mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:16:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: neješč pes
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: neješč pes  (Prebrano 41816 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #90 : ponedeljek, 20.06.2005 : 12:55:29 »

Tud jaz sem se pač sprijaznila, da mam neješčega psa. Moj nasvet, pri nas se je obnesel, je politika, "če ne ješ briketov, ne dobiš tudi nič drugega" in seveda če poje celo porcijo briketov, dobi za posladek tudi kakšno salamico. Tudi Uma je sposobna par dni nič jest, ko pa si jaz nardim večerjo pa sedi zraven in fehtari za hrano, ker je taaaakkk lačna. Jaz na tvojem mestu elle nebi preveč menjaval briketov, ker ji s tem daš samo sredstvo za izsiljevanje, pol pa bo zbirčna pa bo par dni jedla ene brikete, pol pa ji nebodo več dišali, pol boš pa nove kupla in spet nove in spet nove, to nikamor ne pelje. Je se to kar je v skledi in pika.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #91 : ponedeljek, 20.06.2005 : 14:11:42 »

Tud jaz sem se pač sprijaznila, da mam neješčega psa. Moj nasvet, pri nas se je obnesel, je politika, "če ne ješ briketov, ne dobiš tudi nič drugega" in seveda če poje celo porcijo briketov, dobi za posladek tudi kakšno salamico. Tudi Uma je sposobna par dni nič jest, ko pa si jaz nardim večerjo pa sedi zraven in fehtari za hrano, ker je taaaakkk lačna. Jaz na tvojem mestu elle nebi preveč menjaval briketov, ker ji s tem daš samo sredstvo za izsiljevanje, pol pa bo zbirčna pa bo par dni jedla ene brikete, pol pa ji nebodo več dišali, pol boš pa nove kupla in spet nove in spet nove, to nikamor ne pelje. Je se to kar je v skledi in pika.
"Hawk, govoril sem...." Cool
to je stališče , vredno človeka Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #92 : četrtek, 23.06.2005 : 11:29:48 »

citat:Moj nasvet, pri nas se je obnesel, je politika, "če ne ješ briketov, ne dobiš tudi nič drugega"

a se ni nobeden pomislil da so psi raje lacni kot da jedo brikete zato, ker vohajo svinjarijo v njih. zakaj vsak pes poje 3x vec kuhane hrane kot pa briketov(zaradi hranilnosti dvomim ker ima kuhana hrana vecjo hranilno vrednost. vsi trdijo da je v briketih vse kar pes potrebuje in kako so pol v vrecki z govejimi briketi lahko tudi snovi, ki jih vsebuje samo puranje ali goveje meso. da niti ne omenim 20vrst razlicnih konzervansov v briketih ki so nujno potrebni za njihov razvoj. kako je lahko nizko kvalitetna hrana v briketih boljsa od visoko oz. srednje kvalitetne hrane iz trgovine. res da sam ne znam narediti mesanice v kateri so vse potrebe snovi, ampak proizvajalci lahko zagotovijo da so te snovi v 1000 vrecah ki so nastale iz enega lonca ne pa da so v vsako enako razporedili kar fizikalno ni mogoce. ce so res tako dobri in zdravi zakaj jih potem ne jemo tudi ljudje. ce so notri same kvalitetne in zdrave stvari, od kod potem pride tisti vonj da mi gre kar na bruhanje ko ga zavoham. znano dejstvo je da je v pasji hrani meso z rakovimi obolenji in ostali ostanki ki niso dovolj dobri za ljudji. ce grem v trgovino in lahko tam kupim gnilo jabolko, kaka jabolka mora te biti da postane pasja hrana? res je da so briketi bolj prakticni ampak ce ste zaradi tega pripravljeni zastrupiti psa ki ga naj bi imeli radi potem ga sploh nebi smeli imeti. moj kuza je bil zelo nejesc, dva grizljaja pa konec. ko pa sem zacel sam kuhati hrano je jedel deset minut skupaj in se potem 2 minuti lizal posodo. a pozna kdo psa ki bi polizal posodo v kateri so bili briketi(razen kakega neumnega, ki se svoj drek je)? ali je nejescnost res problem ali pa pomeni da imate pametnega psa se sami odlocite. jaz vem da ne bom dal nikoli briketa v svoja usta, zato tudi ne bom silil mojega psa z njimi.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #93 : četrtek, 23.06.2005 : 11:45:02 »

moj komentar: Tudi ti jes raje mamino kosilo kot npr. malco v kakšni menzi, pa je zato tisto kaj manj hrana, samo zate ker ti je manj vsec?

Glede kvalitete hrane, pa se nima smisla spuscat v podrobnosti, hrana, ki je človeška in jo potem kuhamo vsebuje glih tolko nezdravega, primesi, konezervansov, se pri jajcih, ki jih direktno pri kmetu dobis, ne mores bit vec 100% da so cisto vredu, tak da o tem nima smisla razpredat o tem.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #94 : četrtek, 23.06.2005 : 12:39:16 »

ponudi mi brikete in bom enako vihal nos kot vas pes. ponudi mi pravo hrano in jo bom z veseljem pojedel. ni primerjave ker v pasji hrani je poleg tistega kar da kmet noter, se dodatno 20 vrst konzervansov(med njimi tudi anti freeze). upostevaj tudi da je meso v briketu staro ze 2leti preden ga dobi tvoj pes. uprasaj lastnika pedigree-ja ce hrani svojega psa z njegovimi briketi. se strinjam glede malce, ampak tista malica je veliko manj zdrava kot kosilo doma. v eni knjigi sem prebral na svet, ce ne skrbite za svojo prehrano poskrbite vsaj za prehrano svojega psa, drugace ga raje spustite in si naj ulovi kakega zajca in bo veliko bolje. ponosen sem da lahko recem da moj pes je bolje kot jaz. koliko ljudi ki hrani psa z briketi lahko to rece? saj kostna moka je bila tudi dobra hrana za krave. kaj bomo cez 5let zazigali kupe psov samo zato ker se vam ne lubi nekaj spodobnega narediti?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #95 : četrtek, 23.06.2005 : 12:50:44 »

Vsak ma svoje mnenje, jaz pač mislim, da če moj pes obožuje čokolado, ker je blazno dobra, drugo pa mu malo manj diši, to ne pomeni, da ga bom od tega trenutka dalje hranla še samo s čokolado. Pa mogoče je čokolada slab primer, ker je precej škodljiva, ampak velja za katerokoli drugo stvar. Tvoje mnenje je skratka da naj hranimo psa s tistim kar njemu bolj diši, jaz se pač s tem ne strinjam, diskusije o kavlieteti pa nebom načenjala, ker to ne spada v temo in je beseda kvaliteta tako ali tako ena sama fasra, saj ne obstaja!
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #96 : četrtek, 23.06.2005 : 13:21:28 »

se strinjam ampak v tem primeru so briketi skodljiva stvar kot cokolada+da mu ne disi ampak vsi vseeno vztrajajo. primer znansvene ironije- ce je clovek jedel paradiznik 15let nazaj mu je to pomagalo proti raku. ce ga je jedel 10let nazaj mu je to povzrocalo raka, zdaj je ugotovil da ko ga ni jedel in ko ga je jedel mu je oboje skodilo in to so trdili znanstveniki ki so pametnejsi od ˝pasjih˝. isti znanstveniki ki so trdili da kostna moka ne skodi, zdaj trdijo da so briketi najboljsa stvar za psa. in se nekaj kako lahko sod tekocine oznacen z oznako strup, za katerega smrtno resno pazijo da se nebi zlil v reko ker bi pobil vse kar plava, zlijejo v pasjo hrano in kar naenkrat cudezno postane to najbolj zdrava stvar za vasega psa?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #97 : četrtek, 23.06.2005 : 13:22:49 »

Mislim da sma zašla, zato boljše da nehava, ker naju bo Jana kregala.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #98 : četrtek, 23.06.2005 : 14:18:45 »

vem ja napacna tema. pac nekje sem zasledil da 30% psov ne prenese ˝pasje hrane˝, zato priporocam da probate kuhano, ali surovo meso. drugace jim pa dajte zivega zajca, saj vsi vemo da sendvic ki si ga prisluzimo je boljsi kot tisti ki nam ga mama na pladnju prinese. ne le to se dobro se bo razgibal in se zabaval ko ga bo lovil. drugace se tega nisem probal.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #99 : četrtek, 23.06.2005 : 14:28:52 »

DOMA PRIPRAVLJENA HRANA

BARF - BONES and RAW food

Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi

Pomije - hrana za pse in mačke
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
elle
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #100 : nedelja, 24.07.2005 : 21:05:14 »

Moj kuza ni bil nikoli prevec navdusen nad briketi, ceprav sem mu dodajala vse mogoce stvari, da bi mu bolj disalo, jih ni hotel jesti. Ker je star sele 6 mesecev, me je njegova nejescnost zelo skrbela, zato sem mu zacela kuhati. Sedaj je pri nas tako: ko zacnem kuhati, strazi pri kuhinjskih vratih, ko zacne ze disati, on tuli od pricakovanja, ko pa mu dam hrano jo zmaze kot da je na tekmovanju v hitrostnem zretju. Potem pa se veselo oblizuje.
Tako sva sedaj srecna oba: jaz zato ker je (prej je bil nejesc), on pa ker dobi vsak dan posebej zanj pripravljeno kosilo, ki mu zeloooooooooo disi in ga z veseljem poje Smiley
Logiran
GregorF
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 670


« Odgovor #101 : torek, 26.07.2005 : 11:40:03 »

Se ena ameriska pogruntavscina...   Shocked Shocked Shocked

http://www.smarthome.com/61001.html
Logiran
Bella*
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #102 : četrtek, 02.11.2006 : 14:59:37 »

Lep pozdrav vsem skupaj?
Smo lastniki 3 in pol leta stare angleške buldoginje.Dobili smo jo cc 4 tedne nazaj.Psička skoraj nič ne je,apetiti pa ima.Če ji iz roke damo potem to vse poje (no seveda če je meso ali sir zelo obožuje) hills,pedigree ,briketov pa se tudi ne dotakne.Poizkusili smo tudi s piščancem in rižem pa komaj kaj spravi vase.Takoj ko smo jo dobili smo jo peljali k veterinraju saj je imela hudo vnetje ušesk ,dobila je kapljice in antibiOTIKESmo mislili da zaradi vnetja ni jedla ampak zgleda da temu ni tako,
Ali imam kdo podobne izkušnje,ali mislite da ima še kar krizo po prejšnjem lastniku???Samo apetit ima...Aja pa bruha cc 3-4 na dan, tako da tudi če nekaj poje ji skoraj nič ne ostane,močno je že shujšala:::::
Logiran
BadBoy
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #103 : nedelja, 05.11.2006 : 21:21:44 »

ponudi mi brikete in bom enako vihal nos kot vas pes. ponudi mi pravo hrano in jo bom z veseljem pojedel. ni primerjave ker v pasji hrani je poleg tistega kar da kmet noter, se dodatno 20 vrst konzervansov(med njimi tudi anti freeze). upostevaj tudi da je meso v briketu staro ze 2leti preden ga dobi tvoj pes.

Kaj pa mislis da ti jes kaj dosti bolse ko kupis v trgovini salamo, hrenovko, pasteto( misis da je v njej sveze meso???  ) A v nasih hranah ni konzervansov, umetnih barvil, pospesevalcev zorenja.....
Logiran
BadBoy
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #104 : nedelja, 05.11.2006 : 21:24:13 »

Smiley Komaj zdaj sem opazil da je ze to staro leto dni Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: neješč pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines