašanje videli v živo.
Logiran
lubika2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #203 : sreda, 31.03.2010 : 10:54:44 »

Hvala za vse nasvete.

Sem se dogovorila, sa še vseeno lahko obiskujeva tečaj male šole, pa bomo potem videli, kak se bo mali obnašal Smiley)
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #204 : sreda, 31.03.2010 : 13:09:06 »

Kako pa naredite, kadar psi lajajo/zavijajo od veselja, ker si prišel domov/iz zgornjega nadstropja/iz vrta (kjer si bil 5 min)... Našo trga od veselja, vse skup pa pospremi še s tačkanjem, vrtenjem v krogu, skakanjem in norenjem. Jo skušam mirit (okamenim, se ne menim zanjo, govorim potiho in počasi), pa se mi zdi, da ne delam nekaj prav, ker me je vedno bolj 'vesela' Roll Eyes.

Načeloma mi lajanje od veselja (no, ET bolj zavija) ni problem, ampak če greš navsezgodaj na WC in te tako pozdravlja, recimo zbudi celo hišo. Ali pa prideš domov s spečim otrokom in imaš isto težavo. Ali pozno ponoči nekdo od domačih vstopi, pa spet začne plesat in prepevat od sreče, da smo takoj vsi pokonci. Čudno mi je stopit skozi vrata in takoj začet huda bit nanjo, ampak glede na to, da ignoriranje ne pomaga, nimam v bistvu kake pametne ideje? Sploh se mi zdi smešno, da te mora takole viharno pozdravljat in ti pet hvalnice, kadar se vrneš iz zgornjega štuka, kjer si pol urce dremal ali zlagal perilo... Aja, vedenja nikoli ne potrjujem, ne delam big deala iz prihodov, ne hvalim je pretirano, nič. Samo bolj ko se navezuje name, bolj je 'srečna', ko me zagleda. Kak predlog?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #205 : sreda, 31.03.2010 : 15:10:17 »

FŽ, pri nas sta pomagali dve stvari: ena varianta je bila, da sem ji ful potiho in nežno govorila (nekaj med pomirjanjem in tolažbo - JE pomagalo), druga pa je kruta do ostalih prebivalcev hiše Tongue
In sicer: tuljenje oziroma zavijanje sva perfekcionirali do te mere, da zdaj zavija samo še na komando in to z velikim veseljem in "guštom"  (to, da to počne v duetu z menoj pa menda ni za v javnost, da ne končam na kakem zaprtem oddelku Grin)
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #206 : sreda, 31.03.2010 : 15:38:52 »

Sem se morala smejat Grin.
Ampak a veš kaj je najbolj smešno - kako si pameten in vse, ko na podlagi prejšnjega psa in nekaj teorije vse veš in znaš... in potem pripelješ žvau domov in vidiš na svoje začudenje, da reagira čisto drugače, da vse počne drugače, da... in pol kar naenkrat ne vešp več nič. In se začneš učit na novo, sam sebi pa se zdiš kar malo neumen, hehe.
Tolažba pri nas ne pomaga, ker reva že zdaj misli, da je največja ubožica na svetu in čim odpreš usta ali jo pogledaš, začne še trikrat bolj na glas razlagat, kako je bila uboga. Si sploh ne upam več potencirat tega in se takrat ukvarjat z njo.
(Pet v duetu pa res še nisva probali, haha Tongue.)
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #207 : sreda, 31.03.2010 : 18:42:33 »

Hmm, v knjigah, ki sem jih brala vsi svetujejo ignoranco. Pri nas je je bil učinek.  Smiley Kaj pa mogoče voda? Jaz sem z njo sicer odpravljala nezaželjeno vedenje v pasji šoli (na prostem), ampak je delovalo Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #208 : četrtek, 01.04.2010 : 07:10:47 »

Poizkusi jo dat najprej na sedi in takoj za tem na prostor, ali pa takoj prostor, če uboga. Šele ko se umiri jo pozdraviš in ji nameniš pozornost v smislu čohanja in pogovora. To ni kazen, ampak ukaz/vaja in pomoje pod komando prostor v leže na tleh bolj težko poje, pa še skoncentrirat se mora na delo, ne na petje.
Itak da je možno, da sem čist v temo brcnila, za probat bi pa bilo.
Naša Missy ni pela, je pa ful skakala ob prihodu. Ko sva striktno delali sedi ob mojem prihodu in je nisem pobožala, dokler ni sedela, se je zelo hitro skakanje prenehalo in ji sedaj samo še rit meče sem in tja. Seveda sedaj sedi ni več potreben. No, pravzaprav jo celo meče sem in tja Kiss Cheesy
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #209 : četrtek, 01.04.2010 : 07:59:49 »

Hej, kocka, dela Cheesy!
Glihkar sprobano. Sedi, ležat ne more, ker jo kar v luft meče Grin. Ampak sedi pa (črvasto zvijanje vključeno). Nekaj si zraven brunda, naglas pa hkrati le ne more pet, ker je to že multitasking in zahteva preveč koncentracije. Tole bomo vadli, pa magari če bo treba za vsako vrnitev po štengah dol priboljške talat. Poročam...

P.s.: Soul, mi gremo ravno danes prvič v šolo - zdaj vem, da moram poleg napakiranih zadev še en ajmarček tekočine pripravit za s sabo Wink.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines