mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:37:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 59825 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #210 : četrtek, 01.04.2010 : 08:29:06 »

Jao, boga mala čokoladica, pa je menda ja ne boš kar z ajmarjem zalivala Wink Sej bi bila pršilka za rože ali pa vodna pištolca od Ronje dovolj Grin Grin Grin Jo bo ajmar vode kar odnesel.
Te že vidim, šerifinja FŽ, z vodno pištolco za pasom dela red Smiley
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #211 : četrtek, 01.04.2010 : 09:26:21 »

Tudi mi imamo tezave z locitveno stisko. Psica je posvojena, sele 10 dni pri nas. Vem da bo trajalo nekaj casa da se navadila in pocutila varno ampak tezava je kar velika. Takoj ko ostane sama (do zdaj je bila sama najvec uro pa pol) zacne tulit in zavijat, da se bunijo celo sosedi iz prvega nadstropja (mi smo v 5.). Zaprta je v kuhinjo, kjer se po moje pocuti najbolj varno. Ima zvake, igracke in svoje lezisce. Unicuje ne nicesar, le obupno dere se. Zal pa ne morem biti ves cas doma, saj moram se kdaj na faks  Tongue kak nasvet? Ker sosedje se ze sedaj posteno pritozujejo, psici pa tudi ni lahko.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #212 : četrtek, 01.04.2010 : 09:51:30 »

Hej, kocka, dela Cheesy!
Glihkar sprobano. Sedi, ležat ne more, ker jo kar v luft meče Grin. Ampak sedi pa (črvasto zvijanje vključeno). Nekaj si zraven brunda, naglas pa hkrati le ne more pet, ker je to že multitasking in zahteva preveč koncentracije. Tole bomo vadli, pa magari če bo treba za vsako vrnitev po štengah dol priboljške talat. Poročam...

P.s.: Soul, mi gremo ravno danes prvič v šolo - zdaj vem, da moram poleg napakiranih zadev še en ajmarček tekočine pripravit za s sabo Wink.
bravo veselje Multitasking is a bitc*  Evil
V šolo nesi pršilko (ki je pa precej velika) ali flaško za vodo, ki ima gor tisti patent za ven potegnit (ala bidon), da ti ne bo trba skoz šraufat pokrovčka, vodne pištolce pa rade puščajo Wink
Logiran
lubika2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #213 : četrtek, 15.04.2010 : 18:38:32 »

Hej, po dolgem času se spet oglašam Smiley

Torej, z malim hodima v solo...tam se kar lepo obnaša, ne laja v pse pa niti v ljudi...se je kr vklopo Smiley
Ko pa pridemo kam drugam..pa opet..sploh če kdo govori proti njemu ( iiii kaki lepi kuza itd Smiley

No...trenutno delama tak, da vsakič ko gre mimo kaki človek ga dam na sedi in ko se vsede in ne upošteva ljudi dobi priboljšek..to vse lepo deluje, ampak ne razumem kaj bom dolgoročno s tem dosegla.
 Namreč ne bi rada ga celo zivljenje mela tak na sprehodih:) Mislim...kaj bo pol 'skužo', da ne sme al kaj?? ne razumem najbolj (isto mi je svetovala instruktorca, da naj ga zamotim, samo vseeno ne vidim kaj bom s tem dolgoročno dosegla Smiley

pa še...če slučajno vseeno začne lajat v katerega mimoidočega...kak potem reagirat?ker ga je v tem primeru ful tezko umirit, ignoriranje pa tud ne pomaga.

Jap..ni nam lahko Smiley)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #214 : četrtek, 15.04.2010 : 18:52:27 »

Sledi navodilom pa bo. Ta ista vprašanja pa postavi v šoli.

Dolgoročno pa tako: večkrat bo pes ignoriral tujce in bil zato nagrajen, manjša bo možnost, da jih bo nalajal naslednjič. In da ga zamotiš mu daš delo. Mora sedet in s tem ima manj časa razmišljat o neumnostih. Med poveljem je namreč toliko zbran, da je pri miru in je skoncentriran nate ali vsaj bolj skoncentriran, kot če bi lutal sam brez veze in si iskal zanimivosti.

Psa, ki sedi zraven tebe je lažje kontrolirat kot psa, ki se prosto šetka, sploh če nimaš v nulo natreniranega vodenja na daljavo sploh, če ga okolica tako moti.
Logiran
lubika2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #215 : nedelja, 18.04.2010 : 07:13:04 »

Ja, sej delam se tak naprej...zdaj ga ucim poleg, da pol to zamenjam s sedi (drugač boma celi sprehod samo sedela Smiley)

Sem pa vprašala eno drugo instruktorco v pasji soli glede tega z lajanjem, pa mi reče, da sej to nič ni, mali pesi pač lajajo... halo?!!:)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #216 : nedelja, 18.04.2010 : 09:24:35 »

Sem pa vprašala eno drugo instruktorco v pasji soli glede tega z lajanjem, pa mi reče, da sej to nič ni, mali pesi pač lajajo... halo?!!:)

Mali pesi nič "pač lajajo".  Roll Eyes

Nasvet lastnice treh malih  pesov: takoj zamenjaj pasjo šolo!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #217 : nedelja, 18.04.2010 : 10:52:43 »

lubika2,
kaj pa ce problem tici drugje in je zato potrebno ubrati drugacno pot?
Psa ne poznam zato ugibam... morda je prisoten strah (negotovost) do mimoidocih in jih zeli na tak nacin odgnati ali pa je  pogruntal, da jim lahko uspesno tezi. Ce je to res, potem je psa potrebno s tem soociti in mu pokazati/dokazati, da si ti tisti faktor, ki ima vse pod kontrolo. Torej, ti si prva, ki pristopis k osebi in se je dotaknes. S tem das psu vedeti, da tisti osebek ne bo nikamor pobegnil zaradi njegovega bevskanja. S popolnimi neznanci je to sicer malo tezje izvedljivo, lahko pa naredis vajo in jo izpeljes z ljudmi, ki jih poznas, (jasno) pes pa ne.
Enako je z obiski. Vedno si tista, ki prva stopi v stik z obiski, pes je sele na drugem mestu. Torej, nikoli mu ne smes dovoliti, da bi bil on prvi. Vsekakor mu moras dovoliti, da tudi on pozdravi, vendar to ne pomeni, da jih bo cel cas obiska maltretiral. Ko jih pozdravi se mora umiriti. Nasim psom vedno dovolim, da so zraven, saj je to vendar njihov dom, ne dovolim pa, da bi moji obiski postali njihovi.  Roll Eyes
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #218 : nedelja, 18.04.2010 : 11:15:56 »

Morda ima Drejči prav glede strahu. Missy nikoli ni lajala na pse, je pa to začela početi sedaj, ko jo je postalo strah velikih psov, odkar jo je NO pošavsal. Prav zažene se v njih, naredi grbo in laja.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #219 : nedelja, 18.04.2010 : 11:26:39 »


No...trenutno delama tak, da vsakič ko gre mimo kaki človek ga dam na sedi in ko se vsede in ne upošteva ljudi dobi priboljšek..to vse lepo deluje, ampak ne razumem kaj bom dolgoročno s tem dosegla.
 

Kaj s tem dolgoročno dosežeš, ti pa jaz lahko povem iz lastnih izkušenj (samo da je šlo za zaganjanje v druge pse, ne za lajanje na ljudi). Wink
Ko pes pogrunta, da vsakič, ko se bliža potencialna situacija za lajanje ti iz žepa potegneš priboljšek, ki ga dobi že za enostaven "sedi", bo kmalu začel sedet pred tabo vsakič, ko bo videl bližajočega se človeka (v mojem primeru psa), tudi če ga ti še ne boš opazila. V smislu: "Mami, lej, en gre, dej hrenovko!". Smiley
Logiran
lubika2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #220 : nedelja, 18.04.2010 : 16:30:56 »

Hm..Drejči, sej po moje je tudi strah,pa ne vem od česa...zdaj je star 5 mesecev, pa to dela ze kaki mesec...pa ni mel nobenih negativnih izkušenj z ljudmi. Sej to sem že delala...sem dala brikete v roke..pa je sel po njih pol pa je zbezal:) pomembno pri njem je, da človek v njega ne sili..te je potem ok..samo ko je taki mali lubek pa ga vsak hoče pocartat..vsem pa ne moreš dopovedat . Tak je blo danes...je prišla teta pa ga je od zadaj po hrbtu pobožala, ko ni pričakoval...jo je hoto šavsnit!!
Glede obiskov pa je tak da pustim, da pozdravi (čeprav se ze takoj dere), pol pa če ne neha ga zaprem v sobo...najprej sem ga po 5krat...zdaj se samo enkrat..je skapiral, da ne sme. dobro..sej če kaki obisk še dela kake hitre gibe je pozorn, pa mogoče enkrat globoko zalaja ( bolj zajamra:) pa mu rečem ne pa neha...
Bojim se samo, da ne bo prislo do tega da bo koga celo šavsno od straha!

Vixen..ful dobro..torej ko greš ti s svojim kuzkom, ko vide psa se dol pokne pa čaka?Smiley Kak dolgo pa je trajalo to, da je pokapiral?

Pepsi..sej vem da ne. Sej hodim v dve pasji šoli(v eno na igralne urice, v drugo pa v malo šolo- ker sem malo zamudla pa so še samo tak meli fraj ). Kake pasme pa maš ti kuzke?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #221 : nedelja, 18.04.2010 : 16:41:33 »



Vixen..ful dobro..torej ko greš ti s svojim kuzkom, ko vide psa se dol pokne pa čaka?Smiley Kak dolgo pa je trajalo to, da je pokapiral?


Pri psički, ki sem jo to učila, je trajalo samo kakšnih 14 dni, je bila pa res zelo dojemljiva... In ja, ko je v daljavi videla psa, se je vsedla pred mene in me gledala kao "No, dej...". Smiley Ampak če traja dalj, se ne sekiraj - imej pa cilj v mislih. Vsak kuža skapira, eni prej, drugi malo kasneje, ampak par tednov ali mesecev ne pomeni nič, če pomisliš, da boš s svojim kužkom 15 let ali več. Wink

Lp, 5ra
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #222 : nedelja, 18.04.2010 : 16:57:04 »

Meni je vse jasno  Wink in je reakcija psa cisto logicna. Ena teta ga je pobozala po hrbtu? In to kar tako iznenada? Kdo ji je pa to dovolil? Pisuka, saj tvoj pes ni plisasta igracka. Me prav zanima kako bi ta teta reagirala, ce bi jo nekdo kar tako malo in iznenada zacel cohati po hrbtu  Grin Grin Grin Pes pac ne zna vsiljivca "nekam poslati" na cloveski nacin, zna pa to narediti na pasji. In kje si bila ti? Ja, ravno ti, ker pes od tebe pricakuje, da ga bos varovala. Kakorkoli ze, govoriva o mladicu, ki potrebuje zaslombo in varnost. V konkretnem primeru pa je bil prepuscen sam sebi in je zadevo resil kot je pac znal, ker je iz prejsnjih podobnih situacij prisel do zakljucka, da mu ti nisi ravno v veliko pomoc pri resevanju situacij, ki mu niso po godu.
Saj ni treba, da ima pes slabo izkusnjo... pac pride v situacijo iz katere se ne zna elegantno izvleci. Pri nekaterih mojih psih se je pojavila travma zaradi stora v gozdu (verjemi mi, da stor niti slucajno ni napadel mojega psa ali ga skusal zahrbtno pocohati po hrbtu. Ne, samo tam sredi gozda je cepel) in je prislo do histericnega lajanja. Takrat sem psa pustila tam kjer je stal in sla sama do stora, se vsedla nanj in psa mirno povabila, da skupaj dokrajciva to cepeco in zahrbtno posast. Se vsak od teh psov je najprej previdno pocakal, da vidi, ce me bo stor pomalical in ker se to ni zgodilo, je pocasi prisel zraven, povohal stor in ugotovil, da je strah zunaj okrogel, znotraj ga pa ni in potem nismo vec imeli tezav s popadljivimi stori.

Naj skrajsam... stopi do tuje osebe, ki je psu sumljiva najprej in jo primi za rokav. Psa povabi zraven, da se skupaj prepricata, da ni nic nevarnega. Pes mora v tebi videti resitev svoje tezave, ti mu moras biti konkretna opora in ce vidis, da je negotov, si ti tista, ki bos resila tezavo. Pa s tem ne mislim, da ga bos pobasala v narocje in pobegnila, ampak mu bos pomagala, da se skupaj soocita z njegovim problemom.

Hrana in kanaliziranje pozornosti pa pride v postev (vsaj jaz tako delam), ko vidim, da pes nekaj ne pocne zaradi frustracije, ampak iz zabave in zato, da ti dokaze kako te ne sljivi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #223 : nedelja, 18.04.2010 : 17:03:21 »

Meni je vse jasno  Wink in je reakcija psa cisto logicna. Ena teta ga je pobozala po hrbtu? In to kar tako iznenada? Kdo ji je pa to dovolil? Pisuka, saj tvoj pes ni plisasta igracka. Me prav zanima kako bi ta teta reagirala, ce bi jo nekdo kar tako malo in iznenada zacel cohati po hrbtu  Grin Grin Grin Pes pac ne zna vsiljivca "nekam poslati" na cloveski nacin, zna pa to narediti na pasji. In kje si bila ti? Ja, ravno ti, ker pes od tebe pricakuje, da ga bos varovala. Kakorkoli ze, govoriva o mladicu, ki potrebuje zaslombo in varnost. V konkretnem primeru pa je bil prepuscen sam sebi in je zadevo resil kot je pac znal, ker je iz prejsnjih podobnih situacij prisel do zakljucka, da mu ti nisi ravno v veliko pomoc pri resevanju situacij, ki mu niso po godu.
Saj ni treba, da ima pes slabo izkusnjo... pac pride v situacijo iz katere se ne zna elegantno izvleci. Pri nekaterih mojih psih se je pojavila travma zaradi stora v gozdu (verjemi mi, da stor niti slucajno ni napadel mojega psa ali ga skusal zahrbtno pocohati po hrbtu. Ne, samo tam sredi gozda je cepel) in je prislo do histericnega lajanja. Takrat sem psa pustila tam kjer je stal in sla sama do stora, se vsedla nanj in psa mirno povabila, da skupaj dokrajciva to cepeco in zahrbtno posast. Se vsak od teh psov je najprej previdno pocakal, da vidi, ce me bo stor pomalical in ker se to ni zgodilo, je pocasi prisel zraven, povohal stor in ugotovil, da je strah zunaj okrogel, znotraj ga pa ni in potem nismo vec imeli tezav s popadljivimi stori.

Naj skrajsam... stopi do tuje osebe, ki je psu sumljiva najprej in jo primi za rokav. Psa povabi zraven, da se skupaj prepricata, da ni nic nevarnega. Pes mora v tebi videti resitev svoje tezave, ti mu moras biti konkretna opora in ce vidis, da je negotov, si ti tista, ki bos resila tezavo. Pa s tem ne mislim, da ga bos pobasala v narocje in pobegnila, ampak mu bos pomagala, da se skupaj soocita z njegovim problemom.

Hrana in kanaliziranje pozornosti pa pride v postev (vsaj jaz tako delam), ko vidim, da pes nekaj ne pocne zaradi frustracije, ampak iz zabave in zato, da ti dokaze kako te ne sljivi.

Moj podpis, na vse skupaj.  Cool
Logiran
lubika2
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #224 : nedelja, 18.04.2010 : 17:11:09 »

Aha...ok
Ja, sej sem bla zraven..samo smo vsi sedeli skupaj...pa v tistem nisem gledla...sem ga zasrala te ja:(


Hm...torej..to preusmerjanje pozornosti naj ne bi prislo več v postev? Ker če tega ne delam, potem se bo v vsakega mimoidočega zalajal..če ga dam na sedi pa je ok..kot da ljudi ni (ker čaka na briket).
Ne morem pa do ljudi hodit pa se kr z njimi pogovarjat, jasno:)
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines