mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:36:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: neješč pes
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: neješč pes  (Prebrano 41818 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #120 : sreda, 20.05.2009 : 07:37:43 »

Mogoče je krivo to, da zdaj jedo vsi skupaj in nič več ločeno, pa se počutijo nesigurne.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #121 : sreda, 20.05.2009 : 09:47:14 »

znalo bi bit, vendar so jedli tudi skupaj, ampak sem bila ponavadi nekje zraven.
 pa vendar je Oxa nora na hrano in šefica med mojimi psi, vedno je vse požrla, še drugim bi hotela, zdaj pa leži ob ostalih ob nepojedenih briketih. Nekaj jih je pohrustala, to pa je tudi vse.
Danes bom zmešala vsem s konzervo pa bomo videli. Zaenkrat se še vedno nagibam vročini Tongue
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #122 : sreda, 15.07.2009 : 07:28:33 »

Prosim za nasvet, imam psa starega 15 let. Že po naravi ni jedec, ampak je vedno pojedu svojo porcijo.
Že okoli 3 leta je samo royal canin-sensitiviti control in zraven mu pomešam malo konzerve i/d, ker ima prebavne težave. Zadnje čase pa noče več jesti, ga kr stran odbije, ko vidi hrano, sploh brikete, totalno so se mu uprli. Če sem mu iz roke dajala je še nekaj pojedu, sedaj pa še to noče več. Čeprav nebi smela sem mu dala zraven še malo paštete da spremeni okus, ja pašteto je polizal ostalo je pustil. Tudi en dan sem ga postila, pa očitno sploh ni lačen ker tudi naslednji dan ni nič jedu. Nevem kaj narediti, ali naj mu zamenjam brikete, kar za njega res ni dobro zaradi prebave. Me pa srce boli ko nič ne je.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #123 : sreda, 15.07.2009 : 09:12:51 »

Konzerve noče?

Kakšne zobe pa ima? Je mogoče, da ga kaj bili oz. je še kaj poleg zavračanja hrane?
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #124 : sreda, 15.07.2009 : 12:01:44 »

No prej sem probala samo z konzervo in jo je zbasal.Smiley
Zobke ima ok za tok starega psa. Brikete pa tud povohat noče, ga kr odbije stran, ko mu jih ponudim. Ima zožan sapnik, ampak je veterinar rekel, da ga to pri hranjenju nič ne moti, ker ima še dovolj prostora za brikete.
 Kaj pa vem kaj narest, zdaj če mu dajem samo konzervo bom bankrotirala, ker je ena tamala 3€ pa ena je čist premalo za en obrok. Undecided
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #125 : sreda, 15.07.2009 : 12:06:08 »

Namočit brikete, da se zmehčajo?

Malček čudno se mi zdi, da bi pes kar tako čez noč začel štrajkat pri trdi hrani... Sigurno ni kak boleč zob zakuhal situacije?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #126 : sreda, 15.07.2009 : 12:06:55 »

nas samec je letos shujsal ze za ene 4 kg (sedaj jih ima 46 kg). Pozimi je imel ogromen apetit, sedaj pa kar pusca brikete  Undecided ima sicer redne kontrole in je naceloma zdrav. Tako da verjetno ga matra vrocina  Cry. energije ima se za svojo starost dovolj, samo vroceeeeeee mu je.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #127 : sreda, 15.07.2009 : 12:13:46 »

Jaz bi tudi za vsak slučaj dala pogledati zobe. Pri starejših kužkih je hitro lahko tam kaj.
Kaj pa a/d konzerva (mogoče sem spregledala, oprosti) - ali si mu to ponudila? To večina psov zmaže (ima menda boljši okus kot tiste druge dietne) pa še gristi ni treba in izredno hranljiva je.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #128 : sreda, 15.07.2009 : 12:19:28 »

Meni je tudi vse skupaj malo čudno, pomislila sem že, da je kaj narobe z  briketi, da so pokvarjeni ali kaj drugega. Danes mu bom kupila nove za probat da vidim, če je vzrok v briketih ali pa je kaj bolezenskega. Sicer je res, da bolj ali manj spi, ni več tako igriv, na sprehod sicer gre z veseljem, nazaj domov ga pa morem že skoraj siliti, ker se mu ne da hodit po tej vročini.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #129 : sreda, 15.07.2009 : 12:24:18 »

˝Naš˝ Odi je na koncu skoraj sestradal, ko je bil že star. Sploh ni mogel več jesti. Žvečiti in požirati, pravzaprav je komaj še odprl usta.
Kaj pa doma pripravljena hrana? Je mehka in ponavadi psom ugaja.
Tudi jaz sem pomislila na težave z zobmi.
Lahko se mu je kaj vnelo in se iz ustne votline sploh ne vidi, boli pa kot hudič. Kot granulom.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #130 : sreda, 15.07.2009 : 14:04:18 »

Ma ne vem, da bi ga kaj bolelo dvomim, ker mi zna to pokazat. Morm pa povedat, da je totalno razvajen in čez 3 tedne dobimo še dojenčka in mislim da vse čuti in da me samo sprobava. Vsaj upam da je tako.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #131 : sreda, 15.07.2009 : 14:31:16 »

Ne glede na to, kaj se nam zdi, nikoli ne skodi tudi pregled krvi in morda urina. Pri nas je macek nehal jesti - diagnoza je bila odpoved ledvic. Pa nic ne pravim, da ima tudi tvoj pes to, hocem samo reci, da je mogoce marsikaj. Tudi to, da v tej vrocini psi pac manj jedo, zato pa jim je treba ritem prilagoditi na "poletno varianto": sprehod samo zgodaj zjutraj in pozno zvecer, vmes samo lulanje; hranjenje zgodaj zjutraj in zvecer, vedno dovolj vode in kolikor se da hladen prostor cez dan.
Ni pa v redu, da pes naenkrat neha jest in mi to potem povprek povezujemo z namisljevanjem, izbircnostjo in razvajenostjo.

Nikakor pa se psov ne vozi na sprehode v vrocini in ne cudim se tvojemu psu, da noce hoditi po vrocini.
Tezko verjamem, da ti bo pes pokazal, da ga boli zob.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #132 : sreda, 15.07.2009 : 14:36:58 »

Čez brikete mu lahko poliješ žličko ribjega olja, ki je itak dober zanj. To ponavadi pomaga,saj mu diši. Smiley
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #133 : sreda, 15.07.2009 : 15:15:53 »

Jana,
15 let imam psa, veliko stvari mi je zelo zelo jasnih. Wink
14 dni nazaj sem ga peljala na tehničnega, kri , urin vse je bilo v mejah normale, edino jetrni encimi so bili nekoliko povečani, kar pa za tako starega psa ni nič nenormalo.( tako je zagotovil veterinar)
Popoldan vozim psa okoli bloka da se polula, to pa je tudi vse, sej tok pa res nisem nora, da bi ga gonila okoli po naselju. Prosila sem samo za mneje, kaj narediti če pes ne je briketov, ne pa neko čudno obsojanje iz tvoje strani.

Zalarjeva, hvala tudi to sem probala pa ne pali.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #134 : sreda, 15.07.2009 : 15:39:09 »

Ali morda vrocina skodi se komu in ne samo psom?

tanja040, o kaksnem obsojanju govoris. Komentiram tisto, kar preberem, to pa je, da pes po vrocini noce nazaj domov in da "zadnje case" noce jest.

Prosim za nasvet, imam psa starega 15 let. Že po naravi ni jedec, ampak je vedno pojedu svojo porcijo.
Že okoli 3 leta je samo royal canin-sensitiviti control in zraven mu pomešam malo konzerve i/d, ker ima prebavne težave. Zadnje čase pa noče več jesti, ga kr stran odbije, ko vidi hrano, sploh brikete, totalno so se mu uprli. Če sem mu iz roke dajala je še nekaj pojedu, sedaj pa še to noče več. Čeprav nebi smela sem mu dala zraven še malo paštete da spremeni okus, ja pašteto je polizal ostalo je pustil. Tudi en dan sem ga postila, pa očitno sploh ni lačen ker tudi naslednji dan ni nič jedu. Nevem kaj narediti, ali naj mu zamenjam brikete, kar za njega res ni dobro zaradi prebave. Me pa srce boli ko nič ne je.

No prej sem probala samo z konzervo in jo je zbasal.Smiley
Zobke ima ok za tok starega psa. Brikete pa tud povohat noče, ga kr odbije stran, ko mu jih ponudim. Ima zožan sapnik, ampak je veterinar rekel, da ga to pri hranjenju nič ne moti, ker ima še dovolj prostora za brikete.
 Kaj pa vem kaj narest, zdaj če mu dajem samo konzervo bom bankrotirala, ker je ena tamala 3€ pa ena je čist premalo za en obrok. Undecided

Kaj pa jaz vem, kdaj je veterinar ugotovil zozan sapnik in kdaj si bila nazadnje s psom pri veterinarju. Nisva frendice, da bi mi vsak vecer po mobiju porocala, kaj cez dan pocnes.

Meni je tudi vse skupaj malo čudno, pomislila sem že, da je kaj narobe z  briketi, da so pokvarjeni ali kaj drugega. Danes mu bom kupila nove za probat da vidim, če je vzrok v briketih ali pa je kaj bolezenskega. Sicer je res, da bolj ali manj spi, ni več tako igriv, na sprehod sicer gre z veseljem, nazaj domov ga pa morem že skoraj siliti, ker se mu ne da hodit po tej vročini.

Ma ne vem, da bi ga kaj bolelo dvomim, ker mi zna to pokazat. Morm pa povedat, da je totalno razvajen in čez 3 tedne dobimo še dojenčka in mislim da vse čuti in da me samo sprobava. Vsaj upam da je tako.

Nikjer v vseh klobasah ne pise prav nic o kaksnem veterinarju, razen omenjene diagnoze - zozan sapnik, ki je bila postavljena bog ve kdaj.

Napisala si pa pred tremi meseci tudi tole:

Imam občutek, da mojega psa (15 let) bolji čeljust, kaj naj naredim?
Kadar hoče zalajati, namesto laježa je cileč jokav zvok, sploh mi ni jasno kaj naj naredim. Živahen je kar in je tudi, ko pa sem mu pogledala v čeljust, da vidim, če ima vse zobke , je zajokal in kot da ne more odpredi do konca.Ali ima ko izkušnje s tem? Jutri bom poklicala veterinarja in upam na najboljše.lp

Navadite se, da lahko komentiramo izkljucno samo tisto, kar napisete (ne samo danes, temvec tudi v preteklosti). Ker pac pisete pomanjkljivo, se sprijaznite z za vas ne vedno ugodnimi komentarji. Na "upiranje hoji po vrocini" ne moremo drugega napisat, kot "da se psa ne sprehaja, ko je zunaj 30 in vec stopinj".
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: neješč pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines