mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:56:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: neješč pes
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: neješč pes  (Prebrano 41820 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #105 : nedelja, 05.11.2006 : 22:18:46 »

Bella*, ce ti psicka 3- do 4-krat na dan bruha, bi jo bilo dobro peljati k veterinarju...
Logiran
kayli
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


« Odgovor #106 : sobota, 07.07.2007 : 10:10:29 »

torej imam en problemček, moj pes zjutraj ko vstane ne želi jesti razen Sad, če mu damo meso.  Če pa mesa nimamo celega dneva razen ob 20.00 zvčer poje malo konzerve al pa mesa Cry. Pa niti kroketov ne želi več, kot majhna jih je jedla ampak sedaj nič več, prosim če bi mi lahko kdo odgovril. sram

Hvala... Kiss
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #107 : sobota, 07.07.2007 : 14:32:30 »

Ja, meni se zdi, da je pes malo razvajen...vprasanje je, kdo bo dlje casa vztrajal, ona ali vi. Pojedla bo vse, ko bo dovolj lacna!!! Stradate je ne, ker ima hrano, torej...
Hrano naj dobi ob tisti uri, ki je je navajena, ce je ne poje, se hrano odstrani in dobi sele ob naslednjem obroku in tako naprej. Scasoma bo zacela jest.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #108 : sreda, 11.07.2007 : 16:27:53 »

Moj pes pa je dobil novo dietno hrano in sicer z vsebnostjo več balastnih snovi....sedaj pa je nastal problem, da te hrane resnično noče jest (pa drugače ni izbirčneš, ni pa tudi nek hud jedec... pač pojedel je vse kar je dobil v skledici in koliko potrebuje). sedaj strada že četrti dan in me že resno skrbi kaj naj naredim....fali mu še nič, samo glede na to, da gremo v ponedeljek na morje in bo moral to hrano nujno jest, me resnično skrbi. Je pa zelo pomembno, da je to hrano in nič drugega, zaradi trenutnega zdravstvenega problema. In more jo dejansko jest, da se mu popravi stanje, ne pa stradat!

Ima kdo kakšne podobne izkušnje in način kako to spraviti psu v želodček? Kakšni aromatični mastni prelivi in ali pa sirčki ne pridejo v poštev... Tongue

Logiran
ŽaTaMu
otrok do 14 let
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #109 : torek, 21.08.2007 : 15:18:45 »

Hojla!!!

Tudi Taja bi (zadnje čase) jedla le enkrat na teden.  Angry Grin Je mešanka stara 5 mesecev. Ko smo jo dobili (2 mes. in pol), tudi ni jedla, ampak takrat sem ji v hrano dodala jogurt. Kmalu sem količino jogurta zmanjšala in z njim prenehala.To je prenesla lepo in veselo hrustala brikete - do zdaj. Pred kratkim smo prišli iz morja, a tudi tam je pojedla vse Shocked ! Zdaj pa... Semv dilemi, saj je že po naravi zelo suha (rebra so vidna Shocked) in jo poskušam zrediti. Prej , ko je še jedla se v 3 tednih kljub močno povečani količini briketov ni zredila. Zato sem v dilemi: Naj ji hrano po določenem času, pa čeprav nedotaknjeno umaknem, ali pa naj jo silim da je iz roke ipd.Huh Undecided Hvala za mnenja in odgovore

Eva   in Taja

PS. Taja menja zobke - bi bilo lahko krivo to???!!!


Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #110 : torek, 21.08.2007 : 16:16:21 »

Očitno je krivo vreme ali kaj takega, ker moj tudi ne je. Briketov ne pogleda, poje kakšen priboljšek ali kuhano hrano, česar pa ni dovolj. Že tako je na meji, rebra se mu še vedno poznajo. Ja, malo je že razvajen, ampak tako pa ne. Hmmm. ne vem, nič fino mi ni ko je enkrat na dva dni, vmes pa štrajka. Sicer je čisto živahen, ni bolan, samo jesti mu ne paše Undecided
Logiran
ŽaTaMu
otrok do 14 let
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #111 : sreda, 22.08.2007 : 10:34:29 »

možno... sicer pa je naša Taja suhcena, ker je bla že v leglu (zdej je pa še bul) takoooooooooooooooo zeloooooooooooooo hiperaktivna Grin Cheesy Grin Grin
Logiran
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #112 : sreda, 22.08.2007 : 10:46:37 »

če naš noče jest, dobi med brikete eno konzervo in potem spet začne jest. Ravno toliko, da dobi apetit. Potem so spet sami briketi tud dobri.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #113 : sreda, 22.08.2007 : 11:02:29 »

ena...pri res neješčih psih je odgovor ...veš da, pomoje tudi...

Enostavno jih je treba pustit, jim dat hrano, ko je čas, in vzet če ne pojejo, itd.
Logiran
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #114 : torek, 28.08.2007 : 08:33:27 »

Pozdravljeni,
imam nič kaj nov problem in sicer 7 mesečno psičko, ki je precej neješča. nikoli res ni bila požeruh, smo pa imeli že obdobje ko je pojedla skoraj cel dnevni obrok.
Zdaj smo prišli v fazo, ko poje zgolj 1/3 ali celo 1/4 zaželjenega po tabelah na briketih. Poiskusili smo že vsaj 5 vrst briketov, najdlje smo bili na Almo natura, skupaj s konzervami, pa je tudi to čez noč postalo popolnoma nesprejemljivo. Poiskusili smo umešavati piščanca, govedino, ribe, drobovino, mleli smo brikete, jih namakali, pa nič.
Psička je sicer živahna, apetit ima na trenutke (bolj za tisto kar mi jemo), vendar ne vedno - tudi priboljški ji velikokrat pomenijo manj kot copat.

Glavni problem pa je v tem, da ima psička za svojo starost premalo kil in višine, njeni bratci in sestrice so vidno bolj razviti!

Torej radi bi poiskusili  vzbuditi zanimanje s kuhano hrano pa me zanima kako potem človek ve kaj vse dati v dnevni obrok, da dobi kuža vse kar potrebuje in koliko česa.
Zanima me tudi kako pripraviš kužku ribe - zasledila sem ,da nekateri meljejo ribje glave?

Skratka nič nam ni jasno kaj se dogaja, še posebej zato, ker je kužika španjelka!
Logiran
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #115 : petek, 31.08.2007 : 16:02:19 »

ponovno pišem v zvezi z našo psičko (7 mesecev), ki še vedno noče jesti. Cry
Je živahna in ne kaže znakov bolezni, samo hrano zavrača.
je zelo majhne rasti za svojo pasmo (angleški špringer španijel) in se bojimo ,da zaradi neješčnosti.

Ali ima mogoče kdo podobne izkušnje, oz. zanima nas ali je možno, da pes ne zraste normalno, če nima apetita?  Huh

hvala za katerokoli nasvet Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #116 : ponedeljek, 03.09.2007 : 10:08:53 »

Tudi mi smo imeli enake oz. podobne težave in se sikirali do onemoglosti. Moj nasvet je, nikakor se ne sikiraj, hrano naj dobi na obroke, vedno ob isti uri, kar ne poje, ji po 15 minutah vzemi in to je to. Čim manj jo hrani z raznimi priboljški, eventuelno zgolj za potrebe šolanja. V kolikor je psica živahtna in sicer zdrava, se res ne sikiraj.

Naša se je v bistvu popravila šele s prvo brejostjo, torej pri 2 letih, in tudi po brejosti je pridno jedla naprej tako da danes nimamo več teh problemov in vsi požrti živci so bili za brezveze.
Logiran
zan123
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #117 : torek, 07.04.2009 : 19:00:56 »

kaj naj dajem za hrano maltežanu staremu 1 leto ker je somo meso! pasje hrane sploh noče! prosim za odgovor!

lp
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #118 : torek, 07.04.2009 : 21:12:56 »

Če je pes zdrav, kupi kvalitetne brikete in vztrajaj. To pomeni: ponudiš brikete, če noče jest po 10 minutah vzameš. To ponavljaš vsak dan, dokler ne bo začel jest. Lakota je najboljši kuhar (tudi za pse. Wink) Priboljške ukinemo dokler ne je briketov.
To je preizkušen recept, ki res "dela čudeže" -  ravno pred dvema tednoma sem na začasno dobila psico, ki briketov ni niti videt hotela - šele četrti dan je začela jest. Od takrat naprej nimava več težav.

Lp, Maja Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #119 : torek, 19.05.2009 : 23:40:43 »

vsa moja logika, vse znanje  Roll Eyes  je odpadlo na celi črti  Tongue

Odkar je pri hiši še Lan vsi štrajkajo, vključno z njim...

Bi bil lahko vzrok vročina?!
Trenutno so v enem prostoru trije in pojedenih briketov je cca le ena tretjina od vseh obrokov.
Ko so bili moji psi sami štirje so vsi pojedli vsak cel svoj obrok. Odkar pa je pri hiši še Lan pa štrajk. Čudim se, da se niti ne sklofajo  Wink
Oxa je svoje sicer pojedla, ampak Maikove hrane se niti dotaknila ni (ponavadi bi požrla od Maika in še od vseh ostalih), tako da jo je počasi Maik sam poglodal, ostali trije pa katastrofa Huh
Ker jih je toliko, ne jedo več striktno ločeni ali pod nadzorom skupaj, ampak kar v istem prostoru po več psov...

Zdaj mi res ni več jasno ali je kriva vročina in niso lačni, ali je zadeva psihičnega izvora, ali...

moja pamet odpovedala Lips Sealed

p.s. na voljo imajo tudi več vrst briketov Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: neješč pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines