mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 17:27:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 46   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Staffordshire Terrier - čvek  (Prebrano 112478 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #90 : nedelja, 06.06.2004 : 21:14:16 »

Tebi se pa precej mudi..Pa si siguren da si pripravljen na Stafforda? Bolj na izi si ga vzemi, pa ne se prenaglit z nakupom..
 Wink
Logiran
klemn
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #91 : nedelja, 06.06.2004 : 23:15:55 »

ce sem sigurn ?

ja, tko ze ene 4 leta  Grin

sj zato smo tut labradorca kupl kao prvi  pes pa to...sam ze 4-5 let sem pa cisto mahnen na te pse...tudi kolegi jih majo...tako da dosti vem o njih in so zakon psi...

LP Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #92 : ponedeljek, 07.06.2004 : 12:20:51 »

Ne sem mislila ker si napisal da doma nekaj komplicirajo..Pa da se nebi potem po forumu iskalo novega doma za še enega Stafforda Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #93 : ponedeljek, 07.06.2004 : 12:22:17 »

Predvidevam da 3-letne Staffke nebi posvojil? Ker vem za eno ki jo oddajajo..
Logiran
klemn
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #94 : ponedeljek, 07.06.2004 : 22:37:31 »

psa se mogoce, psice pa nebi  Undecided


hvala vseeno
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #95 : sreda, 30.06.2004 : 14:06:40 »

AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER


American Staffordshire Terrier (AmStaff, AST) mora v skladu s svojo velikostjo dati vtis močnega, dobro grajenega in mišičastega psa, kljub temu okretnega in elegantnega, v svojem okolju polnega življenja.
Mora biti čokat, noge ne smejo biti predolge, njegov izgled pa mora zadostovati pasemskim pogojem in standardu. Odlikuje ga izjemen pogum.

                                                       
                               
                 [size=0,5]8xRes. CAC, 14x CAC, 6xRes. CACIB, 2x CACIB, 7x BOB, Group III, 2x CC, National winner, Club winner, Club champion,Czech Champion, Slovak Champion[/size]

Glava je velika in srednje dolžine, ima zelo poudarjene obrazne mišice. Ušesa so lahko kupirana ali nekupirana, vendar so druga bolj zaželjena. Biti morajo kratka in nošena navzgor - ušesa ki rastejo padajoče se kaznujejo.

Oči so temne in okrogle, postavljene dokaj nizko in precej razmaknjene.
Gobec je srednje dolg, zaobljen v zgornjem delu kjer se naglo stika malo pod očmi.
Čeljust mora biti lepo definirana, predvsem spodnja mora biti zelo močna.

                 

Ustnice morajo biti zaprte in ravne ter neohlapne. Zgornji zobje se s spodnjimi stikajo spredaj, malo navzven.
Nos mora biti v vsakem primeru črn.

Vrat Amstaff-a je močan, srednje dolžine, rahlo obokan in koničast od ramen do konca lobanje. Koža na vratu ne sme biti ohlapna,
prav tako čvrsta in mišičasta morajo biti ramena, lopatice pa široke in nošene poševno.

Hrbet je pri Amstaff-ih precej raven, malo poševen v sprednjem delu, z rahlim spustom pri osnovi repa.

Njegovo telo odlikujejo lepo zavita in zadaj globoka rebra, ki se držijo tesno skupaj. Prednje noge so postavljene v širini ramen, prsa morajo biti široka.

Rep je kratek v sorazmerju z velikostjo, nošen dokaj nizko. Ne sme biti zavit ali nošen preko hrbta in se ne kupira.

Prednje noge morajo biti ravne in močnih kosti, del nad gležnjem mora biti nošen navpično. Stegna so mišičasta in nošena ravno, nagib noter ali navzven ni zaželjen. Stopala morajo biti kompaktna, hoja mora biti prožna, nasprotni nogi se morata ob hoji srečevati v sredini telesa.

                                           A - Pravilno / B - Napačno
                           


                                              C - Pravilno / D, E - Napačno
                           


                                                         Gibanje
                   

Dlaka Amstaff-a je kratka, trdna na otip in svetleča.

Amstaff je pes, ki je obarvan z vsemi možnimi kombinacijami, le jetrna (liver), črnorumena (black and tan) in več kot 80 % bele barve niso zaželjene.

                                                  BLACK AND TAN                              
                           

Višina in teža morata biti usklajeni - željena višina za samce je od 45,72 cm - 48,26 cm, za samičke pa od 43,18 - 45,72 cm.
Teža za samce se giblje od 25 kg do 30 kg, za samičke pa od 2 kg do 4,5 kg manj.

Kaznuje se depigmentacija nosu, presvetle ali modre oči, predolg ali nepravilno nošen rep, nadugriz ali podugriz, pri samcih tudi pomanjkanje enega testisa.


                                            7, 8 - nadugriz / 9 - podugriz
                           


                            Predolg rep
                           
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #96 : sreda, 30.06.2004 : 14:24:44 »

O, lepo, da si se tako potrudil!  Cheesy

No, pripombo imam le glede prevajanja. Nekaj napak je, drugace pa lepo.

Lp, Tina
Logiran
Tajči1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #97 : sreda, 21.07.2004 : 10:49:39 »

OK sedaj pa res ne vem a je to res en in isti pes al kaj? Ce so res tako dobri za ljudi zakaj jih potem v nekaterih drzavah ze prepovedujejo in v drugih tudi ze razmisljajo o tem? Ali si je to spet kdo samo izmislil? Zanima me a je mogoce kje v blizini Litije kaksen rejec te pasme(AST) da bi si to bolje ogledal?

Haljo!
Prepovedujejo jih zato, ker marsikdo z njimi (AST-i in APBT-ji) ne zna delati pravilno in postanejo agresivni. Nekateri jih žal še vedno namerno vzgajajo v tej smeri. To so pač psi, ki jih mora imeti nekdo, ki se na pse spozna, ki je prebral tudi kakšno knjigo. Dobro je poznati tudi zgodovino pasme (čeprav letnice niso pomembne Cheesy). Predvsem pa je to pes, pri katerem moraš biti dosleden in potrpežljiv. Znajo biti precej trmasti, kar pa lahko uporabiš tudi v dobri smeri. Če želiš videti AST samičko iz Litije, lahko pišeš na moj e-mail. *****. Če želiš videti več psov pasme Ast in APBT in razliko med pasmama, pa pokliči na tel. št. ****. Upam, da imaš dovolj informacij. Če te zanima še kaj, pojdi na stran *****. Lp
Logiran
DejKo
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #98 : sobota, 24.07.2004 : 09:41:27 »

Lep pozdrav sem nov na tem forumu. Prosil bi
ce mi lahko navedete CIM vec podatkov o ameriskih stafordih. Kaksen ima karakter ker sem slisal da so napadalni, kaksni so mladici, kako ga je treba pravilno vzgajati, ga je tezko vzdrzevati? Prosil bi za cim vec podatkov.


Hvala lepa za odgovore
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #99 : torek, 27.07.2004 : 08:19:33 »

Ojla

ASTi so enkratni psi. Sama imam psičko te pasme. Lahko ti povem, da sem imela že marsikatero pasmo, vendar sem daleč najbolj navdušena nad ASTi.

Če se boš odločil za to pasmo, moraš vedet, da so dejansko kar precej trmasti kužati (terjerji pač  Grin ) in moraš biti dosleden pri vzgoji. Pa tudi na pasjo šolo ne pozabi.

Glede agresivnosti... vsak kuža - ne glede na pasmo je lahko ob nepravilni vzgoji in ob pomanjkanju socializacije agresiven.

Lahko ti povem, da je moja punca zaljubljena v otroke, odrasle ljudi, pse, mačke, zajce... V glavnem... v njej ni nič agresije.

Aja... pa še to, to so psi, ki potrebujejo ogromno gibanja, če so ti dolgi sprehodi odveč - potem to ni pasma zate.

Lp
Logiran
0t0
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #100 : četrtek, 26.08.2004 : 21:12:11 »

LEP POZDRAV!

Spomladi imam namen kupiti psa pasme AST zato imam nekaj vprašanj! Najprej me zanima kje v Sloveniji so dobri vzreditelji kajti rad bi kupil psa mirnih in rodovniških staršev? V čem je razlika med psico in psom, karakterno in vizualno oz. kaj priporočate? Kako pa je kaj s prirezovanjem ušes pri nas in kdaj naj bi to opravil ali to vreterinarji sploh še naredijo? Zanima pa me tudi okvirna cena rodovniškega psa?

za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem!

                                                          0t0
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #101 : nedelja, 29.08.2004 : 17:11:51 »

LEP POZDRAV!

Spomladi imam namen kupiti psa pasme AST zato imam nekaj vprašanj! Najprej me zanima kje v Sloveniji so dobri vzreditelji kajti rad bi kupil psa mirnih in rodovniških staršev? V čem je razlika med psico in psom, karakterno in vizualno oz. kaj priporočate? Kako pa je kaj s prirezovanjem ušes pri nas in kdaj naj bi to opravil ali to vreterinarji sploh še naredijo? Zanima pa me tudi okvirna cena rodovniškega psa?

za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem!

                                                          0t0

Tule si natrosil en kup vpršanj  Smiley Največ bo o tej pasmi izvedel če se sprehodiš po straneh, ki so že zgoraj navedene  www.slo-apbt.com

Na kratko pa ti bom poskusila odgovoriti tudi tule.

Kolikor mi je znano, rodovniškega legla AST v Sloveniji ni bilo že cca. eno leto. to pasmo se precej kupuje na Hrvaškem.

Razlika med psico in psom. kar se tiče standardov poglej malo više. Jaz sicer zagovarjam psičke, ker  so bolj umirjene, bolj ljubeče in bolj se navežejo na lastnike. Sicer pa v karakterju bistvenih razlik ni. Kakšen bo pes je odvisno od tebe (socializacija, šolanje).

Prirezovanje ušes pri nas ni dovoljeno. Tisti, ki to počnejo, gredo na Hrvaško. Nekateri se celo zmenijo z vzreditelji, da psu kupirajo ušesa še ko je pri njih.

Okvirna cena psa je 500 EUR

lp
Lena
Logiran
sniff
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #102 : četrtek, 09.09.2004 : 15:05:05 »

Pred kratkim sem spoznal Sniff-a in se dobesedno zaljubil vanj. je leto in pol star AST. Že ob prvem snidenju sva se "poklapala". Ogromno sem o teh psih že prej prebral in se zanimal, sedaj pa se mi je ponudila izredna priložnost zanj. Ti psi so izredno vzdržljivi, ponosni, ljubeči, elegantni.... in še bi lahko našteval. No čez nekaj dni ga dobim. Kuža je izredno socializiran, prijazen do ljudi, le drugih živali ne prebavlja najbolj. Danes sva bila na cepljenju za steklino, čez štirinajst dni pa še imava cepljenje proti pasjim otroškim boleznim. Zaenkrat je bil zraven še prejšnji lasnik, ker smo mnenja, da če že naj ob že tako stresni situaciji za psa zameri njemu, prejšnjemu lasniku, kot pa meni. Vsaj do takrat, ko se me navadi. Mislim on mene in jaz njega. Čeprav danes ko smo bili pri živinozdravniku, niti z očesom ni trznil, ko je dobil inekcijo. Zelo je bil prijazen do žinozdravnika, torej lahko rečem, da samo pridobiva zaupanje, ne pa da bi ga izgubljal. Glede pasme pa je moje mnenje sledeče. AST-a naj ima človek, ki mu pes ni samo žival, ampak bo enakovreden član družine v katero prihaja. To so izkušnje prejšnjega njegovega lastnika, pa tudi moje.
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #103 : nedelja, 12.09.2004 : 14:05:48 »

Mi z našo psičko nismo imeli nobenih posebnih težav, pa smo jo pripeljali domov, ko je imela 8 mesecev.
bila je sicer malo otožna, tako cca en teden. edino kar smo opazili je ene dva meseca stalno capljala za mano in mojim fantom. Naučila se je tudi odpirat vrata, da je le lahko šla za nama. Na to znanje je sedaj že pozabila, saj ve, da ne bo ostala sama, tudi če naju kak dan ni.

lp
Lena
Logiran
sniff
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #104 : nedelja, 12.09.2004 : 19:27:59 »

Zdravo!

Torej imaš izkušnje z menjavo lastnika? Mi prosim poveš, oziroma predlagaš svoj način privajanja na novega gospodarja...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 46   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines